Setari Cookie-uri

poveste fara nume.....

Vreau si eu niste sfaturi cum sa uiti o persoana cu care ai avut o frumoasa poveste de dragoste dar din pacate sa terminat. Ne cunoastem de vre-o 3 ani de zile si ne-am dat seama ca ne placem am avut o frumoasa poveste de dragoste da sa terminat si as vrea si eu sa pot sa il uit.
andapui
Postat pe 5 Mai 2010 22:58
De la: andapui, la data 2010-05-05 22:58:45Vreau si eu niste sfaturi cum sa uiti o persoana cu care ai avut o frumoasa poveste de dragoste dar din pacate sa terminat. Ne cunoastem de vre-o 3 ani de zile si ne-am dat seama ca ne placem am avut o frumoasa poveste de dragoste da sa terminat si as vrea si eu sa pot sa il uit.



nu am decat remedii clasice: iesi in oras, citeste,aranjaza-te ...bla bla ..........
anastasia_m
Postat pe 16 Mai 2010 13:34
De la: andapui, la data 2010-05-05 22:58:45Vreau si eu niste sfaturi cum sa uiti o persoana cu care ai avut o frumoasa poveste de dragoste dar din pacate sa terminat. Ne cunoastem de vre-o 3 ani de zile si ne-am dat seama ca ne placem am avut o frumoasa poveste de dragoste da sa terminat si as vrea si eu sa pot sa il uit.

orice ai face nu uiti din pacate. dar iti poti distrage atentia facand alte lucruri. Probabil dupa ce vei cunoaste pe altcineva si te vei indragosti vei putea trece peste.
doar timpul le rezolva pe toate
clau19
Postat pe 16 Mai 2010 17:06
buna,
am nevoie de voi fetelor,particip la un concurs si tb.sa fiu votata in fiecare zi pana pe data de 08.06 http://sani-perfecti.sanatateatv.ro/concurenti/roxy.va rog ajutatima sa-mi indeplinesc visul.


multumesc
puca
Postat pe 18 Mai 2010 08:59
...........sa uiti? daca a fost o poveste frumoasa nu vei uita poate niciodata ,doar ca trebuie sa pui in balanta daca vrei sa uiti sau nu......Din pacate nimic nu e vesnic .... nici macar dragostea.
kudika134329
Postat pe 18 Mai 2010 09:31
incerca sa iti faci prieteni noi ,sa iesi in oras, poate cunosti pe altcineva..dar dak era totul ok de ce v-ati despartit?
oana_gabi
Postat pe 18 Mai 2010 15:19

Parerea mea e ca un bun inceput ar fi sa incerci sa te detasezi de TOT ceea ce a insemnat relatia voastra, sa te desprinzi de fiecare coltisor din trecutul vostru . POvestile frumoase nu se uita niciodata, iar daca s'a terminat, acest lucru s'a intamplat cu un scop. stiu ca suna cliseic insa...exista un motiv pentru care oamenii din trecutul tau nu fac parte din viata ta in prezent, dar asta nu e litera de lege si spun ca daca consideri ca exista inclusiv si cea mai mica oportunitate sa va impacati fa o, asta sa nu regreti ca ai ratat sansa de a fi din nou cu zambetul pe buze :) Iar daca nu mai e cale de intoarcere, nu inecrca sa intri in relatii "pansament" pt ca mai mult rau iti faci.....cauta ti un nou hobby, scrie, calatoreste, VORBESTE ( cel mai important ). I deea principala e sa nu lasi o astfel de experieta sa faca din tine un alt om( mai crud, pt k in genere asa se intampla ) pastreaza ti optimismul si gandeste te ca ce e al tau e pus deoparte, iar mai devreme sau mai tarziu isi va face aparitia ( acum poate nu crezi, asa am crezut si eu, dar ai sa vezi pt ca astea sunt chestii care se intampla oricui si nu e sfarsit de lume :)

MUlta BAFTA !!!!
AndraKUDy
Postat pe 18 Mai 2010 20:15
ce usor vorbesc unele persoane
este greu ft greu mai ales daca il vezi des
eu ma aflu in aceasta situatie din pacate nu am un raspuns pt tine
LOPY_71
Postat pe 19 Mai 2010 14:22
draga mea si eu am patit la fel..crede-ma ca functioneza..cautati un baiat..plin de viata vesewl o sa vezi cum iti transmite si tie starea asta..crede-ma si inca ceva.NU STA IN CASAAAAAAA SI MAI ALES SA PLANGI..NU TREBUIE..NU MERITAA:*TE PUP
GETA04
Postat pe 19 Mai 2010 19:23
sunt de acord cu tine mai ales ca un barbat daca nu te merita nu te face sa suferi si nu sta sa iti plangi de mile poti iesi cu prietenele sa te plimbi,in club,in parc, sa citesti sunt multe lucruri si ai motivele tale sa nu te mai gandesti la el asa ca ce este al tau este pus de o parte
anamaria_brunetik
Postat pe 19 Mai 2010 19:34

