Setari Cookie-uri

Ce bine e sa ai o relatie buna.

Am vazut ca toata lumea posteaza numai lucruri negative, probleme, griji si am zis: hai sa facem si ceva pozitiv! O sa discutam doar despre cat de bine ne simtim in relatiile noastre si ce bine o ducem cu iubitii. Asta da topic de relaxare! Hai sa ne bucuram de micul nostru colt de rai.
kudika185400
Postat pe 25 Mai 2010 17:37
nu ma mai joc, eu n'am iubit
Shhh
Postat pe 25 Mai 2010 18:25
De la: kudika185400, la data 2010-05-25 17:37:27 Am vazut ca toata lumea posteaza numai lucruri negative, probleme, griji si am zis: hai sa facem si ceva pozitiv! O sa discutam doar despre cat de bine ne simtim in relatiile noastre si ce bine o ducem cu iubitii. Asta da topic de relaxare! Hai sa ne bucuram de micul nostru colt de rai.


stii de ce vezi numai lucruri negative?
pt ca noi oamenii suntem programati ca niciodata sa nu fim multumiti cu ce avem...mereu avem senzatia ca exista ceva mai bun pt noi...putin se pot lauda ca sunt fericiti sau ca stiu sa aprecieze ce au
_calandrinon_
Postat pe 25 Mai 2010 18:28
Sau putem sa ne laudam astfel: ce bine e ca nu sunt intr-o relatie abuziva, in care sa fiu tot timpul cautata la telefon si controlata, etc. Merge sa vbim si despre relatiile bune pe care le-am avut, amintiri super, etc. (mesaj scris pentru fetele care n-au iubit momentan. va pup, dragelor! :* )
kudika185400
Postat pe 25 Mai 2010 18:31
gandire pozitiva.......cam uitasem ce inseamna
adevarul este ca trebuie sa privim partea plina a paharului, sa vedem ce avem, nu ce nu avem...
deci inchin paharul si dezvolt topicul deschis de tine:
sunt fericita ca am o slujba care imi place, ca am un barbat langa mine care ma iubeste, ca inca ii mai am pe ai mei (parintii) si ca ma iubesc, ca am o sora cat 1000, care ma iubeste, ca inca pot sa platesc chiria (nu m-a afectat criza).

deja ma simt mai bine...am destule
ms kudy
aranjamente_florale
Postat pe 25 Mai 2010 18:45
ma bucur ca se mai deschid si asfel de topicuri, care ne aduc aminte de ce avem in loc sa ne ceara pareri despre ce au altii, frumos
_calandrinon_
Postat pe 25 Mai 2010 18:48
Ma bucur ca am un iunit super, care ma ajuta de cate ori am nevoie si ma sustine in tot ce-mi propun, ma rasfata, ma iubeste, ma alinta, ma invata. De trei ani de zile si tot nu m-am plictisit. Cum sa te plictisesti cand toate-s bune?
kudika185400
Postat pe 26 Mai 2010 18:56
"iubit" era mai sus
kudika185400
Postat pe 26 Mai 2010 19:06
da si eu pot spune ca ma bucur de ce am bun in viata mea:un baietel adorabil , un iubit dulce si bun care ma iubeste insa mereu vrem mai mult in viata noastra:o casa a mea , o vacanta de vis ,
kudika098045_geanus
Postat pe 12 Iunie 2010 08:21
De la: kudika098045_geanus, la data 2010-06-12 08:21:59 da si eu pot spune ca ma bucur de ce am bun in viata mea:un baietel adorabil , un iubit dulce si bun care ma iubeste insa mereu vrem mai mult in viata noastra:o casa a mea , o vacanta de vis ,[/quote
kudika098045_geanus
Postat pe 12 Iunie 2010 08:24
si eu sunt de 5 ani cu iubitul meu si ne iubim foarte mult, are grija de mine ,din toate punctele de vedere, si eu de el... si peste toate ne intelegem si extraordinar de bine in pat
kudika048671
Postat pe 13 Iunie 2010 03:03
DOAMNE AJUTA!!!
-sa dea Domnul sa poata spuna toata lumea la fel
-da, toti putem spune de ine despre noi
-si toti avem bucurii mari si mici, spunandu-le si multumind pt ele Domnului, devenim constienti de ele
adorys
Postat pe 13 Iunie 2010 10:01
BUNA FETELOR!
Da chiar asa,toata lumea vede doar golul din viata lui,daca am vedea mai des binele de langa noi,ne-am simti mult mai bine!!!! toate avem bucurii,realizarii si de ce nu fericire,cautati doar!!
Eu sunt multumita si imlinita cu viata mea!!!Am un sot!!! doar unul dar f.bun,am 2 baieti ,unu de 25 ani si celalalt de 9 ani,am o afacere care merge,am casa cu un mic bazin,cu sauna ,hamam,o mica curte cu flori,am o casa de vacanta la munte,sediile firmei sunt ale mele,4-5 la nr.nu glumesc! nu ma laud ! am muncit f.mult in ultimii ani,nu am furat nimic,doar am NOROC!!!!,nimic nu as fi realizat fara sotul meu minunat!!! care ma sustine in tot ce fac,ce vreau sa fac,am facut si tembelisme,am luat si tunuri,dar merg mai dearte.Nu risc niciodata ceia ce nu ot ierde .La cei 45 ani ai mei am trecut cu bune si rele dar daca trag linie sunt mult mai multe bune.Va doresc tuturor tinerelor fete,sa duceti la final gandurile voastre de bine!!!!!!!!!!!!!!!!
berenz
Postat pe 13 Iunie 2010 11:37
Ce topic frumos! :D
Si eu pot sa ma consider o norocoasa. Am un sot aproape perfect (cand ma enervez nu mi se mai pare asa perfect, dara cum sunt intr-o pasa buna :P)...
Vineri am fost la o iesire cu fetele la una dintre ele, si eu ramasesem ca aduc tort ca desert. Pt ca am alergat toata ziua, nu am reusit sa termin tortul inainte sa plec, asa ca l-am lasat pe el sa puna crema dupa ce se raceste intre feliile de blat (pregatisem totul dinainte), sa bata frisca si sa-l orneze cu spritutul cu frisca, si apoi sa ni-l aduca acasa la tipa la care ne stransesem. Ma asteptam la un dezastru pentru ca a mormait intr-una ca nu vrea sa faca asa ceva, ca vroia sa se bucure de seara lui linistita ca nu e femeie, ca etc etc etc, daaaaar cand a venit si a adus tortul fetele n-au crezut ca el l-a asamblat si ornat. Era atat de frumos facut, un pic cam neindemanatic dar totusi mai bine decat unele femei... Am fost atat de fericita si de mandra ca i-a iesit asa de bine :D incat am trecut peste faptul ca bucataria era dezastru.
Fiecare are momentele lui urate, si defectele lui. Nici-unul dintre noi nu-i partenerul ideal si ne cam certam din cand in cand, insa ce-mi place cel mai mult la relatia noastra e ca stiu ca pot sa contez pe el. Si ca niciodata nu plecam la culcare certati, sau la serviciu, sau oriunde. Intai discutam,ne impacam si dup-aia pleca unde avem treaba, chit ca intarziem....

