Setari Cookie-uri

bancuri ff bune :D

DEFINITII NOI DIN DEX 2008
INFOCARE =transformare in foca;
GHINIOANE = varianta moldoveneasca pentru ardelenescul"Bine, Ioane";
IMPRASTIERE = rezultatul procesului prin care betivii se fac prastie;
BIZAR = zar dublu;
MACEL = mac mic;
MICROSCOP = scop marunt;
INVIORAT =prevazut cu vioara;
LESINA = pe unde merge "le tren";
MERITORIU = teritoriul ocupat de livada de meri;
RATEU = pateu din carne de rata;
SCARABEU = cetatean care locuieste la bloc, la scara a doua; din aceeasi familie de cuvinte se cunosc scaraceu
si scaradeu.
TRACTOR = actor cu mult trac;
TUTUN = a-a-arma de-de-de a-a-artilerie;
TURTUR = sunetul soneriei, iarna;
BATALION = fratele mai mic al plutonierului Batal Gheorghe!
paulapaula
Postat pe 29 Noiembrie 2010 23:57
La un BAC se prezinta elevi cu diferite pregatiri. Intra primul foarte pregatit si
iese radios: - Cum a fost? îl intreaba ceilalti. - E… ca între profesori… - Adica…? - Ei întrebau,
eu raspundeam, ne completam… Intra al doilea si la iesire aceeasi întrebare: - Cum a fost?
- Ca de la profesori la elev… ei întrebau, eu raspundeam, ma mai ajutau ei… Intra al treilea
… si la iesire: - Cum a fost? - E… cum sa fie… ca între popi… - Cum asa? - Pai ei întrebau,
eu îmi faceam cruce, eu raspundeam, îsi faceau ei cruce ..))....
paulapaula
Postat pe 29 Noiembrie 2010 23:58
Miriapozi, el si ea, se giugiuleau. Dupa 3 ore de oftaturi, zice el: - Hai, nu fi rea,
spune-mi, intre care picioare o ai?
paulapaula
Postat pe 29 Noiembrie 2010 23:59
Un cuplu era in vacanta in Pakistan.
La un moment dat au intrat intr-un mic magazin de sandale.
Vinzatorul le spuse:
- Am niste sandale speciale de care voi doi sunt sigur ca ati fi interesati.
Cu ele se poate face sex salbatic, cum face o mare camila a desertului.
Sotul simtea ca nu are nevoie neaparata de ele, considerandu-se un maestru al sexului,
asa incat il intreaba pe vanzator:
- Cum ar putea niste sandale sa imi mareasca potenta?
Pakistanezul a replicat :
- De ce nu le incerci si vezi de unul singur ?
Sotul, s-a hotarat in cele din urma sa le incerce.
Imediat ce si le-a pus in picioare, privirea lui a devenit salbatica.
Era ceva ce sotia lui nu mai vazuse de multi ani - putere sexuala pura.
Cat ai clipi din ochi, sotul l-a impins pe pakistanez,
l-a aruncat pe masa si a inceput sa traga de pantalonii tipului.
In tot acest timp pakistanezul zbiera:
- LE-AI PUS INVERS ! LE-AI PUS INVERS!!!
paulapaula
Postat pe 30 Noiembrie 2010 00:02
- Domn doctor, nevasta-mea nu mai vrea sa se culce cu mine! se plange un barbat insurat.
- Vreau sa vorbesc cu sotia dumitale, ii spune doctorul.
Vine femeia.
Doctorul: - E adevarat ce mi-a spus sotul dumneavoastra? De ce nu mai vreti sa va culcati cu el?
- Domnule doctor, sint foarte obosita. Toata ziua lucrez. Dimineata sar intr-un taxi sa ma duc la serviciu. Cand ajung, taximetristul ma intreaba: "Facem socoteala sau...". Ca sa fac o economie, aleg "sau". Ajung la serviciu, seful imi zice: "Iar ai intirziat. Ce facem, iti taiem din salariu, sau?... Bineinteles, aleg "sau". Dupa lucru, obosita, ma urc intr-un taxi si acelasi lucru...
- La care doctorul:
- Ei, si acum, ce parere aveti, ii spunem sotului, sau ?

