Setari Cookie-uri

PARERI

Ati intalnit vreodata in viata voastra, un barbat fecioara LOIAL, SINCER, LUPtATOR, genul de persoana care stie ce vrea de la viata, si care atunci cand isi doreste un lucru lupta mult pentru a-l obtine? Eu spre exemplu vb cu un astfel de baiat cam de 2 luni pe messenger si la telefon, suntem din orase diferite (50 de km distanta), El spune ca sunt genul lui, ca ne asemanam, ca l-am cucerit prin felul meu de-a fi si cum gandesc, ca nu a mai avut prietene asa, imi promite de fiecare data cand aduc in discutii problema distantei, ca "O SA FIE BINE iti promit" , avand masina imi spune ca ne-am vedea cand am vrea, cand i-as spune "hai la mine" ar veni zburand..el lucreaza de la varsta de 14 ani, a ramas fara tata la varsta de 7 ani, de multe ori mi sa parut ca a incercat sa ma puna in tema despre viata lui ca nu a dus o viata usoara, si ca sa saturat de atat rau,sa stiu ca nu isi bate joc, sau ca nu e aventurier si ca e pretentios la femei (adica sa nu bea, sa nu fumeze, sa nu mearga in cluburi, sa stie sa gestioneze banii si sa nu fie risipitoare, sa-l asculte, sa-i dea sfaturi, sa nu fie materialista el avand o situatie materiala bunicica, sa fie gingasa dulce etc) si imi tot repeta ca a gasit toate acestea la mine si ca nu se da batut asa usor. Pare rabdator, calm, nu se agita ca sifonul, e oarecum critic, e sufletist ajuta pe oricine daca "vede" el ca-i om bun, de altfel mi-a si spus asta, vorbim zilnic cate 2 ore la tel noaptea asta dupa alte 3-4 ore de povesti pe messenger. I-am spus ca m-am cam grabit, dar momentan nu vreau o relatie si mi-a spus ca daca asta e decizia mea o respecta si sa ma mai gandesc ca el mai asteapta..apoi cand i-am zis la bascalie "daca numai vorbim 1-2 luni ma uiti" ca sa vad ce zice mi-a spus ca "nu te uit eu pe tine nici daca mor ti-am spus, am sa te caut si am sa te gasesc, sti ca esti pe placul meu, am castigat orice razboi si am sa te castig si pe tine, dar lasa timpul sa decida, pup un pui dulce si frumos" :| Din alte auzite barbatii fecioare ar fi cam dracusori, manipulatori, infideli, grei de inteles si de suportat, mai vreau si alte pareri, de preferat cele deja traite in viata de zi cu zi :) din partea acelora care au avut de a face cu barbati fecioara.
eyo_grl
Postat pe 9 Mai 2010 01:26
hai sã o luãm altfel....unde ai vazut tu barbat LOIAL, SINCER, LUPtATOR...lasã telenovelele
freakbabe
Postat pe 15 Mai 2010 22:26
De la: freakbabe, la data 2010-05-15 22:26:26hai sã o luãm altfel....unde ai vazut tu barbat LOIAL, SINCER, LUPtATOR...lasã telenovelele


pe messenger
anastasia_m
Postat pe 15 Mai 2010 22:36
De la: anastasia_m, la data 2010-05-15 22:36:30
De la: freakbabe, la data 2010-05-15 22:26:26hai sã o luãm altfel....unde ai vazut tu barbat LOIAL, SINCER, LUPtATOR...lasã telenovelele


pe messenger

cei de pe mess îs viruºi....nu confunda
freakbabe
Postat pe 15 Mai 2010 22:39
De la: freakbabe, la data 2010-05-15 22:39:21
De la: anastasia_m, la data 2010-05-15 22:36:30
De la: freakbabe, la data 2010-05-15 22:26:26hai sã o luãm altfel....unde ai vazut tu barbat LOIAL, SINCER, LUPtATOR...lasã telenovelele


