Setari Cookie-uri

ciorba reincalzita ..acelasi gust?? in dragoste ma refer

SCURT..ca si eu ma plictisesc sa citesc mult
m-am impacat cu el ca sa ma despart iar..pe acelasi motiv..dupa 4 luni de relatie ne-am despartit pe motiv de monotonie si rutina ,eu ieseam dintr-o alta relatie consumata care nu mai mergea deloc dupa 3 ani..dupa 2 luni ne-am impacat ,sustinand ca eu m-am mai maturizat si acum gandesc altfel fata de inceput ,ca acum dupa 9 luni iar sa ne despartim pentru ca i se pare ca mergem in directii diferite si ca s-a saturat de relatia asta .norocul meu ca acum ciudat,dar nu mai sufar la fel dupa el..imi revin mai repede..nu-l mai doresc poate din orgoliu ranit..dar intrebarea mea este(pentru cele care s-au fript asa ) e adevarat ca ce s-a rupt odata nu mai poate fii refacut? si ma refer doar la cazuri dintr-acestea de despartire (fara violenta sau certuri)...
ionelaela
Postat pe 10 Iunie 2010 01:42
nici macar eu la varsta mea inaintata nu mai reincalzesc ciorba
baba_cloanta
Postat pe 10 Iunie 2010 10:16


buna ziua! am venit intr-un suflet mi-a spus cineva ca pe aici se serveste ciorba!
ooooooooo acum am vazut ca-i reancalzita! asa ca nu mai vreau!
touch_me
Postat pe 10 Iunie 2010 10:39
normal ca nu mai poate fi reincalzita,am avut un pfrieten si el spunea "sti daca ne certam nu va mai fi la fel" normal ca el a gasit un motiv de cearta si ne-am despartit,daca ai ales despartirea nu te mai intoarce.iubirea nu reinvie peste noapte
cris_cor
Postat pe 10 Iunie 2010 16:34
eu una..dak te desparti mai mult timp-1 an sau 2..apoi vii dupa..k la inceput nu poate fi..
dak e odespartire de 1 sapt maxim..mai merge..cat de cat:)
cateodata de ecle mai multe ori..orgoliul e cel care ne face sa fim sau nu reincalzitori de ciorbe(si imi place ciorba)..
in fine... nu prea e de bine cand reincerci ceva care parea stricat..pt k piesele nu pot fi imbinate la fel k inainte..tot raman locuri neacoperite...
e ca pilda cu copi"lul mincinos si lenes si tatal care batea cuie pt fiecare minciuna si fapta rea...ele s-au scos..dar au ramas locurile in care au intrat cuiele in lemn..adica "chiar dak a facut fapte bune, a spus adevarul..tatal nu a uitat cum a fost si cum s-a simtit knd a fost mintit"..
concluzia o tragi u singura:)
dragon_fly88
Postat pe 10 Iunie 2010 20:41
De la: luluby, la data 2010-06-10 20:41:53eu una..dak te desparti mai mult timp-1 an sau 2..apoi vii dupa..k la inceput nu poate fi..
dak e odespartire de 1 sapt maxim..mai merge..cat de cat:)
cateodata de ecle mai multe ori..orgoliul e cel care ne face sa fim sau nu reincalzitori de ciorbe(si imi place ciorba)..
in fine... nu prea e de bine cand reincerci ceva care parea stricat..pt k piesele nu pot fi imbinate la fel k inainte..tot raman locuri neacoperite...
e ca pilda cu copi"lul mincinos si lenes si tatal care batea cuie pt fiecare minciuna si fapta rea...ele s-au scos..dar au ramas locurile in care au intrat cuiele in lemn..adica "chiar dak a facut fapte bune, a spus adevarul..tatal nu a uitat cum a fost si cum s-a simtit knd a fost mintit"..
concluzia o tragi u singura:)


