Setari Cookie-uri

sarcina


Servus ,

Va rog din tot sufletul sa ma luminati si pe mine . Mi-a intarziat menstruatia 5 zile si mi-am facut un test de sarcina pe care nu stiu cum sa il interpretez. Mi-a iesit linia de control vizibila,dar a 2 a a iesit foarte pala. Sunt sau nu sunt insarcinata? Ma gandesc ca daca fac si al 2-lea test o sa fiu iar dezamagita cum am mai fost acum aproximativ 2 luni. La dr nu pot sa merg decat peste 1 saptamana pt ca este in concediu. Vreauuuuu Bebe!

Va multumesc
oana_0606
Postat pe 2 August 2010 14:47
mergi maine frumos la o policlinica si fa si tu o dozare bHCG si asa scapi si de indoieli!
de obicei daca este si a 2a liniuta pala cam esti graviduta!
succes si sa fii insarcinata !
size_back
Postat pe 2 August 2010 14:51
pai.. e cam devreme pt un test. nu?
Shhh
Postat pe 2 August 2010 14:52
Cand ma chinuiam sa raman insarcinata, medicul la care faceam tratament mi-a spus sa merg la el in a 11-a zi de întârziere a menstruatiei. Nu te nelinisti si impacienta. Asteapta medicul. Multa bafta !
luchianramona
Postat pe 2 August 2010 14:54
mie mi-a iesit pozitiv de la prima zi de intarziere...bine a 2a liniuta era pala!am facut dozarea bHCG si s-o facut lumina...dar pacat ca n-a tinut lumina mult!
size_back
Postat pe 2 August 2010 14:56
Va multumesc la toate pentru raspunsuri si sper sa revin cu vesti cat mai bune.
oana_0606
Postat pe 3 August 2010 07:48
N-am mai scris de mult timp pe forum, dar cred ca am o problema...mica-mica-mica....cat un bob de mazare....

Mi-a intarziat menstra ( nu prea stiu cat pt ca n-am stat sa calculez si acum doua sau trei luni am renuntat la anticonceptionale ) si au cam inceput sa ma doara sanii (intr-un mod foarte enervant, as putea spune).

Tocmai am dat un search pe nea Google cu "sani durerosi lipsa menstrei" si ghici ce? Toooooaaate rezultatele cautarii erau articole in care scria frumusel ca aceste simptome se fac simtite in cazul unei SARCINI!!!!!

Sunt "cuplata", ca sa zic asa, cu cineva de 3 ani si ceva, locuim impreuna, DAR eu sunt prea tanara pt un copil, si nici cu domnu Cutarescu nu prea ma mai inteleg asa de grozav, si am abia 20 de ani
Acum astept sa vina o prietena de la farmacie cu testul de sarcina pe care l-am comandat, si sa o vad si pe asta....o a doua liniuta roz, putin pala sau colorata foarte intens, si sfarsitul linistii mele care si asa era foarte putin prezenta.
amr2009
Postat pe 3 August 2010 15:22
Iti doresc sa faci tripleti sau doua perechi de gemeni.Linia pala a aparut ca sa nu te sperii tu cand afli vestea.
kudika023770
Postat pe 3 August 2010 15:26
dupa o perioada in care astepti,pe urma afli si vestea buna.cel mai bine ar fi sa consulti un medic...mie mi-au recomandat acid folic si acuma sunt in a 6-a sapt....sper sa ne dai o veste buna....pupici
paullina
Postat pe 11 August 2010 18:07
buna. am si eu o intrebare.poate ma ajuta cineva.prietena mea este insarcinata, este in primul trimestru, si i au aparut pe corp o gramada de blande care am inteles ca s au unit.acum zicea ca i au aparut si pe fata.nu crede ca este urticarie deoarece nu a mancat mai nimic.s a mai confruntat cineva cu astfel de probleme? ma gandesc ca o fi de la caldura sau de la stres , ca are niste examene sapt asta.ea nu stie daca au legatura cu sarcina sau nu.poate ma poate ajuta cineva.oricum se duce la dr dar saptamana viitoare, acum nu are cum.
ibis
Postat pe 18 August 2010 11:18
am si eu o problema:D de o luna am inceput sa iau anticonceptionale logest....si am citit ca pot incepe un blister nou, daca vreau sa nu-mi mai vina menstra o luna si nu am facut deci pauza de 7 zile.acum iau a 8 pastila din al 2 lea blister si ma doare abdomenul ca si cum mi-ar veni menstra si am observat pe chilot cateva firicele de sange.e normal?
Adelaide333
Postat pe 18 August 2010 19:14
De la: Adelaide333, la data 2010-08-18 19:14:11am si eu o problema:D de o luna am inceput sa iau anticonceptionale logest....si am citit ca pot incepe un blister nou, daca vreau sa nu-mi mai vina menstra o luna si nu am facut deci pauza de 7 zile.acum iau a 8 pastila din al 2 lea blister si ma doare abdomenul ca si cum mi-ar veni menstra si am observat pe chilot cateva firicele de sange.e normal?


