Setari Cookie-uri

mai sunt oare sentimente?

am o relatie de aproape 2 ani si de aproape 6 luni iubitul meu a inceput sa stea aproape non-stop cu prietenii.se trezeste iese cu prietenii sa bea cafea,se intoarce seara pe la sase,sapte,maanca dupa care iese din nou tot cu prietenii si vine pe la 2-3 dimineata.nu este vorba de alte femei.am discutat cu el si ii spun ca ma deranjeaza ca nici macar noaptea nu sta acasa si am si eu nevoie sa stam impreuna sa ne uitam la un film sa mai vorbim...daca sta o seara acasa dupa aia 5 trebuie sa stea plecat si cand vine se pune sa doarma.simt ca evita sa mai stea cu mine ca inainte.gesturi sunt dar doar gesturi,nimic mai mult.el spune ca eu am o problema ca vreau sa stea numai in casa dar nu este asa.ce imi sugerati?
superb
Postat pe 10 Decembrie 2009 01:50
ciudat ... o sa meditez la noapte si iti raspund maine
Arthur_Rogers
Postat pe 10 Decembrie 2009 02:06
o fi gay sub acoperire!
sau varianta b cine stie in ce, cerc de prieteni s-o fi bagat! apropos da el nu munceste?
one_size
Postat pe 10 Decembrie 2009 10:57
s-a saturat de tine ori are pe alta
(de unde stii tu ca nu e vb de alte femei l-ai urmarit? numai fii asa naiva )
ce sa faci vorbeste cu el ....se implica sau .....adio si la gara baieti mai sunt ...
Andrei24
Postat pe 10 Decembrie 2009 11:27
topicul mai sunt oare sentimente?


eu cred ca da....pe mine cand ma apuca cate un sentiment....ma furnica undeva mai jos de sub buric....si atunci sa vezi dragoste pe mine.....
gratuit89
Postat pe 10 Decembrie 2009 13:38
raspuns scurt: din ce am citit,nu cred!
miss_darine
Postat pe 10 Decembrie 2009 13:42
Nu-i mai fa de mancare,nu-i mai spala,calca si lasa totul vraiste in casa...fa si u ce face el...pune-te la televizor si stai toata ziua...intoarce-i q aceeiasi moneda ....na,poate ca omul are inclinatii spre barbati....ia uita-te in partea dorsala a omului,poate e rosu de la vreun baietel de cartier care-l satisface
Bafta
freakbabe
Postat pe 10 Decembrie 2009 13:52
De la: superb, la data 2009-12-10 01:50:39am o relatie de aproape 2 ani si de aproape 6 luni iubitul meu a inceput sa stea aproape non-stop cu prietenii.se trezeste iese cu prietenii sa bea cafea,se intoarce seara pe la sase,sapte,maanca dupa care iese din nou tot cu prietenii si vine pe la 2-3 dimineata.nu este vorba de alte femei.am discutat cu el si ii spun ca ma deranjeaza ca nici macar noaptea nu sta acasa si am si eu nevoie sa stam impreuna sa ne uitam la un film sa mai vorbim...daca sta o seara acasa dupa aia 5 trebuie sa stea plecat si cand vine se pune sa doarma.simt ca evita sa mai stea cu mine ca inainte.gesturi sunt dar doar gesturi,nimic mai mult.el spune ca eu am o problema ca vreau sa stea numai in casa dar nu este asa.ce imi sugerati?


Se pare ca ai ajuns la fundul sacului.De regula de ruina unei relatii sunt responsabili amandoi partenerii.De ce nu spui si cam ce greseli ai facut tu in rastimpul asta? Ca eu stiu ca nimeni nu prea pleaca de la bine.Ceva ai gresit si tu daca l-ai indepartat de tine.Ia mai gandeste-te.

Postat pe 10 Decembrie 2009 13:57
De la: superb, la data 2009-12-10 01:50:39am o relatie de aproape 2 ani si de aproape 6 luni iubitul meu a inceput sa stea aproape non-stop cu prietenii.se trezeste iese cu prietenii sa bea cafea,se intoarce seara pe la sase,sapte,maanca dupa care iese din nou tot cu prietenii si vine pe la 2-3 dimineata.nu este vorba de alte femei.am discutat cu el si ii spun ca ma deranjeaza ca nici macar noaptea nu sta acasa si am si eu nevoie sa stam impreuna sa ne uitam la un film sa mai vorbim...daca sta o seara acasa dupa aia 5 trebuie sa stea plecat si cand vine se pune sa doarma.simt ca evita sa mai stea cu mine ca inainte.gesturi sunt dar doar gesturi,nimic mai mult.el spune ca eu am o problema ca vreau sa stea numai in casa dar nu este asa.ce imi sugerati?


