Setari Cookie-uri

vreau un sfat va rog

in urma cu 1 lunqa si jumatate am venit in Italia. Pe drum am cunoscut un baiat care ma atras in mod deosebit. Si sa legat o oarecare legatura intre noi. Am hotarat sa tinem legatura in continuare. Aici in Italia locuim la o distanta considerabila unul fata de celalalt. Vorbim zilnic la telefon de f multe ori. Am avut propunerea facuta de el sa ma duc sa stau k el. Dar nu pot pt k eu lucrez aici. A zis k e in regula continuam asa si dupa ce rezolva el problemele de unde lucreaza el akm vine el si locuim impreuna aici la mine. Numai ca intre timp am inceput sa primesc telefoane de la asa presupuse prietene ale lui de acolo de unde este el. Fapt ce el mi-a negat de fiecare data. Imi zice ca este singur si nu are pe nimeni. Am trecut peste pt k lam inteles si nu vreau sai impun sa stea singur pana vine aici. Numai k primesc intr-una telefoane de la diferite persoane care se dau a fi impreuna cu el. Nu stiu ce sa fac in sensul k el imi spune k vrea sa fie k mn, imi zice sa nu iau in seama telefoanele, si sa stau linistita. Chiar nu ma intereseaza daca are p cnv acolo, ma deranjeaza telefoanele primite. As sta mai linistita sa stiu k orikm face ce vrea el dar sa nu ma deranjeze pe mine. vreau doar o parere daca se merita sa il astept k sa avem o relatie serioasa dupa ce vine aici unde sunt eu. eu sunt singura aici nu am pe nimeni si imi e greu sa nu ma gandesc ce face el acolo, dar trec peste nu e asa important asta akm. VA rog vreau o parere. Va multumesc.
simy_cata
Postat pe 8 Mai 2010 15:05
Ok, o sa iti spun parerea mea bazandu-ma doar pe ce ai povestit tu.
E foarte greu de crezut ca telefonul tau (numarul de telefon) poate ajunge pe mana unei alte femei fara acordul lui. Sa presupunem ca e o fosta iubita sau, de ce nu, o alta femeie care ii sta prin preajma si care are acces la mobilul lui. I l-a luat, a copiat numarul tau si acum te sicaneaza. Toate astea ar fi fost ok, daca ar fi incetat in momentul in care tu i-ai povestit. Dar inteleg ca nu.
Mie una mi-e lehamite de oamenii care nu stiu sa puna capat fostelor relatii, care nu stiu sa spuna "nu" cand sunt deranjate s.a.m.d. Deci, concluzionand, cred ca putea stopa cumva telefoanele care te deranjeaza daca ar fi vrut.
In ce priveste seriozitatea relatiei voastre, de ce iti pui atatea intrebari? El ti-a spus ca va face aia, aia si aia. Nu iti ramane decat sa astepti s a vezi daca se va tine de cuvant. Cu alte cuvinte, iti vezi de viata ta acolo ca si pana acum, avand grija de tine si vezi in scurt timp (banuiesc ca nu e vorba de ani de zile)
ce hram poarta tipul.
N-are niciun sens sa te framanti inutil. Fie rau, fie bine, nu cunoastem nici noi raspunsul, nici tu. Doar timpul.
rashela
Postat pe 8 Mai 2010 15:15
. eu sunt singura aici nu am pe nimeni si imi e greu sa nu ma gandesc ce face el acolo, dar trec peste nu e asa important asta akm. VA rog vreau o parere. Va multumesc. [/quote]

daca nu e important si trecem peste........unde e problema ????????
anastasia_m
Postat pe 15 Mai 2010 23:15
Pai ai spus chiar tu care e problema. Nu vezi?

Ca esti singura acolo si nu poti sa nu te gandesti ce face el acolo...etc..

daca iti place de el si esti asa atrasa..e clar ca nu ai ce sa faci cate sfaturi ti-as da eu ..

Dar eu zic poate mai gasesti si tu pe cineva e linga tine..iar asta cu telefoanele...nu stiu explica mai in detaliu ce telefoane?

Intreba-le si tu de unde au telefoanele tale??

Si i-al si pe le la rost??

Adica respecta-te si tu...si intreaba adica..ce te suna oricine cand vrea...??

kudika063666
Postat pe 16 Mai 2010 06:09
Il cheama Costy? Prin ceva asemanator am trecut si eu acum mai mult timp...Doar curiozitate :)
ankris
Postat pe 16 Mai 2010 08:18
da ai dreptate, asa as fi raspuns si eu
senti
Postat pe 16 Mai 2010 15:27
si inca ceva, incearca sa iti schimbi nr de telefon, si da-i-l si pe acesta, daca se mai intampla acelasi lucru, atunci chiar e culmea, si parerea mea sa renunti, sunt destui barbati pe lumea asta, tot e bine ca nu ai inceput inca o relatie si nu ai pus suflet
senti
Postat pe 16 Mai 2010 15:29
sa nu faci grasala sa te duci tu la el .Daca vtine la tine vine el
kudika094290
Postat pe 18 Mai 2010 13:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am nevoie de un sfat!! 22 De la: roxx22 15 Ianuarie 2010 14:30
sampon Hemel 2 De la: wanda_love_you 23 Iulie 2009 09:25
compatibilitate 10 De la: geo_sh 28 Martie 2009 14:23
cursuri-belly dance ,aqua gym, atestat fitness,antrenor personal, dans, tae bo 5 De la: kudika321610 15 Septembrie 2010 14:22
dragoste 7 De la: bughitza 29 Decembrie 2008 10:03