Setari Cookie-uri

epilarea permanenta, cu laser

vreau si euuu!!! chiar e permanenta? am inteles ca nu e chiar asa... mai cresc fire dupa... cate sedinte se fac sii cum se simte pielea dupa? a facut cineva? abia astept sa aflu, va astept cu pareri, merciccc!!!!
amalia79_healthy
Postat pe 15 Septembrie 2008 17:02
hello...pareri sunt si pro si contra, dar metoda este IPL "lumina intens pulsata" cel putin la care merg eu....si tin sa iti spun ca nu am avu vreodata zona inghinala asa de curatica !! cred ca suntem toate de acord ca este cea mai complicata, noroc ca e mai restransa ca suprafata si deci mai accesibila ca pret de ex pentru picioare nu as avea resursele.

am fost de 4 ori pana acum, fiecare data 50 euro....si la intervale mai mari decat spunea dra.....la 6 saptamanai, pentru ca ultima data nu mai imi crestea mai deloc, primele 2 insa nu stiam daca va avea efect......este vorba de muulta rabdare, dar acum sunt extrem de happy, si nu mi-am putut imagina ca vara asta nu o sa am pic de probleme cu ceara hot si dureri maxime la cabinet.

restrictii sunt: nu e voie la soare, creme de maxima protectie 50+, daca nu pielea se arde; eu am noroc pt ca firele erau groase si negre = cele care atrag cel mai mult lumina la metoda asta deci au murit pe rand si in plus am scapat si de cele crescute invers in interior...stim cat de aiurea erau.....

efectiv cat esti acolo doare...mai ciudat insa, pisca si e calda zona, dar....stii ca in 5-6 minute totul e gata pentru inca 6-8 saptamani!! yupee

firele atacate ies apoi la suprafata si vezi cum le iei cu mana!! pt ca nu mai au radacina, dar asta dupa 2 saptamani, depinde care unde sunt in piele


tipa de la coquette deja a schimbat aparatul de cd merg eu, si asta are si mai mare eficienta cred ca de data asta pe la 10 saptamani daca mai merg....si pe urma poate m-am si scapat.

sincer imi place ca e de lunga durata decat sa fie rapid dar cu riscuri mari.

succese, calculati dar eu zic ca se merita, si la voi in Bucuresti sunt si mai multe clinici, pe alese.
dreamer_healthy
Postat pe 26 Septembrie 2008 13:54
De la: amalia79, la data 2008-09-15 17:02:00vreau si euuu!!! chiar e permanenta? am inteles ca nu e chiar asa... mai cresc fire dupa... cate sedinte se fac sii cum se simte pielea dupa? a facut cineva? abia astept sa aflu, va astept cu pareri, merciccc!!!!

Daca inca va pastrati interesul, va invit sa testati gratuit metoda de depilare progresiv definitiva (aceasta este denumirea corecta a metodei) prin IPL, in cadrul unui cabinet medical: ROT-Diagnostic & Trtament SRL. Pt. programare si alte detalii: office@rot.ro.
dr_tudose
Postat pe 19 Octombrie 2008 23:11
Eu am facut epilare definitiva la Clinica Slimart in Romana si nu sunt multumita pentruca nu mi-au disparut toate firele de par.Imi mai cresc mai rare dar mai cresc!Oricum bafta fetelor,dar sa nu va cheltuiti banii aiurea!
jesica29
Postat pe 1 Decembrie 2008 22:05
am facut timp de trei ani tratament pentru epilare definitiva aproape luna de luna ,si tot mai cresc fire de par,intr-adevar nu mai sant datat de vizibile si deranjante ...dar dupa parerea mea nu exista epipare definitiva ,ca sa nu mai subliniez pretul la care am ajuns in acesti trei ani de tratament ...enorm!

Postat pe 9 Ianuarie 2009 06:50
De la: mirerosca69@yahoo.com, la data 2009-01-09 06:50:09am facut timp de trei ani tratament pentru epilare definitiva aproape luna de luna ,si tot mai cresc fire de par,intr-adevar nu mai sant datat de vizibile si deranjante ...dar dupa parerea mea nu exista epipare definitiva ,ca sa nu mai subliniez pretul la care am ajuns in acesti trei ani de tratament ...enorm!


Ma intristeaza faptul ca exista asa ceva! Atat din punctul de vedere al lipsei de eficienta, cat si al pretului! Denumirea corecta a procedurii este "depilare progresiv definitiva", si, are un protocol de aplicare care include, dupa seria initiala, si o singura expunere preventiva, anuala, care are rolul de a contrabalansa capacitatea pielii de a produce foliculi pilosi, astfel incat "evenimentele" dintre aceste sedinte anuale sa fie extrem de rare!
In privinta costului... este greu de comentat! Pot sa va spun, de exemplu, ca dupa un calcul sumar, la tarifele pe care le practic in cadrul cabinetului meu (medical!), in primul an costurile sunt echivalente cu suma data la cosmetica pe un an, cu cate o sedinta lunara, iar expunerile ulterioare, evident reprezinta o economie, atat de bani dar si de confort...
dr_tudose
Postat pe 10 Ianuarie 2009 19:08
Prefer sa nu fac epilare definitiva, si sa ma epilez normal de cate ori este nevoie, nu vad de ce mi-ar fi lene sa folosesc aparatul de epilat.
Mai ales ca nu e o metoda neaparat sa dea rezultate perfecte, epilarea definitva.
Sarah_healthy
Postat pe 14 Ianuarie 2009 12:36
De la: mirerosca69@yahoo.com, la data 2009-01-09 06:50:09am facut timp de trei ani tratament pentru epilare definitiva aproape luna de luna ,si tot mai cresc fire de par,intr-adevar nu mai sant datat de vizibile si deranjante ...dar dupa parerea mea nu exista epipare definitiva ,ca sa nu mai subliniez pretul la care am ajuns in acesti trei ani de tratament ...enorm!



nu stiu ce sa zic....la mine de exemplu e a 6-a sedinta si de la a 3-a trebuie de fiecare data sa sun sa contramandez pt ca nu mai creste nimica pe zona respectivala 9 saptamani 50 de euro nu mi se pare o investitie enorma....si vad ca pur si simplu nu mai sutn sute din radacinile pe care le vedeam sub piele efectiv.....eu am ales zona bikini, normal, si cost effective si ma scap de durerea cea mai mare de la epilare aparat / ceara......eu sunt fff multumita si mai merg cred 2-3 sedinte ,maxim pana in vara voi fi absolutely free!! dar poate ca si sunt tiplogia cea mai baftoasa la aceasta metoda, firele negru intens, gros, si radacinile strong beton :)) din defecte au ajuns sa fie avantaje se pare....sunt o sceptica la majoritatea "noutatilor" si cred ca sunt voalate pana ce nu se mai vede ce a aparut nou de fapt.....dar de data asta m-am contrazis singura, si nu-mi pare rau. succese
dreamer_healthy
Postat pe 14 Ianuarie 2009 15:20
Pentru Dr Tudose!

Dar pot sa ma bag eu si sa va spuns ca am facut o sedinta de epilare IPL si 4 laser, toate pt. fata, la exact 4 saptamani si ca AM DE 3-4 ORI MAI MULTE FIRE DE PAR PE CMP DECAT INAINTE DE EPILARE SI ACESTEA SUNT NEGRE SI FFF VIGUROASE!
Nu eram asa ( am poze cu "inainte) si nu stiu ce sa mai fac acum!!!!

Vre-un sfat ?

( Si n-am vorbit DELOC de costuri!)

Merci!
trevison
Postat pe 7 Februarie 2009 22:35
buna fetelor eu am o problema foarte nasola imi creste parul de pe picioare pe sub piele.unele le pot scoate altele nu, dar pe cele care le pot scoate se vede apoi urat, ca si cum as strange un cos si nu stiu ce sa fac sa nu se mai vada petele acelea mici si urate.va rog daca stiti careva ceva tratament spunetimi si mie ca de dermatologi is satula .mersi
iza_alisa
Postat pe 18 Februarie 2009 18:28
De la: iza_alisa, la data 2009-02-18 18:28:55buna fetelor eu am o problema foarte nasola imi creste parul de pe picioare pe sub piele.unele le pot scoate altele nu, dar pe cele care le pot scoate se vede apoi urat, ca si cum as strange un cos si nu stiu ce sa fac sa nu se mai vada petele acelea mici si urate.va rog daca stiti careva ceva tratament spunetimi si mie ca de dermatologi is satula .mersi



ehy buna din cate stiu eu k lucrez in domeniu trebuie sa efectuezi o depilare corecta..de exemplu dak folosesti ceva cu lama nu este bum pt k taie firu pe deasupra..si depilaratoru face in mod sa faca k firele sa creasca pe sub piele..eu tias consilia mereu k depilarea sa se faca cu ceara k firele sa nu mai creasca pe sub piele...(scs dak nu am scris prea corect)ciao ciao

