Setari Cookie-uri

exista si iubire, sau doar sex???

Am un prieten de aprope 5 ani. El a fost primul.... nu il iubeam pe atunci, eram copii 16-17 ani... pur si simplu am simtit ca tb sa o fac(neconstransa). prima oara a fost ft urat, iar el nu mai avusese decat relatii trecatoare. orgasm am inceput sa am cam dupa jumatate de an si niciodata nu am mai mult de unul. Problema este ca eu simt ca facem doar sex, nu imi arata niciun pic de tandrete dar nu este violent.Avem preludiu, dar nu cum mi-as dori eu. ma uit la filme de dragoste cum se saruta tandru pe tot corpul, cum se mangaie. Este real asa ceva??? imi doresc sa ma simt iubita, pretuita... nu mereu dar din cand in cand face bine...Am discutat cu el de mai multe ori despre asta si a parut ca intelege, dar...fara niciun rost. in timp am obosit sa mai lupt sa fie bine, iar asta a agravat lucrurile deoarece mi-a redus pofta; de un an locuim impreuna iar relati iintretinem ft rar la 2 saptamani. ce se intampla??? dati mi va rog un sfat- nu am mai intretinuit cu altcineva relatii ( nici nu as fi in stare) si nu stiu ce fel se comporta alte cupluri. precizez ca nu ne mai iubim ca la inceput, cu fluturi in stomac dar tinem enorm unul la celalalt, iar el nu a avut mama niciodata, asa ca ma gandesc ca el poate nu stie cum se manifesta iubirea.....Sper sa nu par ridicola...
kudika18000
Postat pe 9 Mai 2010 04:09
Vorbeste cu el, spune-i cum ti-ar place sa fi e cu tine, ceea ce vezi tu in filme exista si in realitate, a face dragoste implica multa tandrete, multe atingeri, multe saruturi, multa pasiune din partea ambilor partenerii, sunt convinsa ca voi faceti sex , ceea ce este trist. Incercati sa va descoperiti unul pe altul, ia tu initiativa daca el nu o face.
rahela11
Postat pe 15 Mai 2010 17:14
De la: kudika18000, la data 2010-05-09 04:09:22Am un prieten de aprope 5 ani. El a fost primul.... nu il iubeam pe atunci, eram copii 16-17 ani... pur si simplu am simtit ca tb sa o fac(neconstransa). prima oara a fost ft urat, iar el nu mai avusese decat relatii trecatoare. orgasm am inceput sa am cam dupa jumatate de an si niciodata nu am mai mult de unul. Problema este ca eu simt ca facem doar sex, nu imi arata niciun pic de tandrete dar nu este violent.Avem preludiu, dar nu cum mi-as dori eu. ma uit la filme de dragoste cum se saruta tandru pe tot corpul, cum se mangaie. Este real asa ceva??? imi doresc sa ma simt iubita, pretuita... nu mereu dar din cand in cand face bine...Am discutat cu el de mai multe ori despre asta si a parut ca intelege, dar...fara niciun rost. in timp am obosit sa mai lupt sa fie bine, iar asta a agravat lucrurile deoarece mi-a redus pofta; de un an locuim impreuna iar relati iintretinem ft rar la 2 saptamani. ce se intampla??? dati mi va rog un sfat- nu am mai intretinuit cu altcineva relatii ( nici nu as fi in stare) si nu stiu ce fel se comporta alte cupluri. precizez ca nu ne mai iubim ca la inceput, cu fluturi in stomac dar tinem enorm unul la celalalt, iar el nu a avut mama niciodata, asa ca ma gandesc ca el poate nu stie cum se manifesta iubirea.....Sper sa nu par ridicola...



of of....ce ti-e si cu dragostea asta! mereu acelas subiect! ]
in ce sens spui ca lupti ?repetandu-i aceleasi cuvinte care suna a repros ??? cred ca raspunsul este la tine!! abordeaza-l tu!! lungeste momentele de preludiu...........!! incearca sa te lasi purtata de val!!! rostestei cuvinte dulci la ureche etc etc etc .......!!!!!!!
ufff.... e asa de greu????? crede-ma merita!!!!!!!! daca exista iubire de ce sa nu faceti dragoste in loc de sex la 2 saptamanii
anastasia_m
Postat pe 15 Mai 2010 18:03
barbatii sant incredibili de ''pe faza'' cand este vb. de sex.si deschisi. nu-ti fie rusine . vb. cu el. poate sa te nauceasca cat de prompt va fi data viitoare.nu-ti fie rusine. cred ca totusi esti mai timida. o femeie poate innebuni orice barbat.cu tact si curaj. nauceste-l tu prima data. si o sa fie super. barbatii sant ca niste copii mari,imita comportamentul.asta ,daca te iubeste,puiule.daca nu asta este ,treci la urmatorul...are balta peste. o sa tot ai experiente neplacute,de ce sa te opresti din drumul tau la el.
aizana
Postat pe 23 Mai 2010 17:30
iti spun un secret.. sex se face in doi.. daca stai si visezi la filme romantice in timp ce el isi face de treaba cu tine tot degeaba.
felixcat
Postat pe 23 Mai 2010 18:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
pozitia 69 17 De la: anastasia_m 4 Iunie 2010 21:51
pozitii sexuale 22 De la: greierash_is_back 18 Noiembrie 2009 14:24
Despre ejaculare si erectie 31 De la: kudika_37265 19 Iulie 2013 15:41
Vreau o parere, va rog :( 11 De la: ksishy0805 23 Octombrie 2012 14:24
Ce parere aveti? 6 De la: Franzi 5 August 2009 15:55