Setari Cookie-uri

Compatibilitate Balanta - Rac

buna... sunt o balanta de 23 de ani si am un prieten de 5 ani care este rac... am citit tot ce era necesar (cred) despre compatibilitatea dintre aceste doua zodii, dar nimic nu sustine ideea de a avea liniste si pace in relatie. astept confirmari sau infirmari. un lucru pot spune, invatat pe pielea mea: barbatul-rac MINTE MULT, ocoleste adevarul si in momente de "atac" verbal... TACE.


poate imi infirma cineva spusele.. o seara placuta la toata lumea!
dodolina228
Postat pe 16 Mai 2010 23:21
buna...tot ce pot spune eu este ca am trecut printr-o relatie cu un barbat rac(2 ani) siiiii imi pare rau ca te dezamagesc, dar ai dreptate in privinta faptului ca minte mult...si atunci cand i se spune adevarul in fata de multe ori incearca sa-si impuna punctul de vedere ,chiar daca nu are dreptate...toata durerea este ca te face si pe u sa crezi in ce zice el.....este un santajist sentimental innascut..
legat compatibilitatea voastra nu sh c sa zic.eu sunt scorpion si cica ma inteleg bn ku racii...dar am ajuns la concluzia ca nu este asa.chestia este ca akum am o rel de 1 an ku un barbat balanta si e diferenta ca d la cer la pamant....
SFAT:daca ti se pare ca e ceva suspect la el..FUGI....si incearca sa fi realista, sa privesti lucrurile putin din exteriorul relatiei...atunci cand vb ku u..sau daca incearca sa te convinga sa faceti ceva. mai complicat..mult noroc :))

