Setari Cookie-uri

dileme

nu stiu ce sa fac, am o relatie de aproape un an sunt casatorita si el la fel. mi a spus de la inceput ca el a avut multe femei deci stiam ca va fi ceva de moment dar intre timp m am indragostit foarte tare de el. l am surprins de cateva ori cum vb la telefon cu una din fostele si m am suparat pe el rau dar nu am rezistat mai mult de 2 zile sa stau fara el . el imi spune ca doar pe mine ma are ca ma iubeste dar nu l cred. nu pot renunta nicicum la el . e atat de greu .trebuie sa va spun ca face dragoste grozav, nici de asta nu ma pot lipsi. ce ma sfatuiti ?
kudika151606
Postat pe 5 Iunie 2010 21:23
off
kudika151606
Postat pe 7 Iunie 2010 13:55
De la: kudika151606, la data 2010-06-05 21:23:09nu stiu ce sa fac, am o relatie de aproape un an sunt casatorita si el la fel. mi a spus de la inceput ca el a avut multe femei deci stiam ca va fi ceva de moment dar intre timp m am indragostit foarte tare de el. l am surprins de cateva ori cum vb la telefon cu una din fostele si m am suparat pe el rau dar nu am rezistat mai mult de 2 zile sa stau fara el . el imi spune ca doar pe mine ma are ca ma iubeste dar nu l cred. nu pot renunta nicicum la el . e atat de greu .trebuie sa va spun ca face dragoste grozav, nici de asta nu ma pot lipsi. ce ma sfatuiti ?


da pe tine te are! si o mai are si pe nevasta-sa si pe Maria si pe vecina de la 2!oare am uitat pe cineva?

off,offf, mai,mai
touch_me
Postat pe 7 Iunie 2010 14:01
deci, mi s-a facut scarba am eu un sfat pentru tine, dar n-o sa-ti placa
kitty_krieger
Postat pe 7 Iunie 2010 14:06
dak ar fi toate femeile k tn.......ar fi jale jale jale jale. pai ori cu unul ori cu altu,ce nu te satura barbatu aksa de cuc?
oana_gabi
Postat pe 7 Iunie 2010 14:09
De la: oana_gabi, la data 2010-06-07 14:09:38dak ar fi toate femeile k tn.......ar fi jale jale jale jale. pai ori cu unul ori cu altu,ce nu te satura barbatu aksa de cuc?
oana_gabi
Postat pe 7 Iunie 2010 14:16
De la: oana_gabi, la data 2010-06-07 14:16:08
De la: oana_gabi, la data 2010-06-07 14:09:38dak ar fi toate femeile k tn.......ar fi jale jale jale jale. pai ori cu unul ori cu altu,ce nu te satura barbatu aksa de cuc?


probabil n-o satura de cuc. si nici de ciucurel .
geo_reincarcat_iara
Postat pe 7 Iunie 2010 14:28
butterfly_sound_of_love
Postat pe 17 Iunie 2010 17:18
3. ªi au adus la El fariseii ºi cãrturarii pe o femeie, prinsã în adulter ºi, aºezând-o în mijloc,
4. Au zis Lui: Învãþãtorule, aceastã femeie a fost prinsã asupra faptului de adulter;
5. Iar Moise ne-a poruncit în Lege ca pe unele ca acestea sã le ucidem cu pietre. Dar Tu ce zici?
......................
7. ªi stãruind sã-L întrebe, El S-a ridicat ºi le-a zis: Cel fãrã de pãcat dintre voi sã arunce cel dintâi piatra asupra ei.
.................
pitzurel
Postat pe 21 Iunie 2010 06:42
doar pe tn te iubeste ?????
ha ha ha
poate ca te iubeste doar pe tn atunci knd e langa tn !!!!!!!!!!!!

nu fi blonda sub acoperire

skz dar am trecut si eu prin ceva asemanator asa k ,..........
kudika037265
Postat pe 21 Iunie 2010 10:20
Ce astepti de la aceasta relatie?Cand privesti in oglinda ce vezi, o sotie indragostita de altul, o tarfa sau o femeie respectabila?
koryyna
Postat pe 21 Iunie 2010 23:12
De la: pitzurel, la data 2010-06-21 06:42:473. ªi au adus la El fariseii ºi cãrturarii pe o femeie, prinsã în adulter ºi, aºezând-o în mijloc,
4. Au zis Lui: Învãþãtorule, aceastã femeie a fost prinsã asupra faptului de adulter;
5. Iar Moise ne-a poruncit în Lege ca pe unele ca acestea sã le ucidem cu pietre. Dar Tu ce zici?
......................
7. ªi stãruind sã-L întrebe, El S-a ridicat ºi le-a zis: Cel fãrã de pãcat dintre voi sã arunce cel dintâi piatra asupra ei.
.................


