Setari Cookie-uri

Alternativa...cu plata ?!

In Marea Britanie si in SUA ,examenele de admitere (gimnaziu,colegiu sau facultate),de licentiere sau de masterat ,au si alternative cu plata ! Nu credeti ca in conditiile in care invatamantul romanesc a renuntat de mult la repartitiile republicane si trecand printr-o cumplita criza financiara ,de efectiv didactic,de eficienta ,de calitate si de imagine ,s-ar impune acest lucru ? Nu este normal ca adevaratul examen de absolvire trebuie sa fie sustinut in fata angajatorului ?
crysis
Postat pe 29 Iunie 2010 09:41
eu nu as compara niciodata marea britanie, sua cu romania!
si sunt destule scoli particulare incepand de la gradinita si pana la facultate...si?
ti se pare tie ca invata mai mult sau mai bine la o o scoala particulara?
pai degeaba faci o scoala daca nu ai invatat nimic din ea, plus ca un angajator intotdeauna va dori un personal cat mai bine pregatit!iar daca nu esti bun..pleci!
size_back
Postat pe 29 Iunie 2010 09:54
ESTE DE NEIMAGINAT PENTRU ROMANICA NOASTRA,NOI SUNTEM CEI MAI TARI DIN LUME ,CU ASEMENEA EMINENTE CARE NE CONDUC,IDEI NOI,OAMENI NOI..LA ALTII ,NU LA NOI...TU DU-TE IN ALTA TARA ,ESTI TINARA,ESTI CAPABILA,AICI N-AI LOC...
kudika227120
Postat pe 18 Iulie 2010 18:46
ai inceput cu una si ai terminat cu alta sau mi se pare mie? si totusi cam ce bani ar trebui sa dau eu sa platesc un examen in conditiile in care oricum le platesc pe sub mana, imi platesc pana si seminariile la care nu ma duc, si sunt la o facultate particulara.... ma rog, eram
Shhh
Postat pe 18 Iulie 2010 18:59
De la: farcry2, la data 2010-06-29 09:41:36 Nu credeti ca in conditiile in care invatamantul romanesc a renuntat de mult la repartitiile republicane si trecand printr-o cumplita criza financiara ,de efectiv didactic,de eficienta ,de calitate si de imagine ,s-ar impune acest lucru ?

da, da, spune-le parintilor disponibilizati si celor ce traiesc la limita saraciei sa scoata bani din buzunar sa plateasca Bac-ul sau mai stiu eu ce pentru copiii lor!!! Credeam ca ideea e sa incurajam copiii sa mearga la scoala si parintii sa-i tina acolo, nu sa-i descurajam.
kitty_krieger
Postat pe 18 Iulie 2010 19:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
anti-ageing 1 De la: kudika192515 4 Iunie 2010 08:50
Ajutati-ma, va rog! 29 De la: geo_reincarcat_iara 18 Iulie 2010 22:04
capricornii 4 De la: kudika_982064 4 Martie 2015 08:36
escapelle eficient in perioada fertila??? 1 De la: moni89 14 Iulie 2010 20:02
nuantator 4 De la: Alexiel 9 Octombrie 2010 12:35