eu_ovidiu
Postat pe 30 Noiembrie 2010 00:05
O sotie insarcinata se trezeste in miez de noapte :
- Barbate vreau melci!
Omul pleaca in parc, gaseste cativa melci pe care-i pune in buzunar si in drum spre casa se intalneste cu o fosta iubita care il invita la ea acasa pentru a face amor. Barbatul accepta si se trezeste dimineata ca a uitat de sotie. Ajunge acasa si scoate toti melcii din buzunar asezandu-i in fata usii.
- Unde ai fost nenorocitule?
- Hai, baieti, hai ca mai aveti un pic!
eu_ovidiu
Postat pe 30 Noiembrie 2010 00:07
O cuconita cheama pentru curatenia de primavara o fata de la tara. Dau cu aspiratorul, bat covoarele, sterg praful, ajung in dormitor. Sub pat fata gaseste un prezervativ. Il ia cu doua degete si-l priveste ingrozita. Cucoana o vede, se inroseste si ii zice:
− Ce este Marie, pe la voi la tara nu se face sex?
− Ba da cucoana, da' nu pana le cade pielea !
eu_ovidiu
Postat pe 30 Noiembrie 2010 00:09
O doamna se intoarce din concediu, de la mare, iar sotul o intreaba:
− Ei, cum te-ai distrat?
− Acolo femeile ori impletesc ori fac sex .
− Si tu ce ai facut?
− Pai am uitat sa-mi iau cu mine andrelele...
eu_ovidiu
Postat pe 30 Noiembrie 2010 00:12
Un pusti vine revoltat de la scoala si ii spune tatalui sau ca acolo il pun sa invete numai inutilitati. Tatal il intreaba uimit:
- Cum adica?
- Pai la istorie ne pune sa memoram niste ani:
1848/1877-1878/1907/1944/1989. Cica sunt importanti!
- Altceva...
- Pai la geografie tot asa trebuie sa retinem tot felul de denumiri, ca de exemplu: Carpatii "Scurburii", Strimtoarea "Fosfor" si Dardanele, de parka mi-ar folosi la ceva chestiile astea!
Daca ma intraba careva merg repede la un Internet Cafe, dau search pe Google si aflu.... simplu, nu?
- Da, fiule, da sa zicem ca iesi si tu cu o fata, si cum va tineti voi asa, de mina, ea te intreaba ce inaltime are virful Chomolugma?
- Nu-i problema! Merg repede la un Internet Cafe, ca-i deschis non-stop, dau search pe Google, aflu si ma intorc sa-i spun...
- Da, da pina te intorci tu sa-i spui ca are 8848 metri s-ar putea sa o gasesti ocupata!
- Cu cine?
- Pai, tot cu un prost asa ca tine, da care are laptop!

eu_ovidiu
Postat pe 30 Noiembrie 2010 00:16
In armata, soldatii sunt scosi la program administrativ in gradina unitatii.
Caporalul, cu un aer satisfacut:
- Asa, toata lumea ia cate o lopata si treceti la sapat! Inainte de asta... E vreunul printre voi care se pricepe la algebra?
- Eu, sa traiti ... Sunt student la mate-fiz, dom`caporal.
- Bravo, ma. Atunci arunca dracului lopata aia, ca nu-i de tine. Soldatul,
usurat, arunca lopata cu o mina vesela. Caporalul continua:
- Si pune mana pa' harlet. Tu vei extrage radacinile!
BEL_AMY1
Postat pe 30 Noiembrie 2010 09:46
De la: i_larisa, la data 2009-03-24 15:53:53In creierul unui barbat se naste un neuron. Se uita in jur... pustiu si intunecat. "Iuuu-huuuu", striga. Nici un raspuns. "Iuuu-huuuu, e cineva?" Nimic. La un moment dat, din intuneric apare alt neuron: "Ce dracu faci aici singur? Hai jos, ca acolo suntem toti!


