Setari Cookie-uri

Eu capricorn el fecioara

buna fetelor am si eu o intrebare ce spuneti legat de relatiile la distanta intre un capricorn si o fecioara???
pettit25
Postat pe 14 Iunie 2010 13:38
Eu am avut de a face cu o Fecioara si in final nu a fost o experienta deloc placuta. Barbatii Fecioara sunt la inceput minunati, iti dau impresia ca au sentimente sincere pentru tine si te fac sa crezi ca sunt indragostiti de tine pana obtin de la tine ce vor, dupa care incepe toata aventura: incepi sa nu mai fii interesanta pentru ei, indiferent de ce ai face, si vor incepe sa te insele si sa te minta! si culmea! chiar daca incepi sa-i banuiesti si le zici, ei tot o sa te faca sa crezi ca tu esti cea vinovata de tot, ca ei sunt cei mai buni si cei mai inocenti si sinceri si tu esti cea care a facut toate lucrurile rele. Si in plus, iti mai cere si sa-l intelegi Iti spun, barbatii Fecioara sunt niste persoane foarte greu de inteles si sunt atat de egoisti incat nu-i intereseaza pe cine ranesc si de cine isi bat joc.
Asta a fost experienta mea si crede-ma ca nu a fost o experienta frumoasa si eu am fost singura care a suferit si care inca sufera. Sper sa nu fie la fel si in cazul tau, dar iti zic sa ai grija si sa nu te atasezi prea tare! Bafta multa ca o sa ai nevoie!
Dodutza
Postat pe 23 Iunie 2010 13:01
Chestiile de genul "barbatii fecioara sunt niste nesuferiti" nu sunt altceva decat prejudecati. Daca ai avut o experienta nefericita cu unul dintre ei, nu trebuie sa generalizezi. La urma urmei oricat de vinovat a fost, intr-o relatie sunt doi, deci fiecare are partea lui de vina, mai mica sau mai mare. Nu zodia in sine face omul, ci cei 7 ani de-acasa si caracterul format pe baza experientei de viata.

Cat despre relatiile la distanta, deobicei incep frumos, dar cand se termina ies la iveala lucruri nu tocmai placute. Dorul de la inceput se transforma pe parcurs in frustrare si mai tarziu in indiferenta. Cel mai bine e sa incercati cumva sa micsorati distanta, pentru a nu va reprosa mai tarziu ca nu ati fost unul langa celalalt in momentele importante.
reikirapp
Postat pe 23 Iunie 2010 15:24
Are f mare dreptate Dodutza... exact asa se intampla...dk este in aceasta zodie...si mai ales la distanta...termin-o inainte sa suferi prea mult!!Nu te cunosc....nu ma cunosti...dar este un sfat kt se poate de sincer!
kudika186113
Postat pe 23 Iunie 2010 19:28

nu stiu cum poate evolua relatia de la distanta , dar intre voi este o relatie frumoasa , o relatie bazata mult pe plan spiritual , lupta ptr ea si iti ve-i putea descoperii sufletul pereche , cand ai probleme ma poti cauta pe privat si te fac eu sa il intelegi si sa il faci sa iti manance din palma , chiar ma pricep.Succes in continuare.
banalulanonim
Postat pe 24 Iunie 2010 11:25
In primul rand depinde si de ascendent . Acesta , de multe ori , inflluenteaza mai tare decat zodia .
In al doilea rand , oamenii sunt diferiti indiferent ca sunt in aceeasi zodie . SI apoi , ce garantie avem ca e adevarata toata treaba cu zodiile ? La urma urmei suntem niste simple organisme . Ce fel ne influenteaza pe noi niste planete ?
Tot ce ar trebui sa ne condua pe noi este religia si ratiunea .
In concluzie , nu te-ai inteles cu acel barbat pentru ca pur si simplu era un orgolios si un nesimtit pentru ca asa a fost el crescut si invatat .

Relatiile la distanta de obicei nu rezista ... zodiile voastre sunt compatibile , dar stim cu totii ca ochii care nu se vad se uita .
Asa ca e mai bine sa incercam o relatie cu cineva pe care-l putem avea mereu aproape
yonutza95
Postat pe 24 Iunie 2010 11:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
iubitul meu nu considera sexul important 51 De la: kudika029282 13 Iulie 2010 16:47
Bazar 3 De la: dragonfly11 30 Ianuarie 2016 12:44
to be or not to be this is the question 18 De la: aurina71 22 Octombrie 2010 16:30
7 trasaturi ale SOTIEI IDEALE in viziunea unui barbat 25 De la: Radu_Cristian_1 17 Octombrie 2014 23:06
Useri Kudika agasanti 98 De la: puiut_77 26 Ianuarie 2015 10:35