Setari Cookie-uri

Produse BIO

Buna
Vreau sa te rog sa imi permiti sa iti prezint in cateva cuvinte firma Life Care.
Life Care este o firma noua de distributie produse cosmetice si produse pentru curatenie.
Produsele distribuite in exclusivitate pentru Romania de firma noastra: LOGONA, KRAUTER, ALMAWIN, INDRA sunt PRODUSE BIO fara sa contina elemente sintetice sau elemente nocive asupra organismului in compozitia lor.
Poti vedea produsele in catalog la adresa: http://www.life-care.ro/catalog/?bio=1
Devenind consultant al firmei LIFE CARE ai urmatoarele avantaje:
-Cumperi produsele cu o reducere de 25% -40% fata de pretul de catalog;
-Castigi un comision de 25% -40% din fiecare vanzare pe care o realizezi;
- Castigi un comision cuprins intre 2-20% din vanzarile tuturor celor care se inscriu in cadrul firmei LIFE CARE la recomandarea ta;
Daca vrei mai multe amanunte sau sa te inscrii contacteaza-ma pe adresa de e-mail radu.lifecare@yahoo.com.
radu_healthy
Postat pe 6 Octombrie 2008 11:11
Avantajele produselor Bio nr. 1 in Europa:
- gama de produse Bio formata din produse de ingrijire corporala, suplimente nutritive, detergenti, aromoterapie;
- castig intre 20-40%;
- bonusuri in produse si bani;
- efectuarea comenzii chiar de acasa ;
- livrare gratuita a produselor la orice adresa doriti.
Puteti sa ma contactati la adresa de email crisvo@gmail.com pentru a va da mai multe detalii.
delia_mary
Postat pe 17 Noiembrie 2009 21:36
Nu va lasati inselati de asemenea mesaje pe care le gasiti pe fiecare forum. Marea majoritate a produselor cosmetice distribuite de Life Care sunt pline de chimicale. Contin derivate din petrol precum Methyl-, Propyl-, Butyl-, si Ethyl-Paraben, Propylene Gycol, coloranti sintetici, etc.
NU SUNT BIO, si nici macar naturale.
LoveBio
Postat pe 12 Iulie 2010 16:43
Foarte adevarat...
kudika226898
Postat pe 12 Iulie 2010 23:16
Puteti intra pe site-ul life care: www.life-care.ro si sa vedeti ingredientele fiecarui produs in parte.
Dupa ce intrati pe site, la detalii, la fiecare produs este o rubrica : Ingrediente si info nutritionale.
In catalogul lor nici nu spune ca toate produsele sunt bio. De exemplu, la gama Krauter se precizeaza ca produsele contin plante bio, nu spune ca toate ingredinetele sunt bio. In schimb, gama Logona este bio si exista si organisme autorizate care certifica acest lucru. Logona este certificata de BDIH, puteti vedea aici: http://www.kontrollierte-naturkosmetik.de/e/producer_natural_cosmetics.htm. Pe acelasi site puteti vedea si care sunt criteriile ca sa primeasca o astfel de certificare.
Oricum, daca va uitati pe site-ul lor, sau in catalog, puteti vedea la fiecare produs in parte detaliile despre produsul respectiv. Majoritatea chiar sunt certificate bio.
Deasemenea, mai exista o revista germana care califica produsele Logona printre cele mai bune produse.Oko test se numeste. Ei cumpara mai multe produse cosmetice si spun nu daca produsul face ce promite, ci cat de mult poate sa dauneze in timp organismului folosirea acelui produs. Aproape toate produsele Logona sunt calificate la foarte bine(nu dauneaza organismului) si doar cateva la bine. Daca aveti curiozitatea sa cautati, o sa gasiti. O sa vedeti ca cele mai pupulare marci apar la produse care nu sunt recomandate.

O zi buna va doresc!
lavynia_healthy
Postat pe 30 August 2010 15:17
voiam sa zic www.life-care.com
lavynia_healthy
Postat pe 30 August 2010 16:24
Nu-i nicio majoritate BIO...ce ma intereseaza ca 0.0001% din compozitia unui produs din gama Krauter e natural (nu mai mult de 2 ingrediente), cand restul de 20 de ingrediente sunt chimicale?Fix-pix Life Care...
kudika226898
Postat pe 30 August 2010 16:27
cum justificati ca sunt produse bio?doar prin simplul fapt ca scrie pe ambalaj? aiureli...aiureli...aiureli.
RUY_BLAS
Postat pe 31 August 2010 13:14
De la: radu_healthy, la data 2008-10-06 11:11:40Buna
Vreau sa te rog sa imi permiti sa iti prezint in cateva cuvinte firma Life Care.
Life Care este o firma noua de distributie produse cosmetice si produse pentru curatenie.
Produsele distribuite in exclusivitate pentru Romania de firma noastra: LOGONA, KRAUTER, ALMAWIN, INDRA sunt PRODUSE BIO fara sa contina elemente sintetice sau elemente nocive asupra organismului in compozitia lor.
Poti vedea produsele in catalog la adresa: http://www.life-care.ro/catalog/?bio=1
Devenind consultant al firmei LIFE CARE ai urmatoarele avantaje:
-Cumperi produsele cu o reducere de 25% -40% fata de pretul de catalog;
-Castigi un comision de 25% -40% din fiecare vanzare pe care o realizezi;
- Castigi un comision cuprins intre 2-20% din vanzarile tuturor celor care se inscriu in cadrul firmei LIFE CARE la recomandarea ta;
Daca vrei mai multe amanunte sau sa te inscrii contacteaza-ma pe adresa de e-mail radu.lifecare@yahoo.com.