...asta mi-a placut dintotdeauna..sunt de acord..
Folletto
Postat pe 1 Decembrie 2010 19:50
De la: alfredodecurtofreco, la data 2010-11-30 09:46:55In armata, soldatii sunt scosi la program administrativ in gradina unitatii.
Caporalul, cu un aer satisfacut:
- Asa, toata lumea ia cate o lopata si treceti la sapat! Inainte de asta... E vreunul printre voi care se pricepe la algebra?
- Eu, sa traiti ... Sunt student la mate-fiz, dom`caporal.
- Bravo, ma. Atunci arunca dracului lopata aia, ca nu-i de tine. Soldatul,
usurat, arunca lopata cu o mina vesela. Caporalul continua:
- Si pune mana pa' harlet. Tu vei extrage radacinile!


anastasia_m
Postat pe 1 Decembrie 2010 19:56
Langa zidurile unei facultati, un taran statea cu vitelul de funie. Un trecator indignat il intreaba:
- Ce faci bade cu dobitocul aici?
- No, dobitocul e-nauntru, da examen, asta-i doar spaga!
puiut_77
Postat pe 2 Decembrie 2010 13:35
De la: anastasia_m, la data 2010-12-01 19:56:13
De la: alfredodecurtofreco, la data 2010-11-30 09:46:55In armata, soldatii sunt scosi la program administrativ in gradina unitatii.
Caporalul, cu un aer satisfacut:
- Asa, toata lumea ia cate o lopata si treceti la sapat! Inainte de asta... E vreunul printre voi care se pricepe la algebra?
- Eu, sa traiti ... Sunt student la mate-fiz, dom`caporal.
- Bravo, ma. Atunci arunca dracului lopata aia, ca nu-i de tine. Soldatul,
usurat, arunca lopata cu o mina vesela. Caporalul continua:
- Si pune mana pa' harlet. Tu vei extrage radacinile!



astea fac parte din putul gindirii lui .."Mos teaca"...vad ca iti plac astea cazone...
BEL_AMY1
Postat pe 2 Decembrie 2010 13:43
> Goriloiu' se plimba prin padure...
> La baza unui copac vede un fund apetisant ... cand se apropie vede continuarea fundului: Leul!
> Se framanta, se chinuie, in final ia decizia: "i-o trag repede si fug!"
> Sare goriloiu direct pe el, i-o trage si fuge.
> Se trezeste leul, rage de se cutremura padurea si goana dupa goriloi.
> Obosit, goriloiu se ascunde dupa un copac, isi trage o sapca pe ochi si deschide un ziar.
> Apare leul:
> -Ai vazut un goriloi????
> - Ala care ti-a tras-o pe la spate?
> -Aoooleuuu, scrie deja in ziar???
BEL_AMY1
Postat pe 3 Decembrie 2010 18:34
De la: alfredodecurtofreco, la data 2010-12-03 18:34:50> Goriloiu' se plimba prin padure...
> La baza unui copac vede un fund apetisant ... cand se apropie vede continuarea fundului: Leul!
> Se framanta, se chinuie, in final ia decizia: "i-o trag repede si fug!"
> Sare goriloiu direct pe el, i-o trage si fuge.
> Se trezeste leul, rage de se cutremura padurea si goana dupa goriloi.
> Obosit, goriloiu se ascunde dupa un copac, isi trage o sapca pe ochi si deschide un ziar.
> Apare leul:
> -Ai vazut un goriloi????
> - Ala care ti-a tras-o pe la spate?
> -Aoooleuuu, scrie deja in ziar???


foarte tare!
pickard
Postat pe 3 Decembrie 2010 18:37
Un fizician îi spune soþiei sale:
- Draga mea, eºti din ce în ce mai atrãgãtoare!
- Aiurezi! Tu nu vezi cât m-am îngrãºat?!
- Pãi, tocmai! Cu cât creºte masa, creºte ºi forþa de atracþie...