in general sentimentele exista in cazul asta nu neaparat s-au risipit in totalitate
de obicei cand e vorba de lipsit de acasa si "mai mereu" e vorba de prieteni de fapt exista o alta persoana intre voi
si probabil cand incerci sa vb cu el iti spune ca exagerezi ca esti isterica ca ai o problema etc..astea sunt semne clare ca are pe altcnv
totusi mai investigheaza..poate nu e cazul tau
yulyana_c
Postat pe 10 Decembrie 2009 14:05
De la: Andrei24, la data 2009-12-10 11:27:26s-a saturat de tine ori are pe alta
(de unde stii tu ca nu e vb de alte femei l-ai urmarit? numai fii asa naiva )
ce sa faci vorbeste cu el ....se implica sau .....adio si la gara baieti mai sunt ...

acu` tu cam tii cu ursu`.trebuia sa spui ca nu s-a saturat ca de fapt vrea sa iasa din monotonie,da` o iubeste si tot la ea vine acasa...
daca erai fata eram de acord cu tine,da` cum barbatii-s vinovati de toate,te gasesc responsabil ca ai tradat ginta
mitura
Postat pe 10 Decembrie 2009 14:06
De la: miss_darine, la data 2009-12-10 13:42:44raspuns scurt: din ce am citit,nu cred!

Miiiiissss,unii umbli ca iar mi-s singura aci??
mitura
Postat pe 10 Decembrie 2009 14:08
De la: superb, la data 2009-12-10 01:50:39am o relatie de aproape 2 ani si de aproape 6 luni iubitul meu a inceput sa stea aproape non-stop cu prietenii.se trezeste iese cu prietenii sa bea cafea,se intoarce seara pe la sase,sapte,maanca dupa care iese din nou tot cu prietenii si vine pe la 2-3 dimineata.nu este vorba de alte femei.am discutat cu el si ii spun ca ma deranjeaza ca nici macar noaptea nu sta acasa si am si eu nevoie sa stam impreuna sa ne uitam la un film sa mai vorbim...daca sta o seara acasa dupa aia 5 trebuie sa stea plecat si cand vine se pune sa doarma.simt ca evita sa mai stea cu mine ca inainte.gesturi sunt dar doar gesturi,nimic mai mult.el spune ca eu am o problema ca vreau sa stea numai in casa dar nu este asa.ce imi sugerati?


..eu iti sugerez sa stai potolita ca nu e nimic,e doar o faza...o sa-i treaca.Gandeste-te cum erati pe la inceputuri si i-a trecut dupa 2 ani si 6 luni,nu?Nu te panica din nimicuri
mitura
Postat pe 10 Decembrie 2009 14:10
wow... nici macar noaptea?... in locu tau (asta as face eu si nu tre sa te iei dupa mine daca nu vrei), as sta vreo 3 zile la pat, dandu-ma de ceasul mortii, nu tu mancare, nici curatenie, nici nimic..., sa vad daca ar sta sa aibe grija de mine... abia atunci iti poti da seama daca mai are ceva pt tine sau ai ramas pt el doar femeia-sluga: gospodina, bucatareasa etc...

serioooos!!! asta as face in locul tau! e culmea de-a dreptul! toata ziua e plecat de acasa si cand poate ai si tu nevoie de putina tandrete sau intelegere: ia-l de unde nu-i... macar iti zice unde este exact si ii cunosti prietenii? urmareste-l odata sa-l verifici... sau daca nu poti, atunci trimite-ti un prieten/frate/verisor pe care nu il cunoaste si sa se infiltreze in grupul ala de prieteni... cel putin stii ca il ai sub control... si poate... respectivul nou venit ti-l poate trimite acasa cand se intrece masura ;)

gandeste-te...
dyakarina
Postat pe 10 Decembrie 2009 14:13
De la: dyakarina, la data 2009-12-10 14:13:12wow... nici macar noaptea?... in locu tau (asta as face eu si nu tre sa te iei dupa mine daca nu vrei), as sta vreo 3 zile la pat, dandu-ma de ceasul mortii, nu tu mancare, nici curatenie, nici nimic..., sa vad daca ar sta sa aibe grija de mine... abia atunci iti poti da seama daca mai are ceva pt tine sau ai ramas pt el doar femeia-sluga: gospodina, bucatareasa etc...

