Setari Cookie-uri

COPII NASCUTI CU PAR.....!?

De la: powere_of_love9, la data 2010-06-09 12:49:15 Si la ce doCtor ati fost din IASI ..stiu ca trebuie la endocrinolg si ca trebuie sa fac analizele : progesteron si testosteron, darrrrrrrrrrr, daca nu le fac, altceva sau altfel se poate rezolva???


Te duci la Magicianul sa faca o vraja si sa cada parul !

Chiar am citit topicul tau si nu scrie ca ai fost la medic, dimpotriva, tu....nu ai vrea sa faci o dozare hormonala copilului tau, si cum zicea cineva mai sus, chiar daca nu ii cade pana la 9 ani, las-o asa, ca e ok, vezi peste tot pe strada copii de 9-10 plini de par unde parul nu se afla in mod normal !!! Cauta pe net despre hirsutism si fipertricoza...pt copilul tau si binele lui, lasa naiba forumul plin de oameni ca tine fara pic de cultura....da, acum te vei supara, si ve raspunde in sitlul caracteristic de sant, insa eu si altii deaici chiar ti-am dat niste sfaturi utile...

Da, in concluzie ai dreptate, am eu probleme cu capul, dar tu, esti Boss !
Summer_
Postat pe 1 Iulie 2010 05:59
De la: Summer_, la data 2010-07-01 05:46:06
De la: powere_of_love9, la data 2010-07-01 01:27:21
De la: Summer_, la data 2010-06-29 00:02:36
De la: kudika_kudika, la data 2010-06-28 23:18:33Sincer acum, eu daca as fi in locul tau nu as cere sfaturi in ceea ce priveste conduita (medicala) in acest caz. Si nici in alte situatii. Sa nu uitam ca unul din principiile de aur din medicina este "primum non nocere" (=in primul rand sa nu faci rau). Oricat de binevoitori, draguti si amabili ar fi semenii tot din atata bunavointa pot sa iti dea un sfat eronat.
Si aici vine cel de-al II- lea principiu din medicina: nu exista boli, ci bolnavi (indiferent de cate simptome asemanatoare s-ar identifica). Sa nu uitam, totusi, ca oamenii sunt fiinte extrem de complexe si unice (aici ma refer la fiecare individ in parte).
In al III-lea rand (presupunand ca vei primi informatii chiar de la un medic-desi ma indoiesc) un profesionist nu iti poate da o consultatie pe NV. Niciun medic care mai are putin creier nu consulta pacienti fara sa ii vada "in carne si oase". Tine de etica dar si de self care.
So, cel mai bun sfat pe care il poti afla de aici este: DU-TE LA MEDIC.
Este sfatul unei persoane din sistem.


Corect insa f greu de aplicat de aceste persoane care vor doar sa primeasca informatii, sfaturi care sa le convina !
O indrumare la un medic endocrinolog nu a fost ok, ci acele pareri f pertinente de a lasa copilul asa, ca asa l-a vrut Dzeu cu par, sau ca ii va cadea parul....


ASTA sa spui la curu vaci, ori nu ai minte ori nu ai avut-o atunci pe moment. CEL MAI RAU E CA PE ACEST SITE SINT C-AM MULTI .....ASA , FARA MINTE CA TINE..........AI FI TU ATOTSTIUTOAREA, STI TU CE VREAU EU( CE GINDESC EU ) HIMMM DUTE SI FA PSIHOLOGIE , ESTI LA PAMINT



