Setari Cookie-uri

tratament negi

buna..am si eu o intrebare.
imi puteti spune vreun tratament pt negi?
am aceasta problema de cativa ani. desi unul l-am indepartat printr-o operatie (era pe frunte si destul de inestetic), as dori sa stiu daca exista si alte tratamente (pot fi si naturiste)...ele cik sunt ereditare si pot fi si cancerigene.
ms mult

Postat pe 4 Martie 2009 18:02
buna,un tratament bun si eficient,este sa pui de 2 ori pe zi ulei de recin imbibat in vata .Dureaza un pic dar o sa ai rezultate bune succes
taturodica
Postat pe 19 Martie 2009 06:31
Buna.
Aceasi problema am avut si eu. Dar am scapat pff. Iti recomand rostopasca este o planta care se gaseste pe toate drumurile, dar mai putin acum ca e iarna. Dar poti sa cauti la plafar tinctura de rostopasca e la fel. Multa bafta. O zi buna.
deea_baby20
Postat pe 19 Martie 2009 08:09
am avut si eu mai multi negi (10)pe maini. am scapat doar cu un gel pentru negi de la schol.se gaseste in farmacii .intr-o sapt nu mai existau. bafta
cryblue
Postat pe 19 Martie 2009 08:24
incearca sa prepari o crema pe care sa o aplici de 2 ori pe zi formata din 2-3 linguri de crema galbenele (din aceea consistennta) cu 3 ling ulei ricin si o sticluta tinctura rostopasca
almand19
Postat pe 19 Martie 2009 08:28
Se gaseste in farmaciile naturiste un gel Verolit Forte, este preparat din plante si este foarte bun.
Pe mine m-a ajutat sa scap de multi negi.
Multa sanatate!
Lore80
Postat pe 19 Martie 2009 08:58
Foarte bun si eficient este tratamentul cu plasturi de la Scholl - Removal Veruca(se gaseste in farmacii). Prospectul este in cutie.
Dara68
Postat pe 19 Martie 2009 09:06
exista o solutie foarte buna: DUOFILM
0351431835
Postat pe 19 Martie 2009 09:34
Veruca de la sholl e ffff bun si nu numai pentru negi ci si pentru bataturi. E un tub micut, dar care te tine pentru intregul tratament si il poti gasi in farmacii.
bebemica
Postat pe 19 Martie 2009 09:35
Buna! Sotul meu avea negi pe maini(mai precis pe degete) si, la recomandarea unei farmaciste,a incercat DUOFILM.Este foarte bun;intr-o saptamana a scapat de ei.Bafta!
cmardale
Postat pe 19 Martie 2009 09:54
exista tinctura de rostopasca,aceasta aplicata local te poate scapa de ei
mia_velch
Postat pe 19 Martie 2009 10:17
foloseste cu incredere tinctura de iod, speli zona in cauza si apoi aplici de mai multe ori pe zi plus seara, este un tratament naturist
este de durata si se usuca
nu raman nici un fel de semne
kayra
Postat pe 19 Martie 2009 14:03
Am avut si eu aceasta problema si am gasit in farmacie VEROLIT costa 8 roni este foarte bun si dai de 3 ori pe zi cam 2-3 saptamini si sa vezi ca rezultatul este miraculos se usuca si dispar fara sa observi nu ramin semne.
kudika029952
Postat pe 19 Martie 2009 14:38
Buna.Eu am avut probleme cu negii pe degetele de la maini.Am si cauterizat cativa la dermatolog si degeaba.Am folosit diferite tratamente naturiste fara nici un rezultat.Cea mai buna solutie si scapi de ei este: Duofilm de la farmecie.Intre timp este recomandata si vitamina C zilnic.Dupa ce am folosit Duofilm am scapat de ei si nici nu mi-au mai reaparut de 3 ani.Mult succes.
carmen26ro
Postat pe 19 Martie 2009 22:53
Un produs garantat: pomelo (se gaseste la supermerket) - intareste sistemul imunitar (foarte serios). Mama mea a avut niste negi pe buze si pe maini, a consumat pomelo si au disparut negii.

Mai natural si sanatos de atat?

Multa sanatate!
lucurs
Postat pe 19 Martie 2009 23:00
Un tratament natural si foarte eficient este sa masezi negul respectiv cu suc de usturoi de mai multe ori pe zi, nu trebuie sa te speli 2, 3 ore pe zona respectiva. In cel mult doua saptamani negul va cadea si zona se va cicatriza.
caminedelea
Postat pe 19 Martie 2009 23:23
De la: deea_baby20, la data 2009-03-19 08:09:42Buna.
Aceasi problema am avut si eu. Dar am scapat pff. Iti recomand rostopasca este o planta care se gaseste pe toate drumurile, dar mai putin acum ca e iarna. Dar poti sa cauti la plafar tinctura de rostopasca e la fel. Multa bafta. O zi buna.

