Setari Cookie-uri

cicatrici

as vrea sa stiu parerea voastra...cu ce as putea trata niste cicatrici sub forma unor "floricele"?in afara de chirurgie...am inteles ca sunt niste produse pe baza de colagen...da nu stiu absolut nimic despre cat costa...ce si care sunt bune
sandrik
Postat pe 21 Noiembrie 2008 14:44
Du-te la o clinica estetica...peeling-uri, dermoabraziune, microdermoabraziune, laser...alte metode nu exista.
michelle_venus_21
Postat pe 5 Ianuarie 2009 11:06
mi'am acoperit cicatricea de pe burta cu un tatuaj dragut :d

Postat pe 5 Ianuarie 2009 17:03
De la: abigail, la data 2008-11-21 14:44:25as vrea sa stiu parerea voastra...cu ce as putea trata niste cicatrici sub forma unor "floricele"?in afara de chirurgie...am inteles ca sunt niste produse pe baza de colagen...da nu stiu absolut nimic despre cat costa...ce si care sunt bune

sal fetelor si eu vreau sa stiu cum sa fac ssa scap de niste floricele la genunchi....
laviniaraduta
Postat pe 9 Martie 2009 10:04
Cu CONTRACTUBEX scapi de cicatrici. Eu ma fac de cateva zile, 2-3 zile si nu stiu ce sa zic...inca nimic, dar rezultatul va fi in timp..se spune.
ralu_alina_2002
Postat pe 13 Mai 2009 10:36
ai incercat sa folosesti softlaser pentru a scapa de cicatrici? eu am pielea foarte fina, cum ma lovesc, dupa ceva timp, ma aleg cu cicatrici.
Acest softlaser este un aparat cu laser benefic pentru combatarea impuritatilor, herpesului, a cicatricelor etc.
eu mi l-am comandat online de la un magazin de tehnica medicala si mi-a fost livrat acasa prin curier rapid. acesta este site-ul : http://www.tehnica-medicala.ro/products.php?product=Softlaser-SL30
kudika006707
Postat pe 30 Mai 2009 01:28
nu am mai intrat de mult...problema este ca am aceste "floricele"pe tot corpul...deci peeling-ul sau orice alta metoda m-ar costa mult...healthy...u esti sigura de acest aparat?nu as vrea sa dau banii de aiurea...nu prea imi permit...mi-a mai fost recomandata retina a,dar am inteles ca are efecte secundare:iritatii si nu as vrea sa se intample ceva cu pielea mea:D.e de ajuns ce am :)
sandrik
Postat pe 22 August 2009 19:58
De la: ralu_alina_2002, la data 2009-05-13 10:36:12Cu CONTRACTUBEX scapi de cicatrici. Eu ma fac de cateva zile, 2-3 zile si nu stiu ce sa zic...inca nimic, dar rezultatul va fi in timp..se spune.



Contractubex gel nu este pentru acest gen de cicatrici...din cate stiu eu...am intrebat pe multa lume si parerile erau impartite...numai pt cicatricile la suprafata si nu sapate in piele
sandrik
Postat pe 23 August 2009 10:37
Dermoabraziune si microdermaabraziune; am inteles ca pretul este pana in 200 lei sedinta.Eu cred ca se merita daca ai pe spate, decolteu si maini.

Cremele pt cicatrici gen Contaubex sunt pentru cicatrcile noi, adica ai facut o operatie, o lovitura etc, etc (am intrebat saptamana aceasta o farmacista) si ajuta vindecarea evitand formarea cicatrcilor. Dar nicidecum pentru cicatrcicle vechi.

Pt cicatrcile vechi sunt o multime de tratamente care se pot face sa dispara. E adevarat, costa, dar exista rezolvare pentru ele:
--peeling chimic
--peeling cu acizi de fructe
--mezoterapie
--dermoabraziune si microdermoabraziune
--laser
michelle_venus_21
Postat pe 23 August 2009 16:08
in microdermabraziune...nu am incredere deloc...am fost cu o prietena..pt niste semne minore...si nu s-a observat nimic...iar cosmeticiana m-a sfatuit sa nu incerc pentru ca nu lucreaza in profunzime acel aparat...acum e posibil sa existe mai multe tipuri
sandrik
Postat pe 23 August 2009 17:16
as vrea un raspuns de la tine sa stiu daka ti-au trecut
healthy007520
Postat pe 17 Octombrie 2009 18:51
Pai trebuie facute cel putin 2 sedinte.
In cazul laserului la fel, dupa o sedinta nu sunt cine stie ce efecte, trebuie repetata actiunea. Numai ca laserul este scump.

michelle_venus_21
Postat pe 18 Octombrie 2009 15:08
AICI ! (tratamente la cabinet)
ACOLO ! (tratamente distale)
Pentru ADULTI SI COPII
TERAPIE CU LUMINA SI APA VIE
ENGLEZA si ROMANA si EBRAICA.
PROFESIONALISM , RESPECT , CREATIVITATE , ARMONIE , SANATATE.
LIGHT MASSAGE and LIGHT COSMETIC ,
SUB SUPRAVEGHERE MEDICALA SI
CONSILIERE PSIHOLOGICA,
REFLEXOTERAPIE ,
MASAJ DE RELAXARE SI TERAPEUTIC,
TRATAMENTE COSMETICE
TRATAMENTE ENERGETICE
CU LUMINA POLARIZATA (BIOPTRON PRO) ,
RAZE INFRAROSII SI HELIU(CERAGEM).
dar si
TIBETAN REIKI , ASCENSION REIKI, PRANIC HEALING ,FENG SHUI, RADIESTEZIE si INFORENERGETICA,CHI_CHUNG MEDICAL, PSIHOTERAPIE PRANICA, FENG SHUI PRANIC&VASTU,
CRISTALOTERAPIE PRANICA , CROMOTERAPIE,MELOTERAPIE, AROMOTERAPIE , etc) dar si cursuri de
USUI and TIBETAN REIKI, ASCENSION REIKI, POWER KI
oferim gratuit cu IUBIRE SI RECUNOSTINTA
LEAVING WATER THERAPY
APA VIE
=apa structurata si energizata cu proprietati terapeutice si bactericide .
Cerem si oferim seriozitate.
Pentru informatii suplimentare si programare va rugam sa ne contactati.
ioana.bobocea@yahoo.com
0744.300.432 (IOANA)
Fix ; 021.420.80.96



IOANA1947
Postat pe 23 Octombrie 2009 14:25
michelle_venus_21
Postat pe 23 Octombrie 2009 15:03
Pentru cicatrici fff eficient este kitul de tratament Dr. Harris`Original Dermal Magic (exfoliant si gel hidratant). Este natural, cu o concentratie ff mare in substante active din plante:aloe vera, iarba de mare , musetel, salvie, macese .
valy_cy
Postat pe 25 Octombrie 2009 10:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
stie cineva o crema autobronzanta buna? 15 De la: office_salinasusesi_ro 17 Aprilie 2010 10:25
remodelare corporala 14 De la: office_salinasusesi_ro 4 Iunie 2010 10:20
MASCA DE SILICON 1 De la: kudika486695 10 Iunie 2012 07:26
curs machiaj semipermanent 1 De la: cursuriestetika 2 Martie 2012 14:35
Extensii de par 4 De la: full_extension 14 Septembrie 2009 14:02