serioooos!!! asta as face in locul tau! e culmea de-a dreptul! toata ziua e plecat de acasa si cand poate ai si tu nevoie de putina tandrete sau intelegere: ia-l de unde nu-i... macar iti zice unde este exact si ii cunosti prietenii? urmareste-l odata sa-l verifici... sau daca nu poti, atunci trimite-ti un prieten/frate/verisor pe care nu il cunoaste si sa se infiltreze in grupul ala de prieteni... cel putin stii ca il ai sub control... si poate... respectivul nou venit ti-l poate trimite acasa cand se intrece masura ;)

gandeste-te...


nu se pune problema de sluga sau bucatareasa.ceea ce fac eu pentru el fac din placere si nu e greu.zic ca de aproape 3 luni eu am nascut si el nu poate sa stea toata ziua dupa mine ca eu am treaba cu fata in general.prietenii lui ii cunosc foarte bine si stiu ca se strang cu totii la unul din ei acasa.am fost si eu cu feteleacolo de catev ori.
superb
Postat pe 10 Decembrie 2009 17:57
De la: Andrei24, la data 2009-12-10 11:27:26s-a saturat de tine ori are pe alta
(de unde stii tu ca nu e vb de alte femei l-ai urmarit? numai fii asa naiva )
ce sa faci vorbeste cu el ....se implica sau .....adio si la gara baieti mai sunt ...




nu,nu munceste...
superb
Postat pe 10 Decembrie 2009 17:57
hmmm...stiu k baietii mai simtt si ei nevoia de a iesi doar intre baieti, de a bea, a vb asa mai...porcos...de a se simti mai liberi...dar asta nu inseamna ca trebuie s-o faca prea des...daca tine la tine te poate lua cu el...sau aveti copii si tre' sa stai cu ei?? nu.....ceva nu e in regula...tu nu-i fa scandal..dar cerceteaza-l....de ce esti asa sigura ca nu e vorba de femei? doar pt k ti-a zis el? ai asa mare incredere in el? uirta-te si tu in telefon la el, vezi si tu daca il suna femei...cred ca ii suporti prea multe....
mady_puppy
Postat pe 11 Decembrie 2009 14:22
pai daca aveti si copil gata cu "golaneala"...pune-l la punct...nu e frumos ca te lasa in casa ..tu stai cu bebe, iar el se distreaza...poate ai si tu nevoie de o mana de ajutor in casa..nu....eu n-as permite asa ceva....acum depinde cum l-ai invatat tu ...eu una "i-as baga mana-n gat" din moment ce avem un copil impreuna ...cum el are nevoie sa se recreeze poate asa ai si tu nevoie...multa bafta...
mady_puppy
Postat pe 11 Decembrie 2009 14:28
Andrei24
Postat pe 11 Decembrie 2009 17:40
De la: mitura, la data 2009-12-10 14:06:31
De la: Andrei24, la data 2009-12-10 11:27:26s-a saturat de tine ori are pe alta
(de unde stii tu ca nu e vb de alte femei l-ai urmarit? numai fii asa naiva )
ce sa faci vorbeste cu el ....se implica sau .....adio si la gara baieti mai sunt ...

acu` tu cam tii cu ursu`.trebuia sa spui ca nu s-a saturat ca de fapt vrea sa iasa din monotonie,da` o iubeste si tot la ea vine acasa...
daca erai fata eram de acord cu tine,da` cum barbatii-s vinovati de toate,te gasesc responsabil ca ai tradat ginta


hai ca m-ai facut sa rad
Andrei24
Postat pe 11 Decembrie 2009 17:43
poarta o discutie serioasa cu el inainte de a lua o hotarire drastica pe care s ao regretati apoi amindoi. Trebuie sa existe unm motiv pentru care prefera o astfel de companie. Iar daca nu a c,,copilarit,, destul pina la virsta aar trebui ca responsabilitatile s ail faca sa se maturizeze in cele din urma. Calea dialogului cred insa ca e primul pas. Multa bafta si ...calm !
Aproape_eu
Postat pe 11 Decembrie 2009 23:00
De la: freakbabe, la data 2009-12-10 13:52:42Nu-i mai fa de mancare,nu-i mai spala,calca si lasa totul vraiste in casa...fa si u ce face el...pune-te la televizor si stai toata ziua...intoarce-i q aceeiasi moneda ....na,poate ca omul are inclinatii spre barbati....ia uita-te in partea dorsala a omului,poate e rosu de la vreun baietel de cartier care-l satisface
Bafta