... auzi mai gogule ... de ce nu esti tu baiat destept si sa vinzi produse romanesti ... cu adevarat ... BIO ... si comisioanele ti le pastrezi pentru tine ... inteleg ca firma respectiva te ''ajuta'' sa le vinzi produsle dar tu nu iti dai seama ca ... NU AI VIITOR ? ...

marco918
Postat pe 31 August 2010 13:20
Nu cred ca exista in lumea asta vreun produs 100% bio, cine zice ca e asa probabil ca minte. Ceva ceva tot trebuie sa aiba, un agent de ingrosare, de culoare, de parfum. Ati vazut produsele pt bebelusi? Nu au nici miros, nici culoare...
MarinaIonescu
Postat pe 31 August 2010 18:40
eu am cumparat Puterea ursului este foarte buna! am rasfoit putin catalogul , preturile sunt cam piperate!
roz5blue6lila7
Postat pe 31 August 2010 18:53
Pai trebuie sa tina toti aburitii in sistem...produsele sunt pline de chimicale...
kudika226898
Postat pe 1 Septembrie 2010 18:30
De la: MarinaIonescu, la data 2010-08-31 18:40:45Nu cred ca exista in lumea asta vreun produs 100% bio, cine zice ca e asa probabil ca minte. Ceva ceva tot trebuie sa aiba, un agent de ingrosare, de culoare, de parfum. Ati vazut produsele pt bebelusi? Nu au nici miros, nici culoare...


eu am dat peste un produs 100% bio si anume uleiul de argan de la Naturelle d'Argan. nu are nici miros, nici culoare, parabeni, adaosuri chimice, agenti de ingrosare,silicon,etc.
inca mai caut si alte produse bio 100% dar cam greu se gasesc... cel putin pe piata noastra
serendipity1285
Postat pe 7 Septembrie 2010 11:33
De la: serendipity1285, la data 2010-09-07 11:33:51
De la: MarinaIonescu, la data 2010-08-31 18:40:45Nu cred ca exista in lumea asta vreun produs 100% bio, cine zice ca e asa probabil ca minte. Ceva ceva tot trebuie sa aiba, un agent de ingrosare, de culoare, de parfum. Ati vazut produsele pt bebelusi? Nu au nici miros, nici culoare...


eu am dat peste un produs 100% bio si anume uleiul de argan de la Naturelle d'Argan. nu are nici miros, nici culoare, parabeni, adaosuri chimice, agenti de ingrosare,silicon,etc.
inca mai caut si alte produse bio 100% dar cam greu se gasesc... cel putin pe piata noastra


Asa e...
kudika226898
Postat pe 7 Septembrie 2010 18:31
sunt stupefianta de faptul ca unii oameni cred tot ce li se spune fara sa aiba nici cea mai mica curiozitate sa verifice daca este sau nu adevarat. Stii macar care ar trebui sa fie caracteristicile unui produs cosmetic bio? Dupa parerea mea habar nu ai din moment ce denumesti produse bio produsele din gama Krauter. Acestea contin ingrediente nocive ce nu sunt permise in compozitia cosmeticelor bio; iti dau si cateva exemple poate te convingi ca ce ti-au spus nu este tocmai adevarat: Isopropyl myristate, Demethicone, Sodium carbomer, Disodium Edta, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben

LoveBio
Postat pe 10 Septembrie 2010 02:23
sunt stupefianta de faptul ca unii oameni cred tot ce li se spune fara sa aiba nici cea mai mica curiozitate sa verifice daca este sau nu adevarat. Stii macar care ar trebui sa fie caracteristicile unui produs cosmetic bio? Dupa parerea mea habar nu ai din moment ce denumesti produse bio produsele din gama Krauter. Acestea contin ingrediente nocive ce nu sunt permise in compozitia cosmeticelor bio; iti dau si cateva exemple poate te convingi ca ce ti-au spus nu este tocmai adevarat: Isopropyl myristate, Demethicone, Sodium carbomer, Disodium Edta, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben
LoveBio
Postat pe 10 Septembrie 2010 02:24
sunt stupefianta de faptul ca unii oameni cred tot ce li se spune fara sa aiba nici cea mai mica curiozitate sa verifice daca este sau nu adevarat. Stii macar care ar trebui sa fie caracteristicile unui produs cosmetic bio? Dupa parerea mea habar nu ai din moment ce denumesti produse bio produsele din gama Krauter. Acestea contin ingrediente nocive ce nu sunt permise in compozitia cosmeticelor bio; iti dau si cateva exemple poate te convingi ca ce ti-au spus nu este tocmai adevarat: Isopropyl myristate, Demethicone, Sodium carbomer, Disodium Edta, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben
LoveBio
Postat pe 10 Septembrie 2010 02:25
Mesajul meu era pt MARCO918
LoveBio
Postat pe 10 Septembrie 2010 02:29
daca nu scrie pe eticheta ca este 100% organic sau bio inseamna ca are in componenta 95% ingrediente naturale si este doar bio iar restul de 5%...poate sa fie orice aici incluzand parabeni, conservanti, coloranti iar daca produsul nu este nici certificat de vreun organism cunoscut...atunci= mare teapa! dar na, daca nu esti bio ,nu esti fitos!
serendipity1285
Postat pe 14 Septembrie 2010 16:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Favisan 1 De la: kudika486695 2 Februarie 2012 20:36
buna! 7 De la: gabrielaghm 19 Septembrie 2011 11:37
Unde post sa ma fac frumos? 3 De la: kudika_32683 17 Aprilie 2013 16:14
Dermatolog bun in romania 31 De la: kudika_1040184 9 August 2021 02:39
tratament negi 65 De la: 22 Iulie 2015 00:21