cicatrici

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:
Rating curent cicatrici: (4.5 din 2 voturi)

Fosta membra Kudika.ro
as vrea sa stiu parerea voastra...cu ce as putea trata niste cicatrici sub forma unor "floricele"?in afara de chirurgie...am inteles ca sunt niste produse pe baza de colagen...da nu stiu absolut nimic despre cat costa...ce si care sunt bune
Raporteaza abuz de limbaj
michelle_venus_21 Avatarul lui michelle_venus_21

113 mesaje

Du-te la o clinica estetica...peeling-uri, dermoabraziune, microdermoabraziune, laser...alte metode nu exista.
necunoscut Avatarul lui necunoscut

1 mesaj

mi'am acoperit cicatricea de pe burta cu un tatuaj dragut :d
laviniaraduta Avatarul lui laviniaraduta

10 mesaje

De la: abigail, la data 2008-11-21 14:44:25as vrea sa stiu parerea voastra...cu ce as putea trata niste cicatrici sub forma unor "floricele"?in afara de chirurgie...am inteles ca sunt niste produse pe baza de colagen...da nu stiu absolut nimic despre cat costa...ce si care sunt bune

sal fetelor si eu vreau sa stiu cum sa fac ssa scap de niste floricele la genunchi....
ralu_alina_2002 Avatarul lui ralu_alina_2002

2 mesaje
Oras: sighisoara

Cu CONTRACTUBEX scapi de cicatrici. Eu ma fac de cateva zile, 2-3 zile si nu stiu ce sa zic...inca nimic, dar rezultatul va fi in timp..se spune.
Fosta membra Kudika.ro
ai incercat sa folosesti softlaser pentru a scapa de cicatrici? eu am pielea foarte fina, cum ma lovesc, dupa ceva timp, ma aleg cu cicatrici.
Acest softlaser este un aparat cu laser benefic pentru combatarea impuritatilor, herpesului, a cicatricelor etc.
eu mi l-am comandat online de la un magazin de tehnica medicala si mi-a fost livrat acasa prin curier rapid. acesta este site-ul : www.tehnica-medicala.ro/products.php?product=Softlaser-SL30
Fosta membra Kudika.ro
nu am mai intrat de mult...problema este ca am aceste "floricele"pe tot corpul...deci peeling-ul sau orice alta metoda m-ar costa mult...healthy...u esti sigura de acest aparat?nu as vrea sa dau banii de aiurea...nu prea imi permit...mi-a mai fost recomandata retina a,dar am inteles ca are efecte secundare:iritatii si nu as vrea sa se intample ceva cu pielea mea:D.e de ajuns ce am :)
Fosta membra Kudika.ro
De la: ralu_alina_2002, la data 2009-05-13 10:36:12Cu CONTRACTUBEX scapi de cicatrici. Eu ma fac de cateva zile, 2-3 zile si nu stiu ce sa zic...inca nimic, dar rezultatul va fi in timp..se spune.

Contractubex gel nu este pentru acest gen de cicatrici...din cate stiu eu...am intrebat pe multa lume si parerile erau impartite...numai pt cicatricile la suprafata si nu sapate in piele

113 mesaje

Dermoabraziune si microdermaabraziune; am inteles ca pretul este pana in 200 lei sedinta.Eu cred ca se merita daca ai pe spate, decolteu si maini.

Cremele pt cicatrici gen Contaubex sunt pentru cicatrcile noi, adica ai facut o operatie, o lovitura etc, etc (am intrebat saptamana aceasta o farmacista) si ajuta vindecarea evitand formarea cicatrcilor. Dar nicidecum pentru cicatrcicle vechi.

Pt cicatrcile vechi sunt o multime de tratamente care se pot face sa dispara. E adevarat, costa, dar exista rezolvare pentru ele:
--peeling chimic
--peeling cu acizi de fructe
--mezoterapie
--dermoabraziune si microdermoabraziune
--laser
Fosta membra Kudika.ro
in microdermabraziune...nu am incredere deloc...am fost cu o prietena..pt niste semne minore...si nu s-a observat nimic...iar cosmeticiana m-a sfatuit sa nu incerc pentru ca nu lucreaza in profunzime acel aparat...acum e posibil sa existe mai multe tipuri
healthy007520 Avatarul lui healthy007520

1 mesaj

as vrea un raspuns de la tine sa stiu daka ti-au trecut

113 mesaje

Pai trebuie facute cel putin 2 sedinte.
In cazul laserului la fel, dupa o sedinta nu sunt cine stie ce efecte, trebuie repetata actiunea. Numai ca laserul este scump.

IOANA1947 Avatarul lui IOANA1947

364 mesaje
Oras: bucuresti

AICI ! (tratamente la cabinet)
ACOLO ! (tratamente distale)
Pentru ADULTI SI COPII
TERAPIE CU LUMINA SI APA VIE
ENGLEZA si ROMANA si EBRAICA.
PROFESIONALISM , RESPECT , CREATIVITATE , ARMONIE , SANATATE.
LIGHT MASSAGE and LIGHT COSMETIC ,
SUB SUPRAVEGHERE MEDICALA SI
CONSILIERE PSIHOLOGICA,
REFLEXOTERAPIE ,
MASAJ DE RELAXARE SI TERAPEUTIC,
TRATAMENTE COSMETICE
TRATAMENTE ENERGETICE
CU LUMINA POLARIZATA (BIOPTRON PRO) ,
RAZE INFRAROSII SI HELIU(CERAGEM).
dar si
TIBETAN REIKI , ASCENSION REIKI, PRANIC HEALING ,FENG SHUI, RADIESTEZIE si INFORENERGETICA,CHI_CHUNG MEDICAL, PSIHOTERAPIE PRANICA, FENG SHUI PRANIC&VASTU,
CRISTALOTERAPIE PRANICA , CROMOTERAPIE,MELOTERAPIE, AROMOTERAPIE , etc) dar si cursuri de
USUI and TIBETAN REIKI, ASCENSION REIKI, POWER KI
oferim gratuit cu IUBIRE SI RECUNOSTINTA
LEAVING WATER THERAPY
APA VIE
=apa structurata si energizata cu proprietati terapeutice si bactericide .
Cerem si oferim seriozitate.
Pentru informatii suplimentare si programare va rugam sa ne contactati.
ioana.bobocea@yahoo.com
0744.300.432 (IOANA)
Fix ; 021.420.80.96

113 mesaje

valy_cy Avatarul lui valy_cy

51 mesaje

Pentru cicatrici fff eficient este kitul de tratament Dr. Harris`Original Dermal Magic (exfoliant si gel hidratant). Este natural, cu o concentratie ff mare in substante active din plante:aloe vera, iarba de mare , musetel, salvie, macese .