Setari Cookie-uri

ce ma fac cu mofturosul

vreau sa il conving sa manance tot ce ii dau, ca e sanatos, insa e un mofturos, ar vrea numai dulciuri. i-am dat si vitamine sa aiba pofta de mancare, dar tot degeaba.
amalia79_healthy
Postat pe 21 August 2008 13:18
Lasa-l nemancat ! Natura isi va urma cursul !
Nu-i mai cauta in coarne ca se va face mare si te va lua in coarne !
sbucur
Postat pe 24 Decembrie 2008 19:29
uita aici niste materiale interesante:


http://ebooks4her.com/index.htm/home-and-family/kids
nonstop4you
Postat pe 27 Februarie 2009 08:29
si eu sunt in aceeasi situatie cu baietelul meu de 2 ani si 9 luni.Chiar nu stiu cum sa-l pacalesc sa manince.L-am lasat si nemancat si i-am dat si vitamine dar degeeeabaaa??///VREAU UN SFAT DE LA VOI DRAGI MAMICI.
ccseduard
Postat pe 27 Februarie 2009 14:33
offffffffff..."numai mama sa nu fii..."..si eu tot asa ma chinui cu fiul meu..are 9 ani...dar de cand s-a nascut numai "talente" face...toate sunt "scarboase",nimic nu-i place..niciodata nu ii e foame...de multe ori ii este rau..pt ca e nemancat tot timpul....am facut si analize,ecograf,i-am dat si vitamine..NIMIC!!!...asa mi s-a zis si mie"nu-i mai da,trebuie sa ceara"..ei,bine,NU CERE!!!si n-as putea sa bag ceva in gura,stiind ca el n-a inghitit nimic toata ziua..nu pot sa dorm noaptea daca el n-a manact...sunt disperata...e in perioada cresterii si el nu vrea sa manance..nici cu fructele ,legumele sau lactatele nu "se omoara"...mereu sunt in tensiune..si el la fel,cand e vb sa vina la masa...eu il "oblig"..el plange...si tot asa...un cosmar...ce sa-i mai fac?!...
stravaro
Postat pe 10 Aprilie 2009 13:49
dragi mamici!!
initial am crezut ca va referiti la barbati...
dar la copii intradevar e o problema...dar sa stiti, fiecare dintre ei au un calcai al lui Ahile...o sensibilitate, o ambitie, o jucarie preferata..
la mine a tinut fenta cu piticul care a ramas mic mic si nu a mai crescut si l-a papat cainele, dupa ce la ciocanit si gaina...poveste supsa de altcineva la voi in casa, ca, acesti copii cred mai iute pe alrcineva decat pe cei ai casei...cu multa rabdare se rezolva si problema asta..va doresc succes si nervi de otel
niro
Postat pe 22 Aprilie 2009 15:02
De la: amalia79, la data 2008-08-21 13:18:30vreau sa il conving sa manance tot ce ii dau, ca e sanatos, insa e un mofturos, ar vrea numai dulciuri. i-am dat si vitamine sa aiba pofta de mancare, dar tot degeaba.


vezi daca nu are viermisori intestinali daca prefera dulciurile.. daca e doar narav, trebuie abordata alta metoda... fa-i intai niste investigatii. vitamine nu-i bine sa ii dati fara avizul mnedicului pt ca deregleaza metabolismul si in perioada de preadolescenta si adolescenta devin obezi. naravul daca e la mancare va fi si la altceva ulterior...
camiflorea
Postat pe 22 Aprilie 2009 15:10
si eu am probleme cu mancarea are 1 an si 3 luni si am vrut sa i dau mai rar laptele formula deoarece stomacul trebuie sa se obisnuiasca cu mancare solida si laptele e ff scump dar nu vrea nimic decat rar un iaurt cu fructe in rest isi face sila sau scuipa nu stiu ce sa ma mai fac cu ea...
rebecrysa
Postat pe 21 Iulie 2009 00:39
sunt mamica cu tripletele
eu gatesc destul de sanatos pentru toti,si fetele mananca cu noi la masa ,vor avea in august 3 anisori,
si ele au vrut la inceput cand am inceput sa le dau mancare sa fuga de la masa,dar daca stateau cu noi si mancau cat de cat,primeau "ceva" drept rasplata
acum sunt obisnuite,mancam toti impreuna(cand sotu e la munca doar noi )fiecare cu farfurioara ei,olingura ,cat poate si apoi poate sa plece,a devenit rutina,multumesc lui Dzeu nu mai avem discutii....dar de fiecare data can fac ceva ce le cer,le rasplatesc cu ceva,asa ma asculta mereu!
bafta
si multa rabdare,va imbratisam cu drag!
healthy000665
Postat pe 21 Iulie 2009 17:00
incercati polen. fetita mea e inca mica 10 luni si jumate, refuza categoric cerealele din comert special facute pt bb-ei. mananca foarte bine supele si borsurile. acum a dat si de gustul carnitei, ii place ce mancam noi, nu ce se vinde pt bebelusi. in rest inca suge lapte la san, mai ales noaptea. ziua e curioasa la ce mancam. si tot asa vrea sa mancam cu totii se asigura ea ca si noi mancam dar as vrea sa ii dau si cereale...
alexandra25
Postat pe 28 August 2009 23:25
sPUNE-I '' DACA NU MANANCI O SA MORI SI NO SA CRESTI MARE
mihailpaulcraciun
Postat pe 17 Septembrie 2009 21:24
trebuie sa manance ce ii dai ,nu ce vrea.si nu exista ca nu vrea.stai de vorba cu el si ii explici ca trebuie sa manance sanatos ca sa se faca mare..,iar dulciuri va primi numai daca respecta prima regula...dulciurile sunt pt desert..ele nu inlocuiesc o masa...o sa fie greu o perioada dar o sa se obisnuiasca...mult succes!!!
healthy006555
Postat pe 22 Septembrie 2009 22:15
pentru aceste situatii apelati la tratmament cu essente florale BACH
email dia_luna_sol@yahoo.com
dia_luna_sol
Postat pe 18 Noiembrie 2009 10:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sex in timpul sarcinii 4 De la: Myky2525 11 August 2012 18:14
el e departe ... 38 De la: luchianramona 4 August 2011 16:53
vaccin gamaglobulina antiD 2 De la: maddy23 8 Decembrie 2009 20:29
ma ofer mama purtatoare 52 De la: elenya83 29 Ianuarie 2014 18:15
daca nasti in Italia,beneficiezi de ceva bani,alocatie??? 2 De la: kudika226898 10 Octombrie 2011 11:52