Setari Cookie-uri

hmm..scorpion si rac

vreau sa citesc parerile voastre..se spune ca scorpionul merge excelent cu racul, dar eu nu suntr asa de sigura..cel putin nu in cazul meu.ne intelegem bine pe multe planuri dar ne certam din orice aaa, si sa nu uit,pe un site de compatibilitate personalizata ne dadea un procentaj de 82 la suta
voi ce ziceti.mentionez ca sunt scorpion cu ascendent in leu iar el e rac cu ascendent in rac
carlaa858
Postat pe 2 Septembrie 2008 18:59
eu iti zic sa nu te iei dupa zodii
eu sunt rac,am avut o relatie cu un scorpion,n-a mers..erau cateva puncte comune,dar prea putine incat sa avem o relatie frumoasa,ne certam destul de des.
DeeaCatalina
Postat pe 6 Septembrie 2008 01:08
Anissia27
Postat pe 6 Septembrie 2008 09:53
cateodata stau si ma gandesc daca e normal sa fie asa intr-un cuplu..e exagerat de gelos,imi face scene daca ies fara el..e paranoic.si cel mai rau e faptul ca ii arat in fiecare zi ca il iubesc..asa ca nu il inteleg deloc si simt ca nu mai pot
carlaa858
Postat pe 7 Septembrie 2008 00:26
carla 858 nu vreau sa te influentez negativ dar sa stii ca un astfel de comportament din partea prietenului tau nu poate sa aduca decat neplaceri...am avut si eu un caz asemanator si cand s-a terminat relatia m-am simtit ca o pasare libera....sa stii ca starea asta se agraveaza cu timpul, nu se stopeaza ...ai grija ce fcai , dar fa ce e mai bine pentru tine....sfatul meu:LASA-L
























