Setari Cookie-uri

atitudinea corespunzatoare

Incerc sa aduc in discutie o problema cu care cred ca s-au confruntat multe femei.Cunosti un barbat , te indragostesti, iti manifesti iubirea fara reticente, barbatul se simte sigur si incepe sa adopte o atitudine distanta, de superioritate, de om plictisit. Pe deasupra , afirma ca te place si ca isi doreste sa te aiba alaturi mult timp. Ma refer la cuplurile care traiesc separat. Cum v-ati comporta cu un asemenea barbat?
pisikutz_rasfatat
Postat pe 10 Mai 2010 10:13
nu l-am lasat niciodata sa se simta sigur de sentimentele mele!

indiferenta temporara pana revine la normal!
one_size
Postat pe 10 Mai 2010 10:39
De la: pisikutz_rasfatat, la data 2010-05-10 10:13:52Incerc sa aduc in discutie o problema cu care cred ca s-au confruntat multe femei.Cunosti un barbat , te indragostesti, iti manifesti iubirea fara reticente, barbatul se simte sigur si incepe sa adopte o atitudine distanta, de superioritate, de om plictisit. Pe deasupra , afirma ca te place si ca isi doreste sa te aiba alaturi mult timp. Ma refer la cuplurile care traiesc separat. Cum v-ati comporta cu un asemenea barbat?

Cunosc un barbat, da, am facut
ma indragostesc, da, am facut
imi manifest iubirea fara reticente, nu, NEVER nu inainte de a vedea ce fel de om e si ce are de oferit
kitty_krieger
Postat pe 10 Mai 2010 11:13
De ce sa ii dai iubirea pe tava ? de ce sa nu se streseze si el pentru indiferenta ta ?
Cu cat e mai sigur de cum sta treaba ,cu atat se va plicti mai repede fa-l un pic mai curios .
rox81
Postat pe 13 Mai 2010 19:51
De la: rox81, la data 2010-05-13 19:51:50 De ce sa ii dai iubirea pe tava ? de ce sa nu se streseze si el pentru indiferenta ta ?
Cu cat e mai sigur de cum sta treaba ,cu atat se va plicti mai repede fa-l un pic mai curios .




Buna! E prima data cand scriu pe forum...
Cata dreptate ai ! Eu, personal, trec in momentul de fata prin ceea ce spui tu, s-a cam plictisit de mine insa eu sunt singura vinovata pt asta, i-am oferit totul pe tava. Partea proasta e ca nu am curajul sa pun punct acestei relatii, sunt constienta ca imi face rau zilnic si totusi nu am vointa sa renunt la el.
Nu inteleg de ce nu pot sa termin ceva ce mi face rau!
Va rog, orice sfat din partea voastra este binevenit!
mistodika
Postat pe 13 Mai 2010 20:08
De la: mistodika, la data 2010-05-13 20:08:38
De la: rox81, la data 2010-05-13 19:51:50 De ce sa ii dai iubirea pe tava ? de ce sa nu se streseze si el pentru indiferenta ta ?
Cu cat e mai sigur de cum sta treaba ,cu atat se va plicti mai repede fa-l un pic mai curios .




Buna! E prima data cand scriu pe forum...
Cata dreptate ai ! Eu, personal, trec in momentul de fata prin ceea ce spui tu, s-a cam plictisit de mine insa eu sunt singura vinovata pt asta, i-am oferit totul pe tava. Partea proasta e ca nu am curajul sa pun punct acestei relatii, sunt constienta ca imi face rau zilnic si totusi nu am vointa sa renunt la el.
Nu inteleg de ce nu pot sa termin ceva ce mi face rau!
Va rog, orice sfat din partea voastra este binevenit!