+1 are prea mult liber..
felixcat
Postat pe 11 Decembrie 2009 23:17
Ce tampenie!
Si mai rezisti?
stefanant
Postat pe 13 Decembrie 2009 11:56
De la: superb, la data 2009-12-10 01:50:39am o relatie de aproape 2 ani si de aproape 6 luni iubitul meu a inceput sa stea aproape non-stop cu prietenii.se trezeste iese cu prietenii sa bea cafea,se intoarce seara pe la sase,sapte,maanca dupa care iese din nou tot cu prietenii si vine pe la 2-3 dimineata.nu este vorba de alte femei.am discutat cu el si ii spun ca ma deranjeaza ca nici macar noaptea nu sta acasa si am si eu nevoie sa stam impreuna sa ne uitam la un film sa mai vorbim...daca sta o seara acasa dupa aia 5 trebuie sa stea plecat si cand vine se pune sa doarma.simt ca evita sa mai stea cu mine ca inainte.gesturi sunt dar doar gesturi,nimic mai mult.el spune ca eu am o problema ca vreau sa stea numai in casa dar nu este asa.ce imi sugerati?


uita-ol.nu fa ca altele ca si-au facut alta adresa ca sa vada daca sotu/iubitu ar fi in stare sa cedeze.majorittatea barbatilor cedeaza..
iulia069834
Postat pe 13 Decembrie 2009 21:12
lasa`l!! nici un barbat nu merita nimic!!dupa ce ca ii faci de toate(asa zic eu) el sta numai cu.."prietenii"..da asa e,nu mai fi asa naiva .si ,apropo,ii cunosti pe acesti prieteni??si,pe toti??.ai grija de tine..si nu mai crede in nimeni(nimeni nu merita nimik)
pupici
JustAGrl
Postat pe 13 Decembrie 2009 21:20
De la: superb, la data 2009-12-10 01:50:39am o relatie de aproape 2 ani si de aproape 6 luni iubitul meu a inceput sa stea aproape non-stop cu prietenii.se trezeste iese cu prietenii sa bea cafea,se intoarce seara pe la sase,sapte,maanca dupa care iese din nou tot cu prietenii si vine pe la 2-3 dimineata.nu este vorba de alte femei.am discutat cu el si ii spun ca ma deranjeaza ca nici macar noaptea nu sta acasa si am si eu nevoie sa stam impreuna sa ne uitam la un film sa mai vorbim...daca sta o seara acasa dupa aia 5 trebuie sa stea plecat si cand vine se pune sa doarma.simt ca evita sa mai stea cu mine ca inainte.gesturi sunt dar doar gesturi,nimic mai mult.el spune ca eu am o problema ca vreau sa stea numai in casa dar nu este asa.ce imi sugerati?



Am avut aceeiasi problema....dupa o relatie de 3 ani fosta mea prietena nu mai vroia sa iasa , eu vroiam vroiam munte mare baruri...dar cu ea, totul era ok cand aveam activitati impreuna, incearca sa iesi sa faci sa ai initiativa o sal surprinzi si daca vrei sal ai inapoi o sal recuceresti...daca nu...nu stiu cu ce sa te ajut
maxidanny
Postat pe 30 Decembrie 2009 16:11
Daca nici gesturi de tandrete nu mai sunt din partea lui, eu iti sugerez ca explicatia cu prietenii e cam falsa, si sa te gandesti ca e vorba mai degraba de ¨prietene¨, iti mai sugerez de asemenea apeleaza la TRADATI IN DRAGOSTE s-ar putea sa iti fie util
oana84onutza
Postat pe 30 Decembrie 2009 19:38
sau la Test de fidelitate
_oktober_
Postat pe 30 Decembrie 2009 20:32
eu sunt sigura ca are pe altcineva!asta nu este comportament nomal ... nush la ce mai stai cu el?
simpatika_de_mine
Postat pe 15 Iulie 2010 13:03

sau un sfat :fa si tu la fel o perioada sa vezi cum reactioneaza.


simpatika_de_mine
Postat pe 15 Iulie 2010 13:16
vb cu el poate v-a fi bn majoritatea lucrurilor se rezolva cu o vb
lzak7260
Postat pe 22 Iulie 2010 21:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Probabil sunt de vina cu ceva? 16 De la: anderson 3 Iunie 2009 14:18
sex la 18 ani 41 De la: anaiubb 30 August 2010 03:46
Din dragoste 16 De la: kudika052198 24 Mai 2010 05:59
prima oara 13 De la: kudika_nikole 15 Ianuarie 2012 01:38
Femeile inteligente ajung mai usor la orgasm ;) 20 De la: kudika_975971 25 Noiembrie 2014 11:44