Setari Cookie-uri

ce sa fac?

aveam impreuna 1 an si 3 luni.vineri mi-a marturisit ca s-a culcat cu o tipa de 2 ori, nu stie de ce si ca tine la mine foarte mult.nu a avut nici o scuza, a zis ca el nu s-ar ierta.ne-am despartit dar ma sunat ieri, cica ia fost dor de vocea mea.....il iubesc atat de mult incat cred ca as putea sa trec peste asta.....s-a schimbat mult dar mi-e greu sa renunt la el...habar nu am cum sa procedez....
kudika091329
Postat pe 9 Mai 2010 15:51
iarta-l ca unde mai gaseste el o fraiera ca tine?
one_size
Postat pe 10 Mai 2010 10:13
Asa e, iarta-l si invata sa traiesti cu gandul ca te-a inselat cu o fata de doua ori. Te pregateste pentru alte marturisiri ce vor veni in timp (cu certitudine).
Zici ca il iubesti atat de mult? Ia spune-mi, te rog, de cate ori l-ai inselat? Nu de alta, dar daca si el te iubeste cum iti spune (si cum pari sa-l crezi) probabil ca e o noua moda de a va dovedi dragostea.
rashela
Postat pe 10 Mai 2010 10:18
Il ierti, dar te asigur ca nu vei uita si asta iti schimba comportamentul si-ti va umbri fericirea tot timpul.
Si apoi pentru cat timp s-a schimbat ? Esti sigura ca nu va repeta figura , tot " nu stie nici el de ce"?

Postat pe 10 Mai 2010 10:19
Poti sa il ierti dar iti garantez ca relatia nu va mai fi la fel....vei trai cu ideea ca oricand te va mai insela....poate nu o va mai face dar....stii vb aia...o data ce a facut-o de doua ori o va mai face...prea slabe sunt sansele sa nu o mai faca....pretexte...knd vede ca e posibil sa te piarda se intoarce....pana knd sa ii accepti mofturile astea???:| eu dupa 3 ani juma m-am desp de prietenul meu kre m-a inselat in fatza mea si l-am iertat dar nu a mai fost la fel....akma am o rel de 10 luni dar nu se compara cu cea dinainte....baiatul asta chiar imi dem k ma iubeste...in schimb celalalt doar s-a jucat cu mine de parca as fi fost o jucarie....
Ranya
Postat pe 10 Mai 2010 10:28
parasestel si mergi inainte a fost doar o invatare de minte
kudika180719
Postat pe 10 Mai 2010 10:31
De la: kudika180719, la data 2010-05-10 10:31:11parasestel si mergi inainte a fost doar o invatare de minte

o invatare de minte ??????
anastasia_m
Postat pe 15 Mai 2010 19:48
am rãmas fãra cuvinte la povestea ta
freakbabe
Postat pe 15 Mai 2010 20:18
de apreciat sinceritatea lui....da` doar atat

B_eLLa
Postat pe 17 Mai 2010 16:42
sinceritate???? care??...ca nu stie de ce a inselat-o??? ma faci sa
imw25
Postat pe 18 Mai 2010 10:40
Make up artist,realizez machiaje de zi,seara si mireasa cu produse profesionale.Pentru mai multe poze si detalii accesati link-ul urmator. http://anamariamakeup.blogspot.com/
kudikamakeup
Postat pe 18 Mai 2010 12:06
sinceritate pentru ca i`a spus... in rest

B_eLLa
Postat pe 18 Mai 2010 17:08
De la: kudika091329, la data 2010-05-09 15:51:26aveam impreuna 1 an si 3 luni.vineri mi-a marturisit ca s-a culcat cu o tipa de 2 ori, nu stie de ce si ca tine la mine foarte mult.nu a avut nici o scuza, a zis ca el nu s-ar ierta.ne-am despartit dar ma sunat ieri, cica ia fost dor de vocea mea.....il iubesc atat de mult incat cred ca as putea sa trec peste asta.....s-a schimbat mult dar mi-e greu sa renunt la el...habar nu am cum sa procedez....

