Setari Cookie-uri

epilare

salut
sunt un adolescent de 16-17 ani
am probleme cu parul si vreau sa va cer sfatul
incepe sa imi creasca parul pe piept nu am mult dar incepe si nu imi place...de la distanta nu se vede dar de aproape se cam vede..in fine. Eu as vrea sa imi dau jos parul dar sa imi spuneti voi cu ce e bine cu un aparat cv...,cu creme sau sa ma rad cu lama...as vrea cv.. sa nu imi creasca asa repede si des....
eu mai ma rad pe fata "barba" ma rad cu lama in fiecare saptamana si as vrea daca se mai poate sa ma rad cu altceva cu un aparat cv stiti voi
va rog imi puteti spune ce sa folosesc in special pe piept ???
multumesc
george25
Postat pe 1 Mai 2010 14:28
Pai in primul rand eu in locul tau as lasa parul de pe piept,picioare si antebrate ca dupa mine e gay conceptul acesta...in rest e oke daca-l defrisezi (chiar si sub centura).

In primul rand pe fata numai cu lama te poti face sau cu laser (dar o sa fi bombonel pe fata)....

La capitolul epilare lama e oke dar o sa intampini bube,crema cam la fel (e degeaba)....

Aparatul de epilat (ineficient,infecteaza pielea=>fire sub piele,bube,cosuri,foliculita etc...)

Singura metoda eficienta este sa o faci cu ceara sau laser....

Acuma daca esti la inceput si nu ai epilat niciodata te sfatuiesc sa mergi la un salon de cosmetica pentru epilare (ai grija sa fie unul igienic,o sa ramai uimit cate infectii s-au facut de la astfel de saloane).
Apoi ai sa vezi si tu cum merge treaba...Spor
kudika049846
Postat pe 2 Mai 2010 01:46
Eu zic sa nu te maltratezi aiurea..Poate doar daca te plictisesti...Chiar nu ai nevoie de epilat ,dupa parerea mea.
funky4ever
Postat pe 2 Mai 2010 02:12
De la: george25, la data 2010-05-01 14:28:32salut
sunt un adolescent de 16-17 ani
am probleme cu parul si vreau sa va cer sfatul
incepe sa imi creasca parul pe piept nu am mult dar incepe si nu imi place...de la distanta nu se vede dar de aproape se cam vede..in fine. Eu as vrea sa imi dau jos parul dar sa imi spuneti voi cu ce e bine cu un aparat cv...,cu creme sau sa ma rad cu lama...as vrea cv.. sa nu imi creasca asa repede si des....
eu mai ma rad pe fata "barba" ma rad cu lama in fiecare saptamana si as vrea daca se mai poate sa ma rad cu altceva cu un aparat cv stiti voi
va rog imi puteti spune ce sa folosesc in special pe piept ???
multumesc

Daca nu iti place, nu iti place si punct. Nu are nimic simtul tau estetic, adica ce consideri tu "frumos", ce iti place tie cu eventualele preferinte sexuale. Dar vezi ca te vei lovi de multe comentarii de genul asta.Persoanele care le cunosc eu de la sala de fitnes sau altele care practica sport de performanta (inot, ciclism, maraton....) prefera varianta fara par;-) si nici unul nu este gay.
La o adica daca cineva nu prefera varianta maimuta nu inseamna ca e gay.
Poti merge la un salon sa incerci metoda cu ceara .
Nu iti recomand sa incerci singur ceara, benzile de ceara rece sau crema, deoarece s-ar putea sa ai probleme. Prietenul unei amice a incercat benzile de ceara. Pe linga eruptia de bube si bubite s-a ales cu vanatai.
Pe fate te poti rade cu un aparat, dar tu stii ce se potriveste mai bine, varianta cu spuma si lama sau uscat cu aparatul. Daca tatal tau are un aparat de ras, intreaba-l daca ai voie sa-l incerci sa vezi cum este.
Full_Metal_Jacket
Postat pe 2 Mai 2010 13:20
dar o metoda ceva sa ma elipez acasa sa nu merg pe la saloane....???
george25
Postat pe 2 Mai 2010 19:23
Crema epilatoare sau lama de ras..tu parul de la subrat cu ce ti-l iei?
funky4ever
Postat pe 2 Mai 2010 20:36
ba da imi iau si parul de la subrat si mai imi iau si parul pubian
george25
Postat pe 3 Mai 2010 16:14
Na si atunci ce are, daca o faci regulat in totalitate pe/in toate regiunile corpului pe care le doresti netede, fara par? Cand iti faci dus rezolvi si problemele paroase. Ti-as recomanda spuma de ras de la Gillette Gel pentru piele sensilila (mie asta imi place cel mai mult) . Dar vezi sa nu te apuci sa experimentezi si sa te dai cu after shave pe corp crezand ca-ti faci un bine.