incearca sa socialezi mai mult iesi si tu in lume putin poate mai cunosti oameni interesanti sau cine stiu vreun barbat adevarat
Heidy22
Postat pe 14 Mai 2010 18:26
AM PATIT SI EU ACELASI LUCRU.....DAR DE LA UN TIMP M-AM SATURAT SI AM ZIS GATA....DESI TINEAM LA EL......IAR NICI DUPA O LUNA PE CAND CREDEAM CACI CHIAR M-A UITAT A FOST EL CEL CARE A VENIT LA MINE ....SPUNAND CA II PARE RAU DE TOT CE A FACUT ....IAR ACUMA SUNT EU CEA CAREIL TRATEAZA CU INDIFERENTA.......
kudika163566
Postat pe 16 Mai 2010 11:00
îi fut o mamã de bãtaie într-un supermarket....am fãcut asta si e ff tare
freakbabe
Postat pe 16 Mai 2010 15:47
De la: freakbabe, la data 2010-05-16 15:47:28îi fut o mamã de bãtaie într-un supermarket....am fãcut asta si e ff tare

tu vorbesti serios?
clau19
Postat pe 16 Mai 2010 16:55
De la: freakbabe, la data 2010-05-16 15:47:28îi fut o mamã de bãtaie într-un supermarket....am fãcut asta si e ff tare

esti mare daca ai facut asta .mai stiu pe cineva care a aruncat cu cheile in capul lui si apoi a plecat si a sta pe afara pina a venit "mnealui"din mall.dar cred ca te dai mare aici si in realitate esti "mita blinda".imi place ca esti bataioasa...bafta.
RUY_BLAS
Postat pe 16 Mai 2010 21:07
Nu sunt in masura sa dau sfaturi dar pot opta pentru o vorba din batrani..."O cetate cu cat este mai greu de cucerit cu atat este mai dorita"
lory08
Postat pe 17 Mai 2010 13:39
De la: lory08, la data 2010-05-17 13:39:51Nu sunt in masura sa dau sfaturi dar pot opta pentru o vorba din batrani..."O cetate cu cat este mai greu de cucerit cu atat este mai dorita"
nu trebuie sa oferi totul pe tava..el va crede ca te are la mana si dintr-o data va cauta si altceva..deci indiferenta ta e cea mai buna la distantarea lui
kudika029282
Postat pe 17 Mai 2010 19:12
De la: pisikutz_rasfatat, la data 2010-05-10 10:13:52Incerc sa aduc in discutie o problema cu care cred ca s-au confruntat multe femei.Cunosti un barbat , te indragostesti, iti manifesti iubirea fara reticente, barbatul se simte sigur si incepe sa adopte o atitudine distanta, de superioritate, de om plictisit. Pe deasupra , afirma ca te place si ca isi doreste sa te aiba alaturi mult timp. Ma refer la cuplurile care traiesc separat. Cum v-ati comporta cu un asemenea barbat?



as sta singura!!!!!!!!!!!
anastasia_m
Postat pe 17 Mai 2010 19:43
De la: sirghea, la data 2010-05-16 21:07:53
De la: freakbabe, la data 2010-05-16 15:47:28îi fut o mamã de bãtaie într-un supermarket....am fãcut asta si e ff tare

esti mare daca ai facut asta .mai stiu pe cineva care a aruncat cu cheile in capul lui si apoi a plecat si a sta pe afara pina a venit "mnealui"din mall.dar cred ca te dai mare aici si in realitate esti "mita blinda".imi place ca esti bataioasa...bafta.


facem o incercare?....
freakbabe
Postat pe 17 Mai 2010 21:06
De la: freakbabe, la data 2010-05-17 21:06:48
De la: sirghea, la data 2010-05-16 21:07:53
De la: freakbabe, la data 2010-05-16 15:47:28îi fut o mamã de bãtaie într-un supermarket....am fãcut asta si e ff tare

esti mare daca ai facut asta .mai stiu pe cineva care a aruncat cu cheile in capul lui si apoi a plecat si a sta pe afara pina a venit "mnealui"din mall.dar cred ca te dai mare aici si in realitate esti "mita blinda".imi place ca esti bataioasa...bafta.


facem o incercare?....

ma ...facem.vi tu la ...sau merg eu la...sau ne intilnim la jumatate? stiu ca voi pierde...da nu la distanta mare.asta din cauza ca nu sunt agresiv.
RUY_BLAS
Postat pe 18 Mai 2010 08:01
De la: pisikutz_rasfatat, la data 2010-05-10 10:13:52Incerc sa aduc in discutie o problema cu care cred ca s-au confruntat multe femei.Cunosti un barbat , te indragostesti, iti manifesti iubirea fara reticente, barbatul se simte sigur si incepe sa adopte o atitudine distanta, de superioritate, de om plictisit. Pe deasupra , afirma ca te place si ca isi doreste sa te aiba alaturi mult timp. Ma refer la cuplurile care traiesc separat. Cum v-ati comporta cu un asemenea barbat?