Da rostopasca este f. buna.Pui pe neg de cate ori poti zeama din codita.
lucia12
Postat pe 20 Martie 2009 14:05
Eu am scapat de ei cu ajutorul frunzelor de nuci- prinse cu un plasture de locul afectat.Mai eficienta ar fi coaja verde de nuci. Din pacate acum nuse poate face acest tratament
anaelena.avram
Postat pe 20 Martie 2009 14:12
da,asta e cel mai eficient.Adica DUOFILM.
bouaru_lenuta
Postat pe 20 Martie 2009 17:15
eu am ajuns la concluzia ca sunt molipsitori negii
am avut si eu unul in palma sub degetul inelar ..... enervant neg ... l-am luat de la o colega de clasa care era plina pe maini .... tot ma prindea de mana si mi-a parut si mie .... nu stiam atunci de toate cremele expuse mai sus..... eu mi l-am tot smuls cu penseta ... avea o gramada de radacini si tot le-am scos curgea putin sange .... am mai dat si cu rostopasca de cateva ori cand gaseam pe la bunici si mi-a trecut ..... eram pustoaica.... aveam vreo 14-15 ani .... acum nu as mai face ¨operatii¨ de capul meu ... cel mai binee sa folosesti una din cremele expuse mai sus .... sigur iti vor fi de ajutor ... bafta
jessica23_healthy
Postat pe 21 Martie 2009 01:00
si eu am avut acesti negi nesuferiti si tot la fel iam desfacut la varf
(ramificat vitele din care este compus)apoi le-am smuls cu penseta intradevar curge putin sange dar il tamponezi cu un pansament imbibat in iod sau propolis cu alcool sau suc proaspat de rostopasca obtinut din ruperea unei frunze de la plante proaspete.Mentionez se smulg nu toate firicelie de o data ci pe rand.Am concluzionat ca aceasta este cea mai rapide si eficienta metoda.Daca mi-ar mai iesi vreo unul la fel asi proceda.
kudika185802
Postat pe 21 Martie 2009 15:42
buna, tratament foarte bun cu rostopasca vine primavara si vei gasi cat de curand pui de cateva ori pe zi sucul din radacina ,in maxim o saptamana iti vor disparea
dana_mary72
Postat pe 21 Martie 2009 19:35
Intreaba la farmacie de nitrat de argint.Eu asa am scapat de negi cand eram copil...aveam la toate degetele....cu nitrat am scapat definitiv. Va puuuup!!Succes.
irina_dinca
Postat pe 21 Martie 2009 21:25
M-am chinuit cu o veruca in talpa timp de jumatate de an. Medicul mi-a recomandat plasturi de la Scholl dar nu au avut efectul scontat, chiar daca am folosit aproape o cutie intreaga. Am cumparat Verolit din intamplare si dupa cateva aplicari am scapat de ea.
kz05
Postat pe 21 Martie 2009 22:30
exista in farmacie Verrumal pt tratarea negilor succes
elena_vintan
Postat pe 1 Aprilie 2009 18:29
http://www.efarma.ro/products.php?id=1528 este un link pt. duofilm
Eu l-am folosit si un neg mai vechi si mare a trecut in 3 luni ( dar nu am folosit crema in fiecare zi) si celelalte 3 mi-au trecut intr-o luna.
ninapaul2003
Postat pe 26 Mai 2009 08:32
Nu va vine sa credeti cu cei ii starpesc eu !!cu esenta de otet,au avut si copii f multi mai ales intre degetele de la picioare, erau groaznic de urati si am tot pus pe ei esenta de otet si i-am scapat,in fiecare zi se pune pe ei cu un betisor de ureche sau o scobitoare,pisca un pic dar asta nu e rau ca isi face efectul!!succes !!!
babalica
Postat pe 26 Mai 2009 08:42
CEA MAI BUNA SI MAI NATURALA METODA, SI MAI EFICIENTA ESTE ROSTOPASCA
NENUMARATI NEGI A AVUT SORA MEA SI CU ROSTOPASCA FOLOSITA IN TIMPUL VERII, IAU DISPARUT ABSOLUT TOTI
cris2181
Postat pe 26 Mai 2009 08:44
Buna am avut si eu si am scapat cu rostopasca este o planta care are in tulpina un lichid galben aplica de cateva ori si vei vedea ca o sa usuce negul. Eu recomand cu incredere, vei vedea ca vei fi multumita.
luky2005
Postat pe 26 Mai 2009 08:46
Eu am folosit un produs mai scump, comandat de pe internet HISTOFREEZER, dar am scapat definitiv de ele, am avut vreo 10 pe talpa.
dianaxxx
Postat pe 26 Mai 2009 09:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
O noua coafura 2 De la: kudika325951 17 Octombrie 2010 15:36
Ingrijire post epilare 2 De la: chery_1995 19 Iunie 2013 18:54
buna 8 De la: kudika480297 26 Martie 2012 23:36
DIABET 1 De la: romdesimed 3 Februarie 2009 09:04
Fara menstruatie 12 De la: maria_popescu2011 23 Aprilie 2012 00:55