Setari Cookie-uri

lotiune pentru unghii

stiti vreo solutie tratament pentru intarirea unghiilor care a dat rezultate? multumesc
diana_elisabeta
Postat pe 10 Noiembrie 2008 18:15
buna. Eu folosesc de ceva vreme niste pastile,100% naturiste, la un pret destul de scazut si vreau sa spun ca efectele se vad deja. Pastilele se numesc BIOMINERALE par si unghii, de la firma HELCOR. pe langa acestea, folosesc ( ce e drept cand imi aduc aminte ) de la AVON intaritorul de unghii. Vreau sa iti spun ca am niste unghii mai tari decat cele false, si nu mi se mai exfoliaza ca inainte. Sper sa iti fie de ajutor. Sa auzim de bine
Georgia22
Postat pe 20 Noiembrie 2008 12:53
Buna!!!!
Exfolierea unghiilor este din cauza ca iti lipsesc unele vitamine din corp,unele minerale ,sau din cauza stresului?
Nu are nimic de a face cu intaritorul de dat pe unghii sau alte tratamente ale unghilor.
Te pot ajuta cu un remediu naturist,pt. ca si eu am trecut prin faza asta si acum sunt ok.
Scrie-mi si nu vei regreta!!!!
Te ajut cu mare drag dar numai de tine depinde!!!!!
ivanescu
Postat pe 8 Decembrie 2008 10:40
Buna ! este adevart ce spui, exfolierea unghiilor dar si caderea parului si aspectul acela de par ars este datorat si unor carente, dar si a stresului. Eu am postat aici un remediu pe care l-am incercat eu ... de la farmaciile naturiste. Pt organismul meu si-a fact treaba :) este problema altora daca vor sa cheltuie milioane de lei pe ceva ce nu sti sigur daca are afect. Va pup si sa fiti iubite !!!
Georgia22
Postat pe 8 Decembrie 2008 15:06
Buna.Eu folosesc intaritor de unghii de la Farmec si sunt foarte multumita.La mine chiar da rezultate.
pitu
Postat pe 9 Decembrie 2008 09:34
Inca din copilarie am suferit de problema unghiilor moi si care se rup chiar fara vreo atingere sau motiv.
Pana acum nu am gasit remediul.
Nu am lipsa de calciu sau de vitamine, si totusi...
Cu pastile se mai cunoaste o usoara revenire, dar cred ca e o chestiune de mostenire genetica :(
umblataprinlume
Postat pe 9 Decembrie 2008 17:47
spuneti-mi va rog daca a luat cineva PERFECTIL pentru piele, par si unghii....si eu am probleme mari cu unghiile...
cosofret_elena@yahoo.com
Postat pe 10 Decembrie 2008 13:58
eu folosesc revalid si lacul de unghii ecrinal....nu e exagerat de scump dar merita....cel putin la mn functioneaza...mi-am distrus unghiile cu unghiile alea false ....
Andr33a_1987
Postat pe 23 Decembrie 2008 21:55
De la: umblataprinlume, la data 2008-12-09 17:47:50Inca din copilarie am suferit de problema unghiilor moi si care se rup chiar fara vreo atingere sau motiv.
Pana acum nu am gasit remediul.
Nu am lipsa de calciu sau de vitamine, si totusi...
Cu pastile se mai cunoaste o usoara revenire, dar cred ca e o chestiune de mostenire genetica :(
Nu mai plange atita,ca nu are rost.Eu nu cred que e ceva genetic.Incearca sa tii unghiile timp de 10 min in ulei de masline caldutz.O data pe saptamana.Cu mine a dat rezultat,sper sa ai si tu succes.Pe urma da vesti daca esti multumita.
nufar_alb
Postat pe 9 Ianuarie 2009 22:55
Ia calciu. Lipsa de calciu e cauza unghiilor moi.
Sarah_healthy
Postat pe 15 Ianuarie 2009 12:07
Saluty!Eu folosesc intaritor de la Farmec si sunt incantata de el-chiar da rezultate
ruby23
Postat pe 2 Februarie 2009 09:47

