Setari Cookie-uri

Sarcina in prima luna

Va intreb daca stiti cum se poate scapa de o sarcina in prima luna fara chiuretaj.Exista macar o metoda care sa ajute sa scapi de un astfel de "copil nedorit"?
emiligold
Postat pe 26 Septembrie 2008 15:59
Cu aspiratorul..prin aspiratie..e ca un tub subtire..cauta pe net metoda cu aspiratorul(medical,nu de akas).
GossipGirl_healthy
Postat pe 27 Noiembrie 2008 13:06
Stai linistita si du-te la un medic de specialitate.Fara chiuretaj n u cred ca poti scapa de asa ceva.Daca nu-ti doresti copilul(probabil ca varsta este de vina)du-te si intereseaza-te la un cabinet cat de costa aceasta interventie.
Sincer,nu incerca niic acasa,are efecte secundare grave in cea mai mare parte si plus de asta poti capata vreo infectie de toata frumusetea,daca nu esti curatat bine.
pe vremuri se faceau "sobde"si bine ca sunt interzise in ziua de azi..Multe femei sa-u nenorocit si mai garv este ca si mai multe au decedat in urma acestor interventii neortodoxe...
emma_healthy
Postat pe 28 Ianuarie 2009 17:22
eu imi doresc asa de mult un bebe si tu nu il vrei:(( d 4 luni am renuntat la pastile si inca nimic.am inceput sa ma cam stresez sa nu fie vreo problema.eu am si probleme cu candida ca sunt cam sensibila si ma cam supara asa ca ma gandesc sa nu fie de la asta.
ghenunela
Postat pe 28 Ianuarie 2009 17:29
Draga mea,
Nu stiu cum ai procedat sa iti rezolvi problema, dar sper ca ai avut un medic competent si informat la nivelul secolului nostru. Eu am fost in aceeasi situatie si am facut un tratament cu mifegyne. Sunt niste pastile care au efect daca sarcina nu este mai mare de 8 saptamani. Te alegi cu o menstruatie de vreo 14 zile si si niste stari de ameteala, greata... asta la nivel fizic. La nivel psihic...cu o trauma pe toata viata.....din pacate.
aleya
Postat pe 3 Februarie 2009 10:48
De la: ghenunela, la data 2009-01-28 17:29:56eu imi doresc asa de mult un bebe si tu nu il vrei:(( d 4 luni am renuntat la pastile si inca nimic.am inceput sa ma cam stresez sa nu fie vreo problema.eu am si probleme cu candida ca sunt cam sensibila si ma cam supara asa ca ma gandesc sa nu fie de la asta.


stai linistita ca nu ai nimic.

dupa anticonceptionale medicii (unii) nu recomanda conceperea copilului in primele 6 luni, asa ca relaxeaza-te si ai sa vezi ca totul se va rezolva de la sine.
diana_princessa
Postat pe 13 Martie 2009 21:34
De la: emiligold, la data 2008-09-26 15:59:25 Va intreb daca stiti cum se poate scapa de o sarcina in prima luna fara chiuretaj.Exista macar o metoda care sa ajute sa scapi de un astfel de "copil nedorit"?


Spune-ne totusi ce ai facut pana la urma si cum esti, cum te simti?

Tare as vrea sa stiu daca ai reusit sa rezolvi situatia fara chiuretaj.

Multa sanatate la toata lumea.
diana_princessa
Postat pe 13 Martie 2009 21:35
De la: ghenunela, la data 2009-01-28 17:29:56

eu imi doresc asa de mult un bebe si tu nu il vrei:(( d 4 luni am renuntat la pastile si inca nimic.am inceput sa ma cam stresez sa nu fie vreo problema.eu am si probleme cu candida ca sunt cam sensibila si ma cam supara asa ca ma gandesc sa nu fie de la asta.

