Setari Cookie-uri

imi e frica de o relatie

buna ziua tuturor.Am 22 de ani si consider ca la varsta asta ar trebui deja sa am o relatie serioasa.Am avut cateva relatii in trecut dar m-amm plictisit repede si din pricina asta relatia s-a destramat.Acum cateva zile am intalnit un baiat,care m-a atras la prima vedere,si pot sa spun ca inca este in mintea mea.Insa eu sunt genul de fata care se lasa cucerita,nu am cedat si nici nu pot sa cedez din prima,asa ca l-am ignorat .Am vazut ca se uita la mine,insa eu imi intorceam privirea,cam asa fac eu de obicei ,desii inima mea isi dorea acest lucru.Observand ca eu raspund cu indiferenta s-a retras.Din cate am observat si el este genul de baiat care nu are initiativa,la fel ca si mine.Acum imi pare rau,ce ar trebui sa fac acum,sa-l caut si sa ii spun ce???as vrea din tot sufletul sa ma schimb sa nu mai fiu asa de respingatoare

Postat pe 5 Mai 2010 19:00
De la: , la data 2010-05-05 19:00:06buna ziua tuturor.Am 22 de ani si consider ca la varsta asta ar trebui deja sa am o relatie serioasa.Am avut cateva relatii in trecut dar m-amm plictisit repede si din pricina asta relatia s-a destramat.Acum cateva zile am intalnit un baiat,care m-a atras la prima vedere,si pot sa spun ca inca este in mintea mea.Insa eu sunt genul de fata care se lasa cucerita,nu am cedat si nici nu pot sa cedez din prima,asa ca l-am ignorat .Am vazut ca se uita la mine,insa eu imi intorceam privirea,cam asa fac eu de obicei ,desii inima mea isi dorea acest lucru.Observand ca eu raspund cu indiferenta s-a retras.Din cate am observat si el este genul de baiat care nu are initiativa,la fel ca si mine.Acum imi pare rau,ce ar trebui sa fac acum,sa-l caut si sa ii spun ce???as vrea din tot sufletul sa ma schimb sa nu mai fiu asa de respingatoare


La varsta de 22 de ani ar trebui sa stii cum sa atragi un barbat si cum sa te lasi cucerita Daca te atrage atat de mult de ce nu incerci sa numai fii asa respingatoare ? Incearca sa ii mai dai o sansa, dandu'i de inteles ca vrei
darkclan
Postat pe 5 Mai 2010 19:07
daca ti-e teama sau jena sa te uiti in ochii interlocutorului alegeti un punct in virful capului celuilalt,el va crede ca te uiti insistent la el si asa poate ii vei atrage atentia
utad
Postat pe 5 Mai 2010 19:15
De la: utad, la data 2010-05-05 19:15:49daca ti-e teama sau jena sa te uiti in ochii interlocutorului alegeti un punct in virful capului celuilalt,el va crede ca te uiti insistent la el si asa poate ii vei atrage atentia


