Setari Cookie-uri

Ce machiaj sa aplicam pe canicula?

Cum vor veni minunatele calduri pe care unii dintre noi le asteapta cu bratele deschise ma gandeam sa va intreb voi cum va machiati cand sunt temperaturi de 40 de grade? Ce produse folositi ca sa nu va treziti cu machiajul intins?
monica_s23
Postat pe 8 Iunie 2010 11:20
Nu ma machiez
Crema cu SPF de cel putin 15 si gata. Eventual balsam de buze. Ma "machiaza" soarele. Nu de alta dar eu transpir foarte mult vara si n-are rost, in 5 minute mi-am sters tot machiajul cu servetelul.
kitty_krieger
Postat pe 8 Iunie 2010 13:20
Kitty si nu ti se pare cam ciudat sa iesi asa din casa? Adica eu fara putin machiaj pe aici si pe colo ma simt ca si cum as iesi fara haine pe mine. Cred ca am devenit dependenta intr-un fel sau altul de produsele cosmetice. :)
monica_s23
Postat pe 8 Iunie 2010 17:04
Io-s putin mai ciudata din punctul asta de vedere
Dar chiar transpir foarte mult, asa ca nu are deloc rost sa aplic vreun produs de machiaj. Seara ma machiez sau cand ajung la munca.
Plus ca daca sunt putin bronzata chiar nu am nevoie de nimic.
kitty_krieger
Postat pe 8 Iunie 2010 21:04
Pai ce sa zic..esti o norocoasa...eu pe langa faptul ca am tenul mai alb, mai am si cosuri, puncte negre si porii putin cam dilatati. Asa ca.. tot ce imi trebuie ca sa nu pot iesi din casa fara sa ma machiez. Nici pana la magazinul din colt nu ma pot duce fara rimel si un gloss. Offf..greu cu caldurile astea si cu tenul cu probleme...sper sa gasesc o solutie
monica_s23
Postat pe 8 Iunie 2010 21:39
Clar crema de fata si SPF de cel putin 20, un rimel si un gloss. Din cand in cand mai "bag" putin fard in culori nude, de preferinta din alea spuma si nu pe toata pleoapa. Have a nice summer!
kaname
Postat pe 26 Iunie 2010 20:22
Cred ca in primul rand trebuie sa folosesti produse de calitate,eu nu am probleme in privinta asta si spre norocul meu nici nu transpir.
Barbie30
Postat pe 26 Iunie 2010 21:51
ca sa nu se intinda machiajul eu folosesc produse profesionale.mi le iau de pe www.luxbeauty.ro si sunt de la parisax.am farduri fond de ten si rimel.va pup
gabriella30
Postat pe 23 August 2010 10:59
De la: monica_s23, la data 2010-06-08 21:39:11Pai ce sa zic..esti o norocoasa...eu pe langa faptul ca am tenul mai alb, mai am si cosuri, puncte negre si porii putin cam dilatati. Asa ca.. tot ce imi trebuie ca sa nu pot iesi din casa fara sa ma machiez. Nici pana la magazinul din colt nu ma pot duce fara rimel si un gloss. Offf..greu cu caldurile astea si cu tenul cu probleme...sper sa gasesc o solutie


Pai daca nu-l lasi sa " respire" clar ca-l umpli de cosuri si puncte negre.........nu-i de ajuns doar noaptea sa-l lasi " liber".....sorry.
stem_29
Postat pe 23 August 2010 11:13
De la: kitty_krieger, la data 2010-06-08 13:20:42Nu ma machiez
Crema cu SPF de cel putin 15 si gata. Eventual balsam de buze. Ma "machiaza" soarele. Nu de alta dar eu transpir foarte mult vara si n-are rost, in 5 minute mi-am sters tot machiajul cu servetelul.


Si pe mine soarele:))))
Cand sunt bronzata, nu-mi trebuie decat o crema hidratanta, un rimel si un luciu de buze.
Adevaru-i ca niciodata nu-mi incarc fata, fie iarna, fie vara.......daca-l hidratezi, eu zic ca-i super ok.
stem_29
Postat pe 23 August 2010 11:16
Daca ai un eveniment la care trebuie sa apari machiata, ti-o recomand pe Katiusa Popovici (http://www.katiusapopovici.ro). M-a machiat la nunta fratelui meu absolut minunat. A fost ziua in care am primit cele ma multe complimente din viata mea. Si lucrul asta m-a binedispus si am zambit incontinuu intreaga zi, desi era o caldura infernala. De atunci ma machiaza ori de cate ori am cate un eveniment foarte important. Te asigur cã isi merita pana la ultimul banut, cum s-ar zice. Poti sa o verifici si pe site-ul ei. Daca nu, eu folosesc numarul asta 0721323203 de cate ori vreau sa dau de ea.
kudika_975474
Postat pe 28 Iunie 2016 09:26
Eu ma machiez destul de rar indiferent daca este cald sau rece afara, in general doar cu ocazii speciale, asa ca o crema si eventual un rimel sunt suficiente.
LadyGalina
Postat pe 17 Iulie 2016 19:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Hei:* Am si eu o nelamurire.. 7 De la: iulia069834 9 Mai 2010 18:47
PERMANENT MAKE-UP by Cristina Sarbu 1 De la: 2 Noiembrie 2009 23:30
fond de ten pentru ten uscat si/sau sensibil 7 De la: diana3289 21 August 2012 20:36
Exista ingrediente periculoase in rujuri? 1 De la: monica_s23 31 Mai 2010 20:55
Machiaj de vis? 2 De la: BlondaX 11 Martie 2010 21:40