Setari Cookie-uri

Reductil

Date concrete despre Reductil de le persoane care l-au folosit(asta daca cum mai intra pe acest forum:))

Multumesc
diddy_j_fox
Postat pe 3 Februarie 2009 21:53
Am folosit reductil si in acelasi timp am avut interdictie totala de la mancare - toate astea la indemnul medicului nutritionist. Am slabit 6 kg intr-o luna, si le-am pus f repede la loc.Eu sunt si "rea de foame" si reductilul m-a ajutat in acest sens.
elsa579
Postat pe 4 Februarie 2009 18:41
Buna si multumesc pentru raspuns.
Eu sunt in a 11-a zi de Reductil. Am incercat sa mananc ca la o dieta normala si pana acum am slabit 3 kg; ma simt super bine si sper sa mai slabesc, macar inca 3 kg.
diddy_j_fox
Postat pe 10 Februarie 2009 11:45
pai daca mananci ca la o dieta normala..oricum slabesti.
si eu vreau sa iau reductil..dar prietena mea acre este farmacista..nu mi l-a recomandat.
si eu sunt rea de foame..as manca ncontinuu..nici dieta nu pot tine..vin infometata de la servici si nu stiu ce bag in gura, efectiv nu ma satur cu nimic.
voi cum va simtiti dupa reductil?? reduce pofta de mancare intradevar?
care sunt reactiile adverse? contipatie? ameteli?
Robert
Postat pe 28 Februarie 2009 18:09
buna am o colega vare ia reductil si a slabit vazind cu ochii nici nu ma asteptam iar eu am citit prospectul si m-am lasat de ideea de a-l incerca in primul rind dak ai probl cu inima nu treb sal iei
bogdan_7000
Postat pe 4 Martie 2009 22:02
am luat reductil si in 14 zile am dat jos 5 kg, nu mi-a fost nici foarte rau, mi-a schimbat complet metabolismul, mi-e foarte bine asa. mentionez ca aveam 57 de kg inainte, si acum am 52, dar inainte, daca luam 2 mese pe zi intr-o saptamana ma ingrasam vizibil, v-am zis, aveam un organism ingrozitor. Pastilele astea mi l-au schimbat total, ma simt extraordinar mai ales datorita acestui fapt. pentru mine sunt cele mai bune, avand in vedere ca sunt sedentara si nici nu am chef de sport dupa 8 ore de stat la birou si altele de activitati casnice. sunt grozave!
dana_lacatusu
Postat pe 11 Martie 2009 12:18
Eu am luat reductil fara indicatia medicului si contrar faptului ca este indicat pentru a slabi,eu m-am ingrasat 30Kg cu un comportament foarte ciudat(mancam tot timpul si continuu chiar daca simteam ca nu mai pot).Cand am realizat ca trebuie sa merg la doctor eram deja depresiva si imensa.Endocrinologul mi-a recomandat dieta si alte medicamente,dupa care am revenit la forma initiala ,ba chiar pot spune ca mai bine.
Deci nu luati medicamente chiar si naturiste fara un consult prealabil deoarece pot avea urmari devastatoare.
P.S.Kilogramele le-am acumulat in mai putin de 4 luni si de slabit am slabit in mai putin de 5 luni.
claber
Postat pe 11 Martie 2009 12:29
buna fetelor
si eu am luat reductil , am slabit vreo 6 kg in 20 de zile, totul ok, dar dupa le-am pus la loc cu varf si indesat
oricum am inteles ca dau dependenta.
nu le luati fara recomandare medicala si supraveghere
budurea_mihaelaliliana
Postat pe 19 Martie 2009 21:05
Buna! Eu iau reductil de 6 zile si e ok ,se pare ca am slabit 1 kg.Sper sa fie ok in continuare si sa nu am probleme ma tarziu sau sa pun mult mai mult la loc.
iulika_healthy
Postat pe 24 Martie 2009 14:32
acum catva timp am luat reductil..a fost nemaipomenit..am slabit intr-o luna fara nici o pb.11 kg . am combinat cu lipsa din alimentatie a painii si gimnastica pilates 30 min.de 2 ori pe zi..3 luni am fost ok..dupa care am facut dragutelor o pneumonie de am vazut stele verzi....deci aveti grija ..va scade imunitatea..eu am avut de la pastile si insomnii,constipatie stari nervoase,ameteala..asa ca aveti grija de voi incercati sa slabiti cu salate fructe etc..dar fara pastile!!!
CESSONIA
Postat pe 7 Aprilie 2009 08:43
Reductilul pate fi foarte nociv pentru cei sanatosi si poate provoca daune destul de mari daca este luat fara prescriptia medicului endocrinolog.Acum un an am luat reductil auzind o colega ca a slabit cu el uimitor de mult.Ei ai fusese recomandat de medic dar a omis sa-mi spuna acest lucru.Contrar indicatiilor acetui medicament eu am pus pe mine aprox.30Kg si m-am ales si cu o depresie frumusica(normal cind ma vedeam cu toate acele Kg in plus).
Tot ce pot sa spun ca acum cu ajutorul unui medic endocrinolog foarte bun am revenit la normal si nu as mai incerca niciodata alte medicamente minune pentru a slabi.
claber
Postat pe 7 Aprilie 2009 09:12
buna fetelor. am tot citit despre reductil si nu stiu ce sa fac. as vrea si eu sa folosesc, dar am o intrebare. cele care ati folosit reductil ati observat vreo modificare in ceea ce priveste ciclul menstrual? a intarziat, e mai mult sau mai putin? am auzit ca afecteaza si asta.
healthy001367
Postat pe 7 Aprilie 2009 09:58
Draga ramy_iubitzik sincer mie mi se pare o prostie.
iulika_healthy
Postat pe 7 Aprilie 2009 15:14
De la: iulika, la data 2009-04-07 15:14:51Draga ramy_iubitzik sincer mie mi se pare o prostie.
iulika_healthy
Postat pe 7 Aprilie 2009 15:15
Ramy draga...tu chiar insisti sa umpli forumul cu prostia aia..am inteles odata de doua ori..dar mai opreste-te te rog frumos...si in plus e chiar o tampenie.
GabrielaCri
Postat pe 7 Aprilie 2009 18:48
hey..am folosit si eu reductil, mult, chiar 3 luni in doza mica, apoi am crescut la 1000, am slabit de la 85 la 64 (am 1,74 inaltime), eram fericitaaa, apoi, m am oprit! in 3 luni am ajuns la 96 de kg, va spun cu mana pe inima si fotografii doveditoare! Nu recomand, fara sfatul dr, apoi am primit -cadou - si o draguta de hipotiroidie, depresii, etc. nu va jucati, sunt pe baza de hormoni!
mancati sanatos, legume, fructe, consumati mai mult ceai si mai putin acid, faceti miscare si e ok..Acum..am 80 si sunt in scadere lenta in atentia d nei dr!
Bucurii
yoingerash_forever
Postat pe 15 Aprilie 2009 23:18
buna fetelor..din pacate si eu am luat reductil...dr spune clar ca se ia 3 luni!!! daca nu se ia min 3 luni te ingasi la loc....eu am luat 3 luni si chiar slabisem dar in momentul cand le-am oprit.....am pus de 3 ori mai mult decat am slabit...plus ca provoaca insomnii di stari de rau f des....aveti grija mare....
alexandra_cerasella
Postat pe 2 Mai 2009 23:36
fetelor de ce va chinuiti cu pastile? de ce nu apelati la remodelare corporala? eu am folosit reductil 4 luni la recomandarea endocrinologului si am slabit 16 kg dar intr-un an le-am pus la loc fara sa fac abuz de mancare.acum tin regim asa fara paine dulciuri si cocaturi , fac remodelare de intretinere si sunt f multumita. am in talie cu 12 cm mai putin acum de la remodelare.am gasit in constanta un salon de remodelare mai ieftin si f bun asa ca ...incercati si voi remodelarea corporala 20 sedinte electro cu 250 ron e super k
nicolaeflotentina76
Postat pe 3 Mai 2009 13:56
unde este cabinetul..sunt din c-ta si m-ar interesa si pe mine asa ceva..astept raspuns..
CESSONIA
Postat pe 4 Mai 2009 12:31
asta e salonul din constanta undepoti slabii cu sau fara reductil