mersi de raspuns..da stiam si eu pilda aceasta..dar cand lucreaza sentimentele acelea confuze ..cine mai stie..sa spun asa eu am invatat acum cu ciorba incalzita :))
eram curioasa sa vad daca in vreun caz mai functioneaza,dar se pare ca pica si asta
ionelaela
Postat pe 10 Iunie 2010 23:25
De la: ionelaela, la data 2010-06-10 23:25:21
De la: luluby, la data 2010-06-10 20:41:53eu una..dak te desparti mai mult timp-1 an sau 2..apoi vii dupa..k la inceput nu poate fi..
dak e odespartire de 1 sapt maxim..mai merge..cat de cat:)
cateodata de ecle mai multe ori..orgoliul e cel care ne face sa fim sau nu reincalzitori de ciorbe(si imi place ciorba)..
in fine... nu prea e de bine cand reincerci ceva care parea stricat..pt k piesele nu pot fi imbinate la fel k inainte..tot raman locuri neacoperite...
e ca pilda cu copi"lul mincinos si lenes si tatal care batea cuie pt fiecare minciuna si fapta rea...ele s-au scos..dar au ramas locurile in care au intrat cuiele in lemn..adica "chiar dak a facut fapte bune, a spus adevarul..tatal nu a uitat cum a fost si cum s-a simtit knd a fost mintit"..
concluzia o tragi u singura:)


mersi de raspuns..da stiam si eu pilda aceasta..dar cand lucreaza sentimentele acelea confuze ..cine mai stie..sa spun asa eu am invatat acum cu ciorba incalzita :))
eram curioasa sa vad daca in vreun caz mai functioneaza,dar se pare ca pica si asta

hm..mda..pare la incepu o solutie..dar vezi mai pe urma ca de fapt prelungesti amagirea si cresc frustrarile..park chiar dak reincalzesti ciorba,savoarea se duce..te si frigi mai rau..:)
dragon_fly88
Postat pe 11 Iunie 2010 11:47
exact..verbul "a te frige " e cel mai corect spus
ionelaela
Postat pe 11 Iunie 2010 18:26
De la: ionelaela, la data 2010-06-11 18:26:32exact..verbul "a te frige " e cel mai corect spus

dragon_fly88
Postat pe 11 Iunie 2010 18:35
fii sigura ca daca ceva s-a rupt nu mai poate fi reparat...sunt in aceeasi situatie ca si tine. in timpul unei relatii ce a urat 3 ani si jumatate eu si fostu` ne tot desparteam cate o zi-doua, cate o saptamana-doua, ca apoi sa ne impacam. insa niciodata nu era la fel. acum am o luna si o saptamana de cand sunt despartita de el si parca ma simt mai bine asa, cu toate ca ma mai apuca cateodata melancolia.motvele despartirilor noastre sunt mult mai serioase si mai grave decat ale tale...dar trecem peste :)
buburuza09
Postat pe 12 Iunie 2010 11:17
De la: buburuza09, la data 2010-06-12 11:17:17fii sigura ca daca ceva s-a rupt nu mai poate fi reparat...sunt in aceeasi situatie ca si tine. in timpul unei relatii ce a urat 3 ani si jumatate eu si fostu` ne tot desparteam cate o zi-doua, cate o saptamana-doua, ca apoi sa ne impacam. insa niciodata nu era la fel. acum am o luna si o saptamana de cand sunt despartita de el si parca ma simt mai bine asa, cu toate ca ma mai apuca cateodata melancolia.motvele despartirilor noastre sunt mult mai serioase si mai grave decat ale tale...dar trecem peste :)


