Setari Cookie-uri

relatie la distanta

buna seara, in primul rand imi cer scuze daca s-a mai discutat pe marginea acestui subiect, dar ma aflu intr-o stare de confuzie totala. Sunt impreuna cu prietenul meu de 3 ani si jumatate din care in ultimul an am stat separati in tari diferite din cauza muncii. Ne intelegem foarte bine, ne-am certat foarte foarte rar, ca acum nici nu reusesc sa imi aduc aminte macar un motiv. Il iubesc foarte mult, ne potrivim foarte bine, desi am stat despartiti atat timp, am facut eforturi si ne-am vazut o data la 2-3 luni de zile si mai urmeaza inca un an si jumatate in care vom sta separati (are o bursa de doctorat). in urma cu 2 saptamani am "intalnit" pe cineva, in sensul ca sta in scara cu mine, nu ne salutam, nu stiu cum il cheama, dar are un mod de a ma privi ca simt ca ma lasa picioarele de fiecare data cand trec pe langa el. Am 26 de ani, lucrurile astea se intampla cand ai 14 ani, si acum sunt disperata pt ca stau ca fraiera si ma gandesc numai la el si plang in fiecare seara pt ca imi dau seama ca ceea ce simteam eu pentru prietenul meu s-a stins din moment ce eu am golurile astea in stomac cand trece respectivul pe langa mine. nu as accepta niciodata o intalnire cu el, nu am inselat in viata mea pe nimeni desi cred ca acum o fac in mod indirect. noi trebuie sa ne casatorim in 2012, si nu stiu cum sa ma prefac ca totul e ok peste 3 saptamani cand va veni la mine. sa fie oare doar o faza trecatoare? ar trebui sa imi inchiriez apartament in alta parte?
mihalicita
Postat pe 29 Mai 2010 22:18
si daca-i insurat?
one_size
Postat pe 29 Mai 2010 22:21
io zic ca e cea mai buna idee sa te muti....iti dai seama daca ti se inmoaie picioarele, liftul e defect si tre' sa urci pe scari?
miss_darine
Postat pe 29 Mai 2010 22:22
De la: miss_darine, la data 2010-05-29 22:22:49 io zic ca e cea mai buna idee sa te muti....iti dai seama daca ti se inmoaie picioarele, liftul e defect si tre' sa urci pe scari?

mvai si daca maine o saruta?reao!
one_size
Postat pe 29 Mai 2010 22:25
De la: one_size, la data 2010-05-29 22:25:26
De la: miss_darine, la data 2010-05-29 22:22:49 io zic ca e cea mai buna idee sa te muti....iti dai seama daca ti se inmoaie picioarele, liftul e defect si tre' sa urci pe scari?

mvai si daca maine o saruta?reao!

...lesina...si daca suna la 112 aia vin greu iar cei de la Puls is scumpi
miss_darine
Postat pe 29 Mai 2010 22:28
De la: miss_darine, la data 2010-05-29 22:28:56
De la: one_size, la data 2010-05-29 22:25:26
De la: miss_darine, la data 2010-05-29 22:22:49 io zic ca e cea mai buna idee sa te muti....iti dai seama daca ti se inmoaie picioarele, liftul e defect si tre' sa urci pe scari?

mvai si daca maine o saruta?reao!