Da draga mea, asa e, sunt eu cu capul, am eu copil si cer sfaturi pe un forum plin de genii ca tine, nu ? O mama grijulie asa cum crezi ca esti tu s-ar duce la sigur sa obtina niste sfaturi...e greu, nu ? De fapt...la ce reactii ai, nu mi-e greu sa te...clasific putin !
In sfirsit, vad si eu un raspuns rational!
twincle
Postat pe 1 Iulie 2010 20:36
De la: Summer_, la data 2010-07-01 05:46:06
De la: powere_of_love9, la data 2010-07-01 01:27:21
De la: Summer_, la data 2010-06-29 00:02:36
De la: kudika_kudika, la data 2010-06-28 23:18:33Sincer acum, eu daca as fi in locul tau nu as cere sfaturi in ceea ce priveste conduita (medicala) in acest caz. Si nici in alte situatii. Sa nu uitam ca unul din principiile de aur din medicina este "primum non nocere" (=in primul rand sa nu faci rau). Oricat de binevoitori, draguti si amabili ar fi semenii tot din atata bunavointa pot sa iti dea un sfat eronat.
Si aici vine cel de-al II- lea principiu din medicina: nu exista boli, ci bolnavi (indiferent de cate simptome asemanatoare s-ar identifica). Sa nu uitam, totusi, ca oamenii sunt fiinte extrem de complexe si unice (aici ma refer la fiecare individ in parte).
In al III-lea rand (presupunand ca vei primi informatii chiar de la un medic-desi ma indoiesc) un profesionist nu iti poate da o consultatie pe NV. Niciun medic care mai are putin creier nu consulta pacienti fara sa ii vada "in carne si oase". Tine de etica dar si de self care.
So, cel mai bun sfat pe care il poti afla de aici este: DU-TE LA MEDIC.
Este sfatul unei persoane din sistem.


Corect insa f greu de aplicat de aceste persoane care vor doar sa primeasca informatii, sfaturi care sa le convina !
O indrumare la un medic endocrinolog nu a fost ok, ci acele pareri f pertinente de a lasa copilul asa, ca asa l-a vrut Dzeu cu par, sau ca ii va cadea parul....


ASTA sa spui la curu vaci, ori nu ai minte ori nu ai avut-o atunci pe moment. CEL MAI RAU E CA PE ACEST SITE SINT C-AM MULTI .....ASA , FARA MINTE CA TINE..........AI FI TU ATOTSTIUTOAREA, STI TU CE VREAU EU( CE GINDESC EU ) HIMMM DUTE SI FA PSIHOLOGIE , ESTI LA PAMINT



Da draga mea, asa e, sunt eu cu capul, am eu copil si cer sfaturi pe un forum plin de genii ca tine, nu ? O mama grijulie asa cum crezi ca esti tu s-ar duce la sigur sa obtina niste sfaturi...e greu, nu ? De fapt...la ce reactii ai, nu mi-e greu sa te...clasific putin !



Esti batuta in cap sau ce ai ..........la ce scri , cred ca nu mai pe tine te intelegi, cred ca trebuie sa-ti spun tie separat:: ca nu am nevoie de sfaturi , ci de raspunsuri de la cei care au avut acelasi caz. La d-tor am fost oricum. DACA erai desteapta nu te bagai daca nu aveai un raspuns concret. Mai imi si raspunzi , stai in banca ta nu-ti mai arata prostia.
powere_of_love9
Postat pe 3 Iulie 2010 17:22
De la: Summer_, la data 2010-07-01 05:59:07
De la: powere_of_love9, la data 2010-06-09 12:49:15 Si la ce doCtor ati fost din IASI ..stiu ca trebuie la endocrinolg si ca trebuie sa fac analizele : progesteron si testosteron, darrrrrrrrrrr, daca nu le fac, altceva sau altfel se poate rezolva???


Te duci la Magicianul sa faca o vraja si sa cada parul !

Chiar am citit topicul tau si nu scrie ca ai fost la medic, dimpotriva, tu....nu ai vrea sa faci o dozare hormonala copilului tau, si cum zicea cineva mai sus, chiar daca nu ii cade pana la 9 ani, las-o asa, ca e ok, vezi peste tot pe strada copii de 9-10 plini de par unde parul nu se afla in mod normal !!! Cauta pe net despre hirsutism si fipertricoza...pt copilul tau si binele lui, lasa naiba forumul plin de oameni ca tine fara pic de cultura....da, acum te vei supara, si ve raspunde in sitlul caracteristic de sant, insa eu si altii deaici chiar ti-am dat niste sfaturi utile...

