Setari Cookie-uri

As dori si eu o parere din partea voastra....

La varsta de 17 ani am avut o relatie de un an si 3 luni cu un baiat...o rel perfecta dar a intervenit monotonia si ne-am despartit...dar am ramas prieteni..au trecut 2 ani de atunci acum am o relatie cu un baiat de un an si cv in cre nu sunt fericita l-am iubit iar el niciodata nu a respectat asta...si pt el nu eram decat o partida buna nu ne intalnim decat la mine cand are el chef...in rest in oras sau undeva nu ma scoate niciodata....am fost virgina cand am stat cu el si poate si asta ma tinut langa el....acum am inceput sa vb cu cel mai bun prieten al primului cel de la 17 ani...isi doreste sa fie cu mine inca d p atunci dar pt ca eram prietena celui mai bun prieten al lui niciodata nu si-ar fi permis asta....acum ar face orice pt mine chiar ner-am intalnit o singura data si a fost perfect....ce parere avezti ar trebui sa continui cu el ...sau sa raman cu cel p care il am deja.....sau niciunul?va rog frumos
Ssandra
Postat pe 22 Iunie 2010 16:57
De la: Alexandra_bma, la data 2010-06-22 16:57:07La varsta de 17 ani am avut o relatie de un an si 3 luni cu un baiat...o rel perfecta dar a intervenit monotonia si ne-am despartit...dar am ramas prieteni..au trecut 2 ani de atunci acum am o relatie cu un baiat de un an si cv in cre nu sunt fericita l-am iubit iar el niciodata nu a respectat asta...si pt el nu eram decat o partida buna nu ne intalnim decat la mine cand are el chef...in rest in oras sau undeva nu ma scoate niciodata....am fost virgina cand am stat cu el si poate si asta ma tinut langa el....acum am inceput sa vb cu cel mai bun prieten al primului cel de la 17 ani...isi doreste sa fie cu mine inca d p atunci dar pt ca eram prietena celui mai bun prieten al lui niciodata nu si-ar fi permis asta....acum ar face orice pt mine chiar ner-am intalnit o singura data si a fost perfect....ce parere avezti ar trebui sa continui cu el ...sau sa raman cu cel p care il am deja.....sau niciunul?va rog frumos



daca nu esti fericita cu cel pe care il ai acum, de ce mai stai cu el?ai o viata inainte, si baieti care te-ar aprecia mai mult...deci...nu spun sa te desparti de cel de acum pt a te combina cu celalalt, insa daca nu esti tratata cum meriti, lasa-l...apoi te decizi daca esti pregatita de o noua relatie cu un altul:)
bebecso
Postat pe 22 Iunie 2010 17:01
pentru ca mereu a reusit sa faca cv sa ma convinga sa nu renunt am crezut mereu ca o sa se schimbe si ca nu isi da seama ...am incercat mereu sa ii dau exemple si sfaturi si a invatat multe d la mine dar nu m-a apreciat niciodata spune ca ma iubeste...atunci gaseam motive sa cred acum nu indiferent de motiv...o sa ma despart de el cat de curand.....dar nu stiu c sa fac in viitor....si cum ar trebui sa proicedez cu baiatul cu care vb acum..ar trebui sa ma impiedice faptul ca am stat cu cel mai bun pr al lui...
Ssandra
Postat pe 22 Iunie 2010 17:12
De la: Alexandra_bma, la data 2010-06-22 16:57:07La varsta de 17 ani am avut o relatie de un an si 3 luni cu un baiat...o rel perfecta dar a intervenit monotonia si ne-am despartit...dar am ramas prieteni..au trecut 2 ani de atunci acum am o relatie cu un baiat de un an si cv in cre nu sunt fericita l-am iubit iar el niciodata nu a respectat asta...si pt el nu eram decat o partida buna nu ne intalnim decat la mine cand are el chef...in rest in oras sau undeva nu ma scoate niciodata....am fost virgina cand am stat cu el si poate si asta ma tinut langa el....acum am inceput sa vb cu cel mai bun prieten al primului cel de la 17 ani...isi doreste sa fie cu mine inca d p atunci dar pt ca eram prietena celui mai bun prieten al lui niciodata nu si-ar fi permis asta....acum ar face orice pt mine chiar ner-am intalnit o singura data si a fost perfect....ce parere avezti ar trebui sa continui cu el ...sau sa raman cu cel p care il am deja.....sau niciunul?va rog frumos
Ssandra
Postat pe 22 Iunie 2010 17:20
De la: Alexandra_bma, la data 2010-06-22 17:12:38pentru ca mereu a reusit sa faca cv sa ma convinga sa nu renunt am crezut mereu ca o sa se schimbe si ca nu isi da seama ...am incercat mereu sa ii dau exemple si sfaturi si a invatat multe d la mine dar nu m-a apreciat niciodata spune ca ma iubeste...atunci gaseam motive sa cred acum nu indiferent de motiv...o sa ma despart de el cat de curand.....dar nu stiu c sa fac in viitor....si cum ar trebui sa proicedez cu baiatul cu care vb acum..ar trebui sa ma impiedice faptul ca am stat cu cel mai bun pr al lui...