pe messenger

cei de pe mess îs viruºi....nu confunda



uau .... virusi masculini LOIALI, SINCERI, LUPTATORIIIII

OK ..........atunci la telefon
anastasia_m
Postat pe 15 Mai 2010 22:53
De la: anastasia_m, la data 2010-05-15 22:53:02
De la: freakbabe, la data 2010-05-15 22:39:21
De la: anastasia_m, la data 2010-05-15 22:36:30
De la: freakbabe, la data 2010-05-15 22:26:26hai sã o luãm altfel....unde ai vazut tu barbat LOIAL, SINCER, LUPtATOR...lasã telenovelele


pe messenger

cei de pe mess îs viruºi....nu confunda



uau .... virusi masculini LOIALI, SINCERI, LUPTATORIIIII

OK ..........atunci la telefon


daca iei in calcul si vocea masculina de robot de la 222 sau 411.............ai descoperii ce barbati galanti exista!

salut! sunt radu si te voi insotii in calatoria prin meniu.
pentru limba romana apasa x


geo_reincarcat_iara
Postat pe 15 Mai 2010 23:30
RUN! Baby RUN!!


Asta e sfatul meu..de barbatii fecioara!

Si daca nu ma crezi cu asta...iti spun altceva...Fecioara ne fecioara...distanta..omoara totul..nu merge pur si simplu..adica depinde ce vrei..


Dar la fecioara..asa sunt..Seful meu 3 ani de zile si mai stiu amici barbati si femei..ca e singura zodie unde barbat femeie e cam la fel..adica se comporta cam la fel..


Si Exact asa sunt:

1) Despica firul in 4 pina te aduc la DISPERARE!
2) Se baga in toate sa stie ei totul..sa controleze ei totul
3) Comunica foarte putin si atunci cand comunica ..pentru ca habar nu au par falsi....pentru ca sunt..adica manipuleaza atat de mult ca si celel mai normale lucruri..nu le mai pot face normal! Adica sa ceara ajutorul..normal sau sa multumeasca normal..

4) Si apropo de Laude sau multumit..nu o sa auzi o lauda de la ei decat daca se sforteaza din tot adancul sufletului..si multumirile la fel.. Si cand o fac este atat de contra naturii lor...ca o sa simti imediat...ca e artificial totul..De fapt la ei / ele treaba asta vine foarte simplu...li se pare INEFICIENT sa mai multumeasca...sunt complet deconectati sentimental.....suntexact ce inseamna PSIHOPATI...sunt RECI adica pe romaneste!
kudika063666
Postat pe 16 Mai 2010 06:06
De la: anastasia_m, la data 2010-05-15 22:53:02
De la: freakbabe, la data 2010-05-15 22:39:21
De la: anastasia_m, la data 2010-05-15 22:36:30
De la: freakbabe, la data 2010-05-15 22:26:26hai sã o luãm altfel....unde ai vazut tu barbat LOIAL, SINCER, LUPtATOR...lasã telenovelele


pe messenger

cei de pe mess îs viruºi....nu confunda



uau .... virusi masculini LOIALI, SINCERI, LUPTATORIIIII

OK ..........atunci la telefon


Varstele barbatului explicate prin comparatia cu avionul...

Barbatul pana in 20 de ani: Avion de Hartie
Numai zboruri rapide, de scurta distanta si foarte scurta durata.

De 20 la 30: Avion de Vanatoare Militar
Intodeauna la post, 7 zile pe saptamana. Ataca orice obiectiv.
Capabil sa execute diferite misiuni chiar cand acestea sunt la un interval scurt de timp.

De 30 la 40: Aeronava Comerciala
Mentine orare regulate. Destine destul de cunoscute si de rutina.
Zborurile intodeauna ies la ora prevazuta, sau necesita mutari
si adaptari care irita clienti.

De 40 la 50: Aeronava comerciala pentru zboruri internationale.
Functioneaza la orele de lux. Destinatii de inalt nivel cu rare abateri.
Clientela soseste cu mari sperante, la sfarsit iese obosita, dar satisfacuta.

De 50 la 60: Aeronava de cargo.
Preparatii intense si multa munca inainte de decolare. Odata in aer,
manevreaza lent si proportioneaza foarte putin confort in timpul zborului.
Clientela este compusa in majoritate din valize si tot felul de vechituri.

