Setari Cookie-uri

cand suspiciunile duc la adevaruri dureroase....

buna!
as vrea sa rezum toata povestea...dar sunt atatea lucruri care perinda prin mintea mea....simt ca ma scufund cu totul...simt ca traiesc in nesiguranta iar asta nu e un sentiment tocmai placut...
iubitul meu este repartizat cu serviciul la 100km de casa, si de parca asta nu ar fii de ajuns.... aflu incet...incet... ca intre el si colega lui e o oarecare simpatie...... la inceput nega totul, imi spunea ca sunt paranoica, ca nu are nimic cu ea, pana cand, i-am spus sa nu se mai fereasca ca oricum stiu totul,evident ca nu stiam nik...era o modalitate de a-i urmarii reactia...de a-l determina sa spuna el singur totul...si de a-i arata o alta latura pe care el nu o stia:aceea de femeie diplomata
constienta fiind ca poate ceea ce vad, sau aud ar putea sa ma doara am continuat....
azi mi-a marturisit ca da... o simpatizeaza...ca nu poate numi flirt.....ca e doar o simpla relatie de colegialitate, desi privirea il trada.stiu sa imi ascund f bine trairile, l-am lasat sa vb, desi in mintea mea se derulau scenarii din filme horror.am zis asa: tb sa fiu o lady nu o tata din piata! tin sa mentionez, ca in ultima perioada, relatia noastra nu mai e la fel....ne vedem destul de rar, pt ca serviciul nu ii permite sa vina mai des acasa, la telefon nu prea mai vb....iar eu...incerc sa ma detasez usor, ca sa nu mai sufar....avem o relatiee de 5ani,planuri de viitor....in prezent accedem la PRIMA CASA....
el spune ca ma iubeste...ca il fac sa se simta prost cu comportamentul meu....
cum sa procedez?? ea este o femeie atragatoare, as fii ipocrita daca nu as recunoaste....de fiecare data cand ma gandesc ca ar putea sa fie indragostit de ea, ma simt inferioara...urata... si imi doresc sa se termine totul de teama de a nu deveni pt el o obisnuinta....
ajutati-ma cu un sfat!
multam
zuzuuk
Postat pe 19 Iunie 2010 22:35
Ce ar fi daca ai lasa-o mai usor?
Mi-e ca ai sa ajungi sa il impingi tu spre asta numai prin faptul ca ii tot aduci aminte.
Si faza cu "ma simt urata", eu sunt fata si iti zic ca esti nu frumoasa, ci foarte frumoasa.
OneLove
Postat pe 4 Iulie 2010 18:47
De la: zuzuuk, la data 2010-06-19 22:35:28buna!
as vrea sa rezum toata povestea...dar sunt atatea lucruri care perinda prin mintea mea....simt ca ma scufund cu totul...simt ca traiesc in nesiguranta iar asta nu e un sentiment tocmai placut...
iubitul meu este repartizat cu serviciul la 100km de casa, si de parca asta nu ar fii de ajuns.... aflu incet...incet... ca intre el si colega lui e o oarecare simpatie...... la inceput nega totul, imi spunea ca sunt paranoica, ca nu are nimic cu ea, pana cand, i-am spus sa nu se mai fereasca ca oricum stiu totul,evident ca nu stiam nik...era o modalitate de a-i urmarii reactia...de a-l determina sa spuna el singur totul...si de a-i arata o alta latura pe care el nu o stia:aceea de femeie diplomata
constienta fiind ca poate ceea ce vad, sau aud ar putea sa ma doara am continuat....