1. Si daca ai vazut sau vezi ca minte, de ce mai speri in schimbarea lui? Intelegi vreodata ca iubirea nu isi bate joc de nimeni?
2. De unde disperarea asta de a fi repede-repde cu cineva? N-ai timp? Cine iti spune ca TREBUIE sa ai un iubit, cum o fi, numai sa fie acolo. In primul rand debaraseaza-te cat mai repede de individul ala. Apoi ai timp sa te gandesti daca un altul merita.
3. Daca ti-ai inceput viata sexuala nu inseamna ca hop-top cum cunosti un baiat, hai in pat sa ne tavalim nitel. N-are nicio importanta ca a fost amic cu x sau y. Nu datorezi nimanui nimic, doar tie.
rashela
Postat pe 22 Iunie 2010 17:26
..nu vreau rel sexuale cu nimeni pana nu sunt sigura pe mine nu mai fac a doua oara aceeasi greseala...am ochii deschisi si stiu foarte bine ca daca vreau un baiat vreau pt a ma distra si pt a fi langa mine,pt a fi fericita nu pt a intretine rel sexuale.....crede-ma indiferent de cum ar fi si cat de bine ar fi p mine din rel asta ma marcat sexul pt ca am facut o alegere nepotrivita cu o persoana nepotrivita si ma gandeam la sex mai mult ca la o obligatie decat ca la ceva fruumos...
Ssandra
Postat pe 22 Iunie 2010 17:36
De la: Alexandra_bma, la data 2010-06-22 16:57:07La varsta de 17 ani am avut o relatie de un an si 3 luni cu un baiat...o rel perfecta dar a intervenit monotonia si ne-am despartit...dar am ramas prieteni..au trecut 2 ani de atunci acum am o relatie cu un baiat de un an si cv in cre nu sunt fericita l-am iubit iar el niciodata nu a respectat asta...si pt el nu eram decat o partida buna nu ne intalnim decat la mine cand are el chef...in rest in oras sau undeva nu ma scoate niciodata....am fost virgina cand am stat cu el si poate si asta ma tinut langa el....acum am inceput sa vb cu cel mai bun prieten al primului cel de la 17 ani...isi doreste sa fie cu mine inca d p atunci dar pt ca eram prietena celui mai bun prieten al lui niciodata nu si-ar fi permis asta....acum ar face orice pt mine chiar ner-am intalnit o singura data si a fost perfect....ce parere avezti ar trebui sa continui cu el ...sau sa raman cu cel p care il am deja.....sau niciunul?va rog frumos
Ssandra
Postat pe 22 Iunie 2010 17:54
de ce iti bati capul cu unul care nu merita...daca te kinuie dc stai cu el...nu vezi destule femei masokiste???
eu cred ca stii prea bine ce vrei sa faci ...si vrei sa stii daca si noi gandim la fel...ce naiba...
barbati igasesti la orice colt de strada...asa ca dc sa te limitezi la astia 2 de care ne povestesti...
priveste in jur...iesi cu prietenele si o sa vezi cati ai sa gasesti...
parerea mea...scapa de aman2...
alina_constantin88
Postat pe 22 Iunie 2010 18:43
De la: Alexandra_bma, la data 2010-06-22 17:54:15
De la: Alexandra_bma, la data 2010-06-22 16:57:07La varsta de 17 ani am avut o relatie de un an si 3 luni cu un baiat...o rel perfecta dar a intervenit monotonia si ne-am despartit...dar am ramas prieteni..au trecut 2 ani de atunci acum am o relatie cu un baiat de un an si cv in cre nu sunt fericita l-am iubit iar el niciodata nu a respectat asta...si pt el nu eram decat o partida buna nu ne intalnim decat la mine cand are el chef...in rest in oras sau undeva nu ma scoate niciodata....am fost virgina cand am stat cu el si poate si asta ma tinut langa el....acum am inceput sa vb cu cel mai bun prieten al primului cel de la 17 ani...isi doreste sa fie cu mine inca d p atunci dar pt ca eram prietena celui mai bun prieten al lui niciodata nu si-ar fi permis asta....acum ar face orice pt mine chiar ner-am intalnit o singura data si a fost perfect....ce parere avezti ar trebui sa continui cu el ...sau sa raman cu cel p care il am deja.....sau niciunul?va rog frumos
Ssandra
Postat pe 22 Iunie 2010 22:14
De la: Alexandra_bma, la data 2010-06-22 16:57:07La varsta de 17 ani am avut o relatie de un an si 3 luni cu un baiat...o rel perfecta dar a intervenit monotonia si ne-am despartit...dar am ramas prieteni..au trecut 2 ani de atunci acum am o relatie cu un baiat de un an si cv in cre nu sunt fericita l-am iubit iar el niciodata nu a respectat asta...si pt el nu eram decat o partida buna nu ne intalnim decat la mine cand are el chef...in rest in oras sau undeva nu ma scoate niciodata....am fost virgina cand am stat cu el si poate si asta ma tinut langa el....acum am inceput sa vb cu cel mai bun prieten al primului cel de la 17 ani...isi doreste sa fie cu mine inca d p atunci dar pt ca eram prietena celui mai bun prieten al lui niciodata nu si-ar fi permis asta....acum ar face orice pt mine chiar ner-am intalnit o singura data si a fost perfect....ce parere avezti ar trebui sa continui cu el ...sau sa raman cu cel p care il am deja.....sau niciunul?va rog frumos

