Setari Cookie-uri

ce ziceti de o relatie leu (el) si capricorn( ea) ?

Salut,

sunt de aproape 3 ani intr-o relatie cu un leu. 3 ani ffff frumosi dar si cu ffff multe certuri de cele mai multe ori legate de diferenta noastra de abordare. Eu sunt proactiva, cu initiativa el este "facut cu mult timp", tot timpul relaxat si "mai lasa-ma sa te las" ceea ce pe mine ma scoate din minti. Cand nu avem probleme de impartit :-P, totul e ca-n rai: ne giugulim ca-n prima zi, ne rasfatam si ne bucuram de prezenta celuilalt. De curand au inceput discutiile despre casatorie dar pentru ca atunci cand ne certam o face foarte aprins eu nu stiu ce sa fac. Ce ma sfatuiti?
miri82
Postat pe 18 Mai 2010 20:59
De la: miri82, la data 2010-05-18 20:59:38Salut,

sunt de aproape 3 ani intr-o relatie cu un leu. 3 ani ffff frumosi dar si cu ffff multe certuri de cele mai multe ori legate de diferenta noastra de abordare. Eu sunt proactiva, cu initiativa el este "facut cu mult timp", tot timpul relaxat si "mai lasa-ma sa te las" ceea ce pe mine ma scoate din minti. Cand nu avem probleme de impartit :-P, totul e ca-n rai: ne giugulim ca-n prima zi, ne rasfatam si ne bucuram de prezenta celuilalt. De curand au inceput discutiile despre casatorie dar pentru ca atunci cand ne certam o face foarte aprins eu nu stiu ce sa fac. Ce ma sfatuiti?



relaxeaza-te sa vezi ce proactiv devine
anastasia_m
Postat pe 18 Mai 2010 21:12
De la: anastasia_m, la data 2010-05-18 21:12:02
De la: miri82, la data 2010-05-18 20:59:38Salut,

sunt de aproape 3 ani intr-o relatie cu un leu. 3 ani ffff frumosi dar si cu ffff multe certuri de cele mai multe ori legate de diferenta noastra de abordare. Eu sunt proactiva, cu initiativa el este "facut cu mult timp", tot timpul relaxat si "mai lasa-ma sa te las" ceea ce pe mine ma scoate din minti. Cand nu avem probleme de impartit :-P, totul e ca-n rai: ne giugulim ca-n prima zi, ne rasfatam si ne bucuram de prezenta celuilalt. De curand au inceput discutiile despre casatorie dar pentru ca atunci cand ne certam o face foarte aprins eu nu stiu ce sa fac. Ce ma sfatuiti?



relaxeaza-te sa vezi ce proactiv devine
salutare!! Eu sunt de un an cu un Leu ce mia cam scos par alb in cap si tot asa ca tine totul e ca un vis cu el dar deobicei ne certam pentru ca el este incapatanat si cu zice el asa trebuie sa fie iar eu nu prea am dreptu la opinie pentru ca e diferenta de varsta intre noi iar el fiind trecut prin viata are experienta ,are dreptate dar problemma e ca ma ca ma cam luat de fraiera ca prea ascultatoare si cam prea activa sexual iar el avand totul pe tava mi sa suit in cap
paulyna67
Postat pe 2 Iunie 2010 14:00
De la: paulyna67, la data 2010-06-02 14:00:07
De la: anastasia_m, la data 2010-05-18 21:12:02
De la: miri82, la data 2010-05-18 20:59:38Salut,

sunt de aproape 3 ani intr-o relatie cu un leu. 3 ani ffff frumosi dar si cu ffff multe certuri de cele mai multe ori legate de diferenta noastra de abordare. Eu sunt proactiva, cu initiativa el este "facut cu mult timp", tot timpul relaxat si "mai lasa-ma sa te las" ceea ce pe mine ma scoate din minti. Cand nu avem probleme de impartit :-P, totul e ca-n rai: ne giugulim ca-n prima zi, ne rasfatam si ne bucuram de prezenta celuilalt. De curand au inceput discutiile despre casatorie dar pentru ca atunci cand ne certam o face foarte aprins eu nu stiu ce sa fac. Ce ma sfatuiti?



