Setari Cookie-uri

Vreau sa fac avort!

Am 23 de ani si sunt nemaritata. Sunt gravida in 3.5 luni cu baiatul cu care am stat 2 ani. Insa s-a hotarat acum, in prag de sarbatori, sa ma paraseasca pt alta de la el de la munca
Acum sincer, la cum sunt vremurile, eu nu vreau sa cresc un copil si el sa isi faca viata. Vreau sa fac avort, insa fiindca sarcina e foarte avansata, nu stiu daca gasesc pe oricine sa se riste.Am auzit ca se fac avorturi, pe raspunderea pacientului si cu semnatura, in unele clinici. Imi puteti recomanda un astfel de loc? Va rog, e urgent, fiecare zi conteaza!!
Vreau sa revin la viata mea si sa uit trecutul.
P.S. - Nu omor pe nimeni, nu ma luati cu din astea.
kudika12787
Postat pe 7 Decembrie 2010 21:46
E prea tarziu.Nu iti risca viata.
visele_nu_mor
Postat pe 7 Decembrie 2010 21:49
De la: kudika140782, la data 2010-12-07 21:46:35Am 23 de ani si sunt nemaritata. Sunt gravida in 3.5 luni cu baiatul cu care am stat 2 ani. Insa s-a hotarat acum, in prag de sarbatori, sa ma paraseasca pt alta de la el de la munca
Acum sincer, la cum sunt vremurile, eu nu vreau sa cresc un copil si el sa isi faca viata. Vreau sa fac avort, insa fiindca sarcina e foarte avansata, nu stiu daca gasesc pe oricine sa se riste.Am auzit ca se fac avorturi, pe raspunderea pacientului si cu semnatura, in unele clinici. Imi puteti recomanda un astfel de loc? Va rog, e urgent, fiecare zi conteaza!!
Vreau sa revin la viata mea si sa uit trecutul.
P.S. - Nu omor pe nimeni, nu ma luati cu din astea.


Ti-ai pus intrebarea de ce te pun sa semnezi ca-i pe raspunderea ta fiind sarcina " avansata"?:)
Tocmai pt. ca poti sa crapi ( asta in cel mai fericit caz) iar in cel nefericit o sa ramai mutilata pe viata, nu o sa mai faci niciodata copii.
Asa " mutilata" crezi ca o sa-i mai trebuiesti cuiva?
Ce barbat nu-si doreste urmasi?
Stimabilo, viata ta acum este de mama.
Nimeni nu o sa se lege sa-ti faca intrerupere de sarcina.
Apropo, dupa " legile" Romaniei ai trecut de termenul in care -l poti face.
Niciun medic nu intra in puscarie pt. un " moft".
P.S........ba da, omori.
stem_29
Postat pe 7 Decembrie 2010 21:56
De la: kudika140782, la data 2010-12-07 21:46:35Am 23 de ani si sunt nemaritata. Sunt gravida in 3.5 luni cu baiatul cu care am stat 2 ani. Insa s-a hotarat acum, in prag de sarbatori, sa ma paraseasca pt alta de la el de la munca
Acum sincer, la cum sunt vremurile, eu nu vreau sa cresc un copil si el sa isi faca viata. Vreau sa fac avort, insa fiindca sarcina e foarte avansata, nu stiu daca gasesc pe oricine sa se riste.Am auzit ca se fac avorturi, pe raspunderea pacientului si cu semnatura, in unele clinici. Imi puteti recomanda un astfel de loc? Va rog, e urgent, fiecare zi conteaza!!
Vreau sa revin la viata mea si sa uit trecutul.
P.S. - Nu omor pe nimeni, nu ma luati cu din astea.