nu inteleg fetele astea va lasati calcate in picioare
clau19
Postat pe 22 Iunie 2010 22:36
uff. puiule, meriti mai mult de atit
kudika198788
Postat pe 23 Iunie 2010 02:18
actualu tau nu o sa se schimbe in veci si pururi ... poti sa speri si sa astepti mult si bine. nu se va schimba sunt doar vorbe. am trecut si eu printr-o situatie asemanatoare doar ca mult mai grava de atat. atata timp cat individul nu te respecta poti sa te astepti la orice din partea lui. eu personal m-am despartit de al meu "iubit" si sunt mai fericita decat credeam k o sa fiu.
fa ce crezi ca e mai bine pt tine. be happy!!! :)
kudika072175
Postat pe 6 Iulie 2010 20:14
Iubesti cu adevarat un om atunci cand il poti accepta asa cum este.....daca tu deja astepti sa se schimbe e clar ca nu iiti place de el ci de cine ai vrea tu sa fie...EL....iar de schimbat nu se va schimba niciodata...asa ca eu zic sa cauti altceva care chiar sa iti placa intrutotul, sau macar sa merite sa fii cu el.
Artemis25
Postat pe 6 Iulie 2010 21:49
Asta nu se numeste relatie,sa vina la tine doar cand are chef si in rest sa uite de existenta ta.Daca as fi in locul tau i-as lasa pe amundoi si mi-as vede de viata mea!
Barbie30
Postat pe 6 Iulie 2010 21:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
hairstylist 3 De la: kudika334634 7 Aprilie 2016 00:31
Tehnologie console 1 De la: kudicafex81 1 Mai 2016 15:20
Ajutor fashionistelor!! 1 De la: gabriela_ciobanu 20 Mai 2010 23:37
Ce parere aveti despre pastilele Perfectil pentru par unghii si piele ? 3 De la: Valy90 20 Iunie 2011 18:33
O idee va rog 39 De la: doi_ochi_caprui 11 August 2011 16:19