Setari Cookie-uri

curatarea porilor

care este cea mai eficienta metoda? in afara celei cu malai, caci mai rau ma infectez, n-am nici un rez pozitiv. Am auzit de benzile adezive si de unele tratamente cosmetice cu microvibratii... as dori pareri si sfaturi...
diana_elisabeta
Postat pe 10 Noiembrie 2008 18:19
Buna!!!
Te pot ajuta cu un remediu naturist ,care a dat roade la mine.
Scrie-mi daca te intereseaza cu adevarat pe adresa de email.
ivanescu
Postat pe 8 Decembrie 2008 10:43
Fa-ti rost de produsele de la Juliette Armand - dermatocosmetice!
alf66
Postat pe 10 Decembrie 2008 20:47
Pt Ivanescu... te rog frumos daca poti si vrei sa_mi trimiti si mie daca cunsoti vreun tratament pt asta... adresa de email oanna_dede@yahoo.com
Multumesc frumos!

Postat pe 10 Decembrie 2008 23:22
Buna,
Ma intereseaza daca ai ceva de calitate, mai ales ca am si un salon, vreau mai multe amanunte te rog!
florenta.sancraian@petrom.com
Lorena69
Postat pe 5 Ianuarie 2009 11:16
De la: ivanescu, la data 2008-12-08 10:43:52Buna!!!
Te pot ajuta cu un remediu naturist ,care a dat roade la mine.
Scrie-mi daca te intereseaza cu adevarat pe adresa de email.
Dar noua aici pe forum de ce nu ne spui?Asa nu va mai fii nevoie sa raspunzi la fiecare in parte in e-mail.Multumesc anticipat.
nufar_alb
Postat pe 9 Ianuarie 2009 22:47
pentru anee, pete, semne post aneeice, ten uscat da rezultate ff bune urmatorul produs

DR. Harris`Original DermalMagic
exfoliator si hidratant

DR. Harris`Original DermalMagic se bazeaza pe un procentaj ridicat de substante active din plante (aloe vera, iarba de mare, salvie, macese, musetel) cu un puternic potential antioxidant, antiinflamator si cicatrizant.
Ingredientele active neutralizeaza radicalii liberi fiind eficiente în regenerarea celulelor pielii si incetinirea procesului de îmbatrânire prematura, pielea devine mai tonica, sanatoasa si radianta.

Acest produs este 100 % natural, contine substante active si extracte naturale.
Se foloseste cu succes si pentru alte afectiuni ale pielii : acnee, eczeme si rash cutanat, psoriasis, piele sensibila si foarte uscata, pete specifice varstei.

DR. Harris`Original DermalMagic efecte :

-întarzie aparitia prematura a semnelor de imbatranire si reduce vizibil semnele de varsta si stres deja existente, reducând evident si adancimea ridurilor.
- pielea va fi mai elastica, cu o textura ferma si catifelata.
- se imbunatatesc problemele de pigmentatie, redând pielii aspectul luminos si uniform.
- pielea uscata, subtiata, care sufera datorita factorilor de mediu si stres, este rapid reabilitata.
- cicatrici, semne cum ar fi semnele post-acneice sau post-operatorii se diminueaza
- exfoliaza si netezeste in acelasi timp pielea
-curata tenul in profunzime si ajuta la indepartarea celulelor moarte
- efect imediat de lifting
-activeaza circulatia la nivelul pielii
-efect intensiv de hidratare
- amelioreaza efectele psoriasisului, eczemelor si rash-ului cutanat

Indicatii: se aplica de 2 ori/zi timp de 2 saptamani si apoi o singura data pe zi, de regula seara.
Recomandat tuturor tipurilor de ten pentru intretinerea zilnica.

Compozitie:
Exfoliator: Aloe Vera, , Polyvinyl Crystalline, Extract de Iarba de Mare, Triclosan, Acid Pantothenic, Extract de Salvie, Extract de Musetel, Extract de Macese, Methylparaben.
Hidratant: Aloe Vera Gel, Sorbitol, Acid Pantothenic, Acid Nicotinic, vitamina B5

Valabilitatea produsului este de 3 ani
Este Avizat de Ministerul Sanatatii din Romania

Tara de origine SUA
Tel:0744154853/ 0740104364
romdesimed@gmail.com
romdesimed
Postat pe 12 Ianuarie 2009 15:41
Buna, zine si pretul??
margele
Postat pe 21 Ianuarie 2009 23:43
ma intereseaza si p mine de unde pot face rost de acest produs si cat costa.ms
frezee21
Postat pe 27 Ianuarie 2009 22:49
Dermal Magic (exfoliator si gel hidratant) curata tenul in profunzime si ajuta la regenerarea pielii.

Are o concentratie foarte mare in substante active din plante(aloe vera, iarba de mare , musetel, salvie). Rezultatele se vad chiar de a doua zi fara nici o exagerare.


Produsul poate fi achizitionat de pe farmaline.ro sau direct de la importator.

Pretul este un mic mai mare, dar ajunge cam 4 luni ( exfoliatorul-59 ml, iar hidratantul -59 ml).

Pretul este pentru set (exfoliator si hidratant)

Relatii suplimentare: romdesimed@gmail.com
romdesimed
Postat pe 31 Ianuarie 2009 08:13
Dermal Magic direct de la importator 165 ron, iar pe farmaline. ro un pic mai mult.

romdesimed
Postat pe 31 Ianuarie 2009 08:18
Dermal magic este si pe adifarm.ro la pretul de 185 ron
romdesimed
Postat pe 31 Ianuarie 2009 08:19
ai scris ca dermalmagic are in compozitie methylparaben. toata lumea stie ca e un ingredient cancerigen...si cand ma gandesc ca il folosesti pe o piele sensibila si cu rani deschise poate de la pitigatul cosurilor...nu doresc sa imi imaginez ce s-ar putea intampla...
kudika007253
Postat pe 10 Februarie 2009 11:36
am un blog de hainute superbe si ieftine
http://briliantsecret.blogspot.com/
briliant_blondy
Postat pe 10 Februarie 2009 13:51
Nu ar trebui sa vorbesti fara sa stii depre ce e vorba....

Acest produs este din gama Dr. Harris, care este foarte cunoscuta in lume....iar produsele sale sunt folosite cu rezultate foarte bune in toata lumea.


Daca acea substanta ar fi fost cancerigena nu ar mai fi comercializata in SUA, Europa de Vest, Rusia si multe alte tari...


Despre aceste produse s-a scris in TIME si au studii si teste facute....

Asa ca imagineaza-ti ca ai un pic de minte si nu mai vorbi depre lucruri pe care nu le cunosti...
romdesimed
Postat pe 10 Februarie 2009 16:35
De la: semele_28, la data 2009-02-10 11:36:36ai scris ca dermalmagic are in compozitie methylparaben. toata lumea stie ca e un ingredient cancerigen...si cand ma gandesc ca il folosesti pe o piele sensibila si cu rani deschise poate de la pitigatul cosurilor...nu doresc sa imi imaginez ce s-ar putea intampla...


Pentru culktura ta generala...

GLYCERYL POLYMETHACRYLATE-agent emolient si care ajuta la "texturizarea mai buna a cremei

GLYCERIN ETHOXYDIGLYCOL-s-a descoperit recent ca glicerina fixeaza in piele exact cantitatea de apa care este nevoie, adica o hidratare optima

PHENOXYETHANOL-conservant folosit des in cosmetica, prezinta printre cele mai putine riscuri de iritatii printre conservanti

SODIUM HYALURONATE-este acidul hialuronic, un hidratant de ff mare calitate, substanta de noua generatie

PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL-agent emolient si care "ingroasa"...aceasta substanta peg este prescurtarea de la polyethylene glycol..o substanta ce se foloseste in combinatie cu alti ingredienti in cosmetica...

PHYTOL-subcomponenta a vitaminei E. Se pare ca ar avea niste proprietati anti-oxidante, desi efectele asupra pielii nu sunt atat de cunoscute

MICA-mineral folosit pt a da produsului stralucire etc...adica sa arate crema bine

HYDROLYZEDULVA LACTUCA EXTRACT- ulva lactuca este un extract dintr-o planta ce are proprietati anti-oxidante si anti-iritante...Nu stiu ce e cu acel Hydrolyzed...de obicei apare alaturi de un alt cuvant si se refera la o proteina...

PROPYLENE GLYCOL-agent umectant folosit pt transportarea substantelor active din creme in straturile profunde ale epidermei...desi au fost zvonuri ca ari fi cancerigen si toxic pt piele, nici o dovada in acest sens nu a fost adusa, ba mai mult...s-a dovedit a fi inofensiv

METHYLPARABEN,PROPYLPRARABEN-conservanti cu risc minim de iritatii, folositi pt prevenirea eventualelor ciuperci sau bacterii ce se pot dezvolta intr-o crema...