Daca interesul i-a scazut la modul asta dupa cei-am aratat ceva sentimente n-am mai stat sa-i vad mutrele si l-am lasat in plata lui cu tot cu aerele si plictiselile lui! N-am cersit niciodata dragoste si atentie .

Postat pe 18 Mai 2010 08:07
De la: pisikutz_rasfatat, la data 2010-05-10 10:13:52Incerc sa aduc in discutie o problema cu care cred ca s-au confruntat multe femei.Cunosti un barbat , te indragostesti, iti manifesti iubirea fara reticente, barbatul se simte sigur si incepe sa adopte o atitudine distanta, de superioritate, de om plictisit. Pe deasupra , afirma ca te place si ca isi doreste sa te aiba alaturi mult timp. Ma refer la cuplurile care traiesc separat. Cum v-ati comporta cu un asemenea barbat?


circula o zicala prin popor :"prost sa fii da' sa-ti revii"!
touch_me
Postat pe 18 Mai 2010 08:14
De la: kudika029282, la data 2010-05-17 19:12:22
De la: lory08, la data 2010-05-17 13:39:51Nu sunt in masura sa dau sfaturi dar pot opta pentru o vorba din batrani..."O cetate cu cat este mai greu de cucerit cu atat este mai dorita"
nu trebuie sa oferi totul pe tava..el va crede ca te are la mana si dintr-o data va cauta si altceva..deci indiferenta ta e cea mai buna la distantarea lui

Si ce ai spus tu nu e cam acelasi lucru cu ce am zis eu??? sau te-ai gandit ca e mai grea de cap si are nevoie de un "translator"
lory08
Postat pe 19 Mai 2010 11:37
STIU CUM E...........si eu am patito la fel..draga mea stii ce sa facii??niik diferit de ce am facut eu:am pua in balanta ceede rau si ce e bine....si sa terminat.nu mai permit nimanui sa fie sigur de sentimentele mele si sasi bata joc.mancarwa la pat??spalat?calcat?mancarica tot ta pac si se plictii??pai nui bataie dw jocc?acuma lam lasat sa se descurce.si miam zis:de acuma incolo pe cine intalnesc o sa fiu mai indiferenta..indifereenta atrageeee draga mea.sincer iti zic:*te pup.ascultama..si lasal in plata domnului:)
GETA04
Postat pe 19 Mai 2010 20:46
De la: scorpio67, la data 2010-05-18 08:07:11
De la: pisikutz_rasfatat, la data 2010-05-10 10:13:52Incerc sa aduc in discutie o problema cu care cred ca s-au confruntat multe femei.Cunosti un barbat , te indragostesti, iti manifesti iubirea fara reticente, barbatul se simte sigur si incepe sa adopte o atitudine distanta, de superioritate, de om plictisit. Pe deasupra , afirma ca te place si ca isi doreste sa te aiba alaturi mult timp. Ma refer la cuplurile care traiesc separat. Cum v-ati comporta cu un asemenea barbat?


Daca interesul i-a scazut la modul asta dupa cei-am aratat ceva sentimente n-am mai stat sa-i vad mutrele si l-am lasat in plata lui cu tot cu aerele si plictiselile lui! N-am cersit niciodata dragoste si atentie .


Ai dreptate..poate ca ati obs si voi ca astfel de situatii se intampla in orice relatii: intre colegi, rude, amanti.Unul da,celalalt ia...dar vad in jurul meu astfel de relatii inegale...da mereu cel care iubeste mai mult..iar limbricul va plesni de plictiseala..nu va iubi niciodata intestinul care sufera in tacere si asteapta un semn de recunostinta.Parazitii n-au nicio vina.Pe ei viata si fiintele moi ii invata sa fi javre .V-am pupat !
mdana
Postat pe 19 Mai 2010 22:12