Pupici
ciocotoff
Postat pe 13 Iunie 2010 13:10
Si eu sunt tare multumita de baiatul pe care l-am ales! Are aproape toate calitatile iar defectele sunt suficient de mici pentru a trece peste. Dar m,ai mult de toate astea, felul in care ne intelegem si cum e totul cand suntem impreuna e de nedescris. Ma bucur ca este al meu!
pisik_chrys
Postat pe 13 Iunie 2010 15:45
De la: _calandrinon_, la data 2010-05-25 18:28:53
De la: kudika185400, la data 2010-05-25 17:37:27 Am vazut ca toata lumea posteaza numai lucruri negative, probleme, griji si am zis: hai sa facem si ceva pozitiv! O sa discutam doar despre cat de bine ne simtim in relatiile noastre si ce bine o ducem cu iubitii. Asta da topic de relaxare! Hai sa ne bucuram de micul nostru colt de rai.


stii de ce vezi numai lucruri negative?
pt ca noi oamenii suntem programati ca niciodata sa nu fim multumiti cu ce avem...mereu avem senzatia ca exista ceva mai bun pt noi...putin se pot lauda ca sunt fericiti sau ca stiu sa aprecieze ce au



am simtit o usurare cand am citit"noi oamenii suntem programati ca niciodata sa nu fim multumiti cu ce avem ...",am simtit ca nu sunt singura sau ca nu sunt anormala .Recunosc ca de multe ori nu apreciez lucrurile care chiar merita ,nu-mi apreciez iubitul desi o merita ,nu-mi apreciez familia chiar daca nu e perfecta trebuie apreciata pt ca nimeni nu este perfect.
Daca ne multumim cu mai putin cu atat o sa ne fie noua mai bine ...deci incep...
Sunt fericita cand imi vad persoanele dragi sanatoase si fericite in preajma mea, ca ma trezesc in fiecare dimineata cu un mesaj de la iubitul meu,ca sunt tanara :P.......mi-am pierdut ideile:P
Viata e frumoasa
dalma
Postat pe 13 Iunie 2010 22:05
Frumos topic, eu sunt fericita. Nu pentru ca am sau nam...nu din cauza lui...oricum ar fi,eu sunt fericita. Atat.:)
Kallliste
Postat pe 15 Iunie 2010 13:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Deci....? 54 De la: yumalai 26 Septembrie 2009 16:56
Ajutati-ma vreau sa imi recastig iubita 17 De la: blue_moonbutterfly 28 Iulie 2009 20:06
Despre sanatate,cine poate sa ma ajute? 10 De la: adadansorean 16 Decembrie 2008 09:05
Lenjerie de pat 6 De la: Linda_Giulia 11 Octombrie 2009 22:05
se mai poarta auriul ? 20 De la: Adi_Zu_ 12 Aprilie 2009 11:44