Setari Cookie-uri

Ce parere aveti despre Reductil?

Destinat persoanelor care l-au utilizat.Nu vorbiti din auzite

Multumesc
diddy_j_fox
Postat pe 3 Februarie 2009 21:46
ce vrei sa stii despre Reductil?
evelina12
Postat pe 18 Februarie 2009 08:40
despre reductil e suficient sa intri pe google sa citesti prospectul si sa te gindesti de un milion de ori inainte sa-l iei ;am o colega care a luat reductil este la prima luna si spre surprinderea mea am vazut ca a slabit si a reusit sa scape de burtoi in schimb eu am avertizat-o k am mai citit despre el pe forum k unele fete sau simtit rau de la el,dar ea continua si acum si o admir totusi ca are curaj iar daca stai prost cu inima cu sanatatea in general poate sa-ti afecteze sint atit de tentata si eu sa incerc dar totusi imi este frica pt ca deja simt cum organismul meu numai e ca la 20 de ani si il simt ca deja a obosit la cei 28 de ani pe care ii am acum,in concluzie intr-adevar slabesti uimitor toti colegi au ramas asa cind au vazut-o pe tipa asta dar, pe viitor este posibil sa se ingrase mai rau, numai Dumnezeu stie .succes
bogdan_7000
Postat pe 18 Februarie 2009 23:25
si eu l-am folosit, mi l-a recomandat un medic...rezultatele nu au fost prea grozave si efectele adverse pe care le are asupra organismului ar trebui sa te faca sa te mai gandesti inainte sa-l folosesti
raloocutza1985
Postat pe 19 Februarie 2009 15:44
eu am slabit 1o kg cu reductil si regim dis intr-o luna
kudika103053
Postat pe 3 Martie 2009 11:45
Am folosit reductil la recomandarea medicului! Mi-a folosit, am slabit 7 kg, am tinut si o dieta foarte stricta,dar mi-a facut si rau! Foarte rau! L-am oprit din proprie initiativa !Am avut probleme cu ficatul si inima ! Pe cat posibil sa va feriti de el!Sanatate!
coldwind
Postat pe 18 Martie 2009 09:05
La fel mi s-a intmplat si mie.l-am luat la recomandarea medicului dar dupa 3 luni am inceput sa am palpitatii la inima. l-a oprit.dar poate sunt persoane care il pot folosi
Dulgheruanca
Postat pe 18 Martie 2009 18:27
...eu am luat reductil anul trecut...aproape 3 luni...nu mi;a fost deloc rau de la el...a trecut deja un an de cand nu mai iau si nu m;am ingrasat...doar oscilez puntin cu 2 kg in plus la sarbatori....dar la fel cum au spus fetele mai sus...nu la toti reactioneaza la fel...
aadelinnne
Postat pe 18 Martie 2009 18:32
AM facut cea mai mare prostie din viata mea can am folosit acest medicament-duma 4 zile am ajuns la spital nu stiu cum de ai suportat tu atat timp acest medicament---eu am sute de diete am incercat toate formele de slabire nu cred in nimic pur si simplu ascultand tot felul de prostii am pierdut timpul si bani acum folosesc o propie dieta de la mine inventata cel putin nu ma mai prosteste nimeni daca gresesc nu mai am de ce sa dau vina pe nimeni -iti propun un sfat prietenesc-nu te lua dupa nici un medic -nu folosi medicamente de slabire incearca sa-ti faci tu o dieta din ceea ce iti place tie,,dar cand o incepi ti-asi propune unele metode-sa joci sah cu metabolismul tau succes
kudika004145
Postat pe 18 Martie 2009 18:39
am spus pe undeva pe acest site la o alta rubrica legata de modul de a slabi cum ca aveam o colega care a luat reductil si ca a slabit uimitor incit si eu o invidiam pt curajul ei si eram gata sa-l incerc dar totusi frica de a-l incerca ca se poate sa patesc ceva ma oprea;ei bine fata asta nu a vrut sa asculte de sfaturile celorlalte fete si nu numai ca mai sint cazuri pe acest forum care au folosit reductil si a avut aceleasi simtome;si cum spuneam a ajuns la urgente nu mi-a povestit multe de cum se simtea dar am inteles ca de fapt eu am facut bine ca nu l-am luat iar eu in schimb beau ceai verde si numai maninc pinne multa si grasimi si incerc sa maninc mai putin si am slabit 5 kg si incet incet o sa fie bine succes
bogdan_7000
Postat pe 22 Martie 2009 20:40
Eu am luat Reductil (si mai iau in continuare) si nu am avut nici o problema de la el.Intr-adevar am slabit pt. ca iti reduce senzatia de foame si transpiri foarte mult de la el , iar daca faci si putin sport rezultatele se cunosc si mai repede.Nu am tinut nici un regim si toata ziua stau pe scaun la birou (....si tot am slabit) Dar ar fi o problema,cel putin din cate am observat eu!Daca il intrerupi te ingrasi la loc si chiar intr-o perioada mai scurta de timp...cel putin la mine asa s-a intamplat.
nina25_healthy
Postat pe 30 Aprilie 2009 10:07
am slabit cu reductil 7 kg in 1 luna apoi nimik
apoi peste cam 6 luni am pus la loc
nu am tinut regim
AMIRAH
Postat pe 14 Mai 2009 15:48
Eu am luat reductil 3 luni, timp in care am baut si cate 2 L de apa pe zi si am mancat doar dimineata, restul zilei fructe. Am slabit 10 kg sau 12.
Acum, dupa 6 luni de cand nu mai iau, am luat 6 kg. Asta pt ca nu am tinut nici un fel de regim si nu am avut nici un fel de restrictii ( am mancat cartofi prajiti, dulciuri etc)+ am luat vitamine pentru par.
M-ar tenta sa reiau Reductil dar mi-a cazut parul foarte tare de la el.
Plus alte efecte secundare care mi s-au parut mie c-ar fi, dar nu am nici o certitudine.
Insa cat am luat, m-am simtit excelent. Fara Reductil nu as fi putut slabi (taie comunicarea dintre creier si stomac - mesajul "mi-e foame!!!" nu mai ajunge la creier, medicamentul activand la nivel neuronal).
Ca sa dau iar jos kg in plus, vreau sa incerc chestii naturiste: cura cu bors, cea cu otet de mere ... si mancatul fara grasimi, panine, dulciuri .... Sper sa reusesc!