BEL_AMY1
Postat pe 3 Decembrie 2010 20:16
cristina17
Postat pe 3 Decembrie 2010 23:00
De la: _oktober_, la data 2010-07-06 21:40:20
De la: eleain, la data 2010-02-22 17:45:52Un baietel vrea de ziua lui o bicicleta si se duce si ii cere mamei lui.
Ea ii zice: ai fost baiat bun ? ai fost cuminte ? ai ajutat in casa ? Si el
pleaca suparat. Se duce in camera lui si incepe sa ii scrie o scrisoare lui Dumnezeu..si zice:
-Dear God stiu ca nu am fost cel mai bun dintre baietei.. se razgandeste si rupe foaia.
Se apuca iar de scris..
-Dear God stiu ca nu sunt un baietel bun..se razgandeste si rupe foaia…
Sta un pic si se gandeste si dupa aia se duce in sufragerie, ia statuia cu Maica Domnului, o inveleste intr-un prosop si o pune intr-un sertar si se apuca din nou sa scrie o scrisoare..
-Dear God, if u ever want to see your mother again …







:)))))))
cristina17
Postat pe 3 Decembrie 2010 23:17
Un tip foarte cochet observa intr-o zi ca este bronzat pe tot corpul cu exceptia p****! Asa ca se duce la plaja, se ingroapa tot sub nisip cu exceptia zonei albe. Doua batrane se plimbau pe plaja si observa p*** iesita din nisip. Una din ele ii spune celeilalte:
- Nu exista dreptate pe lumea asta! La 20 de ani ma intrigau, la 30 imi placeau, la 40 umblam dupa ele, la 50 plateam, la 60 ma rugam. La 70 m-am resemnat in sfarsit fara... Acum, am 80 de ani, nenorocitele cresc ca buruienile si eu nu ma mai pot apleca!
BEL_AMY1
Postat pe 4 Decembrie 2010 09:42
O pereche sta pe banca in parc.
El catre ea:-Pot sa-mi incalzesc mainile intre picioarele tale?
Ea: -La urechi nu ti-e frig?
freakyyy
Postat pe 4 Decembrie 2010 09:49
De la: freakyyy, la data 2010-12-04 09:49:09O pereche sta pe banca in parc.
El catre ea:-Pot sa-mi incalzesc mainile intre picioarele tale?
Ea: -La urechi nu ti-e frig?

BEL_AMY1
Postat pe 4 Decembrie 2010 09:53
Într-o dimineațã....soția întreabã pe soț:
- Dragã cum vrei ouãle?
Soțul: Mângâiate!!!!!
freakyyy
Postat pe 4 Decembrie 2010 09:57
Un tip foarte cochet observa intr-o zi ca este bronzat pe tot corpul cu exceptia p****! Asa ca se duce la plaja, se ingroapa tot sub nisip cu exceptia zonei albe. Doua batrane se plimbau pe plaja si observa p*** iesita din nisip. Una din ele ii spune celeilalte:
- Nu exista dreptate pe lumea asta! La 20 de ani ma intrigau, la 30 imi placeau, la 40 umblam dupa ele, la 50 plateam, la 60 ma rugam. La 70 m-am resemnat in sfarsit fara... Acum, am 80 de ani, nenorocitele cresc ca buruienile si eu nu ma mai pot apleca!

Un tip foarte cochet observa intr-o zi ca este bronzat pe tot corpul cu exceptia p****! Asa ca se duce la plaja, se ingroapa tot sub nisip cu exceptia zonei albe. Doua batrane se plimbau pe plaja si observa p*** iesita din nisip. Una din ele ii spune celeilalte:
- Nu exista dreptate pe lumea asta! La 20 de ani ma intrigau, la 30 imi placeau, la 40 umblam dupa ele, la 50 plateam, la 60 ma rugam. La 70 m-am resemnat in sfarsit fara... Acum, am 80 de ani, nenorocitele cresc ca buruienile si eu nu ma mai pot apleca!