...lesina...si daca suna la 112 aia vin greu iar cei de la Puls is scumpi


totul este sa nu vina pompierii sa stinga focu din inima ei!
sau daca vin militarii de la smurd..o pune! e gratis si sunt si numa tinerei!
one_size
Postat pe 29 Mai 2010 22:30
vezi? cea mai buna solutie ca sa scape de toate aste e sa se mute...far far away
miss_darine
Postat pe 29 Mai 2010 22:36
nuuu fata..eu zic sa isi ia inima in dinti si daca nu o lasa picioarele sa il intrebe cum il cheama fata..iar daca o lasa picioarele evident .o sa o ajute sa se ridice de pe jos ca doar n-o fi marlan!
one_size
Postat pe 29 Mai 2010 22:38
te inteleg perfect!poate ai sa intelegi cate ceva din experienta mea... intr-o situatie asemanatoare m-am aflat si eu, insa timpul le-a rezolvat pe toate. Am realizat ca puteam face o greseala daca dadeam frau liber sentimeletor. Intotdeauna am avut cu Mihai o relatie serioasa, bazata pe incredere. Niciodata nu mi-as fi putut inchipui ca am sa mai doresc cu atata putere pe altcineva decat pe Mihai(el era si este ratiunea mea de a trai)... insa s-a intaplat sa-l intalnesc pe Alex... plangeam pe ascuns, simteam ca ma topesc de dorul lui, iar cand il vedeam totul era perfect. Datorita conceptiilor de viata am fost nevoita sa-i refuz avansurile, sa-i raspund cu indiferenta, iar asta ma distrugea pe interior... dar cum i-as fi putut face asta lui Mihai... cum as fi putut trai eu fara el????
Intr-o zi am aflat ca, intre timp, isi facuse o alta relatie, una chiar serioasa. Au trecut 8 luni de atunci. In tot acest timp l-am cunoscut mai bine si mi-am dat seama ca nu era ceea ce mi-a dat impresia ca ar fi... m-a dezamagit, dar simt si in prezent fiori cand il intalnesc, si imi place sa ma joc: incerc din rasputeri sa-i trezesc interesul, dar asta intr-un mod cat mai discret
Despre Alex numai eu stiu si imi permit sa gandesc si sa mi imaginez orice, chiar daca stiu ca este imposibila o relatie intre noi...
Asa ca sfatuiesc sa nu-ti pierzi capul din prima desi stiu cat de minunata este senzatia de a te lasa purtat de val...
Eu cred k la tine problema este din cauza distantei, ai nevoie de atentie....dar stai linistita cand se va intoarce iubitul tau ai sa uiti de "vecinul"
sper ca ai inteles mesajul...
kudika18000
Postat pe 29 Mai 2010 23:06
va multumesc tuturor pt sfaturi, inclusiv cele cu o tenta ironica mi-au placut
M-am uitat pe pozele noastre si mi-am dat seama ca intr-adevar nu se merita sa renunt la prietenul meu pentru nimic, vizualizand pozele si filmuletzele, am retrait din nou clipele frumoase petrecute impreuna. nu ma voi muta de aici, ma gandesc ca in viata nu trebuie sa fugi de provocari ci trebuie sa le infrunti. Si aveti dreptate, daca o fi insurat, daca o fi avand si el vreo prietena pe undeva, nu am nevoie de asa ceva.
mihalicita
Postat pe 30 Mai 2010 12:19
De la: mihalicita, la data 2010-05-30 12:19:55va multumesc tuturor pt sfaturi, inclusiv cele cu o tenta ironica mi-au placut
M-am uitat pe pozele noastre si mi-am dat seama ca intr-adevar nu se merita sa renunt la prietenul meu pentru nimic, vizualizand pozele si filmuletzele, am retrait din nou clipele frumoase petrecute impreuna. nu ma voi muta de aici, ma gandesc ca in viata nu trebuie sa fugi de provocari ci trebuie sa le infrunti. Si aveti dreptate, daca o fi insurat, daca o fi avand si el vreo prietena pe undeva, nu am nevoie de asa ceva.

fata desteapta
miss_darine
Postat pe 30 Mai 2010 18:32
Multumesc
mihalicita
Postat pe 30 Mai 2010 20:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sexy_sexy 3 De la: luluby 7 Iunie 2010 11:26
Care dintre voi s-ar culca cu seful pt avantaje? 12 De la: marinaruxandra 7 Iulie 2010 20:59
Hainute pentru copii 1 De la: ionela_g 13 Septembrie 2010 21:46
solutie mandel...e urgent! 1 De la: rox_sb 21 Iunie 2010 22:12
Let the game begin! 16 De la: kudika033946 27 Mai 2010 16:35