JOLIE SALON
str sabinelor nr 26 b
www.sezenstil.com/jolie
0241630033; 0730097003; 0766312119
COSMETICA
EPILAT TOT(Pic+Ax+Ms+Ing)- 50RON
PENSAT+ VOPSIT-15RON
TRATAMENT+MASAJ F-50 RON
REMODELARE CORPORALA
Cati bani ai ptr remodelare corporala?
Vino sa facem un pachet pentru bugetul tau sau alege de mai jos!!!!
ULTRA SLIM (680RON)-10impachetari+10masaje+10 electro
TERMO(450RON)-10 impachetari+10 electro
SUPER SLIM(350RON)-12 electro+5 impachetari
SLIM(250RON)-20 electro
ultra (250/ab-10masaje
*la 3 recomandari ai 40% reducere
nicolaeflotentina76
Postat pe 5 Mai 2009 17:47
Buna fetelor,
Am luat si eu Reductil 3 luni si am slabit vreo 10 kg. Singura problema e ca mi-a cazut f tare parul dupa (eu avand parul pana in talie de lung). Nu il mai iau de jumatate de an si m-am ingrasat vreo 5 kg far asta pentru ca am mancat fara nici o restrictie si toate prostiile si am luat si vitamine pentru par vreo 4 luni dupa. Daca nu ar fi faza cu parul eu as mai lua Reductil. NU imi era foame deloc deloc, ma simteam excelent si am slabit usor si frumos fara sa ma chinui. Mancam doar dimineata mancare, apoi numai fructe in restul zilei si vreo 2L de ceai pe zi. N-as fi putut tine regimul fara Reductil.

