Setari Cookie-uri

ajutor

Va rog sa ma ajutati si pe mine. Am stat cu un baiat "x" 4 ani de zile dar m-am despartit de el pt k devenise violent cu mine si asa am inceput sa port o discutie cu un fost iubit "y" pt care il parasisem pt "x". Am inceput sa discutam i-am povestit de relatia mea si la un momendat el mi-am sp k "eu niciodata nu am incetat sa te iubesc" si asa a inceput o noua relatie ne-am adus aminte din trecut ba chiar il iubesc enorm si el pe mine si se vede asta, ne intelegem ff bine ne completam un pe altu si totul este frumos,dar...mereu exista un dar. El are o relatie ff complicata si nu poate sa renunte la ea prea curand nu va pot povesti k este foarete intima problema care ii tine legati. Nu stiu ce sa fac sa raman cu el sa il sustin sau sa ma retrag el sp k nu renunta la mine si sa inteleg situatia. Se vede cu ea odata la 3 saptamani dar tot simt k mor cand stiu k este cu ea . Va rog sp ce sa fac
tigruaik
Postat pe 8 Mai 2010 12:42
De la: tigruaik, la data 2010-05-08 12:42:31Va rog sa ma ajutati si pe mine. Am stat cu un baiat "x" 4 ani de zile dar m-am despartit de el pt k devenise violent cu mine si asa am inceput sa port o discutie cu un fost iubit "y" pt care il parasisem pt "x". Am inceput sa discutam i-am povestit de relatia mea si la un momendat el mi-am sp k "eu niciodata nu am incetat sa te iubesc" si asa a inceput o noua relatie ne-am adus aminte din trecut ba chiar il iubesc enorm si el pe mine si se vede asta, ne intelegem ff bine ne completam un pe altu si totul este frumos,dar...mereu exista un dar. El are o relatie ff complicata si nu poate sa renunte la ea prea curand nu va pot povesti k este foarete intima problema care ii tine legati. Nu stiu ce sa fac sa raman cu el sa il sustin sau sa ma retrag el sp k nu renunta la mine si sa inteleg situatia. Se vede cu ea odata la 3 saptamani dar tot simt k mor cand stiu k este cu ea . Va rog sp ce sa fac

Cu viata ta faci ce vrei. Daca doresti sa mentii din "profunda iubire reciproca" o relatie care nu te satisface sau te face fericita o faci mai departe. Pe parcurs cand "profunda iubire reciproca" trece si nu vei mai dori sa te complaci in asemenea situatii, o sa te desparti. ...Exista si cazuri in care persoanele respective se complac o viata intreaga intr-un aranjament din asta. Ca asa vor ele. Fiecare e responsabil/a pentru faptele comise si isi regizeaza propria viata, indifernet de ce cred eu sau altii. De tine depinde rolul si rostul pe care doresti sa-l ai in viata.
Altfel spus doar tu poti spune STOP-pana aici si nu mai departe unei relatii, indifernet de ce consider eu sau altii.La o adica ce meriti aia primesti. Daca valoarea ta de femeie, respectul si stima te definesc pe tine doar ca sustinatoarea unui X in intr-o relatie pe care o are cu alta chiar nu meriti nimic mai mult.
Full_Metal_Jacket
Postat pe 8 Mai 2010 14:12
De la: Full_Metal_Jacket, la data 2010-05-08 14:12:29
De la: tigruaik, la data 2010-05-08 12:42:31Va rog sa ma ajutati si pe mine. Am stat cu un baiat "x" 4 ani de zile dar m-am despartit de el pt k devenise violent cu mine si asa am inceput sa port o discutie cu un fost iubit "y" pt care il parasisem pt "x". Am inceput sa discutam i-am povestit de relatia mea si la un momendat el mi-am sp k "eu niciodata nu am incetat sa te iubesc" si asa a inceput o noua relatie ne-am adus aminte din trecut ba chiar il iubesc enorm si el pe mine si se vede asta, ne intelegem ff bine ne completam un pe altu si totul este frumos,dar...mereu exista un dar. El are o relatie ff complicata si nu poate sa renunte la ea prea curand nu va pot povesti k este foarete intima problema care ii tine legati. Nu stiu ce sa fac sa raman cu el sa il sustin sau sa ma retrag el sp k nu renunta la mine si sa inteleg situatia. Se vede cu ea odata la 3 saptamani dar tot simt k mor cand stiu k este cu ea . Va rog sp ce sa fac