da,perfectil am luat eu anul trecut cateva luni si mie chiar mi-a placut cum si-a facut treba,ma refer in privinta parului.Este un pic cam scump si tratamentul trebuie facut cel putin 2-3 luni
asdfghqwert
Postat pe 23 Februarie 2009 20:59
Buna, poti sa imi spui de unde se pot comanda produsele Ecrinal?
madawhite
Postat pe 27 Februarie 2009 07:24
lotiune pt tratarea unghiilorcu vit b5....asa se numeste este de la farmec costa 5 lei si o gasesti in farm donna ...spor
candy_georgiana2000
Postat pe 13 Martie 2009 17:09
De la: Sarah, la data 2009-01-15 12:07:28Ia calciu. Lipsa de calciu e cauza unghiilor moi.


Mi-am facut de multe ori testul de calcemie si este ok.
Nu am reusit inca s adescopar motivul...
umblataprinlume
Postat pe 15 Martie 2009 02:44
Buna!eu am o reteta fff veche dar cu un rezultat fb.Iata reteta;cureti 2-3 catei de usturoi fara sa folosesti cutitul,pui ulei in tigaie si il lasi sa se incalzeasca cat suporta degetele tale,freci bine unghiile cu usturoi,insistand la radacini si varfurile unghiilor,introduci degetele in uleiul cald bine,1-2 min,stergi degetele cu un servetel,dupa 30 minte te poti spala pe maini,repeti operatiunea in fiecare zi timp de o saptamana.Pe mine ma ajutat foarte mult.Sanatate.
51160
Postat pe 6 Aprilie 2009 09:12
buna,
pentru unghii fragile poti incerca sa amesteci un strop de ulei de masline si un pic de zeama de lamaie . incearca sa inmoi degetele 15-20 min in acest amestec si apoi clateste. este o solutie si de moment dar si de durata daca ai rabdare sa faci tratamentul asta o perioada un pic mai mare. nu inlocuieste carentele oragnismului dar functioneaza. unghiile se intaresc imediat si capata o stralucire si o luminozitate placute. multa sanatate!
andreea_8_11
Postat pe 22 Iunie 2009 11:08
Buna!

Eu nu am problemme cu unghiile moi,ci din contra.La maini e ok,dar la picioare e cumplit, mai ales ca acum 1 an de zile am avut o problema destul de urata la unghiile de la picioare in sensul ca au fost incarnate si a trebuit sa se recurga la o interventie chirurgicala destul de dureroasa. Acum nu mai am problema asta in sensul ca nu ma mai dor ,dar sunt la fel de tari si si-au pierdut luciul natural.Stie cineva vreun remediu?

Va multumesc si sa aveti o zi faina!
oana_0606
Postat pe 26 Iunie 2009 09:32
DA. ORGANICE, DIN GERMANIA FIRMA LOGONA NR 1 MONDIAL. TRIMITE EMAIL TAU CU CE MAI DORESTI SI ITI DAU UN SET PT TRATAMENTUL UNGHIILOR. TI LE ADUCE ACASA. MAIL MEU PRICRODICA@YAHOO.COM
healthy002409
Postat pe 18 Iulie 2009 10:57
incearca sa pui in fiecare zi o cana de lapte cu o lingura de zahar si sa ti cam vreo cinci minute degetele in lapte cu zahar , si sa vezi rezultatele dupa o saptamana.
healthy002806
Postat pe 31 Iulie 2009 18:17
curata bine unghiile, pune cateva picaturi de zeama de lamaie proaspata si asteapta sa se usuce de la sine. Apoi incalzeste o lingura de ulei (floarea soarelui sau masline) si aplica pe unghii 5 min.