HELIANTHUS ANNUUS-ulei non-volatil folosit in cosmetica. Poate fi comedogen, dar cum e crema de ochi nu ar trebui sa fie nici o problema.

ANDROGRAPHOLIDE-componenta a Andrographis paniculata, o planta comuna in India cu proprietati anti-inflamatorii si anti-oxidante. Mi se pare ca se gaseste si in China...

PANTHENOL-vit B...mici cercetarii arata ca ar avea efect hidratant si cicatrizant...dar fiind la capatul listei nu prea vad ce efect ar putea avea

BISABOLOL-extras din musetel, anti-iritant.

HYDROLYZED MILK PROTEIN-proteina din lapte, proprietati hidratante si emoliente

PLANKTTON-sincer aici nu sunt sigura cred ca este vorba de un extract de alga tot marina cu proprietati anti-oxidante

BUTYLENE,GLYCOL-tot aia cu PROPYLENE GLYCOL

TRITICUM VULGARE-am lapsus acum, o sa imi amintesc

GLYCINE SOJA-ulei derivat din soia salbatica, cu proprietati hidratante f mari...comedogen dar pt ochi e ff bun

ADENOSINE CYCLIC PHOSPHATE-aici e mai complicat, e prea mult de scris, oricum se pare ca substanta asta n-are nici un efect folosita pe piele...cel putin nu s-a demonstrat

HYRDOLYZED SOY FLOUR-proprietati hidratante

Restul de ETHYLPARABEN, BUTYLPARABEN, ISOBUTYLPARABEN sunt iar conservanti cu risc mic de iritatii folositi pt ptrevenire formarii de bacterii, ciuperci in creme...

Off! Am terminat
romdesimed
Postat pe 10 Februarie 2009 16:40
...sper sa ai dreptate in privinta parabenilor...sa nu fie cancerigeni...as avea doua intrebari pt tine:1.de ce ai preferat dermamagic care este pe baza de plante in locul unui tratament medicamentos cum ar fi izotrexin sau mai stiu eu ce... si 2:daca crezi ca acest produs ar fi indicat pe un ten acneic cu melasma. si multumesc pt informatii...ma gandesc ca esti in domeniu...
kudika007253
Postat pe 10 Februarie 2009 22:16
De la: semele_28, la data 2009-02-10 22:16:56...sper sa ai dreptate in privinta parabenilor...sa nu fie cancerigeni...as avea doua intrebari pt tine:1.de ce ai preferat dermamagic care este pe baza de plante in locul unui tratament medicamentos cum ar fi izotrexin sau mai stiu eu ce... si 2:daca crezi ca acest produs ar fi indicat pe un ten acneic cu melasma. si multumesc pt informatii...ma gandesc ca esti in domeniu...



1. Dermal Magic da intradevar rezultate: aloe vera este in proportie de 45% (si ce este mai important extractul este obtinut prin presare la rece), 5% musetel, 5%salvie, 5% macese si restul celelalte ingrediente fara de care nu se poate produce o crema...(daca te pricepi cat de cat in domeniu iti poti da si singura seama de ce optez ptr dermal magic)..

Acest produs este rodul cercetarilor efectuate de catre un grup de medici americani si este folosit pentru mai multe afectiuni ale pielii...

2. este indicat si ptr un ten acneic cu melasma

Sunt doctor si am studiat si medicina ayurvedicã ......

romdesimed
Postat pe 14 Februarie 2009 15:20
De la: romdesimed, la data 2009-02-14 15:20:14
De la: semele_28, la data 2009-02-10 22:16:56...sper sa ai dreptate in privinta parabenilor...sa nu fie cancerigeni...as avea doua intrebari pt tine:1.de ce ai preferat dermamagic care este pe baza de plante in locul unui tratament medicamentos cum ar fi izotrexin sau mai stiu eu ce... si 2:daca crezi ca acest produs ar fi indicat pe un ten acneic cu melasma. si multumesc pt informatii...ma gandesc ca esti in domeniu...