"Si cine va talmaci vorbele Domnului dupa placul sau, spre a sa pieire o va face!"
Ai perfecta dreptate ca nu avem dreptul sa o judecam, dar ce ai vrea s-o incurajam sa mearga inainte? Sa-si insele sotul?
Cand si-a postat povestea pe forum si-a asumat si eventualele comentarii rautacioase. Dupa parerea mea, suntem liberi sa ne dam cu parerea, iar in situatia asta nu cred ca o va incuraja cineva sa merga inainte, asa ca....
Ai dreptate, dar nu prea multa! E o mica- mare diferenta!. Ca n-a adus-o nimeni cu forta in fata noastra, ea a venit de buna voie pentru un sfat. Si a primit....
kudika012552
Postat pe 22 Iunie 2010 19:59
dar la faptul ca poti distruge 2 familii te-ai gandit macar un pic, tu suferi dar oare sotia lui si sotul tau nu sufera, nu inteleg cum genul tau de oameni se mai pot uita in oglinda, si mai cer sfaturi si eventual doresc sa fie priviti cu compasiune. de ce ti-ai mai asumat un angajament fata de o persoana daca nu esti in stare sa il respecti?
visan_georgiana
Postat pe 23 Iunie 2010 13:29
Daca intradevar simti ceva pentru el,inainte de a face un pas gresit,incearca sa te gandesti atat la sentimentele ce le ai pentru el dar si la probabilitatea ca poti destrama atat familia ta,cat si pe-a lui .Sfatul meu este sa afli daca si el tine cu adevarat la tine,chiar daca,din cate ai povestit tu,eu nu prea cred.Este o decizie dificila,nu stiu daca te va ajuta cu ceva ce ti-am scris eu,dar sper sa iti rezolvi aceasta dilema
lorelai16
Postat pe 23 Iunie 2010 16:25
Sa nu mai fii geloasa sa te comporti normal.
kudika098645
Postat pe 23 Iunie 2010 16:28
Asfel risti sa-l pierzi.
kudika098645
Postat pe 23 Iunie 2010 16:29
sa inteleg asa..pe etape:
1. esti casatorita cu un el
2. esti indragostita? de un alt el?????
raspunsurile transformate in intrebari..
3. ce vrei pana la urma?????????
4.de ce postezi asa ceva aici????
5. ce nu are sotul tau, pe care l-ai ales?????
sau..de ce cauti undeva unde nu-i de tine=el casatorit, pbbl cu alte amante...
nu da vrabia din maini pe cioara de pe gard. auzi...ce dilema..era dilema dak sa-i faci ciorba sau supa sotului tau..nu sa-l inseli
dragon_fly88
Postat pe 23 Iunie 2010 16:38
De la: kudika151606, la data 2010-06-05 21:23:09nu stiu ce sa fac, am o relatie de aproape un an sunt casatorita si el la fel. mi a spus de la inceput ca el a avut multe femei deci stiam ca va fi ceva de moment dar intre timp m am indragostit foarte tare de el. l am surprins de cateva ori cum vb la telefon cu una din fostele si m am suparat pe el rau dar nu am rezistat mai mult de 2 zile sa stau fara el . el imi spune ca doar pe mine ma are ca ma iubeste dar nu l cred. nu pot renunta nicicum la el . e atat de greu .trebuie sa va spun ca face dragoste grozav, nici de asta nu ma pot lipsi. ce ma sfatuiti ?
[/quo


eu una nu te cred intreaga la cap....cum poti sa te mai duci aks la sotul tau cand tu esti indragostita de altu???dak iti iubeai sotul si el te insela cum reactionai?chiar nu ai pic de suflet in tn???orice te-am sfatui noi degeaba;)))k iti place viata;)mai rau k alea de pe trotuar;)
BabytzaDolc3
Postat pe 23 Iunie 2010 21:13
De la: anemma2002, la data 2010-06-24 02:22:42INCREDIBIL!!!!!!!!!!!!!!! NU MAI SCAPA LUMEA DE VOI, TARATURI ALE SOCIETATII! CE SUNTETI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
CUM ITI PERMITI SA VII AICI SI SA TE PLANGI DE ASA CEVA? MI-E SINCER S-I-L-A DE TINE, NU TE CUNOSC DAR IMI CREEZI REPULSIE PRIN TOT CEEA CE AI SPUS. SPER SA AIBA GRIJA CEL DE SUS DE VOI; SA VA PERPELITI SI VOI IN CHINURI CAND SI SOTII VOSTRI VA VOR INSELA PT CA ASTA MERITATI!!!!! NU ZIC CA NUMAI FEMEILE SUNT DE VINA, DAR WTF???????????? DACA UN BARBAT FRUSTRAT SAU FUSTANGIU SE DA LA VOI; DE CE ATI FI ATAT DE PROASTE SA II CEDATI?????
SA SE DUCA SA SI-O FRECE DACA NEVASTA ARE MIGRENE SI NU-L SATISFACE DAR NU SA-SI GASEASCA PROASTA!!! NORMAL CA PROFITA; CA DOAR NU II E GREU SA SPUNA NISTE VRAJELI CA SA VA IMBROBODEASCA; NU CA ATI FI MAI FRUMOASE SAU MAI BUNE DECAT NEVESTELE; CACI NU E REAL...UN BARBAT NU SE CASATORESTE DACA PARTENERA NU ARE CALITATI FIZICE CE IL ATRAG; EVIDENT DACA NU ARE ALTE INTERESE; DAR ASTA SE INTAMPLA MAI RAR!!!!