Da`l dracu!!!
toti is la fel!
Pe zi ce trece ma ingrozesc tot mai mult de ceea ce se intampla..se pare ca in ziua de azi nu poti sa fii cu cineva pt ca efectiv te inseala!oare doar asta stiu ei sa faca!Pt ce dracu sa mai iti iei sot,prieten ?sa fii aia umilita si inselata?
I hate men.
JustAGrl
Postat pe 19 Mai 2010 15:36
De la: JustAGrl, la data 2010-05-19 15:36:46
De la: kudika091329, la data 2010-05-09 15:51:26aveam impreuna 1 an si 3 luni.vineri mi-a marturisit ca s-a culcat cu o tipa de 2 ori, nu stie de ce si ca tine la mine foarte mult.nu a avut nici o scuza, a zis ca el nu s-ar ierta.ne-am despartit dar ma sunat ieri, cica ia fost dor de vocea mea.....il iubesc atat de mult incat cred ca as putea sa trec peste asta.....s-a schimbat mult dar mi-e greu sa renunt la el...habar nu am cum sa procedez....

Da`l dracu!!!
toti is la fel!
Pe zi ce trece ma ingrozesc tot mai mult de ceea ce se intampla..se pare ca in ziua de azi nu poti sa fii cu cineva pt ca efectiv te inseala!oare doar asta stiu ei sa faca!Pt ce dracu sa mai iti iei sot,prieten ?sa fii aia umilita si inselata?
I hate men.



asa , fi rea!!!!!!!!!!
anastasia_m
Postat pe 19 Mai 2010 15:44
De la: kudika091329, la data 2010-05-09 15:51:26aveam impreuna 1 an si 3 luni.vineri mi-a marturisit ca s-a culcat cu o tipa de 2 ori, nu stie de ce si ca tine la mine foarte mult.nu a avut nici o scuza, a zis ca el nu s-ar ierta.ne-am despartit dar ma sunat ieri, cica ia fost dor de vocea mea.....il iubesc atat de mult incat cred ca as putea sa trec peste asta.....s-a schimbat mult dar mi-e greu sa renunt la el...habar nu am cum sa procedez....