1. Dermal Magic da intr-adevar rezultate: aloe vera este in proportie de 45% (si ce este mai important extractul este obtinut prin presare la rece), 5% musetel, 5%salvie, 5% macese si restul celelalte ingrediente fara de care nu se poate produce o crema...(daca te pricepi cat de cat in domeniu iti poti da si singura seama de ce optez ptr dermal magic)..

Acest produs este rodul cercetarilor efectuate de catre un grup de medici americani si este folosit pentru mai multe afectiuni ale pielii...

2. este indicat si ptr un ten acneic cu melasma

Sunt doctor si am studiat si medicina ayurvedicã ......

romdesimed
Postat pe 16 Februarie 2009 19:47
Produsele Bio sunt extrem de eficiente.
danielatontsch
Postat pe 23 Martie 2009 19:00
ma intereseaza si pe mine aceasta crema, dar cat costa si de unde o cumparam?
flory27
Postat pe 24 Martie 2009 12:00
De crema Glycon ati auzit? Se zice ca rezolva toate problemele despre care vorbiti voi...A folosit cineva?Costa doar 50 RON si poate fi comandata de pe www.glycon.ro
sea_shell
Postat pe 6 Aprilie 2009 00:20
A incercat careva Vichy Normaderm - cred

ANIKSAMAIA
Postat pe 8 Aprilie 2009 18:11
Eu folosesc cremele si cosmeticele de la Forever care au la baza gelul de aloe vera cu proprietati benefice asupra pielii si sunt foarte multumita de ele.exista o varietate mare si se pot combina.Aincercat cineva aceste produse naturale?
De exemplu fardurile Sonya sunt unice in lume , au la baza aloe vera .
rodilantos
Postat pe 10 Aprilie 2009 00:51

FOREVER ALOE SCRUB-GEL EXFOLIANT PENTRU PIELE
Forever Scrub indeparteaza stratul de celule moarte,puncte negre,curatind in profunzime.Are la baza microsfere de ceara de jojoba intr-o baza bogata de Aloe Vera Gel,penetreaza usor si in profunzime porii pielii,indeparteaza delicat stratul superficial de celule moarte fara sa ranesca si fara sa provoace micro-zgarieturi ca alte exfoliante.
Confera un aspect neted,placut epidermei,lubrefiaza si hraneste pielea chiar in timpul procesului de curatire, protejand-o impotriva deshidratarii si a efectelor nocive cauzate de exfoliatori chimici din alte produse similare.
Microparticulele de jojoba activeaza circulatia in tesutul conjuctiv,ajuta la descuamarea celulelor devitalizate.Aloe Srub este ideal atat pentru piele normala cat si pentru cea grasa.Pentru ca actioneaza delicat poate fi folosit chiar zilnic.
Se aplica pe fata sau pe corpul umed si timp de 2-3 min se maseaza usor pielea cu varful degetelor prin miscari circulare.Se adauga apa daca e necesar.Clatiti bine uscati si puteti aplica o crema hidratanta (ALOE MOISTURIZING LOTION bogata in elastina,colagen si aloe vera sau ALOE LOTION bogata in aloe si vitamina E )pentru a completa ingrijirea pielii.118 ml Pentru informatii suplimentare adresa mea este rodilantos@yahoo.com
rodilantos
Postat pe 10 Aprilie 2009 01:26
Eu folosesc miere de albine, o intind pe fata intr-un strat subtire, o las cateva minute (5-10min) dupa care imi apas mainile (curate )pe fata si le retrag rapid.Mi se pare un tratament sanatos si ...ieftin
gabriela67
Postat pe 29 Aprilie 2009 16:35
Daca se doreste un tratament mai elaborios atunci se apeleaza la un salon de frumusete.Succes si sa fiti tinere si frumoase mereu!
Oare chiar nu putem trai fara "Forever" , "Amway".....
Chiar trebuie sa le dam salarii ...."unor Diamanti"
gabriela67
Postat pe 29 Aprilie 2009 16:41
este intradevar bun DR. Harris`Original DermalMagic ? Cine l-a folosit?
catalinaiulia
Postat pe 10 Mai 2009 09:25
fetelor ati folosit DR. Harris`Original DermalMagic ? Sunteti multumite? Isi merita banii?
catalinaiulia
Postat pe 10 Mai 2009 09:27
De la: romdesimed, la data 2009-02-10 16:40:28
De la: semele_28, la data 2009-02-10 11:36:36ai scris ca dermalmagic are in compozitie methylparaben. toata lumea stie ca e un ingredient cancerigen...si cand ma gandesc ca il folosesti pe o piele sensibila si cu rani deschise poate de la pitigatul cosurilor...nu doresc sa imi imaginez ce s-ar putea intampla...


