Setari Cookie-uri

stie cineva vreun remediu impotriva petelor maro ramase din timpul sacini?

Buna fetelor ! Am si eu o problema si sper ca ma puteti ajuta. Dupa ce am nascut ,aproape un an, am ramas cu niste pete maro pe fata...stie cineva vreun remediu? Naturist sau produse cosmetice, orice... va poop
iuliana13
Postat pe 6 Noiembrie 2008 13:03
si eu am avut astfel de pete in jurul ochilor si am folosit crema Forever epiblanc; daca la inceput am fost neincrezatoare dupa cateva aplicari au inceput sa se estompeze iar acum aproape ca au disparut cu totul; sper sa iti fie de folos si tie; ar mai fi o crema chiar pentru astfel de pete de la DRULA insa nu stiu care e eficienta;
cotosm
Postat pe 18 Noiembrie 2008 07:52
si crema cu factor de trasfer RENEW ALL de la 4life research este foarte buna
japoline
Postat pe 6 Decembrie 2008 20:37
am o mcolega care la fel a patit si a zis ca s-a dus la doctor si ia dat un fel de gel cu care se da dar nu i-am retinut numele si sta cu el 10 min si apoi se spala
bogdan_7000
Postat pe 17 Decembrie 2008 21:38
iuliana 13
produsele cosmetice pe care eu le folosesc ti le pot recomanda, daca doresti !!!!!nu vei regreta si sant si eftine!!!!
ivanescu
Postat pe 30 Decembrie 2008 11:38
Acest produs te poate ajuta ff mult, este folosit in SUA de catre persoanele inchise la ten (indeosebi indieni) ptr ca deschide ff mult...Ajuta la eliminarea petelor si este 100% natural, procentajul in substante active este ff ridicat (este mai mult un produs farmaceutic avand in vedere concentratia in substante active) si este folosit pentru mai multe probleme ale pielii.


DR. Harris`Original DermalMagic
exfoliator si hidratant

DR. Harris`Original DermalMagic se bazeaza pe un procentaj ridicat de substante active din plante (aloe vera, iarba de mare, salvie, macese, musetel) cu un puternic potential antioxidant, antiinflamator si cicatrizant.
Ingredientele active neutralizeaza radicalii liberi fiind eficiente în regenerarea celulelor pielii si incetinirea procesului de îmbatrânire prematura, pielea devine mai tonica, sanatoasa si radianta.

Acest produs este 100 % natural, contine substante active si extracte naturale.
Se foloseste cu succes si pentru alte afectiuni ale pielii : acnee, eczeme si rash cutanat, psoriasis, piele sensibila si foarte uscata, pete specifice varstei.

DR. Harris`Original DermalMagic efecte :

-întarzie aparitia prematura a semnelor de imbatranire si reduce vizibil semnele de varsta si stres deja existente, reducând evident si adancimea ridurilor.
- pielea va fi mai elastica, cu o textura ferma si catifelata.
- se imbunatatesc problemele de pigmentatie, redând pielii aspectul luminos si uniform.
- pielea uscata, subtiata, care sufera datorita factorilor de mediu si stres, este rapid reabilitata.
- cicatrici, semne cum ar fi semnele post-acneice sau post-operatorii se diminueaza
- exfoliaza si netezeste in acelasi timp pielea
-curata tenul in profunzime si ajuta la indepartarea celulelor moarte
- efect imediat de lifting
-activeaza circulatia la nivelul pielii
-efect intensiv de hidratare
- amelioreaza efectele psoriasisului, eczemelor si rash-ului cutanat

Indicatii: se aplica de 2 ori/zi timp de 2 saptamani si apoi o singura data pe zi, de regula seara.
Recomandat tuturor tipurilor de ten pentru intretinerea zilnica.

Compozitie:
Exfoliator: Aloe Vera, , Polyvinyl Crystalline, Extract de Iarba de Mare, Triclosan, Acid Pantothenic, Extract de Salvie, Extract de Musetel, Extract de Macese, Methylparaben.
Hidratant: Aloe Vera Gel, Sorbitol, Acid Pantothenic, Acid Nicotinic, vitamina B5

Valabilitatea produsului este de 3 ani
Este Avizat de Ministerul Sanatatii din Romania