Da, in concluzie ai dreptate, am eu probleme cu capul, dar tu, esti Boss !


e clar ca ai prins o ciuda , ceva, nu conteaza ce , ...si nu esti singura sint multe ca tine care se baga unde nu le fierbe oala , iti place sa te certi si o faci si pe desteapta. Si mai imi si spui ce sa fac asa cu tupeu mare de parca mai obliga. Nu cred ca ESTI NORMALA , SINCERRRRRRRRR.
powere_of_love9
Postat pe 3 Iulie 2010 17:30
De la: powere_of_love9, la data 2010-07-03 17:22:58
De la: Summer_, la data 2010-07-01 05:46:06
De la: powere_of_love9, la data 2010-07-01 01:27:21
De la: Summer_, la data 2010-06-29 00:02:36
De la: kudika_kudika, la data 2010-06-28 23:18:33Sincer acum, eu daca as fi in locul tau nu as cere sfaturi in ceea ce priveste conduita (medicala) in acest caz. Si nici in alte situatii. Sa nu uitam ca unul din principiile de aur din medicina este "primum non nocere" (=in primul rand sa nu faci rau). Oricat de binevoitori, draguti si amabili ar fi semenii tot din atata bunavointa pot sa iti dea un sfat eronat.
Si aici vine cel de-al II- lea principiu din medicina: nu exista boli, ci bolnavi (indiferent de cate simptome asemanatoare s-ar identifica). Sa nu uitam, totusi, ca oamenii sunt fiinte extrem de complexe si unice (aici ma refer la fiecare individ in parte).
In al III-lea rand (presupunand ca vei primi informatii chiar de la un medic-desi ma indoiesc) un profesionist nu iti poate da o consultatie pe NV. Niciun medic care mai are putin creier nu consulta pacienti fara sa ii vada "in carne si oase". Tine de etica dar si de self care.
So, cel mai bun sfat pe care il poti afla de aici este: DU-TE LA MEDIC.
Este sfatul unei persoane din sistem.


Corect insa f greu de aplicat de aceste persoane care vor doar sa primeasca informatii, sfaturi care sa le convina !



Degeaba ai cultura daca tu nu esti in stare sa citesti sa intelegi ce vrea omul si raspunzi si obraznic.
Scri si mai mult decit trebuie, oare de ce te bagi in seama.
Din toate raspunsurile doar o pers si-a dat cema de mesajul meu. Ca tine asa duse sint multe , mai rar oameni cu capul pe umeri. FA BINE SI NU MAI RASPUNDE.
O indrumare la un medic endocrinolog nu a fost ok, ci acele pareri f pertinente de a lasa copilul asa, ca asa l-a vrut Dzeu cu par, sau ca ii va cadea parul....


ASTA sa spui la curu vaci, ori nu ai minte ori nu ai avut-o atunci pe moment. CEL MAI RAU E CA PE ACEST SITE SINT C-AM MULTI .....ASA , FARA MINTE CA TINE..........AI FI TU ATOTSTIUTOAREA, STI TU CE VREAU EU( CE GINDESC EU ) HIMMM DUTE SI FA PSIHOLOGIE , ESTI LA PAMINT



Da draga mea, asa e, sunt eu cu capul, am eu copil si cer sfaturi pe un forum plin de genii ca tine, nu ? O mama grijulie asa cum crezi ca esti tu s-ar duce la sigur sa obtina niste sfaturi...e greu, nu ? De fapt...la ce reactii ai, nu mi-e greu sa te...clasific putin !



