Setari Cookie-uri

CE SA FAC????

buna...sunt intr`o situatie si nu stiu cum sa ies.... de vreo 2 luni am cunoscut un baiat,ne intelegem super.Acum suntem "fratiori" numai k acum 3 zile mia zis k tine la mine(chiar daca el are iubita) .Mia zis ca sta cu fata aia din obisnuinta si k tine la mine..Am iesit de vreo acteva ori in oras si mia zis ca vrea sa se desparta de fata aia dar il doare co sa sufere(el este u baiat care ii pasa f mult de cei din jur)Si eu tin la el si iam zis si lui dar el mia zis k sa astept sa se certe cu ea..ptr ca nui genu de baiat sa faca sa sufere o fata...


nu stiu ce sa fac . sal uit sau sal astept...


va rog ajutati`ma:-<


kudika179390
Postat pe 31 Mai 2010 19:35
sa pui mana dracu pe carte!si sa lasi baietii sau te mananca?
one_size
Postat pe 31 Mai 2010 19:46
De la: kudika179390, la data 2010-05-31 19:35:16buna...sunt intr`o situatie si nu stiu cum sa ies.... de vreo 2 luni am cunoscut un baiat,ne intelegem super.Acum suntem "fratiori" numai k acum 3 zile mia zis k tine la mine(chiar daca el are iubita) .Mia zis ca sta cu fata aia din obisnuinta si k tine la mine..Am iesit de vreo acteva ori in oras si mia zis ca vrea sa se desparta de fata aia dar il doare co sa sufere(el este u baiat care ii pasa f mult de cei din jur)Si eu tin la el si iam zis si lui dar el mia zis k sa astept sa se certe cu ea..ptr ca nui genu de baiat sa faca sa sufere o fata...


nu stiu ce sa fac . sal uit sau sal astept...


va rog ajutati`ma:-

Acelasi subiect plictisitor reeditat la nesfarsit, nedemn de luat in seama.Prostioare de pustoicarime , aiureli de tinerete.Are One dreptate , lasa tantalaul si ocupa-te de scoala.

Postat pe 31 Mai 2010 19:53
Bineinteles, este un baiat caruia ii pasa foarte mult de cei din jur si de Ioana, si de Laura, si de Ana... si de Maria....
kitty_krieger
Postat pe 31 Mai 2010 20:50
Am și eu o intrebare....se mai predã gramatica la generalã? Dupã cum scrii, tind sã cred cã au scos-o și pe asta din programã. Dar, bineînțeles, la o anumitã vârstã, avem alte interese.

PS: Dacã vrei sã ai parte de un baiat KLUMEA,și nu de JENGHINE, reorienteazã-te spre...învãțãturã. Și ca un sfat femeiesc, nu trebuie sã stai la coadã, VREODATÃ, pentru un bãiat. Dacã te place, fii sigurã cã va venii el la tine.
pepita
Postat pe 4 Iunie 2010 10:58
Sincera sa fiu e ff trist ca din ce in ce mai multe pustoaice spun ca sufera din dragoste. Ei bine..pana sa ajungi u la asemenea dilema, oare la scoala nu ai invatat un minim de cultura generala si reguli de ortografie?Sa stii ca oriunde in viata, daca nu stii sa iti expui punctul de vedere, nu vei fi luata in seama.La fel si acum.Majoritatea cititorilor s-au oprit sa-ti atraga atentia asupra greselilor din exprimarea ta...asa ca, lasa-l pe x-ulescu in pace, tinand cont ca are prietena, si cauta-ti pe altul.De mici va ganditi sa despartitit perechile.....off :(
cristina2302
Postat pe 8 Iunie 2010 23:58
ce ati patit oameni buni??? lasati fata in pace!!! este ceva normal ca la 15 ani sa te gandesti la baieti... HELLO!!!!! pe ce lume traiti???
uite asa de detaseaza copii de parinti- ca nu stiu sa i inteleaga, apoi se intreaba: "de ce nu ma inteleg cu fiul/fiica mea; unde este problema!!!????"