relaxeaza-te sa vezi ce proactiv devine
salutare!! Eu sunt de un an cu un Leu ce mia cam scos par alb in cap si tot asa ca tine totul e ca un vis cu el dar deobicei ne certam pentru ca el este incapatanat si cu zice el asa trebuie sa fie iar eu nu prea am dreptu la opinie pentru ca e diferenta de varsta intre noi iar el fiind trecut prin viata are experienta ,are dreptate dar problemma e ca ma ca ma cam luat de fraiera ca prea ascultatoare si cam prea activa sexual iar el avand totul pe tava mi sa suit in cap
de la un timp nu o mai facem asa mult ,ba chiar nici nu mai dormim in acelasi pat,camera si sa-l vezi cum vine ca un mielusel si foarte infierbantat,mie greu sa fac asa pentru ca il iubesc mult si mie si frica ca poate se satura sa astepte si se duce la alta,,incearca cu imbracaminte sexy,macheazate ,faci un look de scolarita cu codite,aflai fanteziile,sigur are ceva ce lar face sa faca dragoste ca un inflacarat,pe al meu cel mai tare il excita sa-i fac masaj si sa-l mangai usor pe sira spinarii ,sau sexul oral ,dar cu putina amagire ,te pwp si te astept cu vesti,iar despre casatorie ....rezolva mai intai partea sexuala si apoi ....asta daca nu cumva iti doresti o viata sa fii nesatisfacuta sexual si inca ceva ...leii intotdeauna sunt mai egoiti daca ei sunt satisfacuti restul nu mai conteaza
paulyna67
Postat pe 2 Iunie 2010 14:19
sa ai curaj si sa fugi de el cat de repede poti...chiar si dupa 20 de ani de convetuit langa un ;;leu'' nu ai sa-l vezi schimbandusi atitudinea se iubesc prea mult si uita ca are alaturi o partenera de viata ambitioasa si inteligenta asa ca noi ''capricoarnele''...cauta sa intalnesti un barbat din zodia ''berbec''si vei trai cea m-ai frumoasa poveste de dragoste si iubire reciproca...noroc bun.
marlena21
Postat pe 5 Iunie 2010 10:59
si eu am avut o relatie de 2 ani si jumate aproape cu un leu, eu tot capricorn fiind...uneori toate erau asa de roz, pna se gasea el sa comenteze ceva si de aici tine`te.... punea prea mult accent peunele chestii, ca de ex prietenii, eu ma simteam data la o parte si daca vb k el si`i spuneam imi zicea ca sunt paranoia ca nu`i asa, ca vreau prea multe de la el, nu ma multumesc cu ce mi se ofera...acum dp 3 luni de cand ne`am despartit inca ma cauta, imi zice ca`i este greu fara mine,ca regreta toate ambitiile pe care ni le`am facut, uneori cand ma intalnesc cu el chiar nu vreau sa vb k el mai mult de un "buna", a2a zi imi scoate ochii pt ca nu`l bag in seama si cand ii cer sa ma lase`n pace sa nu mai ma caute,sa ne vedem de viata fiecare asa cum si`a dorit, se resemneaza o zi maxim2 dar dupa aceea ma cauta...nu pot sa`l mai inteleg, ii este greu fara mine si`mi simte lipsa dar nu ar face ceva k sa ne impacam , zice k nu se vede in stare deocamdata sa faca urmatoru pas...eu una il consider un las, pt ca atata timp cat iti doresti ceva ar trebui sa lupti pt acel ceva
