Setari Cookie-uri

ozonoterapia

salut. am intrat si eu prima oara pe acest forum pt k am o problema cu sanatatea. as vrea ca cei care stiu ceva despre boala mea sa-mi dea niste sfaturi. am niste dureri din cand in cand de genunchi, dupa gat si de maxilar. am auzit la o emisiune la tv despre cele 3 dureri si am inteles k asta e boala care asa se manifesta, te doare in cele 3 locuri de odata si se trateaza prin ozonoterapie. am crezut k am reumatism, dar nu cred k e asta. dupa gat am o durere ca o arsura, parca ma frige ceva, iar maxilarul mi se inclesteaza.toate astea din cand in cand, sau cand se schimba vremea brusc, sunt obosita, mie cald, frig, sau cand merg pe jos. am luat niste calciu cu magneziu, dar degeaba. nu mai stiu ce sa fac. poate stie cineva. ziceti-mi si mie va rog frumos. multumesc .
larysa_healthy
Postat pe 19 August 2008 12:35
sanatate,numai foarte bine iti doresc !!

si sa aud ca ai sanatate si fericire !


am vazut de-abia azi mesajul tau,vis a vis de ozonoterapie.

eu am acest aparat de ozon,daca inca te intereseaza,pot sa-ti spun

pretul,costa 1200 de roni.

eventual iti mai dau ceva amanunte,daca te intereseaza,..........

poti sa te uiti la mine pe site, http://alfa7000.tripod.com


numai sanatate si toate cele bune..!!!

..................................mihai mihaildoc@yahoo.com

tianshi_healthy
Postat pe 7 Noiembrie 2008 10:42
De la: larysa, la data 2008-08-19 12:35:09salut. am intrat si eu prima oara pe acest forum pt k am o problema cu sanatatea. as vrea ca cei care stiu ceva despre boala mea sa-mi dea niste sfaturi. am niste dureri din cand in cand de genunchi, dupa gat si de maxilar. am auzit la o emisiune la tv despre cele 3 dureri si am inteles k asta e boala care asa se manifesta, te doare in cele 3 locuri de odata si se trateaza prin ozonoterapie. am crezut k am reumatism, dar nu cred k e asta. dupa gat am o durere ca o arsura, parca ma frige ceva, iar maxilarul mi se inclesteaza.toate astea din cand in cand, sau cand se schimba vremea brusc, sunt obosita, mie cald, frig, sau cand merg pe jos. am luat niste calciu cu magneziu, dar degeaba. nu mai stiu ce sa fac. poate stie cineva. ziceti-mi si mie va rog frumos. multumesc .


la un medic ai fost? pt a-ti pune un diagnostic precis...
camiflorea
Postat pe 26 Ianuarie 2009 17:23
Buna,
Iti pot spune ca ozonoterapia da rezultate foarte bune.
www.infomedicaoltenia.ro - policlinica MOGOSMED - ti-o recomand cu toata increderea.Sanatate!
adinagavrila
Postat pe 16 Februarie 2009 13:00
Eu vreau sa va intreb daca ati folosit cumva aparatul SALIN ? Daca este foarte bun in preventia racelilor, bronsitelor,astmului...? Este silentios, eficient cu adevarat? La cat costa el... 100 ron probabil ca se merita, nu stiu, de aceea va si intreb; cat despre aparat pt ozon-am tot citit, am gasit magazine on line care vand si produse mai accesibile ca pret si e foarte posibil sa fie si eficient in combaterea unor boli.Sanatate tuturor!
vh2
Postat pe 13 Mai 2009 07:43



Incercati sa va hidratati corespunzator 1 luna de zile si vedeti ca o sa va simtiti mai bine;consumati apa plata(bucovina),sau apa de izvor de pe munte daca sunteti in zona-oricum o apa moale-nu o schimbati,dimineata inainte de mancare cu aprox.1 ora puteti bea cateva pahare.
va doresc multa sanatate!