Esti batuta in cap sau ce ai ..........la ce scri , cred ca nu mai pe tine te intelegi, cred ca trebuie sa-ti spun tie separat:: ca nu am nevoie de sfaturi , ci de raspunsuri de la cei care au avut acelasi caz. La d-tor am fost oricum. DACA erai desteapta nu te bagai daca nu aveai un raspuns concret. Mai imi si raspunzi , stai in banca ta nu-ti mai arata prostia.



powere_of_love9
Postat pe 3 Iulie 2010 17:48
De la: kudika052198, la data 2010-06-25 04:50:10 DE d-tor de familie stiu si eu , am nevoie de raspunsuri de la pers. care au avut aceeasi problema. VA ROG NU FITI RAI . Nu aveti raspunsuri sigure , atunci nu mai raspundeti.

Un raspuns SIGUR nu poate da decat un doctor . Si pe kudika ( site de diverstisment ) nu prea sunt asa de multi doctori. Aici primesti glume si mistouri.
Daca vrei informatii medicale cauta pe google siteuri de consultatii medicale online desi nici alea nu cred ca ofera sfaturi competente, dar macar afli mai multe informatii despre cazua problemei .

si nici ideea ca "persoana care a mai avut aceeasi problema sa rapunda" nu e asa stralucita ... Daca cineva zice : am avut si eu problema , da -i ceai de planta X si Y , tu ce faci ? Chiar ii vei da copilului ceaiul ala ? ???


DA stiu , ai dreptate , ms dar stiam asta , nu sint naiva si am si capul pe umeri.
Repet, dupa cum spuneam am fost la d-tor , aici am nevoie doar de raspunsuri de la pers. care au avut acelasi caz. Intradevar pot fi si mistouri , asta este . Poate vrei sa-ti si raspund : nu normal ca nu am sa fac nimic din ce mi se spune , doar analizez tot ce mi se spune , imi fac o parere . CEL MAI SIGUR RASPUNS , IL STIU , PINA LA 2 ANI E BINE LASAT COPILUL IN PACE . ASA CA AM TIMP.
..........MS ORICUM........
powere_of_love9
Postat pe 3 Iulie 2010 18:09
De la: powere_of_love9, la data 2010-07-03 17:22:58
De la: Summer_, la data 2010-07-01 05:46:06
De la: powere_of_love9, la data 2010-07-01 01:27:21
De la: Summer_, la data 2010-06-29 00:02:36
De la: kudika_kudika, la data 2010-06-28 23:18:33Sincer acum, eu daca as fi in locul tau nu as cere sfaturi in ceea ce priveste conduita (medicala) in acest caz. Si nici in alte situatii. Sa nu uitam ca unul din principiile de aur din medicina este "primum non nocere" (=in primul rand sa nu faci rau). Oricat de binevoitori, draguti si amabili ar fi semenii tot din atata bunavointa pot sa iti dea un sfat eronat.
Si aici vine cel de-al II- lea principiu din medicina: nu exista boli, ci bolnavi (indiferent de cate simptome asemanatoare s-ar identifica). Sa nu uitam, totusi, ca oamenii sunt fiinte extrem de complexe si unice (aici ma refer la fiecare individ in parte).
In al III-lea rand (presupunand ca vei primi informatii chiar de la un medic-desi ma indoiesc) un profesionist nu iti poate da o consultatie pe NV. Niciun medic care mai are putin creier nu consulta pacienti fara sa ii vada "in carne si oase". Tine de etica dar si de self care.
So, cel mai bun sfat pe care il poti afla de aici este: DU-TE LA MEDIC.
Este sfatul unei persoane din sistem.


Corect insa f greu de aplicat de aceste persoane care vor doar sa primeasca informatii, sfaturi care sa le convina !
O indrumare la un medic endocrinolog nu a fost ok, ci acele pareri f pertinente de a lasa copilul asa, ca asa l-a vrut Dzeu cu par, sau ca ii va cadea parul....