daca a facut asa o chestie fara sa stie de ce, inseamna ca i s-a parut foarte neimportanta si va mai face si altadata mai ales daca acuma vede ca accepti.
se pare ca nu prea te iubeste dupa ce si cum zice :-(
DayC
Postat pe 19 Mai 2010 17:29
asculta la toata lumea dar fai ce crezi tu ca e mai bine......pana la urma tu sti mai bine cum sta treaba.....dar incearca sa vezi lucrurile mai mult din exterior.....poate asa iti e mai usor;)
mada_em
Postat pe 20 Mai 2010 19:23
Tot ce ti-a spus a fost ca sa te impresioneze,stiind ca daca iti va spune asa tu il vei ierta,daca intradevar te iubea nu era infidel,dar daca stam bine sa ne gandim majoritatea barbatiilor sunt infideli,daca il iubesti iarta-l dar vei ramane cu pata asta...
pufosica
Postat pe 21 Mai 2010 02:33
si eu am trecut prin asta, l-am iertat ...ca sa il prind si a doua oara! daca te iubea cu adevarat nu te insela!!!! NU IL IERTA ! se va intampla din nou , de ce sa suferi? nu meriti sa cauti pe cineva care sa te iubeasca si sa te faca fericita?
nennax
Postat pe 21 Mai 2010 05:53
parerea mea este ca daca s-a intamplat odata, a doua oara..cine stie? poate nu, si nu ai decat sa-l ierti daca vrei. Dar daca s-a intamplat si a doua oara, CU SIGURANTA a treia oara se va intampla mai repede decat crezi. Doar stii proverbul romanesc :' Naravul din fire nu are lecuire'' pupici
gabym
Postat pe 21 Mai 2010 18:53
buna draga mea. parerea mea e urmatoarea: daca te iubeste, nu te mai insela. un exemplu concret e situatie mea. am un prieten de 7 luni de zile, dar problema e ca ne vedem foarte rar. eu lucrez pana la ora 16 iar dupa aia merg la cursuri la facultate, iar el lucreaza mai tot timpul dupa masa. asa ca munca si facultatea mea ne impiedica sa ne vedem. el primeste doar 2 duminici libere pe saptamana si atunci reusim sa le petrecem impreuna. si atunci profita de moment si ma roaga sa facem dragoste.idee e ca mie nu imi place deloc sa fac dragoste, pt ca nu am incredere in fortele mele, in schimb el e un baiat foarte atractiv, si tot glumea la inceput ca, daca nu doresc eu sa fac dragoste cu el, isi va gasi el cu cine sa faca. cand ieseam cu el in oras observam cum se uita fetele la el, si numai gandul ca putea sa se culce cu oricare dintre ele ma ingrozea, d-apoi sa aud ca a facut acest lucru, il pararseam pe loc, cu toate ca il iubesc nespus de mult. si totusi nu a facut-o pt ca ma iubeste foarte mult, chiar m-a cerut in casatorie si am acceptat. in vara facem nunta. daca nu m-ar fii iubit , m-ar fi inselat de mult (si stai linistita am avut eu spioni mei sa-l verifice), pt ca ocazii s-au ivit destule.
asa ca asculta la mine, baiatul asta nu te merita, nu te iubeste deloc.
cand iubesti, esti trup si suflet pt acea persoana, nu pt nimeni altcineva
o iubesti pentru simplu fapt ca exista, si iti place tot la ea. iubesti acea persoana asa cum e, chiar dac ei nu ii place sa faca lucrul pe care tu il preferi sa-l faci.
Acest baiat de care zici e unul slab, nu stie nici el ce vrea. Lasa-l in plata Domnului. Sunt destui.
Ramane ca tu sa gasesti acea persoana, care care te merita si care se gandeste la tine non stop (nu la altele), care sa nu te insele nici macar cu gandul, daraminte cu fapta.
love2_nadia
Postat pe 21 Mai 2010 19:06
Intr-adevar, nu se merita sa ierti atunci cand esti inselata pt ca o data ce-a facut-o o va face iar (mai ales daca vede ca tu esti dispusa sa accepti asta, treci peste, numai tu stii cum). E vorba aia... ca baieti sunt destui, dar e greu, din ce in ce mai greu sa gasesti un baiat in ziua de azi care sa fie asa cum ne dorim. E adevarat ca se intampla sa dam si peste baieti buni, dar atunci nu stim sa-i apreciem...din pacate...
Kashvi
Postat pe 21 Mai 2010 19:39
noh las...daca de data asta nu stie de ce te-a inselat...pt data viitoare sigur gaseste un motiv...apoi altul mai bun...
_oktober_
Postat pe 21 Mai 2010 20:56
pfff..........poi dak o facut-o prima oara o face si a 2-a si a 3-a si bla bla........am trecut prin asa cva si parerea mea e k dak crezi k mai merita o a 2-a sansa dai-o si vz cum decurg lucrurile si dak nu revin cu bn at n-are rost sa-ti manci zilele....serios orikt d mult l-ai iubii....am patit-o si eo si stiu altfel nush dak ma bagam sa-ti dau un sfat:*:*:* multa bafta si nu uita noi nu suntem preshu lor ;) fi tare :*
oksysweet
Postat pe 22 Mai 2010 22:38
Brava !! esti o ragazza buna !!dar fii atenta , se va mai repeta si sfarsitul e inevitabil ..
sufera acum dar uita-l spre binele tau !!
kudika174057
Postat pe 23 Mai 2010 21:53
daca te-a inselat o data o face de cate ori are ocazia....un lucru bun e ca a marturisit inseamna ca are constiinta...ceea ce putini barbati au!daca tu crezi ca e bine sa te impaci cu el fao dar poate vei mai avea de suferit pentru ca daca l-ai iertat o data se va gandi ca o vei face si a doua oara....
kudika089090
Postat pe 25 Mai 2010 04:14
buna....draga mea...toti sunt la fel.....inseala,mint,zik k te iubesc....si ei iti spun ca se duk acasa si merg sa se intalneasca q nush ce fata....asta iti zik eu....lasal.....nu mai are rost,pentru ca daca a facut odata fii sigura ca o 2 a oara niki nu o sa se mai gandeasca si o sa o faca din nou!!iti zik k asa am patit si eu....lam iertat de o suta de ori....pana cand la un moment dat am stat q el doar ca sa nu fiu singura,dupa tot ce am aflat ca a facut....lam dat dreq...si tot el ma suna,eu delok....asa k draga....lasal daca vrei sa fii fericita cautati unu care sa fie numai a tau!!!!take care;) te pup
kudika168602
Postat pe 26 Mai 2010 19:53
ce idiot
nu a putut sa taca din gura ?
Ventrue
Postat pe 26 Mai 2010 20:01
Cam prost baiatul asta. Vrajeala ca te iubeste, pai daca te iubeste asa tare de unde inselatul? Si asa repede si de 2 ori. Sa fim seriosi. Un sut in fund si la revedere baieteee!! Daca il ierti o sa zica: a mers o data sigur mai merge sa ma ierte si a 2-a oara. daca n crezi, iarta-l si o sa vezi apoi ce urmeaza.
kudika185400
Postat pe 26 Mai 2010 20:20
De la: kudika091329, la data 2010-05-09 15:51:26aveam impreuna 1 an si 3 luni.vineri mi-a marturisit ca s-a culcat cu o tipa de 2 ori, nu stie de ce si ca tine la mine foarte mult.nu a avut nici o scuza, a zis ca el nu s-ar ierta.ne-am despartit dar ma sunat ieri, cica ia fost dor de vocea mea.....il iubesc atat de mult incat cred ca as putea sa trec peste asta.....s-a schimbat mult dar mi-e greu sa renunt la el...habar nu am cum sa procedez....