buburuza25
Postat pe 22 Mai 2010 00:52
hm.... eu am avut 2 relatii de durata cu 2 raci, si sincer nici unul nu mi-a parut a minte, intr-adevar racul e un santajist sentimanetal, gelos, posesiv si mult prea emotiv.... acum ca si compatibilitate, ar trebui mult mai multe luate in calcul, ca de exemplu ascendentele voastre, ca sa nu mai zic de personalitati, caractere si tot asa. Dar voi merge pe principiul zodiilor, Ce sa zic, racul este semn de apa, iar balanta de aer, apa si aerul sunt cam la polii opusi, balantele sunt firi duale, energice, pe cand racul este emotiv si linistit. Din punctul meu de vedere, daca nu aveti ascendente bune care sa va lege, nu prea e de bine... dar ti-am mai spus,mai sunt si altele de luat in calcul, plus ca poate fi si o legatura karmica, iar aia nu tine cont de compatibilitatea intre zodii
giullya88
Postat pe 22 Mai 2010 10:42
Dragele mele imi pare rau ca va dezamagesc DAR NU CONTEAZA ZODIA CI CARACTERUL FIECARUIA . Eu sunt casatorita de 24 si ceva de ani cu un berbec zodie cu care balanta cica s-ar intelege cel mai bine . EEEE nu este chiar asa unii berbeci ramin la faza de omida nu doresc sa treaca si la fluture iar balantele dupa cum sunt si eu trecem in faza finala poate chiar direct ,inainte de larva .Stiu din pielea mea ca am facut de toate ,ca mi-a trecut mare parte din viata , odata cu schimbarea celui de al 5 salt .De mica am facut balet , gimanstica artistica , pictura pe sticla si pinza , pirogravura , dansuri populare , soprana intr-un cor de camera dar la un moment dat desi destul de tirziu si se considera ca sunt suficient de coapta m-am maritat cu omul care corespundea la acea vreme criteriilor mele .Nu era nevoie sa discutam inainte dar ne placeau aceleas culori , electronice , mobile si altele dar odata cu trecerea timpului balanta care este mereu nemultumita cu ceea ce face , ca trebuie sa faca ea cit mai mult si cit mai bine , mi-am dorit altceva iar el a ramas in urma ,de aici apar discutiile , si crede-ma ca sunt destule si atunci cind nu mai este acea atractie ....., nu mai este nici intelegere , ramine obisnuinta si nu este OK .......Asa ca dragele mele nu va mai luati dupa zodii ci incercati sa cititi printre rinduri si sa vedeti daca dumnealor raspund pozitiv la problemelor voastre macar la inceput ca mai tirziu sa-i pute-ti accepta asa macar din obisnuinta .
cicilia
Postat pe 22 Mai 2010 10:45
dap..asa e...:)
dragon_fly88
Postat pe 28 Mai 2010 13:26
Buna , am 33 de ani si sunt casatorita cu o balanta de 10 ani, eu sunt rac, cred, de fapt sunt convinsa ca am facut cea mai bun alegere Ca si tine am citit forte mult despre compatibilitatea dinte zodii. Era undeva pe un site compatibilitatea in procente, iar la noi mi-a iesit 5%, (cu specificatia mai bine nu), SUSTIN CU TARIE CA NOI OAMENII NE CREEM COMPATIBILITATEA PRIN ADAPTARE, (relatia dintre noi este una de prietenie,sinceritate, prea multe lucruri nu s-au schimbat de pe vremea cand eram doar prieteni) si ca nu trebuie sa luam in consideratie 100% ce gasim scris pe nu stiu ce site. In concluzie m-as fi maritat cu sotul meu mult mai devreme, nu regret alegerea facuta si, daca as avea 100 de vietii ca sot tot pe el l-as alege. Sper sa iti fie de folos raspunsul meu
kudika052122
Postat pe 28 Mai 2010 19:42
Buna, sunt o balanta, care a trecut printr-o relatie de 6 ani si jumatate cu un barbat rac. Cel cu care am fost eu, nu era nici mincinos si nici cum ai spus tu. Era insa foarte indragostit de mine si ma sufoca cu dragostea lui. Relatia noastra s-a sfarsit din acest motiv. Imi oferea tot ce imi doream, ma lasa pe mine sa iau toate deciziile importante si mai putin importante, lucru care nu e foarte bun intr-o relatie, pentru ca ajungi sa simti ca esti singura si ca nu vrei sa continui. Imi doreamsa gasesc un barbat adevarat si nu o persoana pe care sa o manipulez cum vreau eu!!! Plus ca nu era deloc compatibilitate intre noi(ma refer la viata intima). Incredibil, dar se intampla si din astea! Te las pe tine sa tragi concluziile. Mult noroc!
angelkisbella
Postat pe 29 Mai 2010 09:11
Eu sunt rac si prietenul meu e balanta ....compatibilitate ...ZERO. Racii cu balantele nu sunt compatibile delok. cauta pe net compatibilitati zodii. Poti cauta si pt. ziua in care te-ai naskut : luni,marti,etc.
Scorpionii si racii sunt cea mai buna compatibilitate d.p.d.v. sentimental.
laura_aly
Postat pe 29 Mai 2010 10:25
buna laura....de acord ku u... ku privire la compatibilitatea dintre scorpion si rac.....DAR doar la capitolul sentimente si la pat...atat !in rest e un stres continuu daca pot spune asa...eu(scorpion) posesiva...el (rac)posesiv si el....etc etc...plus k racii in general au tendinta de a se umfla in pene ..si au impresia ca ei sunt cei mai tari....
buburuza25
Postat pe 29 Mai 2010 20:28
Buna! Daca consideri predictiile astrale un reper inseamna ca nu aesti destul de matura deci trerbuie sa te mai joci cu papusile,nu sunt doi oameni la fel chiar din aceiasi zodie!
Danut104305
Postat pe 30 Mai 2010 09:32
Buna! Ce sa-ti zic: sunt balanta si el rac, de 12 ani impreuna. Este adevarat ca interiorizarea lui cand da de probleme este uneori enervanta dar in schimb este un barbat de casa, care face tot ce-i sta in putere sa fie bine familiei. Iubeste copii, noi avem unul, se enerveaza foarte repede dar prefera sa tranteasca si sa bufneasca si nu sa exprime in replici ceea ce gandeste- uneori ar fii mai usor. Iubeste sexul, este incapatanat dar in acelasi timp spun ca nu l-as schimba cu altul! Da-i o sansa!
kudika080369
Postat pe 30 Mai 2010 09:37
Buna,sunt o balanta de 27ani si sunt casatorita de un an cu un rac de 29ani si avem in spate o relatie de 10ani,nu cred ca trebuie sa te iei numai dupa compatibilitati,cred ca conteaza si personalitatea fiecaruia,intradevar racii sunt dificili dar daca sti cum sa ii iei o scoti la capat,ei mereu au dreptate chiar daca vi cu argumente,dar daca vede ca nu il bagi in seama si il tratezi cu indiferenta chiar si atunci cand greseste va veni la tine cu coada intre picioare cum e vorba romaneasca,eu sunt foarte fericita cu sotu meu si am invatat cum sa ma port cu el,raci sunt familisti si foarte iubitori daca vad ca sunt iubiti,de exemplu sotu meu e in aceiasi zi cu cumnatu meu si sunt putini diferiti,asa ca nu conteaza numai zodia,conteaza si firea omului si cum e educat,crede-ma,daca tu esti fericita continui relatia daca nu, e decizia ta si numai a ta,nimeni nu poate sa iti dicteze in viata ce sa faci trebuie sa fi stapana pe deciziile tale,oricum esti tanara si bucurate de viata,ca e frumoasa daca sti sa ti-o faci frumoasa.pupicii
Geo_aldea
Postat pe 31 Mai 2010 14:17
De la: buburuza25, la data 2010-05-29 20:28:06buna laura....de acord ku u... ku privire la compatibilitatea dintre scorpion si rac.....DAR doar la capitolul sentimente si la pat...atat !in rest e un stres continuu daca pot spune asa...eu(scorpion) posesiva...el (rac)posesiv si el....etc etc...plus k racii in general au tendinta de a se umfla in pene ..si au impresia ca ei sunt cei mai tari....