Stai linistita si nu te stresa.Eu am ramas insarcinata la un an dupa ce am renuntat la pilule contraceptive si acum am un baietel de aproape cinci luni.Fi calma si linistita si totul va veni de la sine.
Allu
Postat pe 15 Aprilie 2009 10:04
buna ... am o problema si cat de cat incerc sa imi dau seama cum sa o rezolv ... mi-am inceput viata sexuala , iar acum am observat o intarziere a ciclului menstrual cu circa 5 zile .. momentan nu am mers la niciun doctor asteptand sa imi vina ... nu stiu ce sa fac . nu pot sa vorbesc cu mama despre problema asta pt ca e asistenta la ginecologie si m-a avertizat in legatura cu sarcinile .
primele 2 luni mi-a venit regulat , insa acum nu stiu ce s-a intamplat ... imi simt ovarele , daca m-am exprimat corect.. uneori simt o durere de cateva secunde , apoi imi trece ...
daca sunt insarcinata ma impusc .. am nevoie de un sfat va rog .. daca ma puteti ajuta .. :( va multumesc frumos !
healthy007606
Postat pe 19 Octombrie 2009 22:01
De la: healthy007606, la data 2009-10-19 22:01:33buna ... am o problema si cat de cat incerc sa imi dau seama cum sa o rezolv ... mi-am inceput viata sexuala , iar acum am observat o intarziere a ciclului menstrual cu circa 5 zile .. momentan nu am mers la niciun doctor asteptand sa imi vina ... nu stiu ce sa fac . nu pot sa vorbesc cu mama despre problema asta pt ca e asistenta la ginecologie si m-a avertizat in legatura cu sarcinile .
primele 2 luni mi-a venit regulat , insa acum nu stiu ce s-a intamplat ... imi simt ovarele , daca m-am exprimat corect.. uneori simt o durere de cateva secunde , apoi imi trece ...
daca sunt insarcinata ma impusc .. am nevoie de un sfat va rog .. daca ma puteti ajuta .. :( va multumesc frumos !
daca te impusti,impusca-te cu o cutie mare cu prezervative !!!! rezultat garantat !!!!
4Life
Postat pe 19 Octombrie 2009 22:35
am uitat cel mai important detaliu ... am folosit prezervative, insa ultima oara a ramas in mine ...:|
healthy007606
Postat pe 20 Octombrie 2009 15:05
De la: healthy007606, la data 2009-10-20 15:05:12am uitat cel mai important detaliu ... am folosit prezervative, insa ultima oara a ramas in mine ...:|
hahahahahaha...pe ce la pus de sa intamplat asa ??? pe deget ???
4Life
Postat pe 20 Octombrie 2009 20:37
tarot_healthy
Postat pe 3 Noiembrie 2009 05:24
doamne mai fata,eu imi doresc din suflet un bebe si tu l dai la gunoi,eu am pierdut doua sarcini si speranta inca nu a murit,iar tu din loc sa te bucuri de aceasta minune uite ce faci vrei sa iei viata unei fapturi care inca nu a vazut lumina zilei,te va pedepsi Dumnezeu atunci cand ai sa ti doresti sa faci un bebe nu se va mai intampla minunea,Dumnezeu sa te ierte dar mare pacat faci...Mame criminale....de propiul lor copil,oare ce suflet poti avea sa ti ucizi propiul tau copil???nu cred ca te mai numesti femeie
healthy008068
Postat pe 29 Noiembrie 2009 16:28
Cred ca e problema ei de ce a ales sa ia aceasta decizie....nu mai vorbiti aiurea!! cu blasfemii si vorbe care dor! nu cred ca are nimeni dreptul sa judece. Avem un Dumnezeu sus si are grija de toti ...asa ca....lasati-o in pace ca e viata ei!!!
elenya83
Postat pe 24 Februarie 2010 13:43
esti si tu cumva o amatore a avorturilor?am mai vazut o si pe laura lavric care spunea de cine nu i a placut cand a facut sex si a ramas gravida i a scos afara USCHEALA ce cuvant folosit de un specimen,am mai vazut una pe aici care a avortat la 4 luni si i curgea laptele din san,,,ganditi va la urmari si la sanatatea voastra
healthy008068
Postat pe 26 Februarie 2010 22:02
Buna fetelor,
Va scriu si eu in speranta ca imi puteti da niste sfaturi.Din pacate am pierdut 2 sarcini anul trecut si imi doresc un bebe din toata inima. Am un ciclu menstrual regulat de 28 de zile dar luna aceasta mi-a intarziat deja cu 10 zile. Acum 4 zile am facut un test care mi-a iesit negativ iar astazi am facut altul care mi-a iesit slab pozitiv. Ultimul CM a fost pe 15 martie si trebuia sa imi vina pe 11 Aprilie.
Mentionez ca sanii ma dor f putin dar ma dor ovarele destul de tare dar nu mereu. O fi normal??Sunt foarte speriata mai ales ca am pierdut 2 sarcini si in amndoua m-au durut ovarele. Am citit pe net ca r fi normal in sarcina incipienta, asa o fi mai ales ca daca sunt gravida/ sunt cam in 2-3 saptamani? Credeti ca tratamentele acelea pentru sustinerea sarcinii ar ajuta? Sa ma duc la medic asa devreme? Ce ziceti??
Sper ca nu v-am plictisit fetelor, va multumesc mult ca m-ati ascultat. va doresc o seara placuta si orice sfat, gand e binevenit!!
Va pup!!!
kudika028472
Postat pe 22 Aprilie 2010 21:50
De la: emiligold, la data 2008-09-26 15:59:25 Va intreb daca stiti cum se poate scapa de o sarcina in prima luna fara chiuretaj.Exista macar o metoda care sa ajute sa scapi de un astfel de "copil nedorit"?
kudika_960235
Postat pe 7 Aprilie 2014 20:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mama surogat - solutie pentru cuplurile infertile? 65 De la: carmen79 5 August 2012 23:46
Produse naturale pentru bebelusi 12 De la: yanyacharberet 9 Octombrie 2009 15:34
endometrioza 7 De la: office_salinasusesi_ro 5 Martie 2010 08:26
cum se nasc id-urile??? 71 De la: kudika200175 1 August 2010 13:35
prospan 9 De la: Kavasaki 28 Ianuarie 2011 08:23