mai copila..gandeste-te bine...prima e viata unui pui de om...2.E viata ta in pericol...£.Ai sansa ra ramai mutilata pe viata,iti imaginezi asta?..sa ajungi sa-ti realizezi un vis..cariera..bani multi..Si sa nu poti da viata unei fiinte,cum te-ai simti?
Copilul e in uterul tau..respira prin tine...Merita sa-i dai viata...nu gandi la timpurile...a fost si foamete si Bunicele noatre a nascut pe parinti nostri!
Pastreaza copilasul !
doridor
Postat pe 7 Decembrie 2010 22:00
Cred ca e o decizie foarte grea si TU trebuie sa te gandesti foarte bine ce vrei. Sa pui in balanta absolut orice.
Intr-adevar sunt vremuri foarte grele, mai ales ca vei fi singura langa copilul tau. Depinde foarte mult ce iti doresti si ce simti. Am auzit cazuri similare, in care au decis sa pastreze copilul si dupa ce au nascut nu vroiau sa se uite la copil pentru ca le aducea aminte de tatal care le-a lasat singure si considerau ca si-au distrus viata. Trebuie sa te gandesti daca iti doresti acest copil si cum se va schimba viata ta dupa. Daca ajungi la concluzia ca nu esti in stare sa duci sarcina pana la capat, decat sa distrugi viata copilului si a ta mai bine te gandesti de doua ori. Trebuie sa iti asumi responsabilitatea pentru alegerea ta (poate intr-adevar nu vei mai putea avea copii).
In ceea ce priveste sarcina inaintata...eu cunosc femeie care a avortat in 5 luni (a gasit un medic care a ajutat-o...cred ca ceva pastile care i-au provocat avort). Cel mai bine ar fi sa consulti un medic de specialitate si el iti va spune ce se mai poate face...noi aici doar ne dam cu parerea din experienta noastra sau a altora pe care ii cunoastem, dar tu trebuie sa decizi pentru tine.
Bafta multa si sa-ti dea Dumnezeu putere sa iei ceea mai buna decizie pentru tine!
pinguina
Postat pe 7 Decembrie 2010 22:15
@ pinguina: Multumesc mult, incerc sa nu iau in considerare lumea rea, sau mai ales fetele care nu viseaza decat copii, au hormoneii in clocot si de altceva nu le pasa. Va recomand: faceti un copil. Acum. In seara asta!
Nu pastrati legatura cu tatal, el se va duce oricum cu alta. Prin martie veti simti exact ce simt eu.
Eu gandes crealist. Zicea cineva ceva de vise, cariera. Si oricum ar fi, cariera.. Ha. Aia nu ti-o poti face cu un copil dat din rude in rude si la munca numai cu gandul la griji si la el. Ca sa faci cariera trebuie sa fii trup si suflet la munca, iar copilul tau sa fie capabil sa bage singur cheia in usa cand vine de la scoala.
Si da, mi-e scarba de fost, si sunt mari sanse ca in acest copil sa il vad pe el. Asa as distruge o viata, nu omorand un embrion. Cand omorati muste nu va ganditi ca si in ele e un suflet lasat de Dzeu? Aaaa.. sa nu comparam.. da da da.. Dar Dzeu e de acord sa ne credem superiori? Animale, plante, insecte, oameni, tot de El suntem lasati.
Copilul asta ar avea o mamam care il uraste, si mama e doar una.
Eu ieri am omorat un paianjen in casa. In curand o sa omor un embrion uman. Asta e, suntem mici criminali, fara sa realizam pre mult. Bine ca stim sa intram pe net si sa facem pe desteptii in spatele monitorului si sa judecam.
Uitati-va in oglinda. Sunteti asa multumiti de ce vedeti, sau mandria e prea mare ca sa judecati la rece?
kudika12787
Postat pe 7 Decembrie 2010 22:43


Ti-ai pus intrebarea de ce te pun sa semnezi ca-i pe raspunderea ta fiind sarcina " avansata"?:)
Tocmai pt. ca poti sa crapi ( asta in cel mai fericit caz) iar in cel nefericit o sa ramai mutilata pe viata, nu o sa mai faci niciodata copii.
Asa " mutilata" crezi ca o sa-i mai trebuiesti cuiva?
Ce barbat nu-si doreste urmasi?
Stimabilo, viata ta acum este de mama.
Nimeni nu o sa se lege sa-ti faca intrerupere de sarcina.
Apropo, dupa " legile" Romaniei ai trecut de termenul in care -l poti face.
Niciun medic nu intra in puscarie pt. un " moft".
P.S........ba da, omori.[/quote]


