Setari Cookie-uri

Imperfectiuni ale tenului

Buna. Ma deranjeaza micile imperfectiuni ale tenului cum ar fi semne mici de la fostele cosuri sau distrugerea pielii din cauza soarelui, zonele rosiatice. Degeaba dau cu fond de ten tot se vede k nu am un ten frumos. stie careva ceva crema care iti face un tem perfect sau orice alt tratament fie el natuist sau preparat in casa? multumesc
anchi15
Postat pe 21 Mai 2010 17:36
sant cosmeticiana. este de durata sa scapi de aceste imperfectiuni. de cate luni esti asa?vei scapa dupa urmatorul calcul.3luni ptr. fiecare luna de cand ai problemele.deci daca ai de 2 luni problemele inmultesti cu 3.deci in 6 luni scapi.
igiena este ffff importanta. mergi la farmacie si cumpara-ti un sapun cu ph. neutru. cu care sa te speli pe fata de cate ori esti transpirata,binenteles si seara si dimineata.schimba fata de perna .repet curatenia este f. importatanta. toata lumea avem pe fata anumiti microbi,numai ca la unii se agraveaza mai rau si se extinde microbul. ia catinofort de la hofigal sau spirulina,macar 1 luna. pe zonele cu inflamatie date cu reviken de la farmacie (10 ron).nu te mai da cu nimic alceva decat aceste lucruri urmeaza-le.lasa fondul de ten,pana te cureti de tot.
mai exista o metoda ,dar este mai incisiva.sa-ti faci o dermoabraziune,la cabinetele dermatologice. costa mult.te si intinereste. sant mai multe metode daca apuci sa vb. cu un medic bun.
aizana
Postat pe 5 Iunie 2010 13:05
am omis sa-ti spun ca cel putin odata pe zi seara sa te cureti pe fata cu lapte demachianat si lotiune tonica potrivita tenului tau.rabdare si vei vedea efectele.
aizana
Postat pe 5 Iunie 2010 13:07
zice ca ar fi buna crema Retin A, d-na cosmeticiana ce zice-ti?
vuvu
Postat pe 19 Iunie 2010 09:11
baiatul meu a facut acneee si cu toate sfaturile mele nu areusit pana anul acesta sa scape de ea.am cumparat de la farmacia veterinara mibazol.super bun,fara gluma.incercati.daca nu reusiti cu reviken,etc. se aplica pe tenul curatat numai pe portiunea afectata.
aizana
Postat pe 19 Iunie 2010 22:13
doamna cosmeticiana,
cum este posibil sa recomandati un produs destinat animalelor????
chiar nu va ganditi ca sunt si persoane naive care folosesc astfel de produse?????????
este inadmisibil!!!!
kudika310516
Postat pe 17 August 2010 20:34
Mibazol????????Asa ceva nu mi-a fost dat sa aud.http://www.kudika.ro/comunitate/forum/post_reply/33645.html#...dar uite ca romanul e inventiv si gaseste solutii la toate...
kdroussi
Postat pe 12 Noiembrie 2010 22:24
Vrei un ten curat,hidratat, luminos si fara pori dilatati????Hai sa tragem un ochi la ritualul de ingrijire al femeilor arabe,in particular la cele din Maroc!!!Cum arata???Ele incep cu sapunul negru aromatizat cu eucalipt,pin(se foloseste in gomaj si exfoliere),Ghassoul-argila de natura vulcanica in amestec cu extracte din mirt,trandafir,si flori de portocal.Ghassoul-ul are rolul de a curata epiderma in profunzime,absoarbe excesul de sebum si lasa pielea neteda.Dupa,urmeaza o apa de rose sau portocal in functie de tipul tenului....pot fi ape simple sau imbogatite cu uleiuri.......dupa.. o crema din linia visage argan sau din linia Figue de barbarie(smochin )-un ulei bogat in vitamina E si acizi grasi esentiali,repara fibrele de colagen si elastan si rehidrateaza in profunzime tesuturile cutanate iar extractu de patchouli si ylang-ylang mentine tineretea epidermei....gata!!!!!deja ti-am spus prea multe!!!daca doresti mai multe informatii trimite-mi un email la kgyulia@yahoo.com...
kdroussi
Postat pe 12 Noiembrie 2010 22:58
Nu-i trimite...nu e decat o vanzatoare de iluzii....
kudika226898
Postat pe 13 Noiembrie 2010 07:18
eu cred ca tu ai o problema.....nu cu mine sau cu altii...ci cu tine....eu nu vand absolut nimic...si nici iluzii in caz ca ai fi interesat(a).....chiar daca as vinde iluzii nu ai niciun drept sa discreditezi .....
kdroussi
Postat pe 13 Noiembrie 2010 09:00
Da' cine te-a discreditat? ...
kudika226898
Postat pe 13 Noiembrie 2010 12:55
rohi tkawdi!!!!!
kdroussi
Postat pe 22 Noiembrie 2010 18:32
Mibazonul este intradevar un produs de uz veterinar dar ce este omul altceva decit un animal...
Produsul este foarte bun si se poate folosi ca antiacneeic local datorita combinatiilor de antibiotice si antiinflamatoare.Dar atentie a nu se face exces ca da obisnuinta.
carmen_natural
Postat pe 29 Aprilie 2011 22:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Aparat de masaj profesional si infrumusetare cu 6 functii! 1 De la: IoanaQ 15 Septembrie 2008 16:47
Hi! 12 De la: Raluca_SA 22 Septembrie 2009 04:08
Nivea Natural Beauty 7 De la: kudika375817 15 Mai 2011 19:56
acneea 27 De la: AvocatCuculis 6 August 2015 11:47
Masca de fata 7 De la: kudika_1001304 12 Februarie 2016 11:04