deci esti constienta de lispuri..si tot va impacati? eu spuneam de fosta relatie inaintea acesteia a avut 3 ani,si m-am despartit fara sa mai impac,ca nu mai simteam nimic,deci niciodata nu mi s-a mai intamplat asta pana in relatia recenta cand ne-am despartit o singura data ,dupa care ne-am impacat si acum iar ne-am despartit pe aceeasi saturatie a sa.eu spun pas acum dupa 1 an jumate pentru ca altfel as sta cu teama ca iar el ar putea sa se indeparteze fara motiv
ionelaela
Postat pe 13 Iunie 2010 01:06
De la: ionelaela, la data 2010-06-13 01:06:43
De la: buburuza09, la data 2010-06-12 11:17:17fii sigura ca daca ceva s-a rupt nu mai poate fi reparat...sunt in aceeasi situatie ca si tine. in timpul unei relatii ce a urat 3 ani si jumatate eu si fostu` ne tot desparteam cate o zi-doua, cate o saptamana-doua, ca apoi sa ne impacam. insa niciodata nu era la fel. acum am o luna si o saptamana de cand sunt despartita de el si parca ma simt mai bine asa, cu toate ca ma mai apuca cateodata melancolia.motvele despartirilor noastre sunt mult mai serioase si mai grave decat ale tale...dar trecem peste :)


deci esti constienta de lispuri..si tot va impacati? eu spuneam de fosta relatie inaintea acesteia a avut 3 ani,si m-am despartit fara sa mai impac,ca nu mai simteam nimic,deci niciodata nu mi s-a mai intamplat asta pana in relatia recenta cand ne-am despartit o singura data ,dupa care ne-am impacat si acum iar ne-am despartit pe aceeasi saturatie a sa.eu spun pas acum dupa 1 an jumate pentru ca altfel as sta cu teama ca iar el ar putea sa se indeparteze fara motiv


de multe ori...femeia lasa de la ea intr-o relatie-indiferent de tipul ei-fizica, afectiva..-
si de ce? pt ca vrea sa se simta protejata,apreciata,iubita..
asta e..isi asuma riscul inei ciorbe reincalzite,care poate frige si care..nha...parca nu-ti mai place
indiferent..nu stiu ce sa zic cu teama de a fi indepartata de el...el a vrut sa va despartiti? u doar zici acum pas..sau ai zis u si la inceput?
sau acum regreti k ai zis pas?
pe bune..care-i poanta?
pt buburuza-poate stie de ce se impaca si poate merge..si la altii mai merg reincalzirile..ti-am zis doar..sa nu fie dupa prea mult timp..in care el a mai fost cu alta sau se uita dupa altele:(
your choise
dragon_fly88
Postat pe 13 Iunie 2010 14:38
@dragon fly..prima oara ca acum s-a indepartat dintr-o data ,prima oara el a zis pas...iar acum eu dupa ce el practic nu stia ce sa zic..doar ca a ajuns la o saturatie in relatia aceasta,altele nu are sau cel putin eu una nu stiu si nu am stiut(macar nu genul fustangiu)..dar chiar ma mira sa aud ca ciorba reincalzita merge...din ce am citit pana acum toti au zis PAS...
ionelaela
Postat pe 13 Iunie 2010 23:20
De la: ionelaela, la data 2010-06-13 23:20:44@dragon fly..prima oara ca acum s-a indepartat dintr-o data ,prima oara el a zis pas...iar acum eu dupa ce el practic nu stia ce sa zic..doar ca a ajuns la o saturatie in relatia aceasta,altele nu are sau cel putin eu una nu stiu si nu am stiut(macar nu genul fustangiu)..dar chiar ma mira sa aud ca ciorba reincalzita merge...din ce am citit pana acum toti au zis PAS...

stii foarte bine k am mai zis asta-sa fie o perioada mica maxim 3 zile " fara ciorba"..
nun stii tu poate tot..in ine..el de ce n-a mai vrut?mai era altcnva?
si acum u de ce nu mai ai chef?
si am mai zis k te frigi dak o reincalzesti dupa ce fiecare a mai avut pe altcnva..
e ok?asa mai merge?
dragon_fly88
Postat pe 14 Iunie 2010 08:52
De la: dragon_fly88, la data 2010-06-14 08:52:15
De la: ionelaela, la data 2010-06-13 23:20:44@dragon fly..prima oara ca acum s-a indepartat dintr-o data ,prima oara el a zis pas...iar acum eu dupa ce el practic nu stia ce sa zic..doar ca a ajuns la o saturatie in relatia aceasta,altele nu are sau cel putin eu una nu stiu si nu am stiut(macar nu genul fustangiu)..dar chiar ma mira sa aud ca ciorba reincalzita merge...din ce am citit pana acum toti au zis PAS...