Plictiseala mare la voi in Cluja, ha? Bani de iesit la o cafea yok.. De asta iei toate forumurile la rand, sa dai cu papagalul, sa te simti mare virtual. Ca in rest, nu esti nimic si stii asta.
kudika12787
Postat pe 7 Decembrie 2010 22:47
De la: kudika140782, la data 2010-12-07 21:46:35Am 23 de ani si sunt nemaritata. Sunt gravida in 3.5 luni cu baiatul cu care am stat 2 ani. Insa s-a hotarat acum, in prag de sarbatori, sa ma paraseasca pt alta de la el de la munca
Acum sincer, la cum sunt vremurile, eu nu vreau sa cresc un copil si el sa isi faca viata. Vreau sa fac avort, insa fiindca sarcina e foarte avansata, nu stiu daca gasesc pe oricine sa se riste.Am auzit ca se fac avorturi, pe raspunderea pacientului si cu semnatura, in unele clinici. Imi puteti recomanda un astfel de loc? Va rog, e urgent, fiecare zi conteaza!!
Vreau sa revin la viata mea si sa uit trecutul.
P.S. - Nu omor pe nimeni, nu ma luati cu din astea.
El stie ca esti insarcinata? Ai vb cu el?gandeste-te de 10 ori inainte sa faci acest pas,mai tarziu sa nu regreti.
Valy90
Postat pe 7 Decembrie 2010 22:50
Normal ca stie. Dar nu ii pasa, exista si astfel de oameni. De cand a aflat ca sunt gravida, a zis ok, apoi incet incet s-a racit de mine pana am aflat de ce. Mai bine spunea de la inceput, stiam una si buna.
kudika12787
Postat pe 7 Decembrie 2010 22:52
De la: kudika140782, la data 2010-12-07 22:52:39Normal ca stie. Dar nu ii pasa, exista si astfel de oameni. De cand a aflat ca sunt gravida, a zis ok, apoi incet incet s-a racit de mine pana am aflat de ce. Mai bine spunea de la inceput, stiam una si buna.
Moama ce vierme de om l-as stivi fara sa ma uit la el (nu te supi ca l-am jicnit) ..Familia ta stie?
Valy90
Postat pe 7 Decembrie 2010 22:57
De la: kudika140782, la data 2010-12-07 22:43:04@ pinguina: Multumesc mult, incerc sa nu iau in considerare lumea rea, sau mai ales fetele care nu viseaza decat copii, au hormoneii in clocot si de altceva nu le pasa. Va recomand: faceti un copil. Acum. In seara asta!
Nu pastrati legatura cu tatal, el se va duce oricum cu alta. Prin martie veti simti exact ce simt eu.
Eu gandes crealist. Zicea cineva ceva de vise, cariera. Si oricum ar fi, cariera.. Ha. Aia nu ti-o poti face cu un copil dat din rude in rude si la munca numai cu gandul la griji si la el. Ca sa faci cariera trebuie sa fii trup si suflet la munca, iar copilul tau sa fie capabil sa bage singur cheia in usa cand vine de la scoala.
Si da, mi-e scarba de fost, si sunt mari sanse ca in acest copil sa il vad pe el. Asa as distruge o viata, nu omorand un embrion. Cand omorati muste nu va ganditi ca si in ele e un suflet lasat de Dzeu? Aaaa.. sa nu comparam.. da da da.. Dar Dzeu e de acord sa ne credem superiori? Animale, plante, insecte, oameni, tot de El suntem lasati.
Copilul asta ar avea o mamam care il uraste, si mama e doar una.
Eu ieri am omorat un paianjen in casa. In curand o sa omor un embrion uman. Asta e, suntem mici criminali, fara sa realizam pre mult. Bine ca stim sa intram pe net si sa facem pe desteptii in spatele monitorului si sa judecam.
Uitati-va in oglinda. Sunteti asa multumiti de ce vedeti, sau mandria e prea mare ca sa judecati la rece?




Eu cred ca trebuie sa fii nervoasa pe tine si pe viata ta, nu pe noi carora ne ceri parerea.
Da, eu sunt multumita de ceea ce vad in oglinda daca la mine te referi.
Am parinti care m-au ajutat, sunt maritata de 20 de ani si am o fiica de aproape 18 ani care daca ar pati ceea ce ai patit tu as ajuta-o si nu as lasa-o niciodata sa se mutileze.
Nu inteleg ce pareri ai vrea tu sa postam, ceva pro avort, probabil..........asta-i viata, nu toti gandim la fel.
Oricum daca erai interesata doar de un cabinet medical nu ne " postai" cum ca te-a parasit " iubitul".....ai preferat sa ne scri tot .....asa ca eu mi-am permis sa-mi spun parerea.
Insa nu inteleg cum poti sa spui ca ti-ai ura copilul, nu inteleg ce vina are el ca te-a lasat " iubitul"........insa inteleg de ce te-a lasat.
Daca si cu el esti asa cum esti aici si ai impresia ca doar tu ai dreptate.....il inteleg.
Cand o sa intelegi ca barbatii sunt orgoliosi si ca femeile " tin" casa cu sentimente, caldura si tot ce implica o mama.....ai sa intelegi ce e familia si responsabilitatea ei.
Probabil ca e mai bine sa faci avort.......cariera cu siguranta nu ai sa faci, pt. ca nu asta ti-ai dorit, ti-ai dorit copilul si pe " el" langa tine.
Probabil o sa ramai o femeie singura si mutilata...visand la ce frumos ar fi fost daca pastrai copilul.
Succes madam.....P.S.
Ma si mir la cat esti de " tafnoasa" ca nu stii, nu ai citit cam cum sunt legile in Ro .....despre avort.
Oricum nu-l mai poti face, asta-i legea.....insa cine stie, poate-ti permiti un avort in alta tara unde-i permis legal peste 3,5 luni.
stem_29
Postat pe 7 Decembrie 2010 22:59
Offf...nu trebuie sa gandesti asa...si mai ales sa vorbesti...
Asa cum ti-am zis aici se dau sfaturi mai subiective probabil...fiecare din ce a trait sau traieste sau din experienta oamenilor care ne sunt apropiati.
Intr-adevar unele femei au simtul matern mai dezvoltat decat altele (poate e vorba de varsta...sau poate e vorba de firea lor) si poate unele sunt mai practice (se gandesc ce ar putea oferi unui copil si ce nu). Acum fiecare are un ideal asupra vietii pe care o are sau vrea sa o duca...fiecare alege pentru el si apoi isi duce crucea. Ideea este ca intr-adevar tu trebuie sa te gandesti foarte bine ce vrei...eu nu iti pot da sfaturi (toata viata m-am ferit de asta...pentru ca nu e drept sa influentezi decizia cuiva), dar pot sa incerc sa te fac sa te gandesti la tot...ca apoi sa iei tu o decizie. Imi dau seama ca in momentul asta nu e deloc usor pentru tine si nu vezi toate datele problemei, pentru ca tu esti in centrul ei...de obicei cei care sunt in exterior vad cu totul altfel...ceea ce e normal.
pinguina
Postat pe 7 Decembrie 2010 22:59
De la: kudika140782, la data 2010-12-07 22:47:19

Ti-ai pus intrebarea de ce te pun sa semnezi ca-i pe raspunderea ta fiind sarcina " avansata"?:)
Tocmai pt. ca poti sa crapi ( asta in cel mai fericit caz) iar in cel nefericit o sa ramai mutilata pe viata, nu o sa mai faci niciodata copii.
Asa " mutilata" crezi ca o sa-i mai trebuiesti cuiva?
Ce barbat nu-si doreste urmasi?
Stimabilo, viata ta acum este de mama.
Nimeni nu o sa se lege sa-ti faca intrerupere de sarcina.
Apropo, dupa " legile" Romaniei ai trecut de termenul in care -l poti face.
Niciun medic nu intra in puscarie pt. un " moft".
P.S........ba da, omori.



Plictiseala mare la voi in Cluja, ha? Bani de iesit la o cafea yok.. De asta iei toate forumurile la rand, sa dai cu papagalul, sa te simti mare virtual. Ca in rest, nu esti nimic si stii asta.[/quote]

Vai de tine:)....e 11 noaptea.
Eu am iesit cand mi-a fost vremea:) dar nu-ti bate tu capul cu astea, cred ca ai prbleme mai mari decat cafeaua mea:)
stem_29
Postat pe 7 Decembrie 2010 23:01
Da, ai mei sunt in varsta si pensionati si bolnavi, abia pot avea grija de ei. Daramite un copil. Vroiam ca acest copil sa creasca in 2, sa avem 2 salarii astfel incat sa ne permitem o gradi cu program prelungit peste 2 ani. Acum o zic la modul cel mai sincer (si acum abia astept sa vad cu iau foc misoginii si patzachinele cu oja colorata pe unghii).. sincer.. nu vreau decat sa scap de tot, sa merg in club si sa bag o bauta, si apoi un somn bun, sa mi se sterga tot din minte. E groaznic.
kudika12787
Postat pe 7 Decembrie 2010 23:01
Stem draga, alta muiere singura si frustrata la ora asta. N-ai si u un sot sa ii desfaci pijamaua pe pat sa se culce? Ca de sex nu mai zic, se vede de la o posta ca esti ne...
Ai de capul meu. Si ne intrebam de ce mai e Romanica asa? Mai tre' sa moara inca 10 generatii de copii si nepoti si stranepoti de comunisti cu gandiri comuniste ca sa ne dam pe brazda si sa ne mai emancipam.
Si atunci o sa vina sfarsitul lumii.
kudika12787
Postat pe 7 Decembrie 2010 23:04
De la: kudika140782, la data 2010-12-07 23:01:48Da, ai mei sunt in varsta si pensionati si bolnavi, abia pot avea grija de ei. Daramite un copil. Vroiam ca acest copil sa creasca in 2, sa avem 2 salarii astfel incat sa ne permitem o gradi cu program prelungit peste 2 ani. Acum o zic la modul cel mai sincer (si acum abia astept sa vad cu iau foc misoginii si patzachinele cu oja colorata pe unghii).. sincer.. nu vreau decat sa scap de tot, sa merg in club si sa bag o bauta, si apoi un somn bun, sa mi se sterga tot din minte. E groaznic.
Valy90
Postat pe 7 Decembrie 2010 23:04
pai primul pas e sa mergi la o clinica de ginecologie dar cat mai repede,cauta un dr bun, si asculta tot ce zice,ce riscuri sunt,ce implica un avort,dar cit mai repede
utad
Postat pe 7 Decembrie 2010 23:05
De la: stem_29, la data 2010-12-07 22:59:23
De la: kudika140782, la data 2010-12-07 22:43:04@ pinguina: Multumesc mult, incerc sa nu iau in considerare lumea rea, sau mai ales fetele care nu viseaza decat copii, au hormoneii in clocot si de altceva nu le pasa. Va recomand: faceti un copil. Acum. In seara asta!
Nu pastrati legatura cu tatal, el se va duce oricum cu alta. Prin martie veti simti exact ce simt eu.
Eu gandes crealist. Zicea cineva ceva de vise, cariera. Si oricum ar fi, cariera.. Ha. Aia nu ti-o poti face cu un copil dat din rude in rude si la munca numai cu gandul la griji si la el. Ca sa faci cariera trebuie sa fii trup si suflet la munca, iar copilul tau sa fie capabil sa bage singur cheia in usa cand vine de la scoala.
Si da, mi-e scarba de fost, si sunt mari sanse ca in acest copil sa il vad pe el. Asa as distruge o viata, nu omorand un embrion. Cand omorati muste nu va ganditi ca si in ele e un suflet lasat de Dzeu? Aaaa.. sa nu comparam.. da da da.. Dar Dzeu e de acord sa ne credem superiori? Animale, plante, insecte, oameni, tot de El suntem lasati.
Copilul asta ar avea o mamam care il uraste, si mama e doar una.
Eu ieri am omorat un paianjen in casa. In curand o sa omor un embrion uman. Asta e, suntem mici criminali, fara sa realizam pre mult. Bine ca stim sa intram pe net si sa facem pe desteptii in spatele monitorului si sa judecam.
Uitati-va in oglinda. Sunteti asa multumiti de ce vedeti, sau mandria e prea mare ca sa judecati la rece?




Eu cred ca trebuie sa fii nervoasa pe tine si pe viata ta, nu pe noi carora ne ceri parerea.
Da, eu sunt multumita de ceea ce vad in oglinda daca la mine te referi.
Am parinti care m-au ajutat, sunt maritata de 20 de ani si am o fiica de aproape 18 ani care daca ar pati ceea ce ai patit tu as ajuta-o si nu as lasa-o niciodata sa se mutileze.
Nu inteleg ce pareri ai vrea tu sa postam, ceva pro avort, probabil..........asta-i viata, nu toti gandim la fel.
Oricum daca erai interesata doar de un cabinet medical nu ne " postai" cum ca te-a parasit " iubitul".....ai preferat sa ne scri tot .....asa ca eu mi-am permis sa-mi spun parerea.
Insa nu inteleg cum poti sa spui ca ti-ai ura copilul, nu inteleg ce vina are el ca te-a lasat " iubitul"........insa inteleg de ce te-a lasat.
Daca si cu el esti asa cum esti aici si ai impresia ca doar tu ai dreptate.....il inteleg.
Cand o sa intelegi ca barbatii sunt orgoliosi si ca femeile " tin" casa cu sentimente, caldura si tot ce implica o mama.....ai sa intelegi ce e familia si responsabilitatea ei.
Probabil ca e mai bine sa faci avort.......cariera cu siguranta nu ai sa faci, pt. ca nu asta ti-ai dorit, ti-ai dorit copilul si pe " el" langa tine.
Probabil o sa ramai o femeie singura si mutilata...visand la ce frumos ar fi fost daca pastrai copilul.
Succes madam.....P.S.
Ma si mir la cat esti de " tafnoasa" ca nu stii, nu ai citit cam cum sunt legile in Ro .....despre avort.
Oricum nu-l mai poti face, asta-i legea.....insa cine stie, poate-ti permiti un avort in alta tara unde-i permis legal peste 3,5 luni.


Tu ai dreptate stem...dar te rog eu nu te supara pe ea.
Sunt convinsa ca daca nu e deja in depresie...mai are doar un pic...e cu moralul la pamant si normal ca orice o irita...dar nu trebuie sa te superi pentru ca tu esti mai matura si poti sa intelegi ca acum e foarte vulnerabila...
pinguina
Postat pe 7 Decembrie 2010 23:05
De la: kudika140782, la data 2010-12-07 23:04:39Stem draga, alta muiere singura si frustrata la ora asta. N-ai si u un sot sa ii desfaci pijamaua pe pat sa se culce? Ca de sex nu mai zic, se vede de la o posta ca esti ne...
Ai de capul meu. Si ne intrebam de ce mai e Romanica asa? Mai tre' sa moara inca 10 generatii de copii si nepoti si stranepoti de comunisti cu gandiri comuniste ca sa ne dam pe brazda si sa ne mai emancipam.
Si atunci o sa vina sfarsitul lumii.
fata nu tre sa vb asa cu Stem Tu iti imaginezi cati ani are? Isi spune parerea,nu ti-a dat cu parul
Valy90
Postat pe 7 Decembrie 2010 23:06
De la: kudika140782, la data 2010-12-07 23:04:39Stem draga, alta muiere singura si frustrata la ora asta. N-ai si u un sot sa ii desfaci pijamaua pe pat sa se culce? Ca de sex nu mai zic, se vede de la o posta ca esti ne...
Ai de capul meu. Si ne intrebam de ce mai e Romanica asa? Mai tre' sa moara inca 10 generatii de copii si nepoti si stranepoti de comunisti cu gandiri comuniste ca sa ne dam pe brazda si sa ne mai emancipam.
Si atunci o sa vina sfarsitul lumii.


Draga mea, frustrata nu sunt, somn nu am pana nu-mi vad sotul intrat in casa:)....dupa o sa vedem si cum stam cu pijamalele:)
Daca vrei pot sa te servesc cu 2 clatite care tocmai le-am terminat:)
Nu-i vina mea ca nu ai stiut ce sa alegi .......sau probabil cum sa te comporti.
Oricum femeile insarcinate sunt mai nervoase, stiu:)
..........NU pot sa cred ca EL nu o sa vina la tine!
O sa vina, insa-i un bou speriat acum.
stem_29
Postat pe 7 Decembrie 2010 23:11
Pinguina, dimpotriva, eu tie ti-am multumit si ti-am vorbit frumos, iar partea a 2a a mesajului era adresat celorlalte "coltzoase". Dar cum vad ca asa suntem noi romancele. ale dracu', sari si tu de fund in sus cand nici nu ai citit esentialul..
Nu ma mai mira nimic. In cazul asta iti adresez si tie aceleasi lucruri.
Cum se da romanul dupa cum bate vantul. Iar femeile romance sunt toate inselate pentru ca sunt proaste. La ora asta ar trebui sa va cotaiti cu barbatul vostru, de asta are nevoie, nu sa va vada cum faceti pe desteptele tastand si stand cocosate la calculator. In fine, nimic nu stiti..
Apropo, sunt barbat, si am facut un pariu cu prietenii. O data pe luna apare un topic-capcana de acest fel, ca sa va arat cat de praf si re4le si lipsite de ocupatie sunteti. Sunteti exact ce nu ar vrea un barbat langa el.
In curand o sa public si in revista mea online rezultatul acestor probe de "moralitate". O sa va anunt.
Pana atunci crosetati sifon, va sta al dracului de bine. Orice razvratire ulterioara este considerata nula si vina va fi data exclusiv pe SPM, se intelege.
Concluzia din seara asta, dragi copii: Femeile Romaniei trebuie sa se mai emancipeze. Sa nu se mai tunda scurt cand depasesc 30 de ani. Sa nu se mai ingrase cat vacile, dand vina pe metabolism- mergeti la sala, e ieftin si bun. Si.. papagalul mai mic, sunteti mai atragatoare cand faceti pe misterioasele.
Pa.
kudika12787
Postat pe 7 Decembrie 2010 23:12
De la: pinguina, la data 2010-12-07 23:05:26
De la: stem_29, la data 2010-12-07 22:59:23
De la: kudika140782, la data 2010-12-07 22:43:04@ pinguina: Multumesc mult, incerc sa nu iau in considerare lumea rea, sau mai ales fetele care nu viseaza decat copii, au hormoneii in clocot si de altceva nu le pasa. Va recomand: faceti un copil. Acum. In seara asta!
Nu pastrati legatura cu tatal, el se va duce oricum cu alta. Prin martie veti simti exact ce simt eu.
Eu gandes crealist. Zicea cineva ceva de vise, cariera. Si oricum ar fi, cariera.. Ha. Aia nu ti-o poti face cu un copil dat din rude in rude si la munca numai cu gandul la griji si la el. Ca sa faci cariera trebuie sa fii trup si suflet la munca, iar copilul tau sa fie capabil sa bage singur cheia in usa cand vine de la scoala.
Si da, mi-e scarba de fost, si sunt mari sanse ca in acest copil sa il vad pe el. Asa as distruge o viata, nu omorand un embrion. Cand omorati muste nu va ganditi ca si in ele e un suflet lasat de Dzeu? Aaaa.. sa nu comparam.. da da da.. Dar Dzeu e de acord sa ne credem superiori? Animale, plante, insecte, oameni, tot de El suntem lasati.
Copilul asta ar avea o mamam care il uraste, si mama e doar una.
Eu ieri am omorat un paianjen in casa. In curand o sa omor un embrion uman. Asta e, suntem mici criminali, fara sa realizam pre mult. Bine ca stim sa intram pe net si sa facem pe desteptii in spatele monitorului si sa judecam.
Uitati-va in oglinda. Sunteti asa multumiti de ce vedeti, sau mandria e prea mare ca sa judecati la rece?




Eu cred ca trebuie sa fii nervoasa pe tine si pe viata ta, nu pe noi carora ne ceri parerea.
Da, eu sunt multumita de ceea ce vad in oglinda daca la mine te referi.
Am parinti care m-au ajutat, sunt maritata de 20 de ani si am o fiica de aproape 18 ani care daca ar pati ceea ce ai patit tu as ajuta-o si nu as lasa-o niciodata sa se mutileze.
Nu inteleg ce pareri ai vrea tu sa postam, ceva pro avort, probabil..........asta-i viata, nu toti gandim la fel.
Oricum daca erai interesata doar de un cabinet medical nu ne " postai" cum ca te-a parasit " iubitul".....ai preferat sa ne scri tot .....asa ca eu mi-am permis sa-mi spun parerea.
Insa nu inteleg cum poti sa spui ca ti-ai ura copilul, nu inteleg ce vina are el ca te-a lasat " iubitul"........insa inteleg de ce te-a lasat.
Daca si cu el esti asa cum esti aici si ai impresia ca doar tu ai dreptate.....il inteleg.
Cand o sa intelegi ca barbatii sunt orgoliosi si ca femeile " tin" casa cu sentimente, caldura si tot ce implica o mama.....ai sa intelegi ce e familia si responsabilitatea ei.
Probabil ca e mai bine sa faci avort.......cariera cu siguranta nu ai sa faci, pt. ca nu asta ti-ai dorit, ti-ai dorit copilul si pe " el" langa tine.
Probabil o sa ramai o femeie singura si mutilata...visand la ce frumos ar fi fost daca pastrai copilul.
Succes madam.....P.S.
Ma si mir la cat esti de " tafnoasa" ca nu stii, nu ai citit cam cum sunt legile in Ro .....despre avort.
Oricum nu-l mai poti face, asta-i legea.....insa cine stie, poate-ti permiti un avort in alta tara unde-i permis legal peste 3,5 luni.