nu stiu kum sunt barbatii din zodia rakului dar la noi femeile e cea mai "urita"zodie in sensul ka suntem foarte sensibile din toate p.d v.
Barbatii din balanta (majoritatea) sunt..........ka balanta : kind asa kind asa.una zik si alta fac. Parerea mea.
laura_aly
Postat pe 31 Mai 2010 18:07
De la: laura_aly, la data 2010-05-31 18:07:14
De la: buburuza25, la data 2010-05-29 20:28:06buna laura....de acord ku u... ku privire la compatibilitatea dintre scorpion si rac.....DAR doar la capitolul sentimente si la pat...atat !in rest e un stres continuu daca pot spune asa...eu(scorpion) posesiva...el (rac)posesiv si el....etc etc...plus k racii in general au tendinta de a se umfla in pene ..si au impresia ca ei sunt cei mai tari....

nu stiu kum sunt barbatii din zodia rakului dar la noi femeile e cea mai "urita"zodie in sensul ka suntem foarte sensibile din toate p.d v.
Barbatii din balanta (majoritatea) sunt..........ka balanta : kind asa kind asa.una zik si alta fac. Parerea mea. la noi e inkompatibilitate in toate.Inlkusiv in pat. La inceput eram kompatibili .....dar akuma .......kum am mai spus Sunt cind intr-o parte cind in alta.
laura_aly
Postat pe 31 Mai 2010 18:12
eu sunt balanta si am abut o relatie de 3 ani cu un rac si din fericire s-a sfarsit relatia. Era f f f gelos,posesiv si m-a inselat de nenumarate ori.
kudika192134
Postat pe 3 Iunie 2010 12:41
:sml-mad021 7:

Nun cred cea ce spuneti poate nu va uitati unde ati gresit si voi
Eu sunt balanta si anm realatia cu un rac de 9 ani este un barbat cu adevarat sentimental si familist, traieste numai pentru familie, nu am constatat pana -n prezent ca ar fi mincioinos si santajist.
Nu stiu daca voi doua ati dat gres de ce generalizati la un loc pe toti barbatiii din zodia racilort, in primul rand analizati-va voi unde ati gresit , nu ati acordat poate suficienta atentia partenerului dvs.
kudika079329
Postat pe 7 Iunie 2010 09:20
Buna! Si eu am o relatie cu un rac de aproape 5 ani. Spercific k sunt in zodia balanta... ;)) Noi ne cunoastem de mici copii. Am fost in aceeasi clasa la gradinitza,apoi s-a intamplat sa fim si in aceeasi clasa prin scoala generala de prin clasa a VI-a, apoi iar s-a intamplat sa fim la acelasi liceu,la acelasi profil,dar in clase diferite. La liceu a inceput si relatie noastra k iubiti. Imi placea foarte mult de el,tineam si tin la el, dar ,nu aveam incredere. Ii plac foarte mult aventurile, ar "zbura" din fata in fata . Al meu m-a inselat de 2 ori in timpul asta. O data dupa 2 ani si 5 luni, si a doua oara knd implinisem 4 ani si 4 luni,nu a fost deloc placut. Acum suntem la facultate amandoi in acelasi orash,dar la facultati diferite. Deci ultima data mi-a facut'o acum 4 luni. Nu o sa il inteleg niciodata din punctul asta de vedere. De iubit ne iubim,chiar mult,dar primavara i se urca testosteronul la cap mult prea mult decat ar trebui. Pe mine asta ma deranjeaza la racul meu: k e fustangiu, minte fara sa vrea, si vrea k el sa aiba dreptate de fiecare data, dar cu mine nu ii merge. Cel putin dupa ultima data knd m-a inselat, m-am schimbat total. Il iubesc,tin la el,am reluat relatia pt k nu putea sa stea fara mine,aveam zeci de apeluri de la el zilnic...a fost o perioada knd nu i-am raspuns deloc,dar a continuat sa ma caute,ceea ce a insemnat mult pt mine,nu ii eram indiferenta !!! Am acceptat sa ma intalnesc cu el sa ma mai vada ,dar logic k imi doream sa il vad si eu pe el. pastram o anumita distanta,dar treptat ne-am impacat. Acum pot spune k ne e foarte bine, face tot posibilul sa ma faca cea mai fericita,desi mereu am fost fericita cu el din toate punctele de vedere,in afara de perioadele knd a avut gargaunii lui. Eu sunt foarte fericita cu el,e tot ce imi doresc. As putea sa scriu un roman despre mine,despre el,despre noi... Succes in continuare!!! Specific k la noi nu e obisnuinta,nu de asta am continuat,ci pt k ne iubim si vrem sa fim impreuna pe viitor
;;) :*:*:*
sorana20
Postat pe 16 Iunie 2010 14:17
barbatii rac au un caracter destul de dificil,,sunt firi rebele,dar cu o personalitate atragatoare,,copilarosi,,iubitori,,pasionali,,,,dar irepsonsabili,,nu le place sa fie constransi
criss4vivi
Postat pe 16 Iunie 2010 18:14
si eu sunt balanta si am un prieten rac...ma intereseaza cum e cu indiferenta asta... oare trebuie dusa la extrem? pana acum nu am facut uz de ea, dar din ce vad cred ca asta e cam ultima varianta pentru noi
nu stiu daca asa o sa fac mai rau relatiei noastre sau nu
nu stiam cum o sa fie postat mesajul ...era in legatura cu ceea ce spunea geo
wildlife
Postat pe 28 Iulie 2010 00:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Eu Scorpion si el Leu si o a 3-a Fecioara 18 De la: Alexutza003 30 Aprilie 2011 20:51
compatibilitate 42 De la: iulia_78 8 Aprilie 2011 10:07
tarot 3 De la: tarot 14 Aprilie 2012 13:05
Helauuu 5 De la: Barbie30_ 1 Decembrie 2010 11:46
eu varsator....el berbec 1 De la: aalesutzza 16 Aprilie 2009 19:53