Rezultat garantat.
aristodeea
Postat pe 1 August 2009 13:19
Sal! Am si eu o mica intrebare in legatura cu biomineralele:se utilizeaza in cure de 30 zile,apoi se face o pauza de cat timp pana la reluarea tratamentului?..
healthy006138
Postat pe 4 Septembrie 2009 23:53
buna, desi e cam tarziu raspunsul poate te ajuta, daca mai este nevoie... exista in saloanele cosmetice care colaboreaza cu firma OPI un lac de unghii pentru intarirea lor....in prima zi aplici 2 straturi, iar in urmatoarele 6 cate un strat...dupa cele 7 zile stergi si reiei aplicatia timp de 28 de zile...pretul lui e undeva la 100lei, dar merita toti banii....succes
11_misha
Postat pe 22 Septembrie 2009 08:50
Keratine forte (http://www.quantshop.ro/1039)

Keratine Forte este primul supliment alimentar cu cheratina pura extrasa din lana de oaie din Noua Zeelanda...

Acest supliment alimentar contribuie la imbunatatirea sanatatii unghiilor, parului si a pielii si stimuleaza productia de cheratina.
dianamioara
Postat pe 28 Februarie 2010 23:12
De la: , la data 2008-11-10 18:15:07stiti vreo solutie tratament pentru intarirea unghiilor care a dat rezultate? multumesc




Bagi unghiile in ulei caldut(de floarea soarelui sau de masline).
cami_goanga10
Postat pe 13 Martie 2010 09:24
Lotiunea pentru tratarea unghiiloe cu vitamina B5 de la Farmec, este buna
si ieftina!!!Poti lua in paralele si niste vitamine pentru unghii si par, eu le iau pe cele de la Eurovita, 3 luni ca sa isi faca efectul!!
Callyope_healthy
Postat pe 13 Martie 2010 14:34
in parte ai dreptate pastilele naturale te ajuta pentru k unghiile parul pielea sunt direct influentate de ceea ce mancam lipsa vitaminelor si mineralelor din corp ne afecteaza foarte tare de aceea recomand tuturor fetelor sa mearga la medic pt analize dak au probleme cu unghiile parul sau pielea ,hidratativa ( cel PUTIN 2L APA pe zi) mancati multe fructe legume si renuntati la tratamente tip avon ...si altele treceti pe tratamente naturiste facute de manuta voastra din uleiuri ESENTIALE atentie nu volatile se gasesc in plafare au un miros care te ajuta sa te relaxezi sa te simti mai bine si chiar isi fac efectul dak vreti retete vizitati http:// ungii-false-constanta.webgarden. simonik nails si intrati la sectiunea sfaturi sau adresati-mi intrbarile voastre pe symonyk_dinca@yahoo.com va pop suces
simoniknails
Postat pe 10 Noiembrie 2010 21:41
si ideea cu uleiul caldut ajuta mai ales dak e de masline in general uleiurile naturale sunt singurele care ajuta unghiile din exterior iar dak sunt incazite inainte cat sa poti suporta sa ti unghiile inmuiate acolo cateva minute e perfect apoi maseaza putin unghia si spalate pe maini , incercat asta si apoi imediat veti simti unghiia mai tare garantat
simoniknails
Postat pe 10 Noiembrie 2010 21:46
De la: umblataprinlume, la data 2009-03-15 02:44:24
De la: Sarah, la data 2009-01-15 12:07:28Ia calciu. Lipsa de calciu e cauza unghiilor moi.


Mi-am facut de multe ori testul de calcemie si este ok.
Nu am reusit inca s adescopar motivul...


nu e neaaparat vorba de calciu poate fi o carenta de minerale sau vitamine in zilele noastre sunt foarte comune din cauza alimentelor foarte procesate azi nici fructele si legumele crude nu mai au aceleasi vitamine si minerale k inainte ce sa mai vrem de la cosmetice
simoniknails
Postat pe 10 Noiembrie 2010 21:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Crema anti-cel Yves Rocher 2 De la: happyastrid 7 Iunie 2011 19:52
Miss Boboc 2 De la: stem_29 18 Noiembrie 2010 21:31
Mersul pe tocuri 3 De la: elena08 26 Octombrie 2013 16:51
Gene lungi... 23 De la: maria2002 11 Septembrie 2015 10:39
Tratamente corporale 3 De la: kudika325085 11 Iulie 2012 16:33