Postat pe 18 Februarie 2009 21:22
mersi piccola dar am folosit si ceara si am fost la un medic si mi a recomandat sa nu mai folosesc ceara ca subtiaza firul de par,eua s dori o crema sau ceva.. credema ca pe toate le am incercat ceara, crema,aparat si lama..
iza_alisa
Postat pe 19 Februarie 2009 16:47
buna..vroiam sa las un comentariu despre epilarea definitiva..in vara am lucrat la un salon in italia..acolo se faceva si epilarea definitiva..costurile erau intradevar ff mari..dar erau si ff multe persoane kre venea pt k dadea rizultate..chiar si sefa mea se facuse partea inchinilasa si era ff multumina k nu a mai crescut fir de par..este problema k knd faci acest tratamet nu trebuie sa te expui la soare pt k este ff periculs pt knd faci scedinta urmatoare..am vazut cazul unei persoane si de asta zic..in romania nu stiu ce aparatura se foloseste..si nu pot sa zic nimica..m iam dat doar parerea din ceia ce am vazut acolo..

Postat pe 23 Februarie 2009 21:21
salut...eu imi epilez picioarele ( de la genunchi in jos) cu lumina pulsatorie( care e mai slab cotata decat cu laserul) si dupa 3 sedinte..se vad progrese foarte mari. tipa care imi face mi-a spus ca nu o sa mai fie nici un fir dupa 6 sedinte! ma costa 100 $ sedinta.
eu sunt multumita. chiar daca o sa mai ramana cateva fire nu o sa fie moarte de om..asta e ..le scot cu un braun silkepil si gata...ideea e sa scap de majoritate.si aveam si foarte multe fire de par subcutanat.
Robert
Postat pe 28 Februarie 2009 17:41
buna seara,stie cineva daca in Bacau exista un cabinet care are IPL???
liliana_ciobanu2008
Postat pe 3 Martie 2009 21:51
stie cineva unde in timisoara exista un cabinet care are IPL,nume,adresa,preturi? merci.
raluucka
Postat pe 14 Martie 2009 16:07
stie cineva in oradea un astfel de cabinet? eventual si preturi?
shana
Postat pe 18 Martie 2009 00:30
unde e salonul la care mergeai in Cluj as vrea si eu .eventual preturi
geoatlas
Postat pe 25 Mai 2009 21:08
De la: geoatlas, la data 2009-05-25 21:08:52unde e salonul la care mergeai in Cluj as vrea si eu .eventual preturi

in Cj: epilare definitiva cu lumina intens pulsata
Centrul EsthetiQ Line: str. Regele Ferdinand, nr. 12, ap. 15, Cluj-Napoca
Office: Tel/Fax: 0264-439003
0721376263
e-mail: office@esthetiq-line.ro
site: www.esthetiq-line.ro

preturi.. habar n-am
_am scris dintr-un pliant
IrinnaD
Postat pe 13 Iulie 2009 23:45
De la: dreamer, la data 2008-09-26 13:54:02hello...pareri sunt si pro si contra, dar metoda este IPL "lumina intens pulsata" cel putin la care merg eu....si tin sa iti spun ca nu am avu vreodata zona inghinala asa de curatica !! cred ca suntem toate de acord ca este cea mai complicata, noroc ca e mai restransa ca suprafata si deci mai accesibila ca pret de ex pentru picioare nu as avea resursele.

am fost de 4 ori pana acum, fiecare data 50 euro....si la intervale mai mari decat spunea dra.....la 6 saptamanai, pentru ca ultima data nu mai imi crestea mai deloc, primele 2 insa nu stiam daca va avea efect......este vorba de muulta rabdare, dar acum sunt extrem de happy, si nu mi-am putut imagina ca vara asta nu o sa am pic de probleme cu ceara hot si dureri maxime la cabinet.