dupa cum se spune : cui pe cui se scoate , cu siguranta e cam greu acum ptr tine , regugiaza-te in relatiile cu prietenii , in munca , incearca sa faci bine in jurul tau , cu siguranta sunt destui care au nevoie de sfatul sau ajutorul tau , ia-ti un abonament la sala , iti da incredere in tine si poate intalnesti vreun personaj placut la sala , in orice caz ...iesi din casa , vremea te ajuta .
banalulanonim
Postat pe 20 Mai 2010 10:21
De la: andapui, la data 2010-05-05 22:58:45Vreau si eu niste sfaturi cum sa uiti o persoana cu care ai avut o frumoasa poveste de dragoste dar din pacate sa terminat. Ne cunoastem de vre-o 3 ani de zile si ne-am dat seama ca ne placem am avut o frumoasa poveste de dragoste da sa terminat si as vrea si eu sa pot sa il uit.


pai simplu... traseaza-ti un scop in viata si incearca sa il atingi. pentru asta lucreaza pentru el cel putin 4 ore pe zi, evita romanele de dragoste in perioada asta in care esti sensibila, iesi si fa-ti noi prieteni ca sa nu ii utilizezi pe cei vechi comuni, pune pozele lui in album si nu il mai deschide decat cand ai scapat de problema asta, gaseste-ti noi pasiuni (pasiuni inseamna sa traiesti pentru ele - imagineaza-ti ca o data a existat un baiat care s-a despartit de prietena lui care era in acelasi timp partenera lui de dans si a trebuit sa danseze cu ea in fiecare saptamana timp de cel putin 1 an, pasiunea trece peste relatii).
leo_
Postat pe 21 Mai 2010 11:47
De la: kudika134329, la data 2010-05-18 09:31:57...........sa uiti? daca a fost o poveste frumoasa nu vei uita poate niciodata ,doar ca trebuie sa pui in balanta daca vrei sa uiti sau nu......Din pacate nimic nu e vesnic .... nici macar dragostea.


dragostea nu e vesnica, iubirea este, dar nu o pot avea decat oamenii care au un anumit nivel de dezvoltare persoanala si o anumita compatibilitate.
leo_
Postat pe 21 Mai 2010 11:50
eu cred ca nu o sa-l uiti niciodata Doar timpul te va face sa te indepatezi de persoana lui in rest totul se tine minte Cand ai sa-l uiti o sa fie cand o sa gasesti o noua persoana poate mai speciala de cat ai visa Eu iti spun sa ai rabdare, e greu dar o sa treaca invata sa faci ceva cu timpul ramas liber Poate vrei sa plangi ,plange ,descarcate si apoi zambeste viata merge inainte depinde daca vrei sa mergi si tu sau sa ramai in urma la el Doar bine
kudika141914
Postat pe 23 Mai 2010 12:54
De la: leo_, la data 2010-05-21 11:50:01
De la: kudika134329, la data 2010-05-18 09:31:57...........sa uiti? daca a fost o poveste frumoasa nu vei uita poate niciodata ,doar ca trebuie sa pui in balanta daca vrei sa uiti sau nu......Din pacate nimic nu e vesnic .... nici macar dragostea.


dragostea nu e vesnica, iubirea este, dar nu o pot avea decat oamenii care au un anumit nivel de dezvoltare persoanala si o anumita compatibilitate.


subscriu !!!!
Nu confundati dragostea cu iubirea ca e mare diferenta.
Cer_instelat
Postat pe 23 Mai 2010 20:59
De la: andapui, la data 2010-05-05 22:58:45Vreau si eu niste sfaturi cum sa uiti o persoana cu care ai avut o frumoasa poveste de dragoste dar din pacate sa terminat. Ne cunoastem de vre-o 3 ani de zile si ne-am dat seama ca ne placem am avut o frumoasa poveste de dragoste da sa terminat si as vrea si eu sa pot sa il uit.

pey depinde foarte mult de tine trebuie sa privesti inainte cu incredere si toate povestile se termina altele intr-un mod mai fericit altele nu
yumy
Postat pe 24 Mai 2010 08:15
De la: andapui, la data 2010-05-05 22:58:45Vreau si eu niste sfaturi cum sa uiti o persoana cu care ai avut o frumoasa poveste de dragoste dar din pacate sa terminat. Ne cunoastem de vre-o 3 ani de zile si ne-am dat seama ca ne placem am avut o frumoasa poveste de dragoste da sa terminat si as vrea si eu sa pot sa il uit.