DACA UN BARBAT CASATORIT VA FACE CU OCHIUL VA CREDETI CUMVA MAI FRUMOASE SI MAI BUNE???? IN SPATELE TUTUROR ABERATIILOR PE CARE VI LE SPUNE, ORICUM SE VA FOLOSI DE VOI SI DOAR ATAT; NU VETI CASTIGA RESPECT SAU APRECIERE SI NU VA FACE O DIF DINTRE VOI SI ORICE C*RVA PE CARE O POATE F*** CAND ARE CHEF.

NU AI ACASA CE AI CAUTAT; NU TE MAI ATRAGE; NU MAI AVETI NIMIK IN COMUN, PA SI PUSI... DIVORT SI LA RVDR... PT CE SA STAI CU UN OM SI SA CAUTI O VIATA IN ALTA PARTE? PT CE SUNTETI ATAT DE ORDINARE???? AM VAZUT MAI MULTE POSTURI DE GENUL ASTA SI DE FIECARE DATA MA ENERVEZ SI MA ROG SA FITI SI VOI INSELATE , SA FITI TRATATE DE SOTII VOSTRII ASA CUM II TRATATI VOI PE EI... CA PE NISTE GUNOAIE - PE CARE LE DUCETI DE NAS IN
TIMP CE SUNTETI IN P*** ALTUIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



ouau..dur..dar true.
dragon_fly88
Postat pe 24 Iunie 2010 02:26
Draga mea, stabileste-ti niste limite peste care el trebuie sa sti ca tu nu treci. Discuta problema serios cu el. Pune-i in vedere care sunt consecintele pe care le va suporta daca te inseala. Ai o casnicie? Daca te comporti tot asa nu o vei mai avea in curand sau vei fi foarte nefericita. Fii drastica dar in acelasi timp blanda. Stabileste niste reguli cu el. Nu lasa garda jos, arata-i ca esti puternica si hotarata sa pleci de langa el daca greseste fata de tine. Foretaza nota, cu siguranta el va fi cel care va ceda. SI cerde-ma, mai sunt barbati care fac sex bine, poate tu nu ai apucat sa-i cunosti. Citeste relatiidecuplu.ro/blog
kudika109274
Postat pe 25 Iunie 2010 14:34
Daca de la inceput ti-a spus adevarul despre viata lui si modul cum o concepe,n-ai ce-i reprosa !!!! Ori il accepti fara conditii,ori intrerupi legatura !!! Indiferent cat de bine face dragoste vei deveni tot mai nefericita !!!! Incearca sa te regasesti,sa-ti analizezi sentimentele fata de sotul tau si daca crezi ca nu-ti ofera ceea ce doresti...schimba-ti viata , daca poti !!!! Daca nu ,consoleaza-te ca ai avut o ...aventura !!!!
Barbatii care sunt invatati cu schimbarile nu vor renunta pana cand pot... la ele !!!!Sa nu crezi ca nevasta-sa nu stie ce are la casa,dar e problema ei daca il accepta asa !!! Deci,barbatii trebuie luati asa cum sunt !!!! Problema esti tu si ceea ce vrei tu de la viata !!! ??? Nimeni n-are dreptul sa te judece,caci nimeni nu trece prin chinurile iadului ca tine !!! Deci ,fa ceea ce este bine pentru tine si cei care depind de tine !!! Dumnezeu sa te aiba in paza sa si sa te ajute sa-ti gasesti linistea !!! Asteptam vesti !
kudika133347
Postat pe 28 Iunie 2010 09:39
DRAGA MEA !! nu este bine deloc ce faci .......inchide-te in camera ta unde sa fi doar tu si cu tine si stai de vb cu tine ....numara calitatile sotului tau cantareste dragostea lui toot ce are el bun si rau si trage o linie .....apoi faci si cu tine acelasi lucru si pune-te in cantar ,oare chiar asta merita sotul tau numai pt simplu fapt ca celalat este mai artist in pat ????se merita sa te lasi acum condusa de hormoni pt un simplu moft adolescentin??sotul in felul lui te iubeste chiar daca nu te iubeste cum tu ai vrea dar sint sigura ca te iubeste pe cand amantul !!?? esti pt el azi o noua cucerire feminina care maine va deveni veche el se poate indragosti din nou si iar si iar ......asa ca mai bine trezeste-te inainte de a fi prea tarziu
kudika134394
Postat pe 5 Iulie 2010 01:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Blog despre moda si ultimele tendinte 1 De la: MaryBabe 13 Septembrie 2009 13:35
Cursuri de radio si televiziune acreditate 1 De la: college_media 23 Martie 2010 12:51
Unde gasim sandale si cizme cu tocuri inalte la preturi rezonabile? 1 De la: kudika_1020926 1 Decembrie 2016 14:26
castiga si tu un LAPTOP DELL PE:..... 1 De la: aipu_georgeta 23 Februarie 2010 18:02
Vacanta placuta,, tuturor 3 De la: kudika017520 29 Iunie 2009 20:34