Tara de origine SUA
Tel:0744154853/ 0740104364
romdesimed@gmail.com



romdesimed
Postat pe 12 Ianuarie 2009 15:49
foarte completa prezentarea ! un pret informativ ? spre ca nu trebuie sa luam credit ptr a-l achizitona
mkiss260
Postat pe 6 Februarie 2009 15:21
Nu, chiar nu trebuie sa iei credit ptr un tratament dermatocosmetic...
romdesimed
Postat pe 7 Februarie 2009 16:47
microdermabraziunea si laserul te pot ajuta impreuna cu o crema speciala dermatocsmetica de albire . www.dermavital-med.ro
mcornelia19
Postat pe 12 Februarie 2009 09:22
buna- de la clinique - even better- 210 lei sau mai ieftin de la skincode gel si crema whitening... cam 60 -65 ron fiecare
danielahq
Postat pe 12 Martie 2009 07:16
de la dr drula .in cateva luni am scapat de pete.si eu am avut pe buza superioara.ff neplacut.dupa 2 ani de cand am nascut nu au disparut.am fol aceasta crema si in cateva luni au disparut.
anasoricel
Postat pe 12 Martie 2009 08:36
eu am folosit pentru petele de pe fata cremele din gama Clairial de la SVR Laboratoires. puteti vedea detalii pe http://www.farmaciastejara.ro
anamaria_h
Postat pe 12 Martie 2009 10:02

rog detalii.multumesc anticipat (pt.romdesimed)
farcasgeorgeta_yahoo_com
Postat pe 12 Martie 2009 17:02
Dar ce fac daca aceste pete apar pe buze? Exista ceva si pt buze?
mk_roxana
Postat pe 12 Martie 2009 17:21
si totusi care este pretul acestui produs prezentat si cu atatea efecte bune?
Baumann
Postat pe 12 Martie 2009 20:36
Am comandat si eu produsele de la Dr Harris, exfoliator si hidratant si au costat 160 lei (59 ml /flacon).
Nu am observat nici o schimbare la petele maronii de pe fata. Are doar efect de curatare si hidratare.
annatorok
Postat pe 12 Martie 2009 20:58
iti recomanda produse fitoterapeutice sub forma de tampoane intravaginale care regleaza hormonal femeia si ajuta si la frumusete. eu am scapat de petele maronii de sarcina si de o rana de col uterin si ganglion uterin. se folosesc 3 pe luna si pretul e de 50 ron bucata. da-mi e-mail la claudia_nistor2001@yahoo.com si iti trimit prospectul sa il citesti. pot sa iti trimit pe e-mail si nr. de tel de unde poti comanda. se recomanda 3-4 luni .
naturistul
Postat pe 12 Martie 2009 22:42
si eu am avut probleme cu pete pe fata dar nu de la sarcina. Am fost la medcenter si mi-a dat o crema melanex trio se numeste si am folosit-o doua luni si deja nu se mai vad aproape deloc. Mi-a mai dat si o solutie preparata in farmacie (4 lei), dar nu stiu cum se numeste ca nu scrie ( e o solutie ca varul, alba cu care ma dadeam seara, si ziua cu crema Melanex trio.E singurul tratament care m-a ajutat. De vreo 3 ani ma chinui cu petele, am fost la diferiti medici dar nici unul nu mi-a dat un tratament bun. Dar aici la medcenter mi-am gasit leacul.
010101
Postat pe 13 Martie 2009 13:09
melanex trio este crema care m-a ajutat sa scap de pete in doua luni de zile. Tratamentul mi s-a dat de la medcenter. Seara ma dadeam cu o solutie preparata in farmacie (4 lei, o solutie alba ca varul) iar dimineata ma dadeam cu crema. In doua luni am scapat de ele, dar mi-a recomandat doctorita sa folosesc mereu o crema cu factor de protectie 50+
010101
Postat pe 13 Martie 2009 13:13
EU AM FOLOSIT UNITONE 4 DE NOAPTE SI UNITONE SPF 15 PENTRU ZI .CREMA DE NOAPTE CONTINE HIDROQUINONA CEL MAI PUTERNIC AGENT DE ALBIRE IAR CEA DE ZI ACID KOJIC.SUNT FOARTE BUNE NU USUCA TENUL MIE MI-AU FACUT BINE PT CA AM UN TEN USCAT. IAR EFECTUL DE ALBIRE A FOST EXTRAODINAR ADICA NU MAI SUNT PETELE DELOC.FIECARE COSTA IN JUR LA 30 LEI NOI DEPINDE DE FARMACIA DE UNDE LE CUMPERI SE GASESC DOAR IN FARMACII DUPA CATE STIU EU.TRATAMENTUL DUREAZA 3 LUNI EU IN MAI PUTIN DE 2 AM SCAPAT DE PETE DAR AM CONTINUAT TRATAMENTUL PINA LA 3 LUNI DE FRICA SA NU REAPARA.NU AU MAI APARUT.
maria1931
Postat pe 13 Martie 2009 13:43
buna maria1931 acest tratament l-ai facut in urma unei vizite la dermatolog sau pur si simplu ti-a fost recomandat de altcineva?
Baumann
Postat pe 14 Martie 2009 11:06
Da medicul dermatolog mi le-a recomandat .In general spune medicul toate produsele pt depigmentare usuca foarte mult tenul deci favorizeaza aparitia ridurlor.Eu am si am avut dintotdeauna tenul uscat chiar foarte uscat si predispus la ridare de aceea mi-a indicat gama Unitone pentru ca nu usuca foarte tare tenul si cum spuneam eu am fost ffffffffffffoarte multumita de ele desi sunt destul de ieftine.Mai ales ca sunt fabricate de Isispharma Elvetia mi s-au parut prea ieftine ca sa fie cu adevarat eficiente dar in cazul meu au fost.Pur si simplu petele au disparut dar medicul mi-a spus ca trebuie sa folosesc creme de zi cu spf de cel putin 15 ca sa nu mai apara.Si inainte foloseam cu spf 20 si spf 25 si tot mi-au aparut petele astea oribile.Sper sa nu reapara pt ca in prospect scrie ca depigmentarea zonelor unde se aplica crema este definitiva.Asta nu stiu cu certitudine dar voi vedea la vara pt. ca oricum soarele le acentua pe cele care le aveam eu.
maria1931
Postat pe 14 Martie 2009 15:29
de unde pot cumpara crema si cat costa ?
mateilivia1968
Postat pe 16 Martie 2009 20:09
de dermal magic intrebam daca ma poate ajuta cineva?
mateilivia1968
Postat pe 16 Martie 2009 20:10
Conteaza foarte mult de cand ai aceste pete.in general ele dispar dupa cateva luni,daca nu poti incerca mai multe variante de tratament.O simpla crema nu este suficienta.Incearc microdermabraziune sau un peeling chimic mai usor
sparkle
Postat pe 19 Martie 2009 16:20
De la: annatorok, la data 2009-03-12 20:58:00Am comandat si eu produsele de la Dr Harris, exfoliator si hidratant si au costat 160 lei (59 ml /flacon).
Nu am observat nici o schimbare la petele maronii de pe fata. Are doar efect de curatare si hidratare.