ps. in rest urmati tratamentele ce le aveti in curs.mai putem vorbieventual pe e-mail.;traian.tataru@yahoo.com
traiant
Postat pe 13 Mai 2009 10:05
inainte sa luati ceva sau sa faceti ceva mergeti la un doctor , macar sa stiti ce aveti sau de ce suferiti!nu mai faceti tratamente dupa ureche!puteti avea complicatii de la sfaturile unora care au impresia ca le stiu pe toate!
MERGETI LA DOCTOR
Dyana_24
Postat pe 13 Mai 2009 10:40
Buna ! Am facut ozonoterapie in acesta primavara si ma simt f bine.Am hernie de disc si m-au dus in brate la medic.Contacteaza-ma la vali_minca@yahoo.com.
valance
Postat pe 13 Mai 2009 11:17
e buna ozonoterapia si pt scleroza amiotrofica laterala?sau poate stie cineva un remediu naturist pentru aceasta degradare a neuronilor responsabili de functionarea muschilor,mai pe scurt?multumesc
miki_robc
Postat pe 13 Mai 2009 15:00
FOARTE BUNA OZONOTERAPIE EU AM HEPATITA B SI FAC OZONOTERAPIE MERITA TOTI BANII ,FARA OZON NU SUPORTAM PEGASYS .INTERFERONUL
scufita11
Postat pe 14 Mai 2009 20:00
De la: healthy000347, la data 2009-05-14 20:00:18 FOARTE BUNA OZONOTERAPIE EU AM HEPATITA B SI FAC OZONOTERAPIE MERITA TOTI BANII ,FARA OZON NU SUPORTAM PEGASYS .INTERFERONUL
concomitent cu interferonul,poti folosi cu mare succes si TRANSFER FACTOR PLUS sau TRANSFER FACTOR RIOVIDA...ajuta foarte mult sistemul imunitar sa lupte impotriva virusului hepatic si iti poate reduce efectele adverse provocate de interferon.
4Life
Postat pe 14 Mai 2009 21:02
Viread este un medicament nou pe piata pentru hepatita B,se gaseste la farmacia Sensiblu via avis de Spitalul Victor Babes din Bucuresti .Doctori din strainatate reconmda la hepatita Viread cu toate ca stiu si de Pegasys .Cei din Romania recomada doar Pegasys nici nu au auzit de acest medicament Viread .
scufita11
Postat pe 16 Mai 2009 12:23
De la: healthy000347, la data 2009-05-16 12:23:33 Viread este un medicament nou pe piata pentru hepatita B,se gaseste la farmacia Sensiblu via avis de Spitalul Victor Babes din Bucuresti .Doctori din strainatate reconmda la hepatita Viread cu toate ca stiu si de Pegasys .Cei din Romania recomada doar Pegasys nici nu au auzit de acest medicament Viread .
informeaza-te mai bine,este pentru virusul HIV...Care sunt riscurile asociate Viread?
Cele mai frecvente efecte secundare atunci când se administreazã Viread (efecte constatate la mai mult
de un pacient din zece) sunt greaþa (senzaþia de vomã), voma, diareea, ameþeala ºi hipofosfatemia
(niveluri scãzute ale fosfaþilor în sânge). Pentru lista completã a efectelor secundare care au fost
raportate în cadrul tratamentului cu Viread, a se consulta prospectul.
Viread nu se administreazã în cazul persoanelor care pot fi hipersensibile (alergice) la tenofovir, la
fumarat de tenofovir disoproxil sau la oricare alt ingredient care intrã în compoziþia medicamentului.
La fel ca în cazul altor medicamente anti-HIV, pacienþii cãrora li se administreazã Viread pot prezenta
risc de lipodistrofie (modificãri ale distribuþiei grãsimii din corp), osteonecrozã (moartea þesutului
osos) sau sindromul reactivãrii imune (simptome de infecþie cauzate de recuperarea funcþionalã a
sistemului imunitar). Pacienþii cu probleme hepatice (inclusiv infecþia cu virusul hepatitei B sau C) pot
prezenta un risc sporit de afectare a ficatului în cazul în care urmeazã tratamentul cu Viread. Ca ºi în
cazul altor INRT, Viread poate cauza acidozã lacticã (acumularea de acid lactic în corp) ºi, în cazul
nou-nãscuþilor ai cãror mame au primit Viread pe perioada sarcinii, disfuncþii mitocondriale
(deteriorarea componentelor generatoare de energie din interiorul celulelor care poate cauza probleme
legate de sânge).

sursa: http://www.emea.europa.eu/humandocs/PDFs/EPAR/viread/351001ro1.pdf
4Life
Postat pe 16 Mai 2009 16:32
terapia cu ozon se face si la clinica de nedicina alternativa therapis -timisoara
mih_elena2000
Postat pe 28 Septembrie 2009 10:45
Adevarat , ozonoterapia este foarte eficienta!
si pentru hernii de disc, sau pareze.
In Bucuresti la clinica Total Medical grup(Calea GIULESTI , Nr 43 , Bloc 14 , Parter , Sector 6 , BUCURESTI ). puteti beneficia de acest tratament , care chiar da rezultate .
healthy009314
Postat pe 24 Noiembrie 2009 11:44
Poate pentru unele persoane este buna ozonoterapia insa pentru altele cum este cazul meu a provocat sciatica .M-am tratat cu ozon pentru o alta afectiune in zona lombara si dupa ce am oprit tratamintul am inceut sa am dureri groznice in acea zona.Acum nu stiu la ce tratament sa mai apelez sa scap de ele.
healthy014533
Postat pe 31 Martie 2010 00:20
tarot_healthy
Postat pe 19 Mai 2010 12:50








===================================
Salina_SUSESI_Timisoara
Postat pe 25 Iunie 2010 08:15
CABINET OZONOTERAPIE CONSTANTA
ADRESA 1 Decembrie 1918, nr 6, bl L56, sc F, apartament 101, Constanta