stii foarte bine k am mai zis asta-sa fie o perioada mica maxim 3 zile " fara ciorba"..
nun stii tu poate tot..in ine..el de ce n-a mai vrut?mai era altcnva?
si acum u de ce nu mai ai chef?
si am mai zis k te frigi dak o reincalzesti dupa ce fiecare a mai avut pe altcnva..
e ok?asa mai merge?


asta e ca eu consider oricand ciorba incalzita..in fine..
nu nu avea pe altcineva,nu are pe altcineva,nu am,dar nu rezistam niciodata impreuna pentru ca el se satura..poate ca nu e implinit in relatia asta..d-asta i-am facut un bine dandu-i drumul pentru totdeauna(da niciodata nu spune niciodata,dar acum chiar sper sa nu mai fie niciodata)

oricum mersi de opinie..daca chiar la tine a mers si sa va impacati dupa o vreme stimele mele..eu una nu mai vad nimic ..cel putin nu aici
ionelaela
Postat pe 14 Iunie 2010 23:37
De la: ionelaela, la data 2010-06-14 23:37:09
De la: dragon_fly88, la data 2010-06-14 08:52:15
De la: ionelaela, la data 2010-06-13 23:20:44@dragon fly..prima oara ca acum s-a indepartat dintr-o data ,prima oara el a zis pas...iar acum eu dupa ce el practic nu stia ce sa zic..doar ca a ajuns la o saturatie in relatia aceasta,altele nu are sau cel putin eu una nu stiu si nu am stiut(macar nu genul fustangiu)..dar chiar ma mira sa aud ca ciorba reincalzita merge...din ce am citit pana acum toti au zis PAS...

stii foarte bine k am mai zis asta-sa fie o perioada mica maxim 3 zile " fara ciorba"..
nun stii tu poate tot..in ine..el de ce n-a mai vrut?mai era altcnva?
si acum u de ce nu mai ai chef?
si am mai zis k te frigi dak o reincalzesti dupa ce fiecare a mai avut pe altcnva..
e ok?asa mai merge?


asta e ca eu consider oricand ciorba incalzita..in fine..
nu nu avea pe altcineva,nu are pe altcineva,nu am,dar nu rezistam niciodata impreuna pentru ca el se satura..poate ca nu e implinit in relatia asta..d-asta i-am facut un bine dandu-i drumul pentru totdeauna(da niciodata nu spune niciodata,dar acum chiar sper sa nu mai fie niciodata)

oricum mersi de opinie..daca chiar la tine a mers si sa va impacati dupa o vreme stimele mele..eu una
nu mai vad nimic ..cel putin nu aici


mnoh..se rezolva..mai are balta peste..ink..dak nu au iesit pe suprafata apei de la lipsa de O2
dragon_fly88
Postat pe 15 Iunie 2010 08:49
@dragon fly..ca sa te distrez putin la faza cu are balta pesti,ca ma amuzam acum cateva zile si cu prietenele..eu sunt zodia pesti .prima mea relatie serioasa inainte de acesta tipul era pesti ,la fel si cel cu "ciorba si recent am intalnit altul care este tot pesti DECI CHIAR ARE BALTA PESTI
ionelaela
Postat pe 15 Iunie 2010 23:09
De la: ionelaela, la data 2010-06-15 23:09:48@dragon fly..ca sa te distrez putin la faza cu are balta pesti,ca ma amuzam acum cateva zile si cu prietenele..eu sunt zodia pesti .prima mea relatie serioasa inainte de acesta tipul era pesti ,la fel si cel cu "ciorba si recent am intalnit altul care este tot pesti DECI CHIAR ARE BALTA PESTI