Va doresc multa sanatate!
LittleScorpio
Postat pe 18 Mai 2009 13:55
Am luat Reductil timp de 6 luni...nu am avut cine stie ce reactii adverse, doar putina greata in prima luna...dar nici nu am slabit..
Apoi am aflat ca este foarte periculos, mai ales ca eu am insuficienta cortico-suprarenaliana si nu ar fi trebuit sa il iau deloc...ce bine era daca stiam asta inainte...ca sa nu mai spun ca l-am luat la recomandarea medicului, care se presupune ca ar fi trebuit sa stie care sunt riscurile...
ramo_darkgirl
Postat pe 19 Mai 2009 12:30
Am luat reductil cam o luna..dar rezultatele nu au fost grozave...am slabit cam 2-3 kg ...nu aveam reactii adverse..doar senzatia de sete...acum l-am intrerupt..dar nu am pus nimic la loc..
Dea03
Postat pe 30 Iunie 2009 09:04
si mamei mele i-a fost prescris de doctorul nutritionist reductil. tb sa slabeasca 30 kg insa nu a luat pastilele pana acum tot asa de frica. A ramas sa mai discute cu un alt doctor pentru ca la ce am citit pe net despre reductil imi e frica sa o las sa le ia...........
agny
Postat pe 6 August 2009 14:14
reductilul face ce vrei tu in primele 2 luni:) apoi face numai ce vrea el:)reactii adverse,pune la loc toate kg cate ti le-a dat jos si inca ceva bonus:)incearca sportul,masajul si o dieta suportabila:) slabitul in timp nu lasa urme nedorite!:)
ema25ema
Postat pe 20 Septembrie 2009 17:06
am luat si eu Reductil de 10 o luna de zile, la inceput mi se usca gura foarte tare si putine dureri de cap. Am slabit 7 kg. fara regim(de fapt nici nu poti manca, niciodata nu ti-e foame).Dupa ce nu l-am mai luat,m-am mentinut cateva luni apoi am inceput sa le pun la loc. La momentul actual am inceput din nou sa iau, nu mai am acele reactii adverse dar nici nu mai slabesc. Mai merg 2 saptamani si apoi mai vad ce fac(daca mai continui cu el sau nu)
healthy008764
Postat pe 18 Noiembrie 2009 17:06
eu iau Reductil de aproape 2 luni...in prima luna am scapat de 5 Kg apoi, a doua luna, in prima saptamana am scapat de inca 1 kg apoi...nimic...mai am putin si termin folia pentru a doua luna...nu stiu daca sa mai continui sa iau si a 3 luna daca tot nu a facut mai nimic in luna a doua...voi ce ziceti???este cineva care a stagnat in a doua luna???ce se intampla in continoare????
miki2009
Postat pe 19 Noiembrie 2009 14:13
In 2 Iunie 2009 am luat prima capsula de Reductil . Nu am avut nicio problema, doar putina uscaciune a gurii. Nu il mai iau deoarece intra in conflict cu o medicatie pe care o iau in prezent pentru o afectiune afectiva. Am slabit 20 kg. Dar asta nu din cauza Reductilului. Medicamentul nu ne slabeste, doar actioneaza asupra centrului foamei, Impreuna cu o dieta hipocalorica este super. Dar se ia obligatoriu sub supraveghere medicala si nu este indicat decat persoanelor cu IMC peste 30.
garfield_healthy
Postat pe 21 Decembrie 2009 05:23
De la: healthy008764, la data 2009-11-18 17:06:52am luat si eu Reductil de 10 o luna de zile, la inceput mi se usca gura foarte tare si putine dureri de cap. Am slabit 7 kg. fara regim(de fapt nici nu poti manca, niciodata nu ti-e foame).Dupa ce nu l-am mai luat,m-am mentinut cateva luni apoi am inceput sa le pun la loc. La momentul actual am inceput din nou sa iau, nu mai am acele reactii adverse dar nici nu mai slabesc. Mai merg 2 saptamani si apoi mai vad ce fac(daca mai continui cu el sau nu)