Eu de exemplu m-am indragostit la 15 ani, iar in momentul actual fac o facultate ft frumosa.
apropo in liceu aveam un dirig ft enervant, iar la ora de dirigintie m a intrebat daca prietenul meu este un obstacol in calea invataturii, iar eu i-am raspuns:" Nu, din contra, ma stimuleaza" ... si chiar asa a fost; el m a incurajat sa dau admitere la facultatea la care sunt.

in legatura cu ortografia- aceasta se invata in clasele primare....so....atunci se gandea doar la papusele.....

kudika18000
Postat pe 9 Iunie 2010 00:16
Apropo....pt. cea care ne tine morala despre gramatica...."veni" la viitor pers. a 3-a, nu se va scrie niciodata cu doi "i"...mai consulta gramatica de clasa a 5-a.
ella_zuzuz
Postat pe 16 Iunie 2010 19:27
De la: ella_zuzuz, la data 2010-06-16 19:27:53Apropo....pt. cea care ne tine morala despre gramatica...."veni" la viitor pers. a 3-a, nu se va scrie niciodata cu doi "i"...


draga mea, nu fi atat de hotarata. daca maine unui liberal academician ii bese tartacuta sa se scrie cu doi d-astia, se va face referendum.
geo_reincarcat_iara
Postat pe 16 Iunie 2010 19:37
baaaaaaai frate, chiar asa....pe viitor, schimbul de generatii aduce numai tartacute goale , dar sensibile rau de tot, nu e de bine asta? , doamne fereste, nu am nimic cu fetele de 15 ani indragostite si suferinde, dar...imi plac al naibii alea care-s si destepte foc!!!!! am cateva la scoala, le sustin mereu pt ca tot ce li se poate reprosa este ca-s "iubarete"!!! in cazul de fata, linisteste-te draga mea, la varsta asta, mai ales baietii, nu se gandesc niciodata la gagica pe care o fac sa sufere daca o parasesc; asa ca, daca vroia cu tine o abandona pe cealalta, eu cred ca te vrea si pe tine, dar asa ..."scurt" si in mare taina... sa nu afle cealalta pt ca tine la ea! gata, nu mai zic nik...
nucuta
Postat pe 18 Iunie 2010 16:56
hello

lasati fata in pace, oare voi ati fost mai bune??????

nu si noi am avut problemele astea in adolescenta?????