este atat de simplu...ofera-i sentimentul de...nesiguranta , indiferenta , detasare de relatie ca si cand ai avea pe cineva , daca te iubeste se trezeste si isi schimba atitudinea , dar asta ar trebuii sa ai o discutie cu el in care sa ii spui ce te deranjeaza , daca nu vrea , pleaca din viata lui , ve-i suferii tot restul relatiei , vietii....
banalulanonim
Postat pe 20 Mai 2010 10:50
Niciodata nu l-am lasat pe partenerul meu sa creada ca m-a cucerit definitiv desi suntem de 25 de ani impreuna.O femeie trebuie sa lase sa se creada ca mereu are un as in maneca,sa iubeasca sincer,sa ceara si sa dea deopotriva si sa se comporte acasa ca o gospodina,pe strada ca o doamna si in dormitor ca o amanta.Asa m-a invatat pe mine mama si asa am transmis si eu mai departe deoarece a dat roada.
viogen26
Postat pe 21 Mai 2010 10:31
De la: viogen26, la data 2010-05-21 10:31:42Niciodata nu l-am lasat pe partenerul meu sa creada ca m-a cucerit definitiv desi suntem de 25 de ani impreuna.O femeie trebuie sa lase sa se creada ca mereu are un as in maneca,sa iubeasca sincer,sa ceara si sa dea deopotriva si sa se comporte acasa ca o gospodina,pe strada ca o doamna si in dormitor ca o amanta.Asa m-a invatat pe mine mama si asa am transmis si eu mai departe deoarece a dat roada.
nu se poate generaliza asta la toate cuplurile
kudika029282
Postat pe 21 Mai 2010 19:33
De la: kudika029282, la data 2010-05-21 19:33:41
De la: viogen26, la data 2010-05-21 10:31:42Niciodata nu l-am lasat pe partenerul meu sa creada ca m-a cucerit definitiv desi suntem de 25 de ani impreuna.O femeie trebuie sa lase sa se creada ca mereu are un as in maneca,sa iubeasca sincer,sa ceara si sa dea deopotriva si sa se comporte acasa ca o gospodina,pe strada ca o doamna si in dormitor ca o amanta.Asa m-a invatat pe mine mama si asa am transmis si eu mai departe deoarece a dat roada.
nu se poate generaliza asta la toate cuplurile

parerea mea este ca da...in momentul in care barbatii se simt siguri pe noi si relatie se schimba total, la 360 de grade...si culme dom le, spun cu nerusinare ca noi ne am schimbat...e complicat cu barbatii...dar de ce sa nu recunoastem ca si noi suntem dificile....
catalina69
Postat pe 21 Mai 2010 22:35
De la: catalina69, la data 2010-05-21 22:35:28
De la: kudika029282, la data 2010-05-21 19:33:41
De la: viogen26, la data 2010-05-21 10:31:42Niciodata nu l-am lasat pe partenerul meu sa creada ca m-a cucerit definitiv desi suntem de 25 de ani impreuna.O femeie trebuie sa lase sa se creada ca mereu are un as in maneca,sa iubeasca sincer,sa ceara si sa dea deopotriva si sa se comporte acasa ca o gospodina,pe strada ca o doamna si in dormitor ca o amanta.Asa m-a invatat pe mine mama si asa am transmis si eu mai departe deoarece a dat roada.
nu se poate generaliza asta la toate cuplurile

parerea mea este ca da...in momentul in care barbatii se simt siguri pe noi si relatie se schimba total, la 360 de grade...si culme dom le, spun cu nerusinare ca noi ne am schimbat...e complicat cu barbatii...dar de ce sa nu recunoastem ca si noi suntem dificile....
pai barbatii se schimba numai daca au gasit o ALTA care stie cum si ce le place sa le faca....
kudika029282
Postat pe 22 Mai 2010 10:26
De la: viogen26, la data 2010-05-21 10:31:42Niciodata nu l-am lasat pe partenerul meu sa creada ca m-a cucerit definitiv desi suntem de 25 de ani impreuna.O femeie trebuie sa lase sa se creada ca mereu are un as in maneca,sa iubeasca sincer,sa ceara si sa dea deopotriva si sa se comporte acasa ca o gospodina,pe strada ca o doamna si in dormitor ca o amanta.Asa m-a invatat pe mine mama si asa am transmis si eu mai departe deoarece a dat roada.