azi mi-a marturisit ca da... o simpatizeaza...ca nu poate numi flirt.....ca e doar o simpla relatie de colegialitate, desi privirea il trada.stiu sa imi ascund f bine trairile, l-am lasat sa vb, desi in mintea mea se derulau scenarii din filme horror.am zis asa: tb sa fiu o lady nu o tata din piata! tin sa mentionez, ca in ultima perioada, relatia noastra nu mai e la fel....ne vedem destul de rar, pt ca serviciul nu ii permite sa vina mai des acasa, la telefon nu prea mai vb....iar eu...incerc sa ma detasez usor, ca sa nu mai sufar....avem o relatiee de 5ani,planuri de viitor....in prezent accedem la PRIMA CASA....
el spune ca ma iubeste...ca il fac sa se simta prost cu comportamentul meu....
cum sa procedez?? ea este o femeie atragatoare, as fii ipocrita daca nu as recunoaste....de fiecare data cand ma gandesc ca ar putea sa fie indragostit de ea, ma simt inferioara...urata... si imi doresc sa se termine totul de teama de a nu deveni pt el o obisnuinta....
ajutati-ma cu un sfat!
multam


pai daca ti'a spus ca te iubeste,tu nu iti dai seama dupa 5 ani daca te minte sau iti spune adevarul?!trebuie sa stii daca poti avea sau nu incredere in el dupa atata timp petrecut impreuna.e greu dar daca a fost sincer cu tine ai incredere in el,sau pune'l la incercare,vezi daca e gelos .cel mai bine e sa vorbesti deschis cu el despre teama asta a ta,doar asa rezolvi problema.bafta!
sweet_heart
Postat pe 4 Iulie 2010 19:53
poate chiar tu o sa-l determini sa ajunga in bratele ei....
tavi85
Postat pe 4 Iulie 2010 19:58
Ce-ar fi sa-ti gasesti preocupari care sa te priveasca doar pe tine? Cand ne canalizam toata atentia catre o alta persoana, cand uitam complet de noi, nu-i de mirare ca incepem sa vedem si ceea ce nu exista. In cazul tau, daca exista un flirt intre ei, cu discutii interminabile nu-l vei stopa. Dimpotriva. Stim deja cum se plang domnii: "sotia mea e cicalitoare, nu ma intelege, e posesiva, geloasa, enervanta. Tu, iubito imi aduci linistea de care am nevoie".
Fa-ti timp pentru tine, iesi, gaseste-ti o activitate care sa-ti placa, sa te tina in priza. Daca el e mai mult plecat n-are niciun sens sa stai in casa sa crosetezi scenarii horror. Ce va fi, va fi!
Hai, sa vedem, ce reactie va avea cand va constata ca reprosurile si suspiciunea din partea ta au incetat.
rashela
Postat pe 4 Iulie 2010 21:01
va multumesc din suflet pentru sfaturi, imi sunt de un real ajutor. Abia acum constientizez ca printr-un astfel de comportament nu fac decat sa il pasez in bratele ei. Acum sunt mai linistita, visez la co care sa stabilizeze ce s-a zdruncinat:)

toate cele bune si zile cate mai insorite!
zuzuuk
Postat pe 6 Iulie 2010 14:45
buna..este adevarat ca daca ii tot zici de acea persoana ii aduci aminte de ea si sincer o sa-l impingi in bratele ei..am patit si eu ceva asemanator..nu de subaprecia..trebuie sa-ti repeti mereu ca tu esti persoana pe care o iubeste si arati foarte bine..sa te incurajezi singura..
dianatl
Postat pe 6 Iulie 2010 21:03
in primul rand nu te mai subestima,si nu face greseala sa crezi ca barbatii inseala doar cand apar femei atragatoare prin preajma!desigur nu putem spune ca nu sunt"sensibilizati"de frumos,dar pana la a te insela mai este nevoie de un aspect:neintelegerile cu tine!
si nu uita ca femei frumoase sunt peste tot,poate avea colege frumoase si in orasul vostru...relatia dintre doi oameni maturi nu se bazeaza pe vanarea continuua a celor mai atragatori parteneri,si cred ca iubitul tau da dovadade mai multa materie...
va doresc o relatie frumoasa!