Dr harris dermal magic trebuie utilizat timp de 6 luni pentru pete...

Exfolierea este blanda, fara a afecta pielea.

Daca il vei utiliza zilnic , te vei bucura de un ten curat asa cum ti-l doresti.

De cat timp folosesti dermal magic?
romdesimed
Postat pe 20 Martie 2009 15:24
Eu nu cred ca conteaza de cat de mult timp ai petele.Este adevarat ca microdermoabraziunea este o tehnica foarte buna pentru inlaturaea petelor de hiperpigmentare si chiar a placilor pigmentare dar este foarte scumpa se face de obicei in clinici private din marile orase.Eu cum spuneam mai sus am folosit Unitone 4 si Unitone spf 15 pentru timpul zilei si chiar nu mai am nici o pata pe fata desi era sablon pt. expresia masca gravidica.Si apoi microdermoabraziunea poate sau nu poate fi tolerata un timp nu poti iesi din casa dupa cum va arata fata in urma procedurii.Deci opinia mea este ca trebuie gandit bine inainte de a o face.
maria1931
Postat pe 20 Martie 2009 17:05
crema pentru pete FOREVER EPIBLANC ESTE EFICIENTA SI CU REZULTATE SPECTACULOASE. rodilantos@yahoo.com
rodilantos
Postat pe 30 Martie 2009 10:32
De la: maria1931, la data 2009-03-20 17:05:55Eu nu cred ca conteaza de cat de mult timp ai petele.Este adevarat ca microdermoabraziunea este o tehnica foarte buna pentru inlaturaea petelor de hiperpigmentare si chiar a placilor pigmentare dar este foarte scumpa se face de obicei in clinici private din marile orase.Eu cum spuneam mai sus am folosit Unitone 4 si Unitone spf 15 pentru timpul zilei si chiar nu mai am nici o pata pe fata desi era sablon pt. expresia masca gravidica.Si apoi microdermoabraziunea poate sau nu poate fi tolerata un timp nu poti iesi din casa dupa cum va arata fata in urma procedurii.Deci opinia mea este ca trebuie gandit bine inainte de a o face.
dana_mary72
Postat pe 30 Martie 2009 12:22
maria 1931 ai stat la soare de cand ai terminat cu tratamentul..eu am folosit acelasi tratament 2 luni .dar am mers la mare si petele miau reaparut si am folosit si crema cu protectie 50
dana_mary72
Postat pe 30 Martie 2009 12:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Gene lungi... 23 De la: maria2002 11 Septembrie 2015 10:39
cicatrice post arsura 1 De la: kudika_993548 11 Septembrie 2015 16:16
ce parere aveti despre rinoplastie? 64 De la: 31 Octombrie 2016 14:22
Scapa gratuit de cosuri + mostre gratuite! 0 De la: 6 Februarie 2012 20:42
SHAVE NO MORE ...DANGER for HEALTH ! 3 De la: TIGRA 20 Octombrie 2010 10:40