scorpyutzza
Postat pe 9 Iunie 2010 11:38
si eu am avut o relatie de 2 ani si jumate aproape cu un leu, eu tot capricorn fiind...uneori toate erau asa de roz, pna se gasea el sa comenteze ceva si de aici tine`te.... punea prea mult accent peunele chestii, ca de ex prietenii, eu ma simteam data la o parte si daca vb k el si`i spuneam imi zicea ca sunt paranoia ca nu`i asa, ca vreau prea multe de la el, nu ma multumesc cu ce mi se ofera...acum dp 3 luni de cand ne`am despartit inca ma cauta, imi zice ca`i este greu fara mine,ca regreta toate ambitiile pe care ni le`am facut, uneori cand ma intalnesc cu el chiar nu vreau sa vb k el mai mult de un "buna", a2a zi imi scoate ochii pt ca nu`l bag in seama si cand ii cer sa ma lase`n pace sa nu mai ma caute,sa ne vedem de viata fiecare asa cum si`a dorit, se resemneaza o zi maxim2 dar dupa aceea ma cauta...nu pot sa`l mai inteleg, ii este greu fara mine si`mi simte lipsa dar nu ar face ceva k sa ne impacam , zice k nu se vede in stare deocamdata sa faca urmatoru pas...eu una il consider un las, pt ca atata timp cat iti doresti ceva ar trebui sa lupti pt acel ceva
scorpyutzza
Postat pe 9 Iunie 2010 11:41
si eu am avut o relatie de 2 ani si jumate aproape cu un leu, eu tot capricorn fiind...uneori toate erau asa de roz, pna se gasea el sa comenteze ceva si de aici tine`te.... punea prea mult accent peunele chestii, ca de ex prietenii, eu ma simteam data la o parte si daca vb k el si`i spuneam imi zicea ca sunt paranoia ca nu`i asa, ca vreau prea multe de la el, nu ma multumesc cu ce mi se ofera...acum dp 3 luni de cand ne`am despartit inca ma cauta, imi zice ca`i este greu fara mine,ca regreta toate ambitiile pe care ni le`am facut, uneori cand ma intalnesc cu el chiar nu vreau sa vb k el mai mult de un "buna", a2a zi imi scoate ochii pt ca nu`l bag in seama si cand ii cer sa ma lase`n pace sa nu mai ma caute,sa ne vedem de viata fiecare asa cum si`a dorit, se resemneaza o zi maxim2 dar dupa aceea ma cauta...nu pot sa`l mai inteleg, ii este greu fara mine si`mi simte lipsa dar nu ar face ceva k sa ne impacam , zice k nu se vede in stare deocamdata sa faca urmatoru pas...eu una il consider un las, pt ca atata timp cat iti doresti ceva ar trebui sa lupti pt acel ceva
scorpyutzza
Postat pe 9 Iunie 2010 11:43
scuze se blocase netu din cauza aceasta s`a postat de 3 ori acelasi msg daca poate cineva sa stearga din ele
scorpyutzza
Postat pe 9 Iunie 2010 11:44