ASTA sa spui la curu vaci, ori nu ai minte ori nu ai avut-o atunci pe moment. CEL MAI RAU E CA PE ACEST SITE SINT C-AM MULTI .....ASA , FARA MINTE CA TINE..........AI FI TU ATOTSTIUTOAREA, STI TU CE VREAU EU( CE GINDESC EU ) HIMMM DUTE SI FA PSIHOLOGIE , ESTI LA PAMINT



Da draga mea, asa e, sunt eu cu capul, am eu copil si cer sfaturi pe un forum plin de genii ca tine, nu ? O mama grijulie asa cum crezi ca esti tu s-ar duce la sigur sa obtina niste sfaturi...e greu, nu ? De fapt...la ce reactii ai, nu mi-e greu sa te...clasific putin !



Esti batuta in cap sau ce ai ..........la ce scri , cred ca nu mai pe tine te intelegi, cred ca trebuie sa-ti spun tie separat:: ca nu am nevoie de sfaturi , ci de raspunsuri de la cei care au avut acelasi caz. La d-tor am fost oricum. DACA erai desteapta nu te bagai daca nu aveai un raspuns concret. Mai imi si raspunzi , stai in banca ta nu-ti mai arata prostia.



Draga mamica elevata, am indraznit in incredibila mea prostie sa raspund incercand sa ajut ! Pt ca...spre deosebire de pupeze care freaca menta pe forum toata ziua...eu cam frec menta prin niste spitale, periodic...printre care si spitalul Parhon, spitalul de enedocrinologie, am vazut destule cazuri de astfel de copii...
Insa....ce sa inteleaga o persoana ca tine ?
Nu degeaba doctorii sunt dati naiba si iau de sus pe unii...ca tine

Daca esti o mama iubitoare si grijulie, nu te iei dupa parerea masei de prostime, in care te incadrezi situ, felicitari, ci iei in considerare niste pareri avizate.... !

Vrei sa iti traduc ?

Consider ca am fost mai mult decat de treaba cu o femeie ca dvs, nu meritati, dar imi fac datoria...nu asculti, e treaba ta, fata ta poate sa ajunga la varsta adolesecentei cu probleme hormonale, cu o gramada de par, ovare polichistice etc...trateaza-ti copilul dupa ureche, e treaba ta, dar invata macar sa vb, sa fii un exemplu pt copilul tau ! Sau...iti cer prea mult ?
Summer_
Postat pe 3 Iulie 2010 19:33
De la: Summer_, la data 2010-07-03 19:33:04
De la: powere_of_love9, la data 2010-07-03 17:22:58
De la: Summer_, la data 2010-07-01 05:46:06
De la: powere_of_love9, la data 2010-07-01 01:27:21
De la: Summer_, la data 2010-06-29 00:02:36
De la: kudika_kudika, la data 2010-06-28 23:18:33Sincer acum, eu daca as fi in locul tau nu as cere sfaturi in ceea ce priveste conduita (medicala) in acest caz. Si nici in alte situatii. Sa nu uitam ca unul din principiile de aur din medicina este "primum non nocere" (=in primul rand sa nu faci rau). Oricat de binevoitori, draguti si amabili ar fi semenii tot din atata bunavointa pot sa iti dea un sfat eronat.
Si aici vine cel de-al II- lea principiu din medicina: nu exista boli, ci bolnavi (indiferent de cate simptome asemanatoare s-ar identifica). Sa nu uitam, totusi, ca oamenii sunt fiinte extrem de complexe si unice (aici ma refer la fiecare individ in parte).
In al III-lea rand (presupunand ca vei primi informatii chiar de la un medic-desi ma indoiesc) un profesionist nu iti poate da o consultatie pe NV. Niciun medic care mai are putin creier nu consulta pacienti fara sa ii vada "in carne si oase". Tine de etica dar si de self care.
So, cel mai bun sfat pe care il poti afla de aici este: DU-TE LA MEDIC.
Este sfatul unei persoane din sistem.


Corect insa f greu de aplicat de aceste persoane care vor doar sa primeasca informatii, sfaturi care sa le convina !
O indrumare la un medic endocrinolog nu a fost ok, ci acele pareri f pertinente de a lasa copilul asa, ca asa l-a vrut Dzeu cu par, sau ca ii va cadea parul....