chiar ca..
dragon_fly88
Postat pe 17 Iunie 2010 21:23
topicul asta (nu o spun pentru ca l-am deschis) trebuie vizitat de toate persoanele suferinde de o despartire ..in care se intreaba daca ei/ele se mai intorc..d-asta fac apel la cei care au trecut printr-o experienta de genul..au incercat si a doua oara dar nu a mers..spuneti-va experientele poate-i trezim pe cei suferinzi care se coboara prea mult in fata celor care nu merita ..

ms
ionelaela
Postat pe 24 Iunie 2010 00:36
stai linistita
am incercat sa fac sa mearga o relatie..care nu ducea nicaieri..credeam ca o dezvolt...am dezvoltat eu migrene si nevroze...ma refer la ultima relatie...relatie care sincer..mi-o doream sa fie cu sfarsitul al biserica, cu rochie..cu tot tacamul..
relatia a fost re..re..re..re incalzita...si cu toate ca sunt balanta si fac compromisuri pt dragoste, mi-am bagat picioarele si am iesit cu capul sus..
nu s-a meritat nimic.
si stii de ce? oentru ca de fiecare data..tot eu trebuia sa las de la mine..sa inghit cuvinte, aluzii. sa ma fac ca ploua cand el era si vorbea cu altele, pt care eu, desi eram langa el, nu ma salutau...
poanta a facut sa fie cu mine la facultate..si faza a facut ca sa ma ajute cu cate ceva..dar parca de la a juta, la a cere si iti bate joc de rabdarea unui om..e cale lunga...
deocamdata ne-am despartit si nu mai vreau sa aud de reincalzit si alte ciorbe..ca ma apuca nevroza...
atat de tragic a fost un an de re re re re incalzit ciorba..si alte scheme...
acum..intelegi ce vrei
dragon_fly88
Postat pe 26 Iunie 2010 20:06
"Nu rupe firul unei prietenii pentru ca indiferent cat ai incerca sa-l legi din nou,nodul ramane!"
Categoric, nimic nu va mai fi la fel.
Barbie30
Postat pe 26 Iunie 2010 21:15
De la: dragon_fly88, la data 2010-06-26 20:06:28stai linistita
am incercat sa fac sa mearga o relatie..care nu ducea nicaieri..credeam ca o dezvolt...am dezvoltat eu migrene si nevroze...ma refer la ultima relatie...relatie care sincer..mi-o doream sa fie cu sfarsitul al biserica, cu rochie..cu tot tacamul..
relatia a fost re..re..re..re incalzita...si cu toate ca sunt balanta si fac compromisuri pt dragoste, mi-am bagat picioarele si am iesit cu capul sus..
nu s-a meritat nimic.
si stii de ce? oentru ca de fiecare data..tot eu trebuia sa las de la mine..sa inghit cuvinte, aluzii. sa ma fac ca ploua cand el era si vorbea cu altele, pt care eu, desi eram langa el, nu ma salutau...
poanta a facut sa fie cu mine la facultate..si faza a facut ca sa ma ajute cu cate ceva..dar parca de la a juta, la a cere si iti bate joc de rabdarea unui om..e cale lunga...
deocamdata ne-am despartit si nu mai vreau sa aud de reincalzit si alte ciorbe..ca ma apuca nevroza...
atat de tragic a fost un an de re re re re incalzit ciorba..si alte scheme...
acum..intelegi ce vrei


normal ca si eu reincalzit ca altfel nu deschideam subiectul...
bravo ca poti sa vezi si de dupa valul de dragoste ..pentru ca nu o spun cu rautate,dar vad ca sunt din ce in ce mai multe topic-uri in care fetele vor sa se reimpace cu ei,chiar daca ei au gresit..si AU GRESIT IN STIL MAIESTRU ..la mine a fost ceva mai simplu o raceala,o lipsa de afectiune care m-a facut sa vad ca nu sunt ceea ce-si doreste,,si nu are rost sa ne chinuim..si bineinteles ca toti suferim, dar cateodata e cazul sa spui STOP!...