stii ca pe prospect scrie foarte clar ca daca intrerupi tratamentul mai mult de 3 luni nu ai voie sa mai iei deloc reductil, nu?
ramo_darkgirl
Postat pe 21 Decembrie 2009 15:34
Buna Ramo, parerea mea este sa nu mai continui cu Reductil daca nu-si mai face efectul. Citeste cu catentie prospectul si o sa vezi de ce...in plus, din momentul in care nu-si mai face efectul pentru ceea ce l-ai luat initial, incepe sa aiba numai efecte negative asupra organismului. La mine acestea s-au manifestat in mod evident:anghina pectorala si caderea parului, si acum ma chinui sa pastrez ce mai mi-a ramas...cum consideri tu ca e bine pentru tine insa, gandeste-te si mai tarziu ce se va intampla.
miki2009
Postat pe 22 Decembrie 2009 16:25
Sunt fooarteee curioasa LAURALORENA, de ce ai ajuns tu la spital???nu crezi totusi ca exagerezi?
healthy010734
Postat pe 3 Ianuarie 2010 19:41
Uite ca revin dar de data asta nu sunt atat de fericita. Adica sunt, dar nu pentru ca am slabit ci pentru ca traiesc. Reductilul m-a pus la pat. M-au dus cu salvarea la spital, lesinuri repetate, apoi tratamente indelungate. O luna am stat in pat. In plus, am inceput cu atacurile de panica.
Acum nu mai iau nici o pastila dar ma bucur ca am ramas in viata.
garfield_healthy
Postat pe 9 Mai 2010 08:17
Dar de ce luati voi pastile aiurea dupa ureche?Na-ti auzit de medic?
kudika098645
Postat pe 9 Mai 2010 08:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vreau sa ma ingras 29 De la: claudya_elena21 12 Martie 2012 12:44
Am slabit 15 kg in 26 de zile 11 De la: georgy_78 29 Martie 2010 10:49
dureri de picioare... 26 De la: office_salinasusesi_ro 4 Iunie 2010 10:22
da am slabit 19 De la: kudika315844 11 Septembrie 2013 17:41
CUM SA NE INGRASAM 65 De la: yrynagabryela 17 Aprilie 2014 20:54