lizizi
Postat pe 9 Septembrie 2008 01:59
Salut
ma aflu in aceeasi situatie, eu sunt o scorpioanca 100%, el este un rac puturos . E adevarat ca toate site-urile garanteaza 100% relatia, dar si eu ma indoiesc. Suntem de 2 ani impreuna si ne-am certat de n ori, chiar si acum ne certam, insa nu ne-am despartit. La noi gelozia o detin eu, el este ala cerebral si calculat, insa eu nu cred ca asta tine de zodie, tine de felul omului, sfatul meu e sa nu prea dai crezare \"compatibilitatilor zodiacale\" si sa incerci sa-l educi asa cum vrei tu
Numai bine.
oanajolie
Postat pe 9 Septembrie 2008 12:44
buna.eu sunt scorpion cu ascendent in rac si el rac nu stiu ascendentul.suntem casatoriti de 9 ani ,la noi in casa eu sunt partea cerebrala si ma lupt cu tot.il iubec si ma iubeste la fel de mult ce-i drept el este 2 pasi inapoi unul inainte,dar eu find cea puternica o scot la capat.stiti ce-mi place cel mai mult la el? cat sunt eu de agitata si nervoasa ma calmeaza in orice situatie si niciodata nu e pus pe harta.cand vin acasa stiu ca in bratele lui ma linistesc . eu lupt pt amandoi si el imi ofera linistea sufleteasca de care am nevoie si ma calmeaza.daca imi spunea cineva ca am sa intalnesc un astfel de om nu credeam.stiu ca el este sufletul meu pereche.
kudika1303
Postat pe 9 Septembrie 2008 18:01
ce noroc pe tine..la mine e exact invers eu trebuie sa il linistesc mereu si cateodata m asimt neglijata din acest punct de vedere
mie mi se pare ca racii sunt foarte egoisti,doar la ei se gandesc, nu conteaza nevoile tale,grijiile tale..doar ale lor.. si asta duce la
carlaa858
Postat pe 9 Septembrie 2008 19:15
alte comentarii, pareri?
hai stiu ca sunt o gramada care pot sa imi dea sfaturi despre racii astia
carlaa858
Postat pe 10 Septembrie 2008 19:01
asa e, sunt extrem de egoisti, se gandesc numai si numai la binele lor
oanajolie
Postat pe 11 Septembrie 2008 17:50
Zodiacul spune ca da,insa eu sunt rac iar el "era" scorpion....n-a mers.....era prea rece ptr firea mea...a durat doar 3 luni,dupa care....am pus punct . Asta a fost cazul meu,insa poate fi altfel in situatia ta!MULT SUCCES!!
ioana85
Postat pe 27 Septembrie 2008 15:14
tatal meu rac, mama scorpion. de aproape 50 de ani dezastru
ella2312
Postat pe 30 Septembrie 2008 13:37
Caracteristicile zodiilor sunt generale.Relationarea zodiilor este la fel de generala.Una din voi spunea ca prietenul era gelos.Nu era gelos din cauza zodiei sub nici o forma, ci din cauza frustrarilor interioare, a experientelor negative sau poate din cauza atitudinii parenerei.Asta nu inseamna ca toti scorpionii sunt la fel.
Toti oamenii sunt diferiti, diferenta o face capacitatea noastra de a putea relationa cu partenerul(partenera), capacitatea de a face mici comprimisuri.Si intr-o simpla prietenie sunt necesare anumite compromisuri.Am invatat ca o relatie nu inseamna un concurs continuu intre parteneri cum vad adesea, ci intelegere si respect.
Am mers pe principiul daca dai, ti se va da inapoi si merge intodeauna. De exemplu intr-o cearta , daca lasi de la tine pt a atenua tensiunile, nu inseamna ca ai pierdut o lupta din contra partenerul invata sau de cele mai multe ori realizeaza penibilul disputei si ajungi ca in timp vechile dipute inflacarate sa le rezolvi doar prin intermediul discutiilor calme.
Actualmente am o relatie cu un varsator, cu care ar trebui sa nu ma inteleg, insa contrar caracteristicilor zodiilor e totul la superlativ.
Nu va mai ganditi atat la zodii, ci priviti in adancime relatia voastra si posibilitatile de intelegere cu partenerul.Asta e tot ce conteaza.
Sa fiti iubite!
kloe2008
Postat pe 16 Octombrie 2008 11:39
frumos spus
carlaa858
Postat pe 28 Octombrie 2008 18:49
:) vreau sa zik k la voi zodiile se mai potrivesk zik eu .:D dar la mn dintre un Berbek ji o Skorpioank :))eram k pe kampul de lupta si tot ne-am inteles 1 an juma . din pakate sa terminat ...
comunikarea este solutia..:P si intelegerea...s.a.m.d sa ajungeti aman2 la un punct komun..
PrYnTuL_TaU_MarYo
Postat pe 5 Noiembrie 2008 03:33
De la: PrYnTuL_TaU_MarYo, la data 2008-11-05 03:33:57:) vreau sa zik k la voi zodiile se mai potrivesk zik eu .:D dar la mn dintre un Berbek ji o Skorpioank :))eram k pe kampul de lupta si tot ne-am inteles 1 an juma . din pakate sa terminat ..tot qu .
comunikarea este solutia..:P si intelegerea...s.a.m.d sa ajungeti aman2 la un punct komun..
PrYnTuL_TaU_MarYo
Postat pe 5 Noiembrie 2008 03:35
Prin aceeasi combinatie trec si eu...insa eu sunt racusorul. Tot ce pot spune este: GROZAV. Insa, revin la ideea mea: astrologia este un capitul atat de relativ incat nu merita sa-ti bati capul
lorelay_me
Postat pe 16 Noiembrie 2008 21:43
Da sunt putin egoisti dar daca stii cum sa ii ei raci devin super sau cel putin eu am avut noroc cu sotul meu.
kudika1303
Postat pe 20 Noiembrie 2008 23:40
Cu toate ca in f.multe horoscoape este prezentata ca fiind compatibila relatia rac-scorpion,dupa parerea mea,nu este adevarat.Am urmarit asta timp de 25 de ani..in primul rand,iti spun din proprie experienta(eu am divortat de un rac-eu fiind scorpion,cu ascendent in berbec)fugi cat mai poti!!!!este gelos,posesiv,ii place mult sa bea si deseori sa se dea in spectacol,el are voie tot-doar e barbat,tu...nimic,doar esti femeie,deci ...la cratita.)si-n al doilea rand,iti spun ca,de-a lungul timpului am tot urmarit aceasta relatie la diferite cunostinte...toate au esuat,mai devreme sau mai tarziu.... ....scopionul se intelege cel mai bine cu pestele...Succes.
magda_65
Postat pe 22 Noiembrie 2008 22:30
depinde de persoane,sunt scorpioni sh scorpioni.asa cum sunt raci sh raci...mie mi se pare combinatie ideala,mai ales fizic...oau...ies scantei..
lluly30
Postat pe 1 Ianuarie 2009 11:07
si eu am o situatie asemanatoare, eu sunt scorpion el rac ne simtim bine dar in acelas timp ne certam mai tot timpul el este cam lenes iar eu nu sunt de loc asa iar cand spun asta ma refer ca e lenes din toate punctele de vedere, iar de schimbat mai greu pt ca are o varsta cand nu mai poti umbla f, mult la comportament are impresia ca eu vreu sa il domin si nu ar fi deloc asa daca s ar schimba si el un pic.
bandusa3
Postat pe 2 Ianuarie 2009 11:19
eu sunt rac cu ascendent in varsator , el scorpion cu ascendent in leu suntem casatoriti de 10 ani .... ati auzit despre masacrul de la Hiroshima ? ei bine relatia noastra se aseamana in proportie de 85% , ne certam f mult , el este f gelos , posesiv si materialist , povestea noastra e lunga si f trista , il iubesc numai Cel de Sus stie cat dar reusim de minune sa ne facem vietile un iad , singurul loc in care ne intelegem este in pat , ei acolo nota 20 cu mii de stelute ; sa stiti ca se potriveste cat de cat horoscopul , am observat ca scorpionii in general sunt fff posesivi
gabi8ma
Postat pe 2 Ianuarie 2009 12:38
acum ceva timp am avut un prieten...era scorpion si eu snt rac....vreau sati zik k in 1 an neam cerat doar de 2 ori...ne intelegeam de minune...totul are un sad end dar am ramas prieteni
:D
tigrutz
Postat pe 21 Ianuarie 2009 23:03
am aceeasi problema ca tn...prietenul meu ma considera crede k eu snt ''proprietatea lui'' si tot ce fac eu fra el este o problema....este chiar aiurea....incet incet incerc sa ma indepartez de el:Dpoate faci si u la fel...macar incearca
tigrutz
Postat pe 21 Ianuarie 2009 23:07
sunt o scorpioanca ...dar nu rea am avut in copilarie as putea spune pe la vreo 17 ani un prieten rac.....superr OK deoarece ne intelegeam de minune ..imi facea toate poftele si ma simteam ca o mica printesa...asata nu o mai pot spune acum cand sunt maritata de 7 ani cu o balanta
florence_82_tsf
Postat pe 24 Ianuarie 2009 19:46
SUNT TOTAL DE ACORD Q TN.AM AVUT SI EU UN RAC DUPA CARE O SA REGRET TOATA VIATA TOT PE LA VREO 17 ANI,SI ACUM SUNT CU O BALANTA CARE NU E IN STARE SA VADA DECAT CE IL INTERESEAZA PE EL DAR IN NICI UN CAZ EU.SUNT CELE MAI EGOISTE PERSOANE SI NEATENTE!DE CAND SUNT Q EL NU SIMT CA MAI TRAIESC NICI O POVESTE DE DRAGOSTE DAR IL IUBESC SI NU POT SA-L LAS SI STIU CA NU O SA SE SCHIMBE NICIODATA !INCERC SA MA CONFORMEZ SITUATIEI.ASA SUNTEM NOI SCORPIONII FACEM TOTUL NUMAI PT CEI DIN JUR POOP

Postat pe 27 Ianuarie 2009 16:01
ce sanse sant de casatorie eu sant scorpion el e rac
kudika002293
Postat pe 13 Martie 2009 07:12
Racul, Racul este f sensibil o spun ca sunt casatorita cu unul, ...Scorpioniii sunt f rai f puternicii si nu cred cai o pereche buna deloc...
Mai gandestete te rog...
nadia_elena2205
Postat pe 13 Martie 2009 07:22
De la: carlaa858, la data 2008-09-02 18:59:18vreau sa citesc parerile voastre..se spune ca scorpionul merge excelent cu racul, dar eu nu suntr asa de sigura..cel putin nu in cazul meu.ne intelegem bine pe multe planuri dar ne certam din orice aaa, si sa nu uit,pe un site de compatibilitate personalizata ne dadea un procentaj de 82 la suta
voi ce ziceti.mentionez ca sunt scorpion cu ascendent in leu iar el e rac cu ascendent in rac



Da Scorpionul merge excelent cu Racul, ambii fiind zodii de Apa, dar depinde unde se asaza aceasta compatibilitate pe astrogramele voastre. Mai depinde si de marcajele planetare care exista in casele astrologice, deci nu apreciati compatibilitatea doar din punctul de vedere al zodiei nasterii. Omul este mult mai complex decat ceea ce scrie la zodia nasterii. Ganditi-va ca la fiecare dintre noi sunt prezente toate cele 12 zodii pe astrograma natala, la care se adauga si planetele si elementele karmice.
milica_albulescu
Postat pe 22 Martie 2009 16:02
relatia dintre zodia scorpion si rac merg foarte bine o spun din propia experienta si la pat incercati.
gabriela_sexy_girl_84
Postat pe 25 Martie 2009 11:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu fecioara , el capricorn 15 De la: papusik__2009 25 Iulie 2009 18:13
intrebare pt cei din zodia taur...:) 24 De la: rockk 15 Februarie 2011 21:06
Germana 1 De la: Ana_Maria_Stanca_1 6 Iulie 2012 18:32
compatibilitate 9 De la: yumalai 9 Mai 2009 06:45
Femeia rac si barbatul sagetator 5 De la: kudika943669 3 Octombrie 2015 22:04