ASTA sa spui la curu vaci, ori nu ai minte ori nu ai avut-o atunci pe moment. CEL MAI RAU E CA PE ACEST SITE SINT C-AM MULTI .....ASA , FARA MINTE CA TINE..........AI FI TU ATOTSTIUTOAREA, STI TU CE VREAU EU( CE GINDESC EU ) HIMMM DUTE SI FA PSIHOLOGIE , ESTI LA PAMINT



Da draga mea, asa e, sunt eu cu capul, am eu copil si cer sfaturi pe un forum plin de genii ca tine, nu ? O mama grijulie asa cum crezi ca esti tu s-ar duce la sigur sa obtina niste sfaturi...e greu, nu ? De fapt...la ce reactii ai, nu mi-e greu sa te...clasific putin !



Esti batuta in cap sau ce ai ..........la ce scri , cred ca nu mai pe tine te intelegi, cred ca trebuie sa-ti spun tie separat:: ca nu am nevoie de sfaturi , ci de raspunsuri de la cei care au avut acelasi caz. La d-tor am fost oricum. DACA erai desteapta nu te bagai daca nu aveai un raspuns concret. Mai imi si raspunzi , stai in banca ta nu-ti mai arata prostia.



Draga mamica elevata, am indraznit in incredibila mea prostie sa raspund incercand sa ajut ! Pt ca...spre deosebire de pupeze care freaca menta pe forum toata ziua...eu cam frec menta prin niste spitale, periodic...printre care si spitalul Parhon, spitalul de enedocrinologie, am vazut destule cazuri de astfel de copii...
Insa....ce sa inteleaga o persoana ca tine ?
Nu degeaba doctorii sunt dati naiba si iau de sus pe unii...ca tine

Daca esti o mama iubitoare si grijulie, nu te iei dupa parerea masei de prostime, in care te incadrezi situ, felicitari, ci iei in considerare niste pareri avizate.... !

Vrei sa iti traduc ?

Consider ca am fost mai mult decat de treaba cu o femeie ca dvs, nu meritati, dar imi fac datoria...nu asculti, e treaba ta, fata ta poate sa ajunga la varsta adolesecentei cu probleme hormonale, cu o gramada de par, ovare polichistice etc...trateaza-ti copilul dupa ureche, e treaba ta, dar invata macar sa vb, sa fii un exemplu pt copilul tau ! Sau...iti cer prea mult ?





OF of asa ajutati d-ta , cu raspunsuri de astea suparatoare ?oare nu va dati seama ce vorbiti ? probabil sinteti o persoana tifnoasa cu nasul pe sus , care crede ca e sigura pe ea.Pai cum sa nu ma deranjeze raspunsurile d-tra , daca ati inceput din prima cu un raspuns rau .......a sunat ca si cum d-tra stiti ce vreau eu si ce caut eu.DA de unde si pina unde sinteti asa atotstiutoare de ceaa ce gindesc eu? DACA sinteti d-tor ar trebui sa stiti sa vorbiti sa stiti sa abordati subiectul cu un raspuns bun si in acelasi timp nu suparator.......ceea ce pe d-tra nu va interesat. MAI bine ati fi in stare sa cititi cu atentie messajul omului , ceea ce cere , inainte sa raspundeti de aiurea.

NU stiu ce sa cred ori nu v-ati dat seama ca ati gresit , ori asa sinteti , ori, nussssssss.
Poate ati vrut sa ajutati , dar parerea mea e ca nu ati stiut cum.
DACA tot spuneati de doctori , pai normal ca asa se intimpla in ziua de azi , c-am asa va fi situatia poate mai rau. D e exemplu parerea mea despre d-tori , nu e chiar asa buna. Primul pas e ca , atunci cind au intrat in medicina multi dintre ei nici nu sau obosit sa invete atit cit trebuie , conteaza si de la cine . Isi gasesc jobul intr-un final si pe urma fac experiente pe noi pina isi dau seama care e leacul bun. pai cum ca le era lene sa invete cind trebuiau. SI uite asa uni se inbolnavesc mai tare si alti daca au noroc si mai putini bolnavi, se vindeca . Si iaca asa merg treburile la noi.