Ozonoterapie pentru:
- boli reumatismale
-boli autoimune
-osteomielita, osteoporoza
-hepatita B, hepatita C
-hemoroizi
-afectiuni ginecologice, tip endometrite, endometrioza
-afectiuni dermatologice (psoriazis, dermatite cronice, pitiriazis)
-obezitate, celulita
-pediatrie : adenoidite, limfoadenoidite, infectii urinare cronice
-boli cardiace: angina pectorala cronica, afectiuni ale coloanei vertebrale
-leziuni posttraumatice
PROGRAMARI LA TELEFON 0730724980, 0747223046
ADRESA 1 Decembrie 1918, nr 6, bl L56, sc F, apartament 101
kudika224388
Postat pe 2 Iulie 2010 22:01
Acum exista si in Cluj cabinet de ozonoterapie. Mi-a fost recomandat de medicul meu de familie. Eu sunt deja in timpul tratamentului si am imbunatatiri vizibile. Nr lor de telefon: 0741 751 536
kudika326189
Postat pe 19 Octombrie 2010 13:32
Eu am coxartroza,si niste dureri groaznice de sold.Doctora care ma trateaza spune ca nu sunt inca de operatie.Sincer nici eu nu vreau.Poate cineva sa-mi spuna daca m-ar ajuta ozonoterapia?
kudika383385
Postat pe 14 Aprilie 2011 10:25
nu stiu ce sa zic...dar eu am pb cu gatul fac des rosu in gat...si cu spatele si am facut astfel de sedinte la gat nu prea am simtit nicio diferenta in schimb cu spatele da...dupa 2 sedinte am inceput sa am dureri insuportabile de genunchi si incheieturile de la maini,am fost sa ma injecteze cu ozon la genunci si la incheieturi..am sperat ca pana maine zi imi va trece dar nimic seara amplans de dureri inimaginabile vreo 2 zile efectiv nu am putut sa fac nimic nici sa merg macarr...am sunat dr de fam.mia dat niste prafuri de flamexil..am inceput sa iau primu plic dupa care a doua zii nu ma mai dureau genunchi ci soldu stang si incheieturile de la maini..dupa 2 zile mia trecut soldul stang si a inceput dreptul incheieturile nu ma mai dureau in schimb coatele da...si dupa o zi mia trecut soldul coatele si 2 zile palmele si degetele ingrozitor nu puteam sa mi le misc de durere sa tin nimic in mana...asa ca sunt dezamagita...dr de fam mia sugerat sa nu mai merg ca nu imi prinde nimic bine...si o pacienta care tot mergea la sedinte de astea a murit...iar din autopsie a reiesit ca de la ozon....sanatate...
kudika408113
Postat pe 14 Iunie 2011 21:29
heyy!!!am si eu o intrebare..ozonoterapia este buna si pentru hernia de disc si pentru acele vase de sange sparte???cat m-ar costa un tratament ???
zuzy20
Postat pe 15 Septembrie 2011 17:34
De la: Tabry, la data 2010-06-21 10:39:07
De la: valance, la data 2009-05-13 11:17:33Buna ! Am facut ozonoterapie in acesta primavara si ma simt f bine.Am hernie de disc si m-au dus in brate la medic.Contacteaza-ma la vali_minca@yahoo.com.


Buna ziua!
Sunt noua in acest forum si am urmarit cu mult interes discutiile din acest topic.
Valance imi poti da mai multe detalii despre aceasta terapie si cum a reactionat hernia ta?
Si eu am hernie de disc lombara si nu ma simt prea bine.
Multumesc frumos!


Sunt nou pe acest forum.Am mari probleme cu coloana, majoritatea discurilor sunt herniate.As ruga sa dai mai multe amanunte.
Multumesc anticipat
kudika497674
Postat pe 14 Ianuarie 2012 08:20
Acum 2 ani am fost diagnosticata cu hernie de disc voluminoasa si mi s-a recomandat operatia. Am facut 12 sedinte de ozonoterapie (injectii intramusculare si subcutanate)si m-au lasat durerile. De atunci fac injectii de intretinere o data sau de doua ori pe luna. Nu mai am dureri, doar imi amorteste piciorul din cand in cand.
Pentru mai multe informatii pot fi contactata pe adresa ama_bis@yahoo.com.
kudika_10761
Postat pe 27 Iunie 2012 20:06
Buna seara. Sufar de mai multe boli dar am in atentie in mod special hepatita c, prostatita, boala Parkinson si fistule anale. As vrea sa stiu daca se pot trata cu ozonoterapie si in ce consta tratamentul. Ma poate ajuta cineva?
kudika_1040439
Postat pe 27 Aprilie 2020 23:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Clinica foarte buna FIV(fertilizare in-vitro) BRASOV, pt cine are nevoie!!!!! 2 De la: tarot 19 Mai 2010 12:53
:sml-happy0141: 34 De la: battleofwits 20 Ianuarie 2011 22:00
Reputatie medic Dorobantu Dorin, Tg. Mures 4 De la: aly_mid 11 Iunie 2013 19:43
AJUTOR! 5 De la: anemones 16 Mai 2011 09:09
recomandati-mi un Reumatolog foarte bun 36 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 16:05