Va pup,
Multa sanatate!
LittleScorpio
Postat pe 6 Mai 2009 16:08
Este un subiect bun, felicitari
Si eu am luat 6 luni Reductil de 15 mg avand speranta ca voi slabi nitel
Eu nu mancam mare lucru, nu imi era foame si mancam usor si putin doar ca sa spun ca am mancat ceva.
De slabit poate doar din faptul ca stomacul era mereu gol, insa din grasime nimic.
Am renuntat, efectiv nu avea efect
Sora mea a slabit 20 de kg intr-un an fara regim, dar mancat putin si nu seara cu acest Reductil.
Acum este dependenta de medicatie cu rol de sabotare a foamei. Cum nu inghite nimic, se vede la minut cum creste.
Noi suntem datori sa incercam de toate ca suntem disperati uneori.
Insa care o fi secretul slabirii eficiente..........eu nu-l stiu.
Succes tuturor in atingerea si mentinerea unei greutati normale.
Starlove
Postat pe 5 Iulie 2009 18:29
tarot_healthy
Postat pe 9 Iulie 2009 12:10
Buna! am 1.67 m si 77 kg la doar 23 de ani.Am tinut destule diete de slabit, dar putine au dat rezultate. Slabeam 3-4 kg dupa care puneam la loc.
De o saptamana si o zi am inceput sa iau Reductil si sa fac nitel sport.Cantarul arata aceiasi greutate ca si acum o saptamana, insa corpul meu a inceput sa prinda o forma mai frumusica( m-am subtiat la mijlocel si am scazut 4 cm in solduri).Ma asteptam sa si slabesc,dar...
Oricum ma simt bine luand acest Reductil 10 si sper sa reusesc sa slabesc si eu macar 10 kg cu el.
Pupici

chiva
Postat pe 13 August 2009 15:19
in acest moment ia cineva Reductil??? eu iau de 2 saptamani si am slabit 3 kg insa acum dupa 10 zile, simt ceva intepaturi in inima, usoare ameteli. Stie cineva daca e normal sau e bine sa-l opresc sa nu-mi faca rau??? In ceea ce priveste rezultatul, este unul pozitiv, am dat jos burta, sunt mult mai plina de viata asta pentru ca pe zi ce trece vad ca arat mult mai bine. Insa, ma intereseaza inainte de toate sanatatea, nu am probleme cu inima insa, acum ma sperie acele intepaturi. A mai avut cineva care a luat reductil, astfel de simptome??? Multumesc pentru raspunsul vostru.
miki2009
Postat pe 29 Septembrie 2009 12:43
De la: helty, la data 2009-07-05 18:29:17Este un subiect bun, felicitari
Si eu am luat 6 luni Reductil de 15 mg avand speranta ca voi slabi nitel
Eu nu mancam mare lucru, nu imi era foame si mancam usor si putin doar ca sa spun ca am mancat ceva.
De slabit poate doar din faptul ca stomacul era mereu gol, insa din grasime nimic.
Am renuntat, efectiv nu avea efect
Sora mea a slabit 20 de kg intr-un an fara regim, dar mancat putin si nu seara cu acest Reductil.
Acum este dependenta de medicatie cu rol de sabotare a foamei. Cum nu inghite nimic, se vede la minut cum creste.
Noi suntem datori sa incercam de toate ca suntem disperati uneori.
Insa care o fi secretul slabirii eficiente..........eu nu-l stiu.
Succes tuturor in atingerea si mentinerea unei greutati normale.
Nu este niciun secret,numai ca multi vor sa stea in pat la tv sau cu tastatura in mana cu fastfood-ul langa ei si au pretentia sa slabeasca cu pastile minune,ei afla ca solutia unei siluete si a unei sanatati nu reprezinta un secret,doar ca am uitat sa mai facem miscare.Cand spun miscare nu ma refer la mers pe jos,ci efort fizic sustinut.
ene_m_gabriel
Postat pe 29 Septembrie 2009 12:53
Constat incompetenta medicilor de familie si interesul farmaciilor de a vinde acest medicament tuturor obezilor,oare care este interesul pacientilor,sa arate bine intr-un corp sanatos sau sa arate bine intr-un corp intoxicat si bolnav?
ene_m_gabriel
Postat pe 29 Septembrie 2009 12:58
Stiu pe cineva care a luat pastile dintrastea, desi era de ajuns de slaba. Acum cred ca mai ia inca desi ajunge la aproape 1 an. Primul semn au fost cearcanele si culoarea gri a fetei, apoi faptul ca luni de zile nu a m putut discuta nimic cu ea ca se enerva instant, nici in ziua de azi nu e prea coerenta, insa lundu-le mai rar mai poti discuta ceva cu ea. E clar ca da tot felul de efecte negative, luati de cititi asta:

http://www.pcfarm.ro/prospect.php?id=2247

si o sa va dati seama de ce nu e bine sa il luati fara doctor. Nu de alta, dar e efectiv pentru obezi. Apai fetelor, chiar daca aveti 85 kg, chiar credeti ca sunteti obeze cu adevarat? Nu zic nu, ceaiuri, sport, plimbari luuungi pe jos, nici macar nu trebuie sa alergati, ci pur si simplu sa mergeti pejos seara cateva minute, umblati la dieta, asa cum zicea cineva, nu mai mancati toate kkturile (incluziv alune, popcorn, covrigei, etc.). Insa merita sa va distrugeti sanatatea pe termen lung pentru a fi slabe 5 - 6 luni?
iulia_hornea
Postat pe 26 Octombrie 2009 08:44
De la: claber, la data 2009-04-07 09:12:49Reductilul pate fi foarte nociv pentru cei sanatosi si poate provoca daune destul de mari daca este luat fara prescriptia medicului endocrinolog.Acum un an am luat reductil auzind o colega ca a slabit cu el uimitor de mult.Ei ai fusese recomandat de medic dar a omis sa-mi spuna acest lucru.Contrar indicatiilor acetui medicament eu am pus pe mine aprox.30Kg si m-am ales si cu o depresie frumusica(normal cind ma vedeam cu toate acele Kg in plus).
Tot ce pot sa spun ca acum cu ajutorul unui medic endocrinolog foarte bun am revenit la normal si nu as mai incerca niciodata alte medicamente minune pentru a slabi.
kudika134382
Postat pe 30 Octombrie 2009 01:21
Eu am inceput sa iau reductil 10 mg din mai si am slabit in 3 luni 15 kg.Am 1.70 inaltime,40 de ani si in mai aveam 85 kg.Acum am 70 kg si nu mai pot manca mult.vad ca ma mentin.Reactii adverse nu au avut asupra mea medicamentele.Daca vrei sa vorbim despre asta adresa mea de mail este motoi_dana@yahoo.com.sa ne auzim cu bine
ROTEGLIA
Postat pe 19 Noiembrie 2009 21:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ma puteti ajuta? 3 De la: marco918 28 Noiembrie 2010 20:13
ab roket este bun sau.......... 2 De la: deliapetrescu@yahoo.com 14 Noiembrie 2009 15:56
hairstylist 3 De la: Flowers 18 Mai 2011 18:43
pilule contraceptive la varsta de 40 ani 4 De la: fericire 15 Ianuarie 2010 09:05
dorm prea mult 34 De la: PRALEA_ 24 August 2011 08:28