Setari Cookie-uri

Ceaiuri

Pentru slabire, iti recomand un ceai verde cu aroma de iasomie, pentru info. cauta-ma pe epopescu58@yahoo.com ,acest ceai este foarte bun si pentru cei care au diabet.
epopescu58
Postat pe 8 Februarie 2009 12:12
Pentru slabit, as recomanda ceai verde, eventual combinat cu menta, sau ceai de lotus. Acum se gasesc si in hypermarketuri ceaiuri speciale pentru slabit. Pentru reglarea metabolismului, e eficace si argila Algo, de la dl.Bocan, care se gaseste la orice plafar si se poate comanda chiar de la dumnealui. E o argila de culoare alb-roz, de calitate excelenta. E un bun supliment alimentar, inclusiv pentru cei cu carente de calciu, magneziu, etc.
Blues
Postat pe 1 Iunie 2009 00:34
Chiar astazi am citit ca ceaiul de papadie este foarte bun pt slabit...
Dea03
Postat pe 7 Iulie 2009 00:30
in ce cantitati se bea, si cind?/
kudika098645
Postat pe 6 Septembrie 2009 09:33
am azi 4 saptamani de cand beau cu sfintenie argila Algo, e 3 ori pe zi inainte de mese ..si nu simt nici o schimbare, nici o diferenta... ori eram eu sanatoasa tun inainte ori nu are efect.. well? are cineva vreo explicatie?
cristinne83
Postat pe 27 Octombrie 2009 10:48
ceaiul verde ataca inima.deci nu e bn sa consumam prea mult
m_geani
Postat pe 27 Octombrie 2009 19:34
Sa stii ca efectele nu se vad imediat.Nu stiu pentru ce ai luat argila,dar eu am luat-o pentru ulcer duodenal iar dupa o cura de 21 zile si apoi 10 zile pe luna pt intretinere(pe care nu am tinut-o decat 2 luni),nu am mai probleme pana acum si cred ca sunt vreo 10 ani.Mai mult decat atat, nu m-au mai durut oasele inainte de a veni ploaia, cel putin un an si jumatate(pentru ca acestea s-au mineralizat cu acea argila).Am luat atunci tot de la Bocan.Numai ca atunci argila era alba ,iar la urmatoarea comanda avea culoarea aceea roz si cam nisipoasa si n-am mai suportat-o,si ca atare nu am mai continuat.E important ca in timpul in care iei argila sa nu fumezi,sa nu bei cafea,eventual fara grasimi din cate imi amintesc eu.Dar cura se face cum am spus mai sus si nu se bea dacat apa limpede de argila nu si sedimentul.

pentru BACI PERUGINA
doina62_healthy
Postat pe 29 Octombrie 2009 21:49
ceaiul fara cura si sport..nu face mari minuni
m_geani
Postat pe 3 Noiembrie 2009 21:01
sunt destul de tanara, nu ma dor oasele, nu fumez, nu beau alcool, mananc f sanatos, fara prajeli, grasimi,etc.
Am vb cu cei de la Bocan, m-au lamurit. Sunt sanatoasa tun, slava Domnului si argila nu a avut nik de reparat in domeniile in care ar fi avut:)

PS: beau ceai verde zilnic cate 1 sau 2 cani..important e cum il prepari! Nu va ataca niciodata inima, din contra o va apara!

Se prepara numai cu apa la 50-70 de grade, temperatura apei trebuie sa fie sub punctul de fierbere; cu cat temperatura este mai scazuta (60, chiar 50 de grade Celsius), cu atat aroma va fi mai puternica, fara a deveni si amara si acesta nici nu-si mai pierde vitaminele; deci nu in clocot (se adauga ceaiul cand apa incepe sa faca "ochisori de peste cum zic chinezii" , adica nu fierbe inca..cam atunci are 70 de grade)pt ca altfel iese amar si e ca si cum ai bea cafea, ceaiul verde continand si o urma de cofeina.
cristinne83
Postat pe 9 Noiembrie 2009 10:32
a si inca ceva despre ceai verde: nu tineti la infuzat mai mult de fix 3 minute ceaiul maxim!!!
daca acesta iese amar, atunci ori apa era prea fierbinte, ori ati l-ati tinut prea mult la infuzat.

cristinne83
Postat pe 9 Noiembrie 2009 10:34
"ceaiul ataca inima":))

e ca si cum ai spune: gimnastica ataca spatele, deci nu mai faceti nu mai faceti fitness :))..pai normal, daca nus tii cum sa faci corect gimnastica,automat ca mai rau faci,decat bine corpului tau)
cristinne83
Postat pe 9 Noiembrie 2009 10:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce parere aveti despre dieta "Beyonce" 1 De la: Anaisss 6 Iunie 2015 00:52
apa noastra cea de toate zilele 18 De la: carmen_p09 20 Octombrie 2013 21:43
Vreau sa ma ingras 29 De la: claudya_elena21 12 Martie 2012 12:44
Tahitian Noni® Original Bioactive Beverage™ 50 De la: kudika226898 19 Septembrie 2010 12:21
Produse 100% naturale pentru controlul greutatii care dau rezultate 100% 7 De la: diajust4jesus 5 Martie 2009 13:21