Setari Cookie-uri

Iubire... interzisa?

Buna...am si eu o...problema... Am 15 ani si am un prieten de aceiasi varsta cu mine. Eu sunt virgina dar el nu mai este. Am o relatie destul de apropiata cu mama asa ca stie chestia asta.... Insa de cand i-am zis nu prea ma mai lasa in oras sa ma vad cu prietenul meu....considera ca daca stau prea mult cu el...cine stie ce facem. Eu si prietenul meu am hotarat k nu o sa facem sex pana nu ma consider pregatita...si el a fost deacord cu asta. Stiu ca la varsta asta poate parea ceva copilaresc...dar ne iubim foarte mult si este foarte matur, nu e ca alti baieti. Nu stiu ce sa fac....cu mama nu se poate discuta si eu nu vreau sa-l pierd din cauza ei... Pls help!
Flash
Postat pe 27 Iunie 2010 20:03
la 15 ani, ascult-o pe mama!..nu esti coapta si acum trebuie sa ai alte prioritati,..poate ca nu este prea tarziu sa te mai joci cu papusile!
labora
Postat pe 27 Iunie 2010 20:22
Categoric mama ta nu iti vrea raul,eu zic sa vorbesti cu ea deschis despre ceea ce simti si ai sa vezi ca o sa te ajute asta.
Barbie30
Postat pe 27 Iunie 2010 20:24
Stiu k nu imi vrea raul dar nu vreau sa ma protejeze prea mult....adik pana la urma nu am de gand sa fac ceva ce nu este normal pentru o fata de varsta mea.. (sex) ...pur si simplu ca orice adolescenta imi doresc sa am prieteni si pe cinvea mai mult decat prieten...pe cineva care sa ma iubeasca...lucru pe care i l-am explicat si mamei....Iar baiatul asta este absolut perfect.cred ca multe FEMEI (nu numai fete) ar dori sa aiba pe cinva ca el...este foarte grijuliu si intelegator, este extrem de romantic(gen declaratii de dragoste, poezii, cantece scrise pt mine), si este sincer. Nu exista nimeni perfect, dar la varsta asta chiar nu pot cere nimic mai mult.... Daca gresesc apreciez orice atentionare... Multumesc :*
Flash
Postat pe 27 Iunie 2010 20:32
Cred ca mai ai nevoie de timp ca sa discerni singura ce e bine si ce e rau,asa ca pana una alta mergi pe mana mamei ca o sa ai timp berechet sa hotarasti si singura.
Barbie30
Postat pe 27 Iunie 2010 20:36
De la: Flash, la data 2010-06-27 20:03:23Buna...am si eu o...problema... Am 15 ani si am un prieten de aceiasi varsta cu mine. Eu sunt virgina dar el nu mai este. Am o relatie destul de apropiata cu mama asa ca stie chestia asta.... Insa de cand i-am zis nu prea ma mai lasa in oras sa ma vad cu prietenul meu....considera ca daca stau prea mult cu el...cine stie ce facem. Eu si prietenul meu am hotarat k nu o sa facem sex pana nu ma consider pregatita...si el a fost deacord cu asta. Stiu ca la varsta asta poate parea ceva copilaresc...dar ne iubim foarte mult si este foarte matur, nu e ca alti baieti. Nu stiu ce sa fac....cu mama nu se poate discuta si eu nu vreau sa-l pierd din cauza ei... Pls help!


Iubita, ce inseamna sa astepti pana vei fi pregatita? 15 si-un pic? 16 ani? 17? Vei fi vreodata pregatita cu adevarat sau doar indragostita si la varsta la care "mama e imposibila, iubi e grozav si nu vreau sa-l pierd pentru un himen"?
Daca tot va iubiti asa de mult si baiatul e asa de matur (???) cum naiba de, in maturitatea si intelepciunea lui, nu stie ca la 15 ani nu e timpul potrivit sa-ti incepi viata sexuala?
rashela
Postat pe 27 Iunie 2010 20:40
nu stiu de ce sau in ce conjunctura si-a inceput el viata sexuala...tot ce spun e ca nu cred k ar trebui sa se faca asa mare caz pe faptul k am un prieten la 15 ani....(nu e o raritate)... si nu am spus k mama e imposibila....tocami k am zis k am o relatie destul de deschisa cu ea...si acum incerc s-o fac sa nu se teama pt mine in privinta inceperii vietii sexuale pt k nu va fi prea curand. :)
Flash
Postat pe 27 Iunie 2010 20:51
De la: Flash, la data 2010-06-27 20:51:09nu stiu de ce sau in ce conjunctura si-a inceput el viata sexuala...tot ce spun e ca nu cred k ar trebui sa se faca asa mare caz pe faptul k am un prieten la 15 ani....(nu e o raritate)... si nu am spus k mama e imposibila....tocami k am zis k am o relatie destul de deschisa cu ea...si acum incerc s-o fac sa nu se teama pt mine in privinta inceperii vietii sexuale pt k nu va fi prea curand. :)


Prietenia dintre tine si mama ta e un lucru grozav. Si tocmai pentru ca ea exista, iar tu pari hotarata intr-o privinta, ar trebui sa o convingi pe mami ca totul e ok si ca trebuie sa aiba incredere in tine.
Imi aduc aminte si eu de "dispute" cu mama si, avand ca si tine o relatie extraordinara cu ea, stateam ore in sir de vorba, daca era cazul, s-o conving ca se poate baza pe mine. Si acum fac la fel, dupa atatia ani..
Daca macar vreo 2 ani ai reusi sa astepti ar fi super.
rashela
Postat pe 28 Iunie 2010 12:29
De la: Flash, la data 2010-06-27 20:51:09nu stiu de ce sau in ce conjunctura si-a inceput el viata sexuala...tot ce spun e ca nu cred k ar trebui sa se faca asa mare caz pe faptul k am un prieten la 15 ani....(nu e o raritate)... si nu am spus k mama e imposibila....tocami k am zis k am o relatie destul de deschisa cu ea...si acum incerc s-o fac sa nu se teama pt mine in privinta inceperii vietii sexuale pt k nu va fi prea curand. :)[/quote

nu e o problema sa ai un prieten la 15 ani,dar este important sa ramaneti doar la stadiul de prieteni.
daca ai o relatie deschisa cu mama ta si o faci sa nu se teama pt tine,e f bine,incearca sa nu o dezamagesti.lucrurile bune vin greu si cu multa rabdare,dar intotdeauna merita asteptarea.
asteapta si vei vedea ca nu o sa=ti para rau.
suflet_calator
Postat pe 28 Iunie 2010 12:49
draguta de tine!
incearca sa o intelegi si pe ea...vezi cate cazuri sunt la copilele de varsta ta...este normal sa reactioneze asa...nimeni nu si-ar dori ca fiica ei sa devina mama sau sa isi inceapa viata sexuala la o varsta foart frageda!
size_back
Postat pe 28 Iunie 2010 13:44
pfayy ai sa ai timp e iubire toata viata,ink esti un copil, comporta-te ca atare
oana_gabi
Postat pe 1 Iulie 2010 22:54
Copiii din ziua de astazi....nimic nu pare deplasat si totul este normal...nu crezi ca totusi mama ta face bine ca te protejeaza...daca lucrurile nu vor decurge cum vrei tu si te vei duce la mama si ii vei spune "ai avut dreptate"..crezi ca se va simti bn?...va suferi alaturi de tine...vorbeste dechis cu ea...si spunei ce parere ai tu despre situatia creata...pentru o mama protectia copilului este ceva normal...ea te cunoaste cel mai bn si ce este cel mai adecvat pt tn la varsta asta....
me_and_point
Postat pe 1 Iulie 2010 23:32
la 15 ani?? nu crezi ca te prea grabesti? si pe langa asta sexul nu inseamna doar freaky freaky este o mare responsabilitate. la 15 ani nu prea iti dai seama cat este de important.
clau19
Postat pe 1 Iulie 2010 23:57
eee ce se mai schimba in ani gandirea asta de gen" nu vreau sa-l pierd din cauza mamei"..:)) dar de ce sa mint ma regasesc si eu in replici de genul ce-i drept aveam 19 ani cand imi puneam intrebarea asta..
Mai asteapta...e o sansa foarte mare sa fii dezamagita adica sa nu fie cum ti-ai imaginat tu..cu cat mai astepti cu atat mai bine ..
Nu vei tine cont de sfaturile nimanui, stiu..dar ...te vei convinge ca si mama avea dreptate..:)
Ai tot timpul din lume sa faci sex...iubirea..si maturitatea lui nu se demonstreaza prin sex la 15 ani..sunt alte metode mai frumoase pt varsta voastra.
Inocenta..amintirile..copilaria...din pacate nimic nu se poate recupera..cu cat de grabesti cu atat ai sa pierzi toate astea mai repede si nu mai ai cum sa dai timpul inapoi pt a le retrai.
Nu mai ai chiar asa mult de asteptat...dar macar 18 nu 15..mai intai trebuie sa inveti sa ai grija de tine, sa te protejezi ..daca ai ramane insarcinata la 15 ? crezi ca ai putea creste un copil.?.sau sa faci intrerupere de sarcina poate marca psihic ci si fizic in mod brutal...sau daca iubitul tau mai are si alte partenere si-ti da o boala cu trasmitere sexuala?!..
:)) cat am scris....:)) poate suna a cliseu tot ce am spus pana acum..dar gandeste=te inainte de a face pasul.La varsta potrivita (sau cand te simti cu adevarat pregatita nu cand crede el ca esti pregatita) si cu omul potrivit ai sa descoperi frumusestea momentului in sine.
Sa fi iubita sincer ! Good luck si amintiri frumoase..!
Aesma_Daeva
Postat pe 18 Iulie 2010 11:22
eu mi-aduc aminte de un cantecel pe care-l cantam la gradi cu doamna educatoare:

(am putine emotii )

De ce oareee mi-a foooost scrisa
O IubirEEEEE inteeEEeerzisa.....?!





Boca
Postat pe 18 Iulie 2010 13:30
MAI UITA-TE LA DESENE ANIMATE,IESI CU GASCA LA UN SUC...LASA PROSTIILE ...BAIETI CU CARE SA IESI IN PARC,LA O PRAJITURA,DE ASTA AI NEVOIE TU ACUM, SI DE SFATURILE MAMEI,NU TE INVATA DE RAU.AI GRIJA DE TINE !
kudika227120
Postat pe 18 Iulie 2010 18:58
buna,eu zic sa mai astepti cu sexul.nu e bine sa incepi o viata sexuala asa de repede.prietenul tau daca zici ca e asa de intelegator cu tine va intelege ca sexul la varsta ta nu e tare bine .el e baiat si la el e altceva.puteti avea o relatie frumoasa copilareasac ca si pana acum si fara sex.numai bine........
adriana6
Postat pe 18 Iulie 2010 21:31
De la: kudika227120, la data 2010-07-18 18:58:29MAI UITA-TE LA DESENE ANIMATE,IESI CU GASCA LA UN SUC...LASA PROSTIILE ...BAIETI CU CARE SA IESI IN PARC,LA O PRAJITURA,DE ASTA AI NEVOIE TU ACUM, SI DE SFATURILE MAMEI,NU TE INVATA DE RAU.AI GRIJA DE TINE !

hai ca la desene e prea de tot
clau19
Postat pe 19 Iulie 2010 17:02
taci ma... acolo inveti cum se respecta o femeie
Boca
Postat pe 20 Iulie 2010 09:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
VA PLAC ACCESORIILE FACUTE DE MINE???TAKE A LOOK! 0 De la: 15 Martie 2010 11:00
Sa fiu mai inalta... 25 De la: micnegrusiurat4 25 August 2009 20:33
Fake 5 De la: AlexandrinaS_Memories 16 Ianuarie 2009 14:04
compatibilitate 3 De la: adelutza9191 15 Noiembrie 2009 22:28
cursuri croitorie design 5 De la: AYONY 25 Martie 2011 12:09