si cu X ce ai facut ? k n-am inteles prea bine...acu de Y vb?
zyzyka
Postat pe 8 Mai 2010 14:19
de x m-am despartit pt k a dat in mine de multe ori fara motiv.
tigruaik
Postat pe 8 Mai 2010 16:24
eu zic sa treci la z ca-i mai sigur!
one_size
Postat pe 8 Mai 2010 18:49
eu zic sa treci la z ca-i mai sigur!
one_size
Postat pe 8 Mai 2010 18:49
ok ..parerea mea tu sti ce faci? vrei sa iesi dintr-o rel cu nabadai si crezi ca ai gasit colacul de salvare ? dar daca te uiti mai bine colacul este spart.parerea mea este urmatoarea ; nici una din relatii nu este buna.asa ca fugi departe....inceartca altceva pana nu este prea tarziu...incearca sa gasesti pe cineva calm , fara obligatii si sa se daruiasca in totalitate nu doar 2-3 saptamani din luna deci refuza ambele combinatii si gaseste pe cea de-a treia...mult succes
kudika099277
Postat pe 16 Mai 2010 18:30
buna,
am nevoie de voi fetelor,particip la un concurs si tb.sa fiu votata in fiecare zi pana pe data de 08.06 http://sani-perfecti.sanatateatv.ro/concurenti/roxy.va rog ajutatima sa-mi indeplinesc visul.


multumesc
puca
Postat pe 18 Mai 2010 08:56
....nu permite nimanui sa devina prioritate in viata ta, atata timp cat tu esti doar o optiune in a lor/a lui....iti convine sa fi ...o alta variana....?...trebuie sa ai pretentii....! Vei ajunge la un moment dat sa vrei mai mult...ce vei face? O sa te implici si mai mult si-ti va fi si mai greu....Cauta sa fi number one! Succes
kudika117876
Postat pe 18 Mai 2010 17:23
doamne!!!!!!!! mare iti e gradina! vreau sa cred ca unele povesti de pe forum sunt inventii ale moderatorilir, pt ca nu pot crede ca exista femei asa naive, sa nu zic altceva.
ocsa
Postat pe 24 Mai 2010 08:34
chiar de se vede o data la 3 saptamani cu ea tot se vede..nu ai de unde sa stii ce gandeste ai fugit de bou si ai dat de vaca..mai bine renunta ca nu e bun nici asta se va dovedi ca celalalt..
_PrInTzEs_
Postat pe 24 Mai 2010 08:39
sfatul meu e sa continui relatia si sa treci cu vederea ca se mai vede o data la trei sapt. cu x conteaza ca va iubiti si va intelegeti bine .multa bafta si iti tin pumni.iubitiva mult ca nu sti ce se pote inttimpla.
maria_anw
Postat pe 27 Mai 2010 08:40
Ce sa iti spun ?e greu cand te complaci intr-o rel de genul asta , e greu sa si renunti ....incerca sa vezi situatia in ansamblu nu doar pe cea dintre tine si el ,e adevarat ca nu se stie ce se poate intampla dar pe de alta parte te sfatuiesc sa incerci sa iti gasesti pe cineva pentru care sa fii nr one, intre timp poti continua si relatia asta , dar nu te opri din cautat sau nu pierde nici o sansa la fericirea adevarata si deplina , nu te multumi cu jumatati de masura.
Altceva nu stiu ce as mai putea sa iti spun ''succes''
kudika087223
Postat pe 27 Mai 2010 17:22
termina cu amandoi, x te batea, y te prosteste, daca te iubeste cum sustine nu are ce sa caute cu alta, ori cu tine ori cu aia
visan_georgiana
Postat pe 3 Iunie 2010 14:42

Daca el alege sa fie cu amandoua , bine ii este , tu ai sa fii mereu roata de rezerva ptr. ca stii de ea si ea este prioritata , faci un compromis care se adanceste pe zii ce trece iti va fii mai greu sa iesi din situatia asta .Eu cred ca ar trebuii sa ai o discutie transanta iar daca tine la tine foarte mult alege intr-un fel sau altul , daca nu vrea , alege tu ptr. tine ce este mai bine si mergi pe drumul tau , este o inflatie de barbati de nu-ti vine sa crezi , ramane sa il gasesti pe cel potrivit .Trebuie sa fii hotarata si radicala , daca o scalda sau o alege pe cealalta , ve-i vedea cat tine la tine , atunci e momentul adevarului , eu am o vorba : vorbele neinsotite de fapte sunt doar ; vorbe , vorbe , vorbe cu se intituleaza si un roman a lui Victor Eftimiu.
banalulanonim
Postat pe 3 Iunie 2010 16:37
multumesc mult pt ajutor...pot sa sp ca sunt ff fericita a renuntat la ea si totul este perfect. Si el acum imi este foarte recunoscator ca l-am inteles si k nu l-am pesat. Poate unu nu au inteles ca era o problema foarte grava dar orcum le multumesc pt ajutor...
tigruaik
Postat pe 4 Iunie 2010 17:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
unde gasim incaltaminte de calitate la preturi rezonabile? 31 De la: kudika061640 11 Iunie 2018 09:36
DESPARTIRE DUPA 15 ANI !!!!!! 100 De la: kudika195501 21 Noiembrie 2010 12:11
to be or not to be!!!! 73 De la: kudika021451 12 Noiembrie 2010 15:01
Nou! 1 De la: Catalina_Zamfir 31 Iulie 2009 22:40
Salvati biserica "Sfintii Trei Ierarhi" din Berceni 6 De la: iacinta 16 Martie 2010 13:52