Ultimul mess care mi la-ti trimis .......poate aveti dreptate dar nu pot sa ma risc sa-i dau inca de pe acum un tratament. Ar trebui sa stiti ca dupa 2 ani cade parul , NU ? stiam de analizele hormonale......
sa ajuns prea departe , ....si nu imi place deloc.

ASTEPT RASPUNSURI DE LA MAMICI SAU PERS CARE AU AVUT ACELASI CAZ.
..............................................NU SFATURI ,....CI RASPUNSURI ( CE ATI FACUT)
powere_of_love9
Postat pe 4 Iulie 2010 19:33
Tu esti chiar simpatica, zau! Vrei sa afli ce au facut cele aflate si situatia ta? Ti s-a spus.
AU ASTEPTAT (ca si tine) sa cada parul .. SAU
AU URMAT tratamentul prescris de un medic.

Nici eu nu inteleg ce alt raspuns astepti. Probabil ca suntem multi batuti in cap prin zona.
rashela
Postat pe 4 Iulie 2010 20:42
De la: rashela, la data 2010-07-04 20:42:12Tu esti chiar simpatica, zau! Vrei sa afli ce au facut cele aflate si situatia ta? Ti s-a spus.
AU ASTEPTAT (ca si tine) sa cada parul .. SAU
AU URMAT tratamentul prescris de un medic.

Nici eu nu inteleg ce alt raspuns astepti. Probabil ca suntem multi batuti in cap prin zona.


Esi si tu culmea , nu sint suficiente raspunsuri ...........adica ce vrei sa spui , crezi ca nu citesc.........
powere_of_love9
Postat pe 6 Iulie 2010 10:40
Pai nici nu vor fi raspunsuri suficiente vreodata. Pentru ca nu exista nshpe mii de variante ci doar doua. Cele pe care le-am pomenit mai sus: tratamentul medical sau rabdarea.

De ce nu incerci forumul desprecopii.com? Te-ar ajuta si e viitor.

rashela
Postat pe 6 Iulie 2010 14:17
De la: powere_of_love9, la data 2010-06-09 12:49:15Am nascut fetita cu par pe spate in jur de 30 de fira sa zicem si citeva pe fiecare umar .....acum la 1 an si 2 luni are peste 150 de fire pe spate si pe umar sau inmultit , pe cap are acelasi par de la nastere.............Daca sint mamici care au fost in situatia mea , spuneti-mi va rog cum ati rezolvat aceasta problema,.....si daca se merita sa astept pina la 2 ani sa vad daca cade parul....Daca este tratament naturist , ceaiuri etc. Si la ce doCtor ati fost din IASI ..stiu ca trebuie la endocrinolg si ca trebuie sa fac analizele : progesteron si testosteron, darrrrrrrrrrr, daca nu le fac, altceva sau altfel se poate rezolva???

fetita mea a implinit doi ani si inca mai are firisoare din acel perisor de la nastere. stai linistita o sa i se duca cu timpul. si eu am citit pe net si am intrebat doctorita cand era puiutul mic de cateva luni si eram atat agitata...:) nu trebuie sa ii faci absolut nimic, o sa ii cada. sanatate fetitei si tie, sa va bucurati una de cealalta :)
alinapitaru
Postat pe 26 Iulie 2010 19:44
De la: alinapitaru, la data 2010-07-26 19:44:22
De la: powere_of_love9, la data 2010-06-09 12:49:15Am nascut fetita cu par pe spate in jur de 30 de fira sa zicem si citeva pe fiecare umar .....acum la 1 an si 2 luni are peste 150 de fire pe spate si pe umar sau inmultit , pe cap are acelasi par de la nastere.............Daca sint mamici care au fost in situatia mea , spuneti-mi va rog cum ati rezolvat aceasta problema,.....si daca se merita sa astept pina la 2 ani sa vad daca cade parul....Daca este tratament naturist , ceaiuri etc. Si la ce doCtor ati fost din IASI ..stiu ca trebuie la endocrinolg si ca trebuie sa fac analizele : progesteron si testosteron, darrrrrrrrrrr, daca nu le fac, altceva sau altfel se poate rezolva???