catre acele persoane suferinde era dedicat acest topic
ionelaela
Postat pe 27 Iunie 2010 18:13
De la: ionelaela, la data 2010-06-27 18:13:05
De la: dragon_fly88, la data 2010-06-26 20:06:28stai linistita
am incercat sa fac sa mearga o relatie..care nu ducea nicaieri..credeam ca o dezvolt...am dezvoltat eu migrene si nevroze...ma refer la ultima relatie...relatie care sincer..mi-o doream sa fie cu sfarsitul al biserica, cu rochie..cu tot tacamul..
relatia a fost re..re..re..re incalzita...si cu toate ca sunt balanta si fac compromisuri pt dragoste, mi-am bagat picioarele si am iesit cu capul sus..
nu s-a meritat nimic.
si stii de ce? oentru ca de fiecare data..tot eu trebuia sa las de la mine..sa inghit cuvinte, aluzii. sa ma fac ca ploua cand el era si vorbea cu altele, pt care eu, desi eram langa el, nu ma salutau...
poanta a facut sa fie cu mine la facultate..si faza a facut ca sa ma ajute cu cate ceva..dar parca de la a juta, la a cere si iti bate joc de rabdarea unui om..e cale lunga...
deocamdata ne-am despartit si nu mai vreau sa aud de reincalzit si alte ciorbe..ca ma apuca nevroza...
atat de tragic a fost un an de re re re re incalzit ciorba..si alte scheme...
acum..intelegi ce vrei


normal ca si eu reincalzit ca altfel nu deschideam subiectul...
bravo ca poti sa vezi si de dupa valul de dragoste ..pentru ca nu o spun cu rautate,dar vad ca sunt din ce in ce mai multe topic-uri in care fetele vor sa se reimpace cu ei,chiar daca ei au gresit..si AU GRESIT IN STIL MAIESTRU ..la mine a fost ceva mai simplu o raceala,o lipsa de afectiune care m-a facut sa vad ca nu sunt ceea ce-si doreste,,si nu are rost sa ne chinuim..si bineinteles ca toti suferim, dar cateodata e cazul sa spui STOP!...

catre acele persoane suferinde era dedicat acest topic

sunt o persoana f rationala..nu-mi palce sa fiu calcata in picioare..si m-a cam lasat fara peri albi-nu doar mi i-a facut..s-au si dus..tot cu el
da..acum nu mai stau..deci asta e..sa fie sanatos..si sa gaseasca alta fraiera..
sincer..ma mir cum de-am am avut atata rabdare..
as fi putut sa renuntz..dar..am fost naiva..dar si cand imi ies din rabdari
noh..pup
dragon_fly88
Postat pe 28 Iunie 2010 21:48
De la: dragon_fly88, la data 2010-06-28 21:48:47
De la: ionelaela, la data 2010-06-27 18:13:05
De la: dragon_fly88, la data 2010-06-26 20:06:28stai linistita
am incercat sa fac sa mearga o relatie..care nu ducea nicaieri..credeam ca o dezvolt...am dezvoltat eu migrene si nevroze...ma refer la ultima relatie...relatie care sincer..mi-o doream sa fie cu sfarsitul al biserica, cu rochie..cu tot tacamul..
relatia a fost re..re..re..re incalzita...si cu toate ca sunt balanta si fac compromisuri pt dragoste, mi-am bagat picioarele si am iesit cu capul sus..
nu s-a meritat nimic.
si stii de ce? oentru ca de fiecare data..tot eu trebuia sa las de la mine..sa inghit cuvinte, aluzii. sa ma fac ca ploua cand el era si vorbea cu altele, pt care eu, desi eram langa el, nu ma salutau...
poanta a facut sa fie cu mine la facultate..si faza a facut ca sa ma ajute cu cate ceva..dar parca de la a juta, la a cere si iti bate joc de rabdarea unui om..e cale lunga...
deocamdata ne-am despartit si nu mai vreau sa aud de reincalzit si alte ciorbe..ca ma apuca nevroza...
atat de tragic a fost un an de re re re re incalzit ciorba..si alte scheme...
acum..intelegi ce vrei