daca mai poti sa lungesti prietenia , ti-ai face un mare bine , habar nu ai ce te asteapta in timp , leu cu capricorn....e greu tare , iar barbatii lei sunt si foarte narcisisti , egoisti....peste ani imi ve-i da dreptate.
banalulanonim
Postat pe 9 Iunie 2010 16:45
Am avut si eu o relatie cu un leu. Parea barbatul ideal, dupa cum se si lauda. Frumos, destept, puternic, mai putin onest. Din punct de vedere sexual a fost o relatie fantastica, dar leul se pretuieste foarte mult pe sine si cauta sa manipuleze si sa obtina cat mai multe avantaje. Zicea ca ii cer prea mult, iar eu ca un capricorn ambitios nu stiam ce sa mai fac, ce sa mai ii fac, pentru ca relatia sa fie la superlativ. Dupa un am de relatie am aflat ca pe langa mine mai avea n femei si cu toate vorbea de casatorie. Reactia lui a fost ca noi femeile nu putem sa intelegem ca ei pot iubi mai multe, asta dupa ce la inceputul relatiei zicea ca fidelitatea e f importanta si ca sunt prefecta pentru el, si ca este multa compatibilitate intre noi... bla, bla. Vorbesc frumos, mint mult, se lauda si uita sa mai ofere. Cam asa a fost relatia mea cu un leu!
kudika065274
Postat pe 10 Iunie 2010 10:09
relatia cu un leu...te doare capul mai mult,ai multe certuri pt k are idei preconcepute..oricat te-ai stardui,park nu e bine-stiu asta:(
s-ar putea sa fie lapte si miere la inceput..dar nu dureaza mult.si trebuie sa stii ca mai sunt si latele pe lista lui..care din punctul lui d vedere ar tb ajutate:(-cand de fapt asta se numeste inselat..
are multe variante pt orice situatie...ca si atunci cand zice adevarul nu mai stii ce sa crezi..
din pctulk meu de vedere...nneeeeeee...asta dak vrei sa ramai cu toti neuronii si celule gliale...pre multe discutii vor fi dak te imbraci putin altfel(cand zic putin chiar e putin!)...
cam asta e:)
dragon_fly88
Postat pe 10 Iunie 2010 10:33
eu varsator el sagetator? ce ziceti?:P
scumpik_alina
Postat pe 13 Iulie 2010 15:29
eu sunt tot capricorn, iar iubitul meu e tot leu.....suntem de 8 ani impreuna......leul stie sa iubeasca f frumos, stie sa respecte, stie sa faca o femeie sa se simta frumoasa.....e un luptator care va munci pe branci pentru ca tu sa fii mandra de el.....stiu ca se zice ca aceste doua zodii nu se prea potrivesc, eu cred ca iubirea nu tine cont de zodii....ink ceva....iubeste-l, arata-i asta.....dar niciodata sa nu il lasi sa simta ca el este totul pentru tine pentru ca o sa si-o cam ia in cap....parerea mea....bn, depinde de fiecare persoana in parte....sfatul meu este sa nu il lasi sa iti scape:P
kudika045538
Postat pe 21 Iulie 2010 21:15
am avut o relatie cu un capricon!!!!eu sint leu!!!!!oricum ai dao leu-capricorn nu e o relatie durabila.La fel ziceam si eu(uffffff),la fel zicea si el(uuuuuuffffffff) si neam despartit.Acum sint cu un berbec si e totul ok!Ai dreptate noi cei din zodia leului sintem mai dificili.Probabil iubitu tau nu e delasator dar tonul pe care ii vb.sau felul in care te exprimi il face sa creada ca vrei sa comanzi.In casu acesta nu face nimic din ce spui sau vrei tu. numai bine si bafta!!!
kudika166059
Postat pe 30 Iulie 2010 02:01
eu capricorn el leu, am reusit sa stau cu el doar 7 luni, eram prea activa sexual ptr el si lui nu-i prea placea asta. sunt introvertiti si nu le place sa discute deschis despre relatie. am mai cunoscut baieti lei si cam toti au problema aceasta: lenea in intimitate
jeje
Postat pe 22 August 2010 22:15
pot sa zic doar ca si eu sunt capricorn,si acusi fac 30 de ani,iar in viata am avut parte doar de varsatori si lei,exact,dupa cum zice astrologia compatibilitate00000,corect ?insa cu fostul sot varsator fiind am rezistat mai bn de 6 ani,iar acum sunt intr-o relatie cu un leu de mai bn de 2 ani.diferenta leul a stiut sa ma faca sa ma simt femeie,si inca o mai face.cat despre viata sexuala,nu se pune problema,e dulce tandru pasional,si deloc egoist,dar nici eu nu ma dau in laturi,sa va mai spun ceva intre noi e o difernta de aproape 15 ani,dar ne completam perfect,oricum cred ca daca incercati o relatie cu un leu se merita,pt.ca nu aveti nimic de pierdut
kudika441078
Postat pe 15 Noiembrie 2011 09:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
EU FECIOARA EL BERBEC 2 De la: popovici 20 Iulie 2010 09:07
nu vre sa merga 11 De la: nico_dana2006 18 Septembrie 2009 16:22
Eu-FECIOARA, El-BERBEC? 16 De la: Spiridusha_89 9 Iulie 2009 17:40
RELATIA DINTRE O FECIOARA SI UN BERBEC 14 De la: kudika448320 8 Octombrie 2011 08:44
eu leu el sagetator 12 De la: lyly92 5 Aprilie 2010 20:25