Tu ai dreptate stem...dar te rog eu nu te supara pe ea.
Sunt convinsa ca daca nu e deja in depresie...mai are doar un pic...e cu moralul la pamant si normal ca orice o irita...dar nu trebuie sa te superi pentru ca tu esti mai matura si poti sa intelegi ca acum e foarte vulnerabila...


Eu o simt, EA nu vrea sa faca avort, e nervoasa pe bou!
Imi vine sa merg sa-i iau eu copilul!
EU dupa cum o vad, azi ii iau copilul si seara-i dupa el la mine:))))
Fata asta nu crede nici ea ca vrea sa bea cum a scris!
Insa-s convinsa ca ACUM sa-l prinda pe EL, l-ar bate de l-ar usca.
stem_29
Postat pe 7 Decembrie 2010 23:14
De la: kudika140782, la data 2010-12-07 23:12:17Pinguina, dimpotriva, eu tie ti-am multumit si ti-am vorbit frumos, iar partea a 2a a mesajului era adresat celorlalte "coltzoase". Dar cum vad ca asa suntem noi romancele. ale dracu', sari si tu de fund in sus cand nici nu ai citit esentialul..
Nu ma mai mira nimic. In cazul asta iti adresez si tie aceleasi lucruri.
Cum se da romanul dupa cum bate vantul. Iar femeile romance sunt toate inselate pentru ca sunt proaste. La ora asta ar trebui sa va cotaiti cu barbatul vostru, de asta are nevoie, nu sa va vada cum faceti pe desteptele tastand si stand cocosate la calculator. In fine, nimic nu stiti..
Apropo, sunt barbat, si am facut un pariu cu prietenii. O data pe luna apare un topic-capcana de acest fel, ca sa va arat cat de praf si re4le si lipsite de ocupatie sunteti. Sunteti exact ce nu ar vrea un barbat langa el.
In curand o sa public si in revista mea online rezultatul acestor probe de "moralitate". O sa va anunt.
Pana atunci crosetati sifon, va sta al dracului de bine. Orice razvratire ulterioara este considerata nula si vina va fi data exclusiv pe SPM, se intelege.
Concluzia din seara asta, dragi copii: Femeile Romaniei trebuie sa se mai emancipeze. Sa nu se mai tunda scurt cand depasesc 30 de ani. Sa nu se mai ingrase cat vacile, dand vina pe metabolism- mergeti la sala, e ieftin si bun. Si.. papagalul mai mic, sunteti mai atragatoare cand faceti pe misterioasele.
Pa.
Valy90
Postat pe 7 Decembrie 2010 23:18
De la: kudika140782, la data 2010-12-07 23:12:17Pinguina, dimpotriva, eu tie ti-am multumit si ti-am vorbit frumos, iar partea a 2a a mesajului era adresat celorlalte "coltzoase". Dar cum vad ca asa suntem noi romancele. ale dracu', sari si tu de fund in sus cand nici nu ai citit esentialul..
Nu ma mai mira nimic. In cazul asta iti adresez si tie aceleasi lucruri.
Cum se da romanul dupa cum bate vantul. Iar femeile romance sunt toate inselate pentru ca sunt proaste. La ora asta ar trebui sa va cotaiti cu barbatul vostru, de asta are nevoie, nu sa va vada cum faceti pe desteptele tastand si stand cocosate la calculator. In fine, nimic nu stiti..
Apropo, sunt barbat, si am facut un pariu cu prietenii. O data pe luna apare un topic-capcana de acest fel, ca sa va arat cat de praf si re4le si lipsite de ocupatie sunteti. Sunteti exact ce nu ar vrea un barbat langa el.
In curand o sa public si in revista mea online rezultatul acestor probe de "moralitate". O sa va anunt.
Pana atunci crosetati sifon, va sta al dracului de bine. Orice razvratire ulterioara este considerata nula si vina va fi data exclusiv pe SPM, se intelege.
Concluzia din seara asta, dragi copii: Femeile Romaniei trebuie sa se mai emancipeze. Sa nu se mai tunda scurt cand depasesc 30 de ani. Sa nu se mai ingrase cat vacile, dand vina pe metabolism- mergeti la sala, e ieftin si bun. Si.. papagalul mai mic, sunteti mai atragatoare cand faceti pe misterioasele.