normal ca si eu reincalzit ca altfel nu deschideam subiectul...
bravo ca poti sa vezi si de dupa valul de dragoste ..pentru ca nu o spun cu rautate,dar vad ca sunt din ce in ce mai multe topic-uri in care fetele vor sa se reimpace cu ei,chiar daca ei au gresit..si AU GRESIT IN STIL MAIESTRU ..la mine a fost ceva mai simplu o raceala,o lipsa de afectiune care m-a facut sa vad ca nu sunt ceea ce-si doreste,,si nu are rost sa ne chinuim..si bineinteles ca toti suferim, dar cateodata e cazul sa spui STOP!...

catre acele persoane suferinde era dedicat acest topic

sunt o persoana f rationala..nu-mi palce sa fiu calcata in picioare..si m-a cam lasat fara peri albi-nu doar mi i-a facut..s-au si dus..tot cu el
da..acum nu mai stau..deci asta e..sa fie sanatos..si sa gaseasca alta fraiera..
sincer..ma mir cum de-am am avut atata rabdare..
as fi putut sa renuntz..dar..am fost naiva..dar si cand imi ies din rabdari
noh..pup


deci n-ai acceptat reincalzit
ionelaela
Postat pe 6 August 2010 02:13
De la: ionelaela, la data 2010-08-06 02:13:00
De la: dragon_fly88, la data 2010-06-28 21:48:47
De la: ionelaela, la data 2010-06-27 18:13:05
De la: dragon_fly88, la data 2010-06-26 20:06:28stai linistita
am incercat sa fac sa mearga o relatie..care nu ducea nicaieri..credeam ca o dezvolt...am dezvoltat eu migrene si nevroze...ma refer la ultima relatie...relatie care sincer..mi-o doream sa fie cu sfarsitul al biserica, cu rochie..cu tot tacamul..
relatia a fost re..re..re..re incalzita...si cu toate ca sunt balanta si fac compromisuri pt dragoste, mi-am bagat picioarele si am iesit cu capul sus..
nu s-a meritat nimic.
si stii de ce? oentru ca de fiecare data..tot eu trebuia sa las de la mine..sa inghit cuvinte, aluzii. sa ma fac ca ploua cand el era si vorbea cu altele, pt care eu, desi eram langa el, nu ma salutau...
poanta a facut sa fie cu mine la facultate..si faza a facut ca sa ma ajute cu cate ceva..dar parca de la a juta, la a cere si iti bate joc de rabdarea unui om..e cale lunga...
deocamdata ne-am despartit si nu mai vreau sa aud de reincalzit si alte ciorbe..ca ma apuca nevroza...
atat de tragic a fost un an de re re re re incalzit ciorba..si alte scheme...
acum..intelegi ce vrei


normal ca si eu reincalzit ca altfel nu deschideam subiectul...
bravo ca poti sa vezi si de dupa valul de dragoste ..pentru ca nu o spun cu rautate,dar vad ca sunt din ce in ce mai multe topic-uri in care fetele vor sa se reimpace cu ei,chiar daca ei au gresit..si AU GRESIT IN STIL MAIESTRU ..la mine a fost ceva mai simplu o raceala,o lipsa de afectiune care m-a facut sa vad ca nu sunt ceea ce-si doreste,,si nu are rost sa ne chinuim..si bineinteles ca toti suferim, dar cateodata e cazul sa spui STOP!...