fetita mea a implinit doi ani si inca mai are firisoare din acel perisor de la nastere. stai linistita o sa i se duca cu timpul. si eu am citit pe net si am intrebat doctorita cand era puiutul mic de cateva luni si eram atat agitata...:) nu trebuie sa ii faci absolut nimic, o sa ii cada. sanatate fetitei si tie, sa va bucurati una de cealalta :)



MULTUMEASC TARE MULT PTR RASPUNS.
DAR zi-mi te rog , analizele : Progesteron si testosteron ? a facut fetita. t-ia zis medicul de ele , daca se merita sa le faca?.....ms deasemenea
powere_of_love9
Postat pe 27 Iulie 2010 16:45
De la: powere_of_love9, la data 2010-07-27 16:45:38
De la: alinapitaru, la data 2010-07-26 19:44:22
De la: powere_of_love9, la data 2010-06-09 12:49:15Am nascut fetita cu par pe spate in jur de 30 de fira sa zicem si citeva pe fiecare umar .....acum la 1 an si 2 luni are peste 150 de fire pe spate si pe umar sau inmultit , pe cap are acelasi par de la nastere.............Daca sint mamici care au fost in situatia mea , spuneti-mi va rog cum ati rezolvat aceasta problema,.....si daca se merita sa astept pina la 2 ani sa vad daca cade parul....Daca este tratament naturist , ceaiuri etc. Si la ce doCtor ati fost din IASI ..stiu ca trebuie la endocrinolg si ca trebuie sa fac analizele : progesteron si testosteron, darrrrrrrrrrr, daca nu le fac, altceva sau altfel se poate rezolva???

fetita mea a implinit doi ani si inca mai are firisoare din acel perisor de la nastere. stai linistita o sa i se duca cu timpul. si eu am citit pe net si am intrebat doctorita cand era puiutul mic de cateva luni si eram atat agitata...:) nu trebuie sa ii faci absolut nimic, o sa ii cada. sanatate fetitei si tie, sa va bucurati una de cealalta :)



MULTUMEASC TARE MULT PTR RASPUNS.
DAR zi-mi te rog , analizele : Progesteron si testosteron ? a facut fetita. t-ia zis medicul de ele , daca se merita sa le faca?.....ms deasemenea
nu a facut acest tip de analize si nici doctorita ei nu mi-a pomenit de ele. sunt f multumita de sfaturile ei pana acum si chiar nu a dat gres cu nimic. mi-a spus ca este absolut normal si ca sa nu-mi fac griji. fetita mea avea si o pata rotunda de blanita pe mana, cum imi placea mie sa spun :) . pt ea imi era cel mai tare teama ca era destul de vizibila. ma gandeam cum naiba sa ramana copilul meu cu chestia aia. acum abea se mai observa. si imi este clar deja ca nu o sa ramana chiar nimic acolo :). asa ca incearca sa te linistesti ca nu e nicio problema.
alinapitaru
Postat pe 27 Iulie 2010 22:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ador bronzul 8 De la: mrskattousa 3 Martie 2009 18:00
Acai Berry 0 De la: 3 Martie 2010 18:01
Vergeturi 18 De la: adi_maseur 7 Octombrie 2010 17:08
PENTRU D-VOASTRA SI FAMILIE 1 De la: kudika337581 9 Decembrie 2010 13:18
NE PREGATIM CORPUN PENTRU SARBATORI 17 De la: b63msh 6 Decembrie 2008 21:58