Dragostea nu se uita ever tu doar tre' sa mergi mai departe , nu est eun capat de lume din cauza asta , poate daca vei lasa alti baieti sa iti intre pe sub piele vei fi ok , foarte repede .
vei gasi pe altcineva care sa te facca mult mai fericita , tre sa iti traiesti viata este scurta asa ca profita :* te pup
DINMARIANA
Postat pe 27 Mai 2010 10:46
adevarul e ca e cam greu cu uitatul asta! si asta mai ales cand a fost ceva si de durata...si frumos!!
faptul ca...tu vrei sa uiti inseamna ca ceva a umbrit aceasta relatie cu toate ca tu spui ca a fost foarte frumoasa!
iar daca era totusi aceatsa umbra...ma intreb cum de n-ai observat-o pana acum!
si daca s-a terminat...si aici exista o pb si cred ca daca chiar astepti sfaturi...mai trebe sa aduci amanunte!
nu pt mine ci...pt ca oricine ar dori sa dea un sfat sa o poata face avand informatii reale si corecte!
revenind...daca tu zici ca a fost frumoasa aceasta relatie...in mod sigur....nu se va uita asa usor...si poate...niciodata!!
pb e ca tu...sa reusesti sa nu te impiedici mereu de aceasta relatie pt ca...nici o relatie nu seamana cu alta!!!
iar daca vei sta mereu sa compari...tot ce va urma cu acesta relatie nu vei reusi sa treci peste!
asa ca...tu decizi daca vrei sa treci sau...te cantonezi in ea si vei raporta tot ce va urma la ea!!!
eu_ovidiu
Postat pe 28 Mai 2010 03:10
De la: andapui, la data 2010-05-05 22:58:45Vreau si eu niste sfaturi cum sa uiti o persoana cu care ai avut o frumoasa poveste de dragoste dar din pacate sa terminat. Ne cunoastem de vre-o 3 ani de zile si ne-am dat seama ca ne placem am avut o frumoasa poveste de dragoste da sa terminat si as vrea si eu sa pot sa il uit.


acuma in mod sigur multi o sa sara pe mine si o sa zica ca-s rea si fara suflet, insa bunica mea cand sufeream din dragoste imi zicea asa :
" lut in fundu lui..altu in locu lui!" si al naibii ca functioneaza
_calandrinon_
Postat pe 28 Mai 2010 11:25
Dragostea are nevoie de timp pentru sedimentare !!!! Daca este un sentiment adevarat ,va reveni !!!
Trebuie sa te detasezi...si sa iei viata asa cum este !!! Nu forta destinul !!!
Ai grija de tine,imbraca-te frumos,asculta muzica,mergi la spectacole si cinema,eventual pleaca intr-o mini-vacanta,pentru schimbare de peisaj...
Daca totul s-a sfarsit,consoleaza-te ...si vei vedea ca peste ani ,vei avea o altfel de perceptie asupra acestei perioade !!! Nu fugi dupa caruta care nu te-asteapta !!!!
Rugaciunea este un excelent leac pentru iubire !!!! Numai Dumnezeu poate sa-ti dea linistea de care ai acum atata nevoie !!!!
kudika133347
Postat pe 28 Mai 2010 14:28
Buna, sa stii ca nu te poate ajuta nimeni pentru ca nu exista o ''reteta '' pentru a uita definitiv pe cineva.Totul depinde de tine ,sa nu mai faci nimic din ce iti aminteste de el, sa nu te mai intalnesti cu prieteni comuni pt o perioada ....vor intelege cu siguranta.....sa faci tot ce iti sta in putinta sa nu te gandesti la el.Timpul le rezolva pe toate! Nu cred in zicala '' cui pe cui se scoate '' dar daca ti-ar face bine....fii cu altcineva si treptat vei uita....Armele sunt la tine.Succes!
sdv
Postat pe 28 Mai 2010 16:00
Iti va fi foarte greu,aproape imposibil.Dar cu trecerea timpului, vei uita poate.Iti prescriu un tratament ca sa zic asa.1sa citesti cit mai mult, sa esi la distractii, filme bune, concerte, excursii la munte sau gratare la iarba verde.Si ultima, daca poti doar daca poti sa-ti faci alta relatie..Stii o iubire se uita cu alta noua.
kudika098645
Postat pe 28 Mai 2010 16:13
Intra acum pe 360party.ro si poti castiga marele premiu daca ne dai cea mai tare poza de la un party!!success
kobramm2003
Postat pe 28 Mai 2010 16:17
eu incerc sa uit si sa imi refac sufletul facut bucati , dupa, o poveste de ...10 ani...nu e simplu...e cea mai a dracu'incercare a vietii, sau poate nu cea mai....dar, ce se intampla dupa ce pui punct, conteaza...suferinta ta nu reface povestea....el nu te va dori inapoi...nu faci decat sa adaugi suferinta inutila intr-o inima, care de fapt, e dornica sa daruiasca iar...eu zic ca se poate....
sonia1970
Postat pe 28 Mai 2010 16:23
Cu greu dar totul e posibil totul e sa vrei si sa-ti doresti sa-l uiti.
kudika098645
Postat pe 28 Mai 2010 16:48
Eu sunt ala cu parabolele, nu ma pot abtine.
Dupa ce ai baut o cana cu apa, nu te poti plange ca n-o mai ai. Poti doar sa te bucuri ca nu-ti mai e sete si, poate, te poti gandi sa o umpli din nou. Cea bauta e gata, s-a dus. Dar apa, stii bine, nu sta pe loc si niciodata nu poti lua de doua ori din aceeasi picatura. Vor fi mereu altele care sa-ti potoleasca setea. Sonia, asta e valabil si pentru tine.
Neamtu
Postat pe 28 Mai 2010 17:13
De la: kudika133347, la data 2010-05-28 14:28:00
Rugaciunea este un excelent leac pentru iubire !!!! Numai Dumnezeu poate sa-ti dea linistea de care ai acum atata nevoie !!!!