Nu esti barbat, am citit N astfel de " scrisorele" scrise de " mana":)) femeile se exprima altfel
Pa.
asta e, unii mai studiem si cititul printre randuri.
Si inca ceva....disperarea de a posta de doua ori acelsi mesaj.....insa cu titlul " usor" modificat.
Esti cat se poate de " in cauza" dar nu-i nicio problema......e viata ta, cum ti-o sarezi asa ti-o " servesti".
Deocamdata te-ai cam KK in ea.
stem_29
Postat pe 7 Decembrie 2010 23:19
si eu sunt deghizat in femeie,rusine,rusine!
utad
Postat pe 7 Decembrie 2010 23:21
De la: kudika140782, la data 2010-12-07 23:12:17Pinguina, dimpotriva, eu tie ti-am multumit si ti-am vorbit frumos, iar partea a 2a a mesajului era adresat celorlalte "coltzoase". Dar cum vad ca asa suntem noi romancele. ale dracu', sari si tu de fund in sus cand nici nu ai citit esentialul..
Nu ma mai mira nimic. In cazul asta iti adresez si tie aceleasi lucruri.
Cum se da romanul dupa cum bate vantul. Iar femeile romance sunt toate inselate pentru ca sunt proaste. La ora asta ar trebui sa va cotaiti cu barbatul vostru, de asta are nevoie, nu sa va vada cum faceti pe desteptele tastand si stand cocosate la calculator. In fine, nimic nu stiti..
Apropo, sunt barbat, si am facut un pariu cu prietenii. O data pe luna apare un topic-capcana de acest fel, ca sa va arat cat de praf si re4le si lipsite de ocupatie sunteti. Sunteti exact ce nu ar vrea un barbat langa el.
In curand o sa public si in revista mea online rezultatul acestor probe de "moralitate". O sa va anunt.
Pana atunci crosetati sifon, va sta al dracului de bine. Orice razvratire ulterioara este considerata nula si vina va fi data exclusiv pe SPM, se intelege.
Concluzia din seara asta, dragi copii: Femeile Romaniei trebuie sa se mai emancipeze. Sa nu se mai tunda scurt cand depasesc 30 de ani. Sa nu se mai ingrase cat vacile, dand vina pe metabolism- mergeti la sala, e ieftin si bun. Si.. papagalul mai mic, sunteti mai atragatoare cand faceti pe misterioasele.
Pa.


eu nu citesc printre randuri...stai linistita sau linistit...dar nu imi place sa vad jigniri...nici macar la adresa altora de pe aici...de aia am intervenit (dar inteligenta ta clar e limitata de nu a facut diferenta)
Cat despre pariul tau cu prietenii...pai atunci incepe sa se schimbe treaba...acum incep sa ma iau si eu de tine...nu inteleg cine ar face un sondaj de asta si de ce...de complexat sau frustrat probabil.
De cotait nu e treaba ta cand si cu cine se cotaie pe acasa...dar cred ca tu nu ai mai facut-o de mult...
Iar in romancele alea de le blameze tu (ca sa nu zic alte cuvinte) se incadreaza si maica-ta (iar sunt draguta), si sora-ta si femeia ta (care draq o fi idioata care sta cu un asa misogin nenorocit)...
e uite ca ma pot cobori si eu la nivelul tau...si mai pot inca stai linistit (asta daca chiar esti un mascul...in niciun caz feroce)
pinguina
Postat pe 7 Decembrie 2010 23:22
CINEVA CITESTE PRINTRE RANDURI AICI. IA SA VEDEM, POTI SA VEZI DACA SCRIU INCLINAT SPRE DREAPTA, SAU SPRE STANGA? :))))
Pentru necredincioasele mele. Nu sunteti primele "victime". Iata si primul episod, am ras grav la asta: http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/45956/Sunt-agresiva-cu-iubitul-meu.html

Adevarul e ca am si o imaginatie.. debordanta.
kudika12787
Postat pe 7 Decembrie 2010 23:24
Nu acuma pe bune...explica-mi si mie de ce faci asta? jur ca nu inteleg...dar sunt sigura ca daca imi explici as putea...
pinguina
Postat pe 7 Decembrie 2010 23:25
Eram siguuur! FRUSTRAT. Asta e MAXIMUL vocabularului romanesc. Si in topicul de luna trecuta toti, frustrat, da, labar.. :)))
Nu frate, sunt nebun de legat. Atata tot. Si voi sunteti praf ca va puneti la mintea mea. Apropo, pe Prima TV sunt Mondenii, mult mai distractiv. Dar neah, voi sunteti psiholoage cu juma' de norma!
kudika12787
Postat pe 7 Decembrie 2010 23:26


ai crezut ca ne manipulezi? ti-ai luat o alta identitate deci esti infantila usor teribilista si fara idealuri;
sa faci un avort nu e o crima,e o alegere,iar faptul ca tu creezi scenarii si la prezinti ca reale supunindu-le unei dezbateri,inseamna ca in viata ta nu se intimpla nimic ;daca scriu si mitomana deja ai prea multe calitati
utad
Postat pe 7 Decembrie 2010 23:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
SALINA ARTIFICIALA SUSESI 1 De la: office_salinasusesi_ro 14 Februarie 2010 21:34
imi doresc un copil 6 De la: kudika226898 8 Septembrie 2010 16:34
vezica hiperactiva 5 De la: dorina27 2 Februarie 2010 09:50
o posibila sarcina 5 De la: kudika_33716 15 Septembrie 2015 18:39
vezica hiperactiva 3 De la: cody 3 Februarie 2010 15:09