De 60 la 70: Aripa Delta.
Necesita de exceptionale conditii externe pentru a-si lua zborul. Da o munca
teribila pentru a decola iar dupa aceea evita manevre bruste pentru ca sa
nu cada inainte de timp. Dupa aterizare, demonteaza si strange tot echipamentul.

De70 la 80: Planor
Zboara uneori dar nu mai auxiliat. Repertoriul manevrelor extrem de limitat.
Odata ajuns la sol are nevoie de ajutor pentru a ajunge la hangar.

Dupa 80:Aeromodel
Este numai decorativ ...
... chiar toti barbatii sunt pusi la zid? toti sunt la fel? acolo o mica nuantare ar fi mai binevenita.ar fi conforma cu realitatea.
am posta pentru nuantare...si inseninarea gindurilor sumbre ...
RUY_BLAS
Postat pe 16 Mai 2010 09:36
cata dreptate. eu nu prea cred in horoscop, dar tot ce ai spus se potriveste de minune cu persoana pe care o cunosc eu.
ot_lia
Postat pe 16 Mai 2010 22:38
De la: kudika063666, la data 2010-05-16 06:06:20RUN! Baby RUN!!


Asta e sfatul meu..de barbatii fecioara!

Si daca nu ma crezi cu asta...iti spun altceva...Fecioara ne fecioara...distanta..omoara totul..nu merge pur si simplu..adica depinde ce vrei..


Dar la fecioara..asa sunt..Seful meu 3 ani de zile si mai stiu amici barbati si femei..ca e singura zodie unde barbat femeie e cam la fel..adica se comporta cam la fel..


Si Exact asa sunt:

1) Despica firul in 4 pina te aduc la DISPERARE!
2) Se baga in toate sa stie ei totul..sa controleze ei totul
3) Comunica foarte putin si atunci cand comunica ..pentru ca habar nu au par falsi....pentru ca sunt..adica manipuleaza atat de mult ca si celel mai normale lucruri..nu le mai pot face normal! Adica sa ceara ajutorul..normal sau sa multumeasca normal..

4) Si apropo de Laude sau multumit..nu o sa auzi o lauda de la ei decat daca se sforteaza din tot adancul sufletului..si multumirile la fel.. Si cand o fac este atat de contra naturii lor...ca o sa simti imediat...ca e artificial totul..De fapt la ei / ele treaba asta vine foarte simplu...li se pare INEFICIENT sa mai multumeasca...sunt complet deconectati sentimental.....suntexact ce inseamna PSIHOPATI...sunt RECI adica pe romaneste!

CATA DREPTATE...UAU
ot_lia
Postat pe 16 Mai 2010 22:39
sotul meu este fecioara. si este exact cum l-ai descris tu. nu-ti fie teama de dragostea unui asemenea barbat. sant atat de rari.apoi ne vom plange ca nu am intalnit decat nenorociti. sant barbati aproape perfecti.care doresc o casnicie ,copii,si altele.si te va iubi ca pe nimeni alta. asculta ce-ti spun. eu am casnicie cu un asfel de barbat de 17 ani. sotul meu a mai fost casatorit 3 ani inainte si era ring de box la ei in casa.cu mine este super. dar si eu l-am respectat.era atat de doritor sa fie si el iubit ca nu avusese parte in copilarie ,ca a venit peste mine ca un tavalug. nu mi-a venit sa cred ce om bun am descoperit in el. norocul meu.si poate ... al tau.. ia vezi... astept vesti bune.
aizana
Postat pe 23 Mai 2010 17:44
Tu ce zodie esti?
SWee
Postat pe 23 Mai 2010 17:46
Eu sunt RAC
eyo_grl
Postat pe 24 Mai 2010 19:28
apropo eu sant rac ca zodie.
aizana
Postat pe 25 Mai 2010 19:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
fetelor voi a-ti vazut ca barbati astia uita de I martie 59 De la: Aladiah 26 Mai 2009 13:08
"Barbatii sunt porci" 45 De la: kudika_27302 23 Ianuarie 2013 21:02
Cata incredere putem avea in barbati? 477 De la: kudika195501 12 Decembrie 2010 01:22
Buna 14 De la: kudika_7134 15 Mai 2012 21:40
ma ameninta ca se omoara 116 De la: Sonya77 26 Februarie 2012 07:55