Pentru culktura ta generala...

GLYCERYL POLYMETHACRYLATE-agent emolient si care ajuta la "texturizarea mai buna a cremei

GLYCERIN ETHOXYDIGLYCOL-s-a descoperit recent ca glicerina fixeaza in piele exact cantitatea de apa care este nevoie, adica o hidratare optima

PHENOXYETHANOL-conservant folosit des in cosmetica, prezinta printre cele mai putine riscuri de iritatii printre conservanti

SODIUM HYALURONATE-este acidul hialuronic, un hidratant de ff mare calitate, substanta de noua generatie

PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL-agent emolient si care "ingroasa"...aceasta substanta peg este prescurtarea de la polyethylene glycol..o substanta ce se foloseste in combinatie cu alti ingredienti in cosmetica...

PHYTOL-subcomponenta a vitaminei E. Se pare ca ar avea niste proprietati anti-oxidante, desi efectele asupra pielii nu sunt atat de cunoscute

MICA-mineral folosit pt a da produsului stralucire etc...adica sa arate crema bine

HYDROLYZEDULVA LACTUCA EXTRACT- ulva lactuca este un extract dintr-o planta ce are proprietati anti-oxidante si anti-iritante...Nu stiu ce e cu acel Hydrolyzed...de obicei apare alaturi de un alt cuvant si se refera la o proteina...

PROPYLENE GLYCOL-agent umectant folosit pt transportarea substantelor active din creme in straturile profunde ale epidermei...desi au fost zvonuri ca ari fi cancerigen si toxic pt piele, nici o dovada in acest sens nu a fost adusa, ba mai mult...s-a dovedit a fi inofensiv

METHYLPARABEN,PROPYLPRARABEN-conservanti cu risc minim de iritatii, folositi pt prevenirea eventualelor ciuperci sau bacterii ce se pot dezvolta intr-o crema...

HELIANTHUS ANNUUS-ulei non-volatil folosit in cosmetica. Poate fi comedogen, dar cum e crema de ochi nu ar trebui sa fie nici o problema.

ANDROGRAPHOLIDE-componenta a Andrographis paniculata, o planta comuna in India cu proprietati anti-inflamatorii si anti-oxidante. Mi se pare ca se gaseste si in China...

PANTHENOL-vit B...mici cercetarii arata ca ar avea efect hidratant si cicatrizant...dar fiind la capatul listei nu prea vad ce efect ar putea avea

BISABOLOL-extras din musetel, anti-iritant.

HYDROLYZED MILK PROTEIN-proteina din lapte, proprietati hidratante si emoliente

PLANKTTON-sincer aici nu sunt sigura cred ca este vorba de un extract de alga tot marina cu proprietati anti-oxidante

BUTYLENE,GLYCOL-tot aia cu PROPYLENE GLYCOL

TRITICUM VULGARE-am lapsus acum, o sa imi amintesc

GLYCINE SOJA-ulei derivat din soia salbatica, cu proprietati hidratante f mari...comedogen dar pt ochi e ff bun

ADENOSINE CYCLIC PHOSPHATE-aici e mai complicat, e prea mult de scris, oricum se pare ca substanta asta n-are nici un efect folosita pe piele...cel putin nu s-a demonstrat

HYRDOLYZED SOY FLOUR-proprietati hidratante

Restul de ETHYLPARABEN, BUTYLPARABEN, ISOBUTYLPARABEN sunt iar conservanti cu risc mic de iritatii folositi pt ptrevenire formarii de bacterii, ciuperci in creme...

Off! Am terminat

ATATEA CHIMICALE?....SI SA DAM SI O CARUTA DE BANI
gabriela67
Postat pe 10 Mai 2009 16:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Machiaj de Revelion 2011 - Ochi 1 De la: danyx 30 Decembrie 2010 15:05
Aplic unghii false profesionale,gel pe unghii -Timisoara 2 De la: aandaa 20 Noiembrie 2010 12:17
Salut 9 De la: kudika_nikole 22 Noiembrie 2011 01:46
Produse Mary Kay 1 De la: Mereu_Frumoasa 10 Februarie 2011 10:41
Parul cret 5 De la: iulianaa_blnd 16 August 2011 17:59