BEL_AMY1
Postat pe 4 Decembrie 2010 09:57
am inceput sa ma bilbii...
BEL_AMY1
Postat pe 4 Decembrie 2010 13:33
de ce un ardelean moaie pita in''zupa'' ? ca sa nu deschida gura de doua ori !!
ella_mysterious
Postat pe 5 Decembrie 2010 00:44
Douã blonde la discotecã. Se apropie un tip arãtos ºi o cere pe una la dans. În timp ce danseazã, blonda întreabã:
> - Eºti cam palid. De ce nu mergi mai des la soare?
> - Acum am ieºit de la închisoare.
> - ªi de ce ai fost acolo?
> - Mi-am omorît nevasta, i-am tãiat capul ºi l-am aruncat într-un rîu.
> Dupã dans, blonda se întoarce la prietena ei:
> - Închipuie-þi, dragã, nu e însurat!
BEL_AMY1
Postat pe 5 Decembrie 2010 13:10
O femeie pleaca fara sotul ei in vacanta in Caraibe. De abia ce ajunge si face cunostinta cu un negru aratos. Dupa o noapte de amor inflacarat ea il intreaba : - Cum te cheama? - Nu pot sa-ti spun, ii raspunde el. In fiecare seara ei se reintalnesc, fac dragoste, ea il intreaba acelasi lucru iar el ii da intotdeauna acelasi raspuns. Intr-o seara ea ii spune: - Este ultima mea seara aici, maine plec acasa. O sa-mi spui totusi cum te cheama? - Nu pot sa-ti spun, ca o sa razi de mine, zice negru’. - Hai zi, ca nu rad, n-am de ce. - Bine… Pe mine ma cheama Zapada. Tipa incepe sa rade mai sa se sparga, la care negrul furios : - Eram sigur ca o sa razi de mine, mai bine nu-ti ziceam…! - Nuuuu, ma gandeam ca sotul meu n-o sa creada cand o sa-i spun ca am avut 30 cm de zapada in fiecare zi in Caraibe .


Ionyssa
Postat pe 5 Decembrie 2010 22:29
De la: Ionyssa, la data 2010-12-05 22:29:13O femeie pleaca fara sotul ei in vacanta in Caraibe. De abia ce ajunge si face cunostinta cu un negru aratos. Dupa o noapte de amor inflacarat ea il intreaba : - Cum te cheama? - Nu pot sa-ti spun, ii raspunde el. In fiecare seara ei se reintalnesc, fac dragoste, ea il intreaba acelasi lucru iar el ii da intotdeauna acelasi raspuns. Intr-o seara ea ii spune: - Este ultima mea seara aici, maine plec acasa. O sa-mi spui totusi cum te cheama? - Nu pot sa-ti spun, ca o sa razi de mine, zice negru’. - Hai zi, ca nu rad, n-am de ce. - Bine… Pe mine ma cheama Zapada. Tipa incepe sa rade mai sa se sparga, la care negrul furios : - Eram sigur ca o sa razi de mine, mai bine nu-ti ziceam…! - Nuuuu, ma gandeam ca sotul meu n-o sa creada cand o sa-i spun ca am avut 30 cm de zapada in fiecare zi in Caraibe .



asa mare e zapada la astia in Caranbibe...
BEL_AMY1
Postat pe 6 Decembrie 2010 09:48
foarte
www.pefaza.ro
kudika337046
Postat pe 6 Decembrie 2010 21:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Duma zilei 8 De la: monreve3031 6 Februarie 2012 07:22
Bncuri ;;) 354 De la: oanamerfea 29 Iunie 2013 15:31
bancuri cu doctori 91 De la: concursKudika 10 Mai 2012 13:06
Banc cu blonde:) 1 De la: Bazar-Net 14 Iulie 2013 23:38
Ajutor! 13 De la: kudika_nikole 19 Decembrie 2011 00:59