Toti inseala dar diferenta dintre ei este ca unii se lauda cand vor sa faca pe grozavii si atunci e clar ca nu tine cont de sufletul tau- CLAR NU TE RESPECTA - iar altii se poarta foarte frumos si nici nu bagi de seama - problema este ca un tip comod ramane cu tine ca poate avea oricand o alta si pe tine iar unul luptator si destept isi pune problema " de ce a fost nevoit sa insele, ce-l nemultumeste in relatia cu tine si daca... mai vrea sa ramana sau nu in aceasta relatie... si te trezesti ranita, singura, suferind in iubirea ta sincera si asa mai departe, BLA BLA BLA SI GREU TE MAI ATASEZI SINCER A 2-A, A 3-A ETC.
Fa cum crezi ca e mai bine pt mintea, sufletul si trupul tau - cat poti duce mai departe...
noroc si putere in iubire
Katty03
Postat pe 26 Mai 2010 20:37
si eu am patit o chestie asemanatoare. cica tinea la mine. lam iertat o data, a mai trecut un timp, iar s-a intamplat , lam iertat si a 2a oara, dar a treia oara mi-a pus capac. ne-am despartit. s-a tinut jumate de an de mine sa ne impacam dar nu i-a mai mers. e clar, a facut asta odata, ce te face sa crezi ca nu o mai face, adik asta-i realitatea. toata lumea imi zicea, dar eu nu credeam. ma bucur ca am zis stop, iar acum sunt mult mai fericita fara el!poate sa te iubeasca, dar tentatia e mare, oricum grija multa ca te poti arde cam tare!


alexakinder
Postat pe 26 Mai 2010 20:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ochelari de vedere 1 De la: kudika471710 11 Martie 2012 21:13
Rochie mov inchis lucios 6 De la: kudika324554 8 Februarie 2014 20:50
vreau gene false! 33 De la: miss_kitty 5 August 2016 08:44
intrebari retorice 3 De la: cantafabule 13 Septembrie 2009 21:02
jocuri noroc ! 5 De la: kudika024194 13 Iulie 2010 13:06