acum depinde si de inaltimea fiecaruia
mitura
Postat pe 5 Mai 2010 19:17
i-am dat un truc asa sa-si mascheze ea timiditatea,si poate trece mai incolo la atac
utad
Postat pe 5 Mai 2010 19:20
Pai problema e ca si el e timid si chiar daca ea se uita insistent,tot dijaba..
..parerea mea e ca al mai putin timid ar trebui sa ia taurul de coarne sau sa gaseasca o cunostinta comuna,chiar si foarte indepartata(bine,nu pana la Adam si Eva) si sa se combine la o ieseala
@timiditatea se vindeca uneori pe masura ce trec anii,da` io zic ca e pacat sa astepti
mitura
Postat pe 5 Mai 2010 19:27
Buna, intamplator am citit mesajul postat de tine... ai dreptate, s-ar putea sa fi gresit ca nu i-ai dat nici macar putina speranta de are sa se poatea atarna si el... dar eu te inteleg.. avand in vedere cum sunt baietii in ziua de azi... eu sincer ... am incerca sa ma mai impiedic de privirea li de cateva ori... sa il pot pprivi... astfel in cat sasi dea seama ... ca ... si tu il simpatizezi si nu e singurul... s-au... cu tupeu... spuinei... ceva e genu.. " am vazut ca m-ai privit.. :) voiai sa imi spui ceva ? :0 vezi tu... eu ceva de genu asta as face, poate nu e cea mai buna idee... nu trebuie neaparat sa te iei dupa mine :)
ana_teodora20
Postat pe 9 Mai 2010 19:20
nu stiu de ce la 22 ani trebuie sa ai o relatie serioasa, da e parerea ta...cat despre relatia in care vrei sa te implici parerea mea e sa fii cu cine te simti in largul tau, cu cineva fata de care nu trebuie sa ai replici, sa te gandesti ce sa-i spui ca sa-i fii pe plac, ci sa fii tu insuti si el sa te placa pt cum esti tu, sa aveti lucruri in comun, in caz contrar s-a cam dus cu libertatea si fericirea ta, cat despre tipul care zici ca e timid, eu zic sa il lasi pe el sa vina la tine daca vrea cu adevarat, daca nu, si esti curioasa dute la el si vezi ce iese, dar iti vei incalca una din regulile tale si sa nu ai regrete mai tarziu.
krina_av
Postat pe 23 Mai 2010 14:40
Eu zic sa ii propui o intalnire intr-un loc linistit ( un parc , o cafenea s.a. ) si sa vorbiti despre ce-ati mai facut in ultima perioada , despre voi , despre ceea ce va doriti de la viata aceasta , de la o relatie ..in fine lucruri de genul acesta . Iar apoi lucrurile o sa vina de la sine . Fi tu insuti si zambitoare mereu . Surprinde-l cu privirea atunci cand se asteapta mai putin . O sa vezi ca da rezultate . Cel putin la mine a dat , iar eu eram in situatia de a-l face sa ne recuplam . Atata timp cat te mai place o sa vezi ca totul va fi bine , pentru amandoi .
fevera
Postat pe 23 Mai 2010 15:15
De la: , la data 2010-05-05 19:00:06buna ziua tuturor.Am 22 de ani si consider ca la varsta asta ar trebui deja sa am o relatie serioasa.Am avut cateva relatii in trecut dar m-amm plictisit repede si din pricina asta relatia s-a destramat.Acum cateva zile am intalnit un baiat,care m-a atras la prima vedere,si pot sa spun ca inca este in mintea mea.Insa eu sunt genul de fata care se lasa cucerita,nu am cedat si nici nu pot sa cedez din prima,asa ca l-am ignorat .Am vazut ca se uita la mine,insa eu imi intorceam privirea,cam asa fac eu de obicei ,desii inima mea isi dorea acest lucru.Observand ca eu raspund cu indiferenta s-a retras.Din cate am observat si el este genul de baiat care nu are initiativa,la fel ca si mine.Acum imi pare rau,ce ar trebui sa fac acum,sa-l caut si sa ii spun ce???as vrea din tot sufletul sa ma schimb sa nu mai fiu asa de respingatoare









http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/33617/prinsa-intre-doi-barbati-decizie-imposibila.html/#post-961860

este bine ca peste 15 zile de la acest post nu sti cu care sa ramai si esti prinsa intre 2 barbati.
cami_goanga10
Postat pe 23 Mai 2010 18:05
orice faci ...nu-l cauta tu...nu fa prostia pe care am facuto eu...sau dak il cauti nu ii zi tu de intalnire...intreaba-l ce mai face ...orice da nu ii zi tu de intalnire.
barbie_is_a_bitch
Postat pe 26 Mai 2010 16:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
poti ramane insarcinata la al 3-lea contact sexual??? 22 De la: yumalai 20 Septembrie 2009 16:13
va rog sa ma ajutati si pe me 5 De la: kudika053193 19 Iulie 2009 12:05
Nunta 4 De la: Nicoleta_Nico_2 25 August 2012 00:46
ce sa fac simt k inebunesc 12 De la: l_diana_c 28 Mai 2009 18:15
Suvite blonde cu decolorant Kallos. 3 De la: Saranghee_Kira_1 15 Septembrie 2012 17:45