catre acele persoane suferinde era dedicat acest topic

sunt o persoana f rationala..nu-mi palce sa fiu calcata in picioare..si m-a cam lasat fara peri albi-nu doar mi i-a facut..s-au si dus..tot cu el
da..acum nu mai stau..deci asta e..sa fie sanatos..si sa gaseasca alta fraiera..
sincer..ma mir cum de-am am avut atata rabdare..
as fi putut sa renuntz..dar..am fost naiva..dar si cand imi ies din rabdari
noh..pup


deci n-ai acceptat reincalzit

nu
dragon_fly88
Postat pe 8 August 2010 15:50
De la: ionelaela, la data 2010-06-10 01:42:11SCURT..ca si eu ma plictisesc sa citesc mult
m-am impacat cu el ca sa ma despart iar..pe acelasi motiv..dupa 4 luni de relatie ne-am despartit pe motiv de monotonie si rutina ,eu ieseam dintr-o alta relatie consumata care nu mai mergea deloc dupa 3 ani..dupa 2 luni ne-am impacat ,sustinand ca eu m-am mai maturizat si acum gandesc altfel fata de inceput ,ca acum dupa 9 luni iar sa ne despartim pentru ca i se pare ca mergem in directii diferite si ca s-a saturat de relatia asta .norocul meu ca acum ciudat,dar nu mai sufar la fel dupa el..imi revin mai repede..nu-l mai doresc poate din orgoliu ranit..dar intrebarea mea este(pentru cele care s-au fript asa ) e adevarat ca ce s-a rupt odata nu mai poate fii refacut? si ma refer doar la cazuri dintr-acestea de despartire (fara violenta sau certuri)...



cand e " pe motiv de monotonie si rutina" sa stii ca tot la fel o sa fie la gust... nimic nu se va schimba :( asta-i un semn tot atat de mare ca si iubirea numai ca in celalalt sens

dar sint si relatii tumultuoase cu baza puternica de atractie care se pot reincalzi
Histria
Postat pe 10 August 2010 23:33
Scumpo, ciorba reincalzita in cazul meu a fost cea mai buna! Am fost cu un tip 4 luni dar el a plecat 2 luni din acele 4 in strainatate. Cand a venit, sustinea ca inca tine la mine, dar eu nu, asa ca ne-am despartit. 2 luni ne-am vazut fiecare de treaba lui, el fiind cu alta fata. Asta m-a facut geloasa asa ca am vrut sa ne impacam. Acum suntem impreuna de 7 luni si pur si simplu nu poate fi mai frumos de atat, plus ca am ajuns sa-l iubesc FOARTE mult. Deci, depinde de la caz la caz si de circumstante.
Ili_Di
Postat pe 14 Aprilie 2011 13:21
De la: Ili_Di, la data 2011-04-14 13:21:07Scumpo, ciorba reincalzita in cazul meu a fost cea mai buna! Am fost cu un tip 4 luni dar el a plecat 2 luni din acele 4 in strainatate. Cand a venit, sustinea ca inca tine la mine, dar eu nu, asa ca ne-am despartit. 2 luni ne-am vazut fiecare de treaba lui, el fiind cu alta fata. Asta m-a facut geloasa asa ca am vrut sa ne impacam. Acum suntem impreuna de 7 luni si pur si simplu nu poate fi mai frumos de atat, plus ca am ajuns sa-l iubesc FOARTE mult. Deci, depinde de la caz la caz si de circumstante.

si daca pleaca din nou?
dragonflynewstyle
Postat pe 16 Iunie 2011 22:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Piscine acoperite 1 De la: dana_dinitoiu 14 Iunie 2010 10:20
un film bun de vazut 2 De la: kudika_4506 27 Mai 2012 13:36
Autocolante de perete 1 De la: Iryna_1984 20 Mai 2010 12:37
Produse si Amenajari Japoneze 1 De la: mobilaecologica 1 August 2010 13:12
un copil cu o forma a bolii"gura de lup" 1 De la: lumi27 22 Noiembrie 2010 15:45