cu tot respectul.... din ce secol veniti?

nu am nimic cu religia sau credinta oamenilor..dar mi-am adus aminte de un banc

un pocait la inundatii statea pe acoperisul unei case, la un moment dat vine un vecin intr-o barca si spune:
-vino cu noi, altfel te vei ineca!
la care pocaitul spune:
-D-zeu ma va salva!
dupa un timp apa deja ii ajunsese la brau, mai apare o ultima braca salvatoare, din care ii se striga...
-Vino acum altfel vei pierii inecat!
la care pocaitul:
-D-zeu ma va salva!
dupa cateva minute apa ii ajunsese pana la gat, apare un elicopter din care ii se striga:
-prinde-te de scara si urca, altfel vei murii!
la care pocaitul:
-D-zeu ma va salva
norma ca pocaitul moare inecat si ajunge in rai unde se inatlneste cu D-zeu, si-l intreaba...
-Doamne, toata viata ti-am slujit cu credita, de ce nu m-ai salvat?
la care D-zeu:
-Ti-am trimis doua barci si un elicopter...nu ti-a fost deajuns?



in alte cuvinte..D-zeu te ajuta daca te ajuti singur...si sa stai in casa sa te rogi nu mi se pare cea mai buna idee sa uiti de fostul iubit
_calandrinon_
Postat pe 28 Mai 2010 21:32
Si eu am trecut prin ceva asemanator, cu mai bine de 1 an in urma. Cand auzeam sfaturi precum ¨iesi din casa, distreaza-te, du-te intr-o vacanta¨ innebuneam si mai tare. Ideea e ca trebuie sa lasi timpul sa treaca, plangi cat vrei si nu forta lucrurile. Daca te implici acum intr-o noua relatie, tot ce vei obtine e pierdere de timp pt tine si bataie de joc pt noul partener. Eu si acum, dupa mai mult de 1 an, cand ma uit la poze cu el imi amintesc si incep sa plang, insa nu mai este o stare atat de acuta ca la inceput, lucrurile incep sa se calmeze si amintirea lui se sterge incet-incet, insa trebuie sa-ti lasi putin timp pt tine si amintirile legate de voi. Nu incerca sa stergi cu buretele, pt ca daca a fost dragoste adevarata, e imposibil sa uiti de azi pe maine. Probabil tie o sa-ti treaca mai repede, depinde de abordarea fiecaruia.
Multi pupici
ingerasmic
Postat pe 29 Mai 2010 14:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mata 33 De la: ana18 14 Septembrie 2009 14:05
cu ce combin o fust lunga de blugi? 20 De la: hairpin 31 Mai 2010 10:12
ziua buna tuturor de pe forum 66 De la: camy66 16 Mai 2011 14:41
Vara..Vara...Vara! 5 De la: r_girl 22 Mai 2009 09:47
comenzi de pe site-uri din SUA 1 De la: kudika437212 16 Septembrie 2011 06:02