Interesant.
Sper ca peste cativa ani sa nu treci la forumul de infertilitate sau cancer.
Daca citeai tot in prospectul ala, citeai si ca luand asa ceva, nu se mai numeste menstra ceea ce se intampla dupa un blister, ci o hemoragie usoara.
Organismul trebuie sa-l lasi sa se " curete" domnisoara, lunar, exact cum l-a lasat Dumnezeu.


Daca-i maroniu, e sarcina, ai numerit sectiunea, la topic.
stem_29
Postat pe 18 August 2010 19:47
De la: ibis, la data 2010-08-18 11:18:49buna. am si eu o intrebare.poate ma ajuta cineva.prietena mea este insarcinata, este in primul trimestru, si i au aparut pe corp o gramada de blande care am inteles ca s au unit.acum zicea ca i au aparut si pe fata.nu crede ca este urticarie deoarece nu a mancat mai nimic.s a mai confruntat cineva cu astfel de probleme? ma gandesc ca o fi de la caldura sau de la stres , ca are niste examene sapt asta.ea nu stie daca au legatura cu sarcina sau nu.poate ma poate ajuta cineva.oricum se duce la dr dar saptamana viitoare, acum nu are cum.[/quote
pot aparea din cauza sarcini...foarte multe femei au probleme in timpul sarcini,apar chiar pete.acum eu nu stiu un raspuns corect pentru problema prietenei tale,cel mai bine e sa consulte un medic...
paullina
Postat pe 18 August 2010 22:56
multumesc pt raspuns paulina.se pare ca este o alergie facuta din cauza stresului. a mai avut ea examene si nu a patit asa ceva dar acum, fiind si insarcinata...si asta a avut o contributie.ms mult.
ibis
Postat pe 19 August 2010 11:30
deci da , esti cumva ginecoloaga ca stii ca daca e maroniu e sarcina ? fata poate are infectie! Vorbiti din auzite ! As inchide topicurile astea tampite! Mergeti la ginecolog sau facti test de sarcina! NU PANICATI LUMEA!
psebastian12
Postat pe 21 August 2010 12:14
buna! nu am mai scirs de mult pe forum dar chiar am nevoie de ajutor vostru! din cauza unei viroze respiratorii am urmat un tratament cu antibiotice. Se pare ca aceste antibiotice ar cauza intarzierii menstruatiei. Dar mi-a intarziat aproape 1luna, si cateva zile am avut stari de voma si parca as dormi toata ziua. Mi-am facut testul de sarcina si mi-a iesit negativ. Dar totusi de ce imi intarzie?
gulden_regep
Postat pe 23 August 2010 17:34
De la: gulden_regep, la data 2010-08-23 17:34:45buna! nu am mai scirs de mult pe forum dar chiar am nevoie de ajutor vostru! din cauza unei viroze respiratorii am urmat un tratament cu antibiotice. Se pare ca aceste antibiotice ar cauza intarzierii menstruatiei. Dar mi-a intarziat aproape 1luna, si cateva zile am avut stari de voma si parca as dormi toata ziua. Mi-am facut testul de sarcina si mi-a iesit negativ. Dar totusi de ce imi intarzie?

cel mai bine ar fi sa consulti un medic...pe forum o sa gasesti tot felul de variante...mai bine k un medic nimeni nu stie...
paullina
Postat pe 28 August 2010 14:21
De la: gulden_regep, la data 2010-08-23 17:34:45buna! nu am mai scirs de mult pe forum dar chiar am nevoie de ajutor vostru! din cauza unei viroze respiratorii am urmat un tratament cu antibiotice. Se pare ca aceste antibiotice ar cauza intarzierii menstruatiei. Dar mi-a intarziat aproape 1luna, si cateva zile am avut stari de voma si parca as dormi toata ziua. Mi-am facut testul de sarcina si mi-a iesit negativ. Dar totusi de ce imi intarzie?

cel mai bine ar fi sa consulti un medic...pe forum o sa gasesti tot felul de variante...mai bine k un medic nimeni nu stie...
paullina
Postat pe 28 August 2010 14:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
infertilitatea - tratamente 170 De la: 2 Iunie 2019 15:32
cine e mai priceput? 3 De la: Tharr 26 Octombrie 2010 12:29
mai sunt insarcinata? 3 De la: kudika_24101 30 Decembrie 2012 12:50
buna 3 De la: office_salinasusesi_ro 14 Februarie 2010 21:32
oare sunt insarcinata? 28 De la: kudika_24704 18 Februarie 2013 16:30