kritzia
Postat pe 6 Iulie 2010 22:32
sa nu mai zici niciodata ca vreo femeie e mai frumoasa ca tine..........si niciodata sa nu dai dovada de slabiciune in fata barbatului.........................arenjeaza-te si ingrijeste-te tot timpul..............daca nu te suna el...........suna-l tu si spune-i ca ti-e dor de el si ca iti lipseste............ca ti-e dor sa -ti petreci timpul cu el......... ................nu lasa totul sa devina monoton........cand vine acasa iubeste-l si nu-i mai pune atatea intrebari despre colega lui..............iubeste-l pt ca el sa fie nerabdator sa vie acasa si nu sa se gandeasca ,ca tu ai sa-l cicalesti si ai sa-i pui intrebari enervante.fa rost de energie si fa-i surprize frumoase cand vine acasa ...........ai sa vezi ca totul va fi mai bine........... nu mai fi stresata si nu-i mai da idei partenerului tau..................daca era ceva fii sigura ca iti zicea fara sa mai stea pe ganduri.....................ai grija de tine si iti doresc numai fericire
pissy150688
Postat pe 6 Iulie 2010 22:59
va multumesc pentru ca m-ati ajutat sa revin cu picioarele pe pamant, toti aveti dreptate, si in fata voastra.... jos palaria
Deciziile radicale pe care le aveam in minte, toate aveau la baza teama de a nu suferi mai tarziu, si asta impreuna cu celelalte au condus la un comportament neobisnuit din partea mea, ma racisem si implicit il indepartasem si pe el. Imi pare rau acum, dar ma bucur ca am reusit sa remediez situatia inainte sa fie prea tarziu.....
zile insorite va doresc! poop
zuzuuk
Postat pe 7 Iulie 2010 14:40
Draga mea, eu totusi nu am inteles daca el a recunoscut total sau partial ceea ce se intampla intre el si colega...care e situatia? ea e singura? zici ca e o femeie atragatoare....si ce daca? daca ii face ochi dulci iubitului ta, stiind ca e ''luat'', e o persoana parsiva si rea. iar el? zice ca te iubeste dar va vedeti destul de rar, practic aveti o rel mai mult la distanta...e ok sa ai incredere atata vreme cat nu iti provoaca suferinta, dar daca doare aceasta relatie cum mai poti avea incredere, mai ales ca a recunoscut ca o simpatizeaza. eu zic sa fii cu ochii in 4, el e acum undeva la mijloc...are de gand sa schimbe serviciul vreodata sau rel voastra va fi mereu asa? esti o femeie frumoasa, daca el nu te merita, sigur te va merita altcineva...nu stiu in ce masura te apreciaza si te iubeste si in ce masura te minte...pt k de la dist e f simplu sa faca sa para altceva decat este...incearca sa scoti adevarul de la el, chiar daca poate fi dureros...e mai bine decat sa traiesti in minciuna...daca el flirteaza cu alta si o simpatizeaza, e deja o pb. femei frumoase exista, dar daca un barbat isi iubeste partenera nu va avea ochi pt altele fiindca nu-l vor interesa, atata vreme cat el este multumit cu ceea ce are, nu are ochi pt altcineva! mi s-a explicat si mie de unii prieteni barbati cum fct ''tactica masculina''. Mult succes!
anemma2002
Postat pe 7 Iulie 2010 21:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
lasati kilogramele, ce faci atunci cand ai o piele urata?! 5 De la: kudika176534 13 Iulie 2010 17:03
dragoste conditionata 79 De la: franziska_eu 30 Decembrie 2011 10:00
legi scrise care permit agresarea femeilor, 1 De la: kudika392050 29 Mai 2011 11:58
Voi ce credeti?... 16 De la: camiflorea 15 Iulie 2010 23:51
Cand nu poti fi cu cel pe care il iubesti, ai sta cu cel care te iubeste? 89 De la: baby_r 29 Aprilie 2013 11:32