Full_Metal_Jacket
Postat pe 3 Mai 2010 20:36
kit-ul pentru epilare profesional e cel mai bun! l-am luat anul trecut de la profesionalcosmetics.ro si il recomand! e fff eficient si practic, nu miroasem nu faci mizerie, nu doare asa mult si parul creste dupa 3-4 saptamani. mai e si ieftin 120 lei
ronna20
Postat pe 1 Iunie 2010 22:18
Draga prietena, Pentru ca te pretuim si vrem sa fii mereu frumoasa si apreciata, ne-am gandit sa iti oferim sansa de a efectua 2 tratamente de fotoepilare la pret de una: zona inghinala si axilele sunt in lunile iulie si august la pret de 30 euro amandoua.
Chiar daca mergi in vacanta si te expui la soare, aceste 2 zone sunt protejate de slip si brat si pot fi epilate cu sistemul IPL, fara a afecta pielea. E timpul sa stralucesti! TESTARE GRATUITA!!!
Cu drag, Nomasvello Romania Pentru alte informatii, suntem diponibili in fiecare zi de luni pana vineri, intre orele 10 :00 si 20 :00 si sambata intre orele 10 :00 si 14 :00, la telefon 031 432 73 77 , 0720 777 258 sau la email : floreasca@nomasvello.ro
Nomasvello
Postat pe 26 Iulie 2010 10:51
La banii care ii dau pe un tratament complet imi iau singur un aparat ultra profesionist (7000 e) laser ma fac singur si imi deschid si salon.......Sa fim seriosi tratamentul asta anti par iese din norme ...tin sa va anunt ca o marire de sani este 2500-3000 euro all inclusive (cea mai scumpa operatie estetica) reste in jos,lucru care te tine toata viata.Epilarea IPL costa cam dublu si nu tine 1 an ...la clinici unde s-au facut experimente cu un laser special a tinut maximum 7 ani (pacientul fiind unul cu probleme de crestere a parului)...raman la ceara dureroasa care are pret real!!!Iar efedtul "permanent" il obtin cam ca la laser,electroliza sau lumina intes pulsata..
kudika049846
Postat pe 27 Iulie 2010 21:16
De la: george25, la data 2010-05-01 14:28:32salut
sunt un adolescent de 16-17 ani
am probleme cu parul si vreau sa va cer sfatul
incepe sa imi creasca parul pe piept nu am mult dar incepe si nu imi place...de la distanta nu se vede dar de aproape se cam vede..in fine. Eu as vrea sa imi dau jos parul dar sa imi spuneti voi cu ce e bine cu un aparat cv...,cu creme sau sa ma rad cu lama...as vrea cv.. sa nu imi creasca asa repede si des....
eu mai ma rad pe fata "barba" ma rad cu lama in fiecare saptamana si as vrea daca se mai poate sa ma rad cu altceva cu un aparat cv stiti voi
va rog imi puteti spune ce sa folosesc in special pe piept ???
multumesc


Eu iti recomand produsele din gama Hair no more. cred ca ti s-ar potrivi si tie. daca vrei sa vb mai multe te astept pe maria_aly123@yahoo.com
kudika310406
Postat pe 29 Iulie 2010 14:51
Buna
Avem noi o solutie pentru tine, epilarea definitiva.

Program :

LUNI 08:00 - 18:00
MARTI 08:00 - 18:00
MIERCURI 08:00 - 20:00
JOI 08:00 - 18:00
VINERI 08:00 - 19:00

Specializari :

- Mamografie digitala
- Analiza de biopsie la Institutul de Anatomie Histo-Patologica Deggendorf din Germania
- Dermato-cosmetica: Epilare definitiva cu IPL,Palomar Star Lux - Lux G
- Dermato-venerologie: Cauterizare cu electrocauter cu radiofrecventa
- Medicina interna
- Neurologie
- Oncologie
- Ecografie
- Analize de laborator
Premium_Clinique
Postat pe 29 Iulie 2010 15:25
Buna
O alta solutie poate fi:
Ceara unica cartus 100 ml 5,2 Ron (Italia)
Benzi epilat 100 buc 14 Ron
Rola epilat 60 m 23 Ron
Aparat epilat unica 70 Ron
Balsam dupa epilare 34 Ron (Reduce rapid roseata pielii aparuta dupa epilare. Previne infectiile locale, iar lavanda ajuta la hidratarea in profunzime a pielii.)
Cine e interesat ma puteti contacta privat pt mai multe informatii.
Georgya7
Postat pe 23 Noiembrie 2010 15:31
De la: george25, la data 2010-05-01 14:28:32salut
sunt un adolescent de 16-17 ani
am probleme cu parul si vreau sa va cer sfatul
incepe sa imi creasca parul pe piept nu am mult dar incepe si nu imi place...de la distanta nu se vede dar de aproape se cam vede..in fine. Eu as vrea sa imi dau jos parul dar sa imi spuneti voi cu ce e bine cu un aparat cv...,cu creme sau sa ma rad cu lama...as vrea cv.. sa nu imi creasca asa repede si des....
eu mai ma rad pe fata "barba" ma rad cu lama in fiecare saptamana si as vrea daca se mai poate sa ma rad cu altceva cu un aparat cv stiti voi
va rog imi puteti spune ce sa folosesc in special pe piept ???
multumesc

eu te admir si admir toti barbatii care se epileaza (peste tot) se ingrijesc si se mentin, nu-i vad gay si n-am sa-i vad niciodata, sunt chiar exagerat de sexi. nu suport bartii inapoiati care stau cu parul pe ei ca cica asa e de la mama natura, e scarbos, noi femeiile avem par tot de la mama natura, ce-ar fii sa stam si noi asa????
eu zic ca faci cea mai buna alegere sa dai parul jos si daca incepi de acum ai sa ai din ce in ce mai putin si nici nu o sa mai doara, ai sa vezi ca e f ok, suntem in secolul 21, parul nu are ce cauta!!!! bafta!!!
___Rebeka___
Postat pe 1 Iulie 2011 16:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
PRIMA EPILARE INGHINALA......CU CEARA 10 De la: kudika514482 20 Ianuarie 2015 14:02
crema depilatoare 8 De la: oana84onutza 27 Iunie 2010 20:31
epilare definitiva in craiova 10 De la: kudika475540 22 Noiembrie 2011 17:22
O solutie rapida si eficienta pentru epilarea parului fin 2 De la: ad__83 1 August 2011 12:15
Ajutor - problema mare cu epilatul 6 De la: kudika_943081 3 Decembrie 2013 21:47