Setari Cookie-uri

sanatate

buna. nu stiu daca am intrat bine dar totusi.....am o mare problema ma simt f rau ajung la upu mi se face o perfuzie apoi ma trimit acasa, mi se spune ca am o carenta de vitamine dar totusi ma simt f rau; imi amortesc miinile sint foarte slabita, stari de lesin. daca poate cineva sa-mi dea un sfat. va rog. multumesc.
kudika480297
Postat pe 13 Ianuarie 2012 09:07
De la: kudika480297, la data 2012-01-13 09:07:40buna. nu stiu daca am intrat bine dar totusi.....am o mare problema ma simt f rau ajung la upu mi se face o perfuzie apoi ma trimit acasa, mi se spune ca am o carenta de vitamine dar totusi ma simt f rau; imi amortesc miinile sint foarte slabita, stari de lesin. daca poate cineva sa-mi dea un sfat. va rog. multumesc.



Mergi la medicul de familie si solicita trimitere pentru efectuarea setului de analize complete,necesare pentru monitorizarea starii de sanatate!Starea de rau,prezentata de tine,poate avea cauze multiple,fara un raport complet al investigatiilor facute,nu se poate da un prognostic clar si elocvent!Formele de anemie prezinta aceleasi simptome,dar nu se poate stabili acest lucru,decat efectuand analizele specifice!!Du-te la medic!!Poti avea,deasemenea,carente de calciu,vitamine si minerale,dar tot medicul iti va prescrie medicatia corespunzatoare!!
RAINBOWLADY
Postat pe 13 Ianuarie 2012 10:39
De la: RAINBOWLADY, la data 2012-01-13 10:39:14
De la: kudika480297, la data 2012-01-13 09:07:40buna. nu stiu daca am intrat bine dar totusi.....am o mare problema ma simt f rau ajung la upu mi se face o perfuzie apoi ma trimit acasa, mi se spune ca am o carenta de vitamine dar totusi ma simt f rau; imi amortesc miinile sint foarte slabita, stari de lesin. daca poate cineva sa-mi dea un sfat. va rog. multumesc.



Mergi la medicul de familie si solicita trimitere pentru efectuarea setului de analize complete,necesare pentru monitorizarea starii de sanatate!Starea de rau,prezentata de tine,poate avea cauze multiple,fara un raport complet al investigatiilor facute,nu se poate da un prognostic clar si elocvent!Formele de anemie prezinta aceleasi simptome,dar nu se poate stabili acest lucru,decat efectuand analizele specifice!!Du-te la medic!!Poti avea,deasemenea,carente de calciu,vitamine si minerale,dar tot medicul iti va prescrie medicatia corespunzatoare!!
kudika480297
Postat pe 13 Ianuarie 2012 12:43
daca medicii ti au spus ca ai carenza de vitamine inseamna ca ti au facut analizele la urgentza ,altfel nu-ti faceau perfuzia,dar parerea mea este ca ai un mare deficit de calciu.spasmofilia,incearca o cura cu calciu,potasiusi magneziu,si fa-ti niste analize la glanda tiroida s-ar putea ca glanda sa-ti dea aceste probleme.i-ti doresc multa sanatate.
cocutza74
Postat pe 13 Ianuarie 2012 13:33
multumesc frumos ptr sfaturi
kudika480297
Postat pe 13 Ianuarie 2012 18:35
este adevarat ca mi sa facut analiza... dar sint citiva ani de cind ma simt asa. am facut tot felul de analize mi se spune ca nu este nimic important doar o carenta de vitamine dar eu ma simt tot mai rau. simt ca nu mai am putere imi tremura corpul si raul acela in permanenta
kudika480297
Postat pe 13 Ianuarie 2012 18:40
De la: kudika480297, la data 2012-01-13 18:35:36multumesc frumos ptr sfaturi


Cu placere,draga mea,sper ca sfaturile noastre sa te fi ajutat , macar intr-o oarecare masura!!
RAINBOWLADY
Postat pe 13 Ianuarie 2012 18:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am nevoie de un sfat 38 De la: Ashllleyyy 18 Martie 2010 16:19
sa-l cred cand imi spune ca ma iubeste? 6 De la: sweet_heart 5 Iulie 2010 12:12
Cum sa ma imbrac la birou la 22 de ani fara sa ma "imbatranesc" dar sa fiu si in trend? 39 De la: andreioana 25 Iunie 2009 14:21
Care este diferenta intre naivitate, iubire oarba si prostie? 27 De la: SugarBubbles 30 Mai 2009 12:37
despre castigatori 4 De la: Danyell_ 24 Octombrie 2009 14:24