Setari Cookie-uri

Inotul

eu m'am hotarat sa slabesc(mda,de multe ori am zis,dar de data asta am si facut ceva).
Mi'am facut abonament la piscina,merg zilnic. Am renuntat la masa de seara,beau muulta apa si merg pe jos la scoala. Anyway,am auzit o gramada de pareri pro si contra inotului.Voi ce ziceti,am vreo sansa sa dau ceva kg jos daca merg la bazin? De alergat nu pot,fac 2 pasi si sunt pe jos (am astm). Astept pareri. tkkks!
Nanucco
Postat pe 10 Mai 2010 23:08
Azi dimineata aveai alta problema.

De la: Nanucco, la data 2010-05-09 22:36:49Totul a inceput candva in clasa a5a,cand se facea ceva discoteca de sf valentin la scoala. toate colegele mele au venit in fustite si bluzite scurte,iar eu ma simteam ingrozitor,fiind mai plinuta. Am inceput sa nu mai mananc,apoi prin clasa a7a mancam si vomitam. Am ajuns la 19 ani si nu mai stiu cum sa ma opresc. Pe langa faptul ca ma distrug fizic, am impresia ca nu pot avea nicio relatie. Stie putina lume de pb asta,dar cand cunosc pe cineva,mai ales baiat,am impresia ca nu o sa ma placa veci.Stiu ca nu sunt singura care are problema asta,si o sa imi spune'ti sa merg la doctor.Am fost,dar nu merge nicium.


La actulala intrebare nu mai am nici o parere. Imi pare rau ca mi-am pierdut timpul azi dimineata cu un sfat. Esti majora si faci ce vrei cu fizicul si psihicul tau.
Si daca doar doresti sa primesti atentie pe forum, noroc iti doresc.
Full_Metal_Jacket
Postat pe 10 Mai 2010 23:20
Ciudat topic...
Inotul este sanatos nu stiu de ce mai intrebi...ca sa slabesti nu trebuie sa renunti la nicio masa.Cele 3 mese principale obligatoriu trebuie sa existe,doar redu dulciurile si grasimile.
Elyaa
Postat pe 17 Iulie 2011 17:07
De la: Nanucco, la data 2010-05-10 23:08:52eu m'am hotarat sa slabesc(mda,de multe ori am zis,dar de data asta am si facut ceva).
Mi'am facut abonament la piscina,merg zilnic. Am renuntat la masa de seara,beau muulta apa si merg pe jos la scoala. Anyway,am auzit o gramada de pareri pro si contra inotului.Voi ce ziceti,am vreo sansa sa dau ceva kg jos daca merg la bazin? De alergat nu pot,fac 2 pasi si sunt pe jos (am astm). Astept pareri. tkkks!


Sunt curios ce a auzit fatuca asta , ca si argument contra inotului???
The_Exile
Postat pe 17 Iulie 2011 18:07
De la: Nanucco, la data 2010-05-10 23:08:52eu m'am hotarat sa slabesc(mda,de multe ori am zis,dar de data asta am si facut ceva).
Mi'am facut abonament la piscina,merg zilnic. Am renuntat la masa de seara,beau muulta apa si merg pe jos la scoala. Anyway,am auzit o gramada de pareri pro si contra inotului.Voi ce ziceti,am vreo sansa sa dau ceva kg jos daca merg la bazin? De alergat nu pot,fac 2 pasi si sunt pe jos (am astm). Astept pareri. tkkks!
ca sa slabesti in primul rind trebuie sa maninci......sportul este doar de intretinere,tonifiere etc. nu te slabeste,inotul este f bun insa nu exagera si nu renunta la mincare,incearca sa maninci putin dar des...6 7 mese pe zi,functioneaza ,iar lipsa somnului si alcolul ingrase...asa ca incearca sa ai un program bine stabilit...
selin32
Postat pe 17 Iulie 2011 18:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vreau sa slabesc. 86 De la: kudika_1020417 15 Noiembrie 2016 08:17
discutie in cuplu 7 De la: raluca_raluca02 27 Aprilie 2009 22:56
Power Plate 3 De la: alina_plocon 9 Septembrie 2009 14:10
Vindem Ab Rocket si Leg Magic 1 De la: paula_tabara 29 Ianuarie 2010 23:48
Inotul 5 De la: selin32 17 Iulie 2011 18:14