... ...


marco918
Postat pe 22 Mai 2010 10:35
De la: pisikutz_rasfatat, la data 2010-05-10 10:13:52Incerc sa aduc in discutie o problema cu care cred ca s-au confruntat multe femei.Cunosti un barbat , te indragostesti, iti manifesti iubirea fara reticente, barbatul se simte sigur si incepe sa adopte o atitudine distanta, de superioritate, de om plictisit. Pe deasupra , afirma ca te place si ca isi doreste sa te aiba alaturi mult timp. Ma refer la cuplurile care traiesc separat. Cum v-ati comporta cu un asemenea barbat?

nu este ceva specific doar barbatilor, ci apare in aproape orice relatie intr'o oarecare masura, nu exista egalitate, nu asa cum o vor multi.
un partener este cel care grosier spunanad "primeste iubirea" acel lucru se intampla cand ai pus botul decisiv si incepe sa ii placa sa te joace pe degete.
felixcat
Postat pe 22 Mai 2010 10:58
draga mea,chestia cu indiferenta este valabila doar atunci cand chiar nu-ti mai pasa de relatie dar sa te prefaci indiferenta este un lucru cu dus si intors. eu personal am o relatie de foarte mult timp, am copii si nu te sfatuiesc sa faci pe indiferenta ci pur si simplu discuta daca nu mai merge nu mai merge, dar daca tu simti ca merge lupta putin mai mult. asta binenteles daca merita. noi cu sfaturile tu cu practica.
adapop
Postat pe 24 Mai 2010 15:38
De la: pisikutz_rasfatat, la data 2010-05-10 10:13:52Incerc sa aduc in discutie o problema cu care cred ca s-au confruntat multe femei.Cunosti un barbat , te indragostesti, iti manifesti iubirea fara reticente, barbatul se simte sigur si incepe sa adopte o atitudine distanta, de superioritate, de om plictisit. Pe deasupra , afirma ca te place si ca isi doreste sa te aiba alaturi mult timp. Ma refer la cuplurile care traiesc separat. Cum v-ati comporta cu un asemenea barbat?


1. " a-ti manifesta iubirea fara reticente " -- nu inseamna ca esti la dispozitia lui 24 de ore din 24..cu spalat calcat gatit si treburi casnice .

2. cand sentimentul lui de superioritate te calca pe nervi , il zgaltai, ca sa si aduca aminte ce pierde daca il lasi . ( esti si tu indiferenta si nu mai reactionezi la dorintele lui , ii zici ca nu ai chef sa iesi cand te invita el si ca esti ocupata, etc.. ai alt program . sic a sa nu stai singura in casa , iesi si cunoaste alti barbati .

3. daca afirma ca " te place si ca vrea sa traiasca cu tine " inseamna ca viata lui e comoda cu tine , pentru ca tu dai mai mult decat el si el primeste moca tot ce are nevoie , asa ca nu trebuie sa depuna eforturi sa te multumeasca, sa te impresioneze etc.. esti o varianta confortabila si calduta pana apare ceva interesant de urmarit la orizont , dar nu este innebunit dupa tine pentru ca te considera proprietatea lui . Pe termen lung e posibil sa TE FOLOSEASCA SI SA EXPLOATEZE sentimentele tale .

Se pare ca barbatii au inteles primii ca in relatii cel care da mai putin primeste mai mult .

ce sa faci ?
fii si tu indiferenta cu el si intre timp iesi cu mai cunoaste alti oameni,nu se stie de unde sare iepurele ocupa te de pasiunile tale, studiul tau, jobul tau, prietenii tai , si nu mai da atata importanta persoanei lui .
la urma urmei daca nu vrei sa fii parasit, paraseste tu primul ! ( nu zic sa l parasesti dar desprinde -te de el usor sa vezi daca vine la tine sau nu )
kudika052198
Postat pe 24 Mai 2010 18:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sa fie chiar asa corect un barbat? 52 De la: ali_tzik 6 Noiembrie 2009 23:19
buna vreau sa ma insor 4 De la: Costel_Piu_1 23 Noiembrie 2014 16:24
Ce cadouri ati facut iubitilor? 22 De la: gugulina74 9 August 2009 20:36
5 ani e diferenta d ani prea mare? 8 De la: kudika494994 24 Ianuarie 2013 11:28
Gradinita particulara ideala!! 4 De la: mohaela2003 18 Aprilie 2010 00:04