hai sa nu uitam

sfatul meu este sa nu astepti sa se "certe "cu ea
traieste viata , timpul trece
kudika037265
Postat pe 21 Iunie 2010 10:16
buna!! am patit si eu la fel!! am avut aceeasi problema si crede-ma ca inca mai sufar!! daca vrea sa fie cu tine nu il mai intereseaza ca sufera tipa!! daca cineva te vrea, te vrea si gata!! e mai bine sa incerci sa te detasezi putin pentru ca vei ajunge sa te atasezi de el si o sa suferi!! si el o sa ramana cu iubita!!
sodutza
Postat pe 25 Iunie 2010 11:27
ai drptate si ei ii mai trebuie si ia poate nu are par sub brat :))))))
kudika170960
Postat pe 25 Iunie 2010 13:58
Draga, fugiiiiiiiiiiiiiiiiiiii cat te tin picoarele. Te gandesti ca va plange la tine pe umar...lasa-l sa ude perna nu pe tine, dupa te mai trezesti si cu ceva pe stii tu unde. Se folosete de tine, si tu vrei sa il salvezi pe el? Cine esti tu? Maria Magdalena? Citeste relatiidecuplu.ro/blog
kudika109274
Postat pe 25 Iunie 2010 14:51
asta e un escroc sentimental
roz5blue6lila7
Postat pe 25 Iunie 2010 14:54
Consider ca la varsta ta ar trebui sa te gandesti mai mult la viitorul tau!!! De ce??? ,Pentru ca vei avea suficient timp sa te gandesti la baieti ,atunci cand vei avea propriul tau drum in viata !!! Dragostea e frumoasa,dar nu-i vesnica.. si femeile sunt cele care vor suferi mai mult !! La varsta ta sunt frumoase prieteniile de suflet,dar daca-ti va sta de acum gandul la sex,cu toate urmarile lui...nu vei mai gandi la invatatura si iti vei distruge singura viitorul ! Incearca sa privesti in jurul tau si sa inveti din experientele altora,nu din propria ta experienta,daca nu vrei sa suferi prea mult !!! Vei vedea cati tineri nu fac nimic in viata pentru ca sunt manati numai de instincte primare !!Incearca sa comunici cu mama ta , s-o lasi sa-ti impartaseasca din propria ei experienta si sa inveti din greselile ei si-a celor din generatia ei !!!! La varsta ta cauta-ti prieteni cu care sa te intreci la invatatura,care sa te motiveze sa vrei sa faci mai mult si numai bine in viata !!! Crede-m a ca iti vreau numai binele !!!
Plus de asta ,cerand ajutor pe aceste forumuri ai sansa sa gasesti oameni rau intentionati,care rad de semenii lor si care nu discuta de la inima la inima si ...vei fi dezamagita !!!!
kudika133347
Postat pe 28 Iunie 2010 10:23
De la: kudika179390, la data 2010-05-31 19:35:16buna...sunt intr`o situatie si nu stiu cum sa ies.... de vreo 2 luni am cunoscut un baiat,ne intelegem super.Acum suntem "fratiori" numai k acum 3 zile mia zis k tine la mine(chiar daca el are iubita) .Mia zis ca sta cu fata aia din obisnuinta si k tine la mine..Am iesit de vreo acteva ori in oras si mia zis ca vrea sa se desparta de fata aia dar il doare co sa sufere(el este u baiat care ii pasa f mult de cei din jur)Si eu tin la el si iam zis si lui dar el mia zis k sa astept sa se certe cu ea..ptr ca nui genu de baiat sa faca sa sufere o fata...


nu stiu ce sa fac . sal uit sau sal astept...


va rog ajutati`ma:-
twincle
Postat pe 30 Iunie 2010 08:17
De la: kudika179390, la data 2010-05-31 19:35:16buna...sunt intr`o situatie si nu stiu cum sa ies.... de vreo 2 luni am cunoscut un baiat,ne intelegem super.Acum suntem "fratiori" numai k acum 3 zile mia zis k tine la mine(chiar daca el are iubita) .Mia zis ca sta cu fata aia din obisnuinta si k tine la mine..Am iesit de vreo acteva ori in oras si mia zis ca vrea sa se desparta de fata aia dar il doare co sa sufere(el este u baiat care ii pasa f mult de cei din jur)Si eu tin la el si iam zis si lui dar el mia zis k sa astept sa se certe cu ea..ptr ca nui genu de baiat sa faca sa sufere o fata...


nu stiu ce sa fac . sal uit sau sal astept...


va rog ajutati`ma:-

Sa-l astepti sa.. CE? Sa-l astepti pentru ce? Nu ti-ar placea sa fii tu cea asteptata? Evident nu te mutalai din astia care la 15 ani sufera deja de rutina, aka obisnuinta intr-o relatie. OMFG!

Au dreptate cei care ti-au raspuns aici. Ai grija ce faci cu cartea. Daca acum nu, niciodata da.
rashela
Postat pe 30 Iunie 2010 08:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am nevoie de un sfat 36 De la: kudika275820 16 Septembrie 2010 19:43
Ma va insela din nou? 26 De la: ionelaela 10 Ianuarie 2010 14:25
S-a descoperit secretul cresterii in inaltime. 68 De la: Bejan_Alin_1 27 Ianuarie 2012 08:55
sentimente de vinovatie 60 De la: AnotherWay 26 August 2010 10:36
rochia neagra 11 De la: kudika111805 22 Iulie 2013 20:21