restrictii sunt: nu e voie la soare, creme de maxima protectie 50+, daca nu pielea se arde; eu am noroc pt ca firele erau groase si negre = cele care atrag cel mai mult lumina la metoda asta deci au murit pe rand si in plus am scapat si de cele crescute invers in interior...stim cat de aiurea erau.....

efectiv cat esti acolo doare...mai ciudat insa, pisca si e calda zona, dar....stii ca in 5-6 minute totul e gata pentru inca 6-8 saptamani!! yupee

firele atacate ies apoi la suprafata si vezi cum le iei cu mana!! pt ca nu mai au radacina, dar asta dupa 2 saptamani, depinde care unde sunt in piele


tipa de la coquette deja a schimbat aparatul de cd merg eu, si asta are si mai mare eficienta cred ca de data asta pe la 10 saptamani daca mai merg....si pe urma poate m-am si scapat.

sincer imi place ca e de lunga durata decat sa fie rapid dar cu riscuri mari.

succese, calculati dar eu zic ca se merita, si la voi in Bucuresti sunt si mai multe clinici, pe alese.


imi spui si mie unde este salonul unde te-ai epilat definitiv?
ioana090285
Postat pe 5 August 2009 12:41
am si eu nevoie de niste pareri din experienta.la ce cabinete sau saloane cosmetice ati mers pentru ipl? au fost eficiente sedintele? sunteti multumite? as vrea sa fac si eu si sa ma orientez catre un cabinet/ salon bun.multumesc anticipat celor ce raspun:D
kudika061640
Postat pe 8 Septembrie 2009 19:23
salut, nu am mai intrat de o vreme scuze....adresa este CLUJ-NAPOCA
Str. I.C. Bratianu, nr. 17
0788-574951 | 0264-430064
cluj@coquette.ro
poti intra pe site sa vezi preturile......

eu AM TERMINAT!!! nu mai am in zona bikini, nu am optat pt total inghinal pt ca doare cam tare si era prea de tot sa suport.

nu mai creste, am avut CEA MAI RELAXANTA VARA!! de pana acuma....nici cel mai mic stres.....cred ca merita, si a meritat si efortul de a ma acoperi in zona aia vara trecuta. nu stiu insa pe alte zone cate este de ok.....pt ca merge dupa suprafata si nu am inca finante destule pentru picioare de exemplu....

multa bafta!!!
si in alta ordine de idei...daca este cineva interesat de tablouri in acrilice am postat poze, sunt pe panza si se pot expune direct fara rama....arata tare bine in camere, le inveselesc si prind viata ! :)))
dreamer_healthy
Postat pe 10 Septembrie 2009 13:17
Si am facut o epilare definitivacu laser subsuoara vara trecuta la un cabinet particular de dermatologie.A fost f scump am fscut vreo 6 sedinte atitea mi-a spus doctorita ca sunt de ajuns.Mi-a zis ca cel mult va creste un puf alb care nu se vede.Dar n-a trecut mult dupa ultima sedinta ca a inceput sa creasca fire lungi negre atita ca parca sunt mai subtiri asistenta mi-a spus ca daca e din cauze hormonale creste inapoi.Nu-mi permit sa-mi fac in fiecare an asa ca am dat banii degeaba.Asta este povestea mea.
healthy010227
Postat pe 22 Ianuarie 2010 22:38
De la: amalia79, la data 2008-09-15 17:02:00vreau si euuu!!! chiar e permanenta? am inteles ca nu e chiar asa... mai cresc fire dupa... cate sedinte se fac sii cum se simte pielea dupa? a facut cineva? abia astept sa aflu, va astept cu pareri, merciccc!!!!

nu e permanenta, mai creste dupa parul, depinde si de zona, totusi se rareste si e incetinita cresterea !
sab628
Postat pe 2 Februarie 2010 17:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
epilare ieftina timisoara 13 De la: livylivy 19 Iunie 2013 18:56
DE CE SUNT MAI SCUMPE COSMETICELE IN ROMANIA DECAT IN AFARA? 38 De la: kudika226898 5 Martie 2012 00:42
Margo Cosmetics 1 De la: kudika324139 7 Decembrie 2011 19:48
buna 2 De la: healthy006538 17 Septembrie 2009 14:31
Poti ramane insarcinata fara contact sexual? 111 De la: BumbleBEE_healthy 11 Martie 2014 21:06