Setari Cookie-uri

leu-scorpion....se poate????

lamuriti-ma si pe mine care e treaba cu leii astia.... ma dispera baiatul asta, are un stil....sunt extrem de atrasa de el, si la un moment dat am simtit asta si din partea lui, ca tocmai asta mi-a dat curaj sa incerc mai mult, insa este genul de om care are tendinta de a disparea, o zi- doua....si eu urasc chestiile astea; bine, eu asa am facut atunci cand vroiam sa scap de cineva, si asta imi tot da de gandit chiar nu stiu ce sa fac..oare asa e stilul lui, oare ar trebui sa-i las mai multa libertate (scorpioanca tipica din mine uneori isi spune cuvantul)...sa dispar si eu si sa-l las sa vad cum reactioneaza???
emilia21
Postat pe 4 Martie 2009 18:52
Parintii mei sunt si ei leu(mama)-scorpion(tata) si nu vreau sa te dezamagesc dar relatia lor e una calda, una rece.Din cate stiu eu, o asemenea relatie nu prea merge. Bineinteles, totul depinde si de voi.
garbovandiana75
Postat pe 10 Martie 2009 09:34
Te inteleg perfect si eu trec prin ceva asemanator . E GREU CU EI.Da-mi adresa de mess daca vrei sa dezbatem mai mult
Adrianna_healthy
Postat pe 16 Martie 2009 21:29
Dumnezeul nostru pur Christic 100 % Creator....a creeat si creeaza doar iubire.
Celelalte simtimente = Gelozia, Egoismul, Invidia , judecata, rautatea, cearta etc. sunt creeate de sinea falsa , mintea care lupta sa mentina puterea trupului fizic si sa domine Spiritul Nostru SUPREM, care el ( Spiritul nostru ) este doar iubire.
De aici se pot declansa acele boli ( blocaje energetice ) minore sau majore in Trupul fizic, daca accepti aceste energii INTUNECATE.
Deci...cred ca ar fi bine sa-ti mai cauti sufletul pereche. Traieste prezenta numai cu iubire...fara judecata, fara acuzatii, lasa totul in seama Creatorului nostru Divin. Are el grija de fiecare si ii ofere fiecarui OM exact ceea ce creeaza el insusi.
Trateaza cu indiferenta totul... iubeste-ti trupul , iubeste tot ce se afla in jurul tau, tot timpul sa fi un zambet sa radiezi lumina, procedeaza exact cum crezi ca este mai bine in folosul cel mai inalt al tau.
Nu este normal sa fi sub PICIORUL nimanui, mai ales al unui Barbat care NU are un respect infim pentru iubirea pe care io daruiesti.
Deci ELIBEREAZA-l si elibereaza-te si pe tine de acest cosmar.
Acum ...in aceasta perioada benefica, cred , cateva rugaciuni de multumire adresate catre Iubita noastra Mama Pamant si Creatorului nostru Divin ar fi benefice, chiar si o spovedanie la orice biserica sau Manastire.
Dumnezeul nostru creator sa va daruiasca o infinita iubire Divina, pace sufleteasca si dragoste de viata pe Planeta Pamant dupa vointa voastra si voia Divina.
Pacea sa fie cu voi
healthy000378
Postat pe 24 Martie 2009 11:01
Barbatul Leu si femeia Scorpion formeaza un cuplu dominat de confruntari. Daca reusesc sa creeze în dormitor o atmosfera propice dezlantuirii erotice (lumânari, lumina difuza si tot felul de accesorii), pot contrabalansa pentru o vreme conflictele.

Femeia Scorpion, cu crizele ei de gelozie, va reusi sa îl scoata din fire pe barbatul Leu. În plus, femeia Scorpion nu îi ofera barbatului Leu respectul si admiratia de care acesta are nevoie. Barbatul Leu va mai avea de îndurat si posesivitatea femeii Scorpion, ceea ce s-ar putea dovedi peste puterile lui.

Atât femeia Scorpion cât si barbatul Leu vor sa domine. Relatia poate fi interesanta, dar este recomandabil sa evite casatoria.

petricpatricia
Postat pe 25 Martie 2009 16:57
Si eu am avut o relatie de genu (eu sunt scorpion), chiar a fost ok, ne-am despartit dupa 1 an din motive obiective.
Si actualei mele relatii in horoscop nu ii sunt date multe sanse, dar suntem de 2 ani jumate impreuna si nu avem nici o problema.
Daca esti convinsa ca vrei mai mult de la tipul asta, iti recomand sa vorbesti deschis cu el...sa vedeti daca amandoi vreti acelasi lucru.Fa-ti curaj si deschide subiectul...nu o sa ai nimic de pierdut!
petricpatricia
Postat pe 25 Martie 2009 17:03
Daca astrele dizjung catre Marte cand conjunctia lui Jupiter se reflecta in Luna la confluenta dintre zodiile de pamant atunci va merge. Daca dimpotriva, Venus este influentat de Uranus e de rau
Hai mai, daca e baiat bun da-i o sansa
MihaelaStanciu
Postat pe 22 Mai 2009 08:42
Draga mea, nu cred ca totul depinde de pozitia astrelor. Eu sunt leu si sotul meu este scorpion ... suntem impreuna de aproape 10 ani si ne intelegem perfect (muuuuuuult mai bine decat ne-am fi asteptat). Important este sa existe respect, dragoste si fara gelozii sau sentimente de posesie. Oricine poate fi controlat, dar intr-un mod discret, delicat si inteligent. Trebuie sa fii atenta la caracteristicile comportamentului sau, nu la zodie
emy_healthy
Postat pe 28 Mai 2009 14:15
De la: petricpatricia, la data 2009-03-25 16:57:59Barbatul Leu si femeia Scorpion formeaza un cuplu dominat de confruntari. Daca reusesc sa creeze în dormitor o atmosfera propice dezlantuirii erotice (lumânari, lumina difuza si tot felul de accesorii), pot contrabalansa pentru o vreme conflictele.

Femeia Scorpion, cu crizele ei de gelozie, va reusi sa îl scoata din fire pe barbatul Leu. În plus, femeia Scorpion nu îi ofera barbatului Leu respectul si admiratia de care acesta are nevoie. Barbatul Leu va mai avea de îndurat si posesivitatea femeii Scorpion, ceea ce s-ar putea dovedi peste puterile lui.

Atât femeia Scorpion cât si barbatul Leu vor sa domine. Relatia poate fi interesanta, dar este recomandabil sa evite casatoria.


patricia are dreptate , din cauza ca leul este semn de foc iar scorpionul de apa , nu veti vedea niciodata un foc sa arda daca turnam apa peste el. Mai bine mouve on, ca pierzi timp si nervi.
intrigante
Postat pe 16 Iunie 2009 22:08
Hm...eu vreau sa te ajut cu problema asta,uite horoscopul iubitului tau:
Baiatul-Leu:Superficialitatea si firea schimbatoare a acestuia iti vor da mari batai de cap.Daca ai de gand sa ai o relatie cu el nu te indragosti.
Ema95
Postat pe 25 Iunie 2009 15:32
mersi ema...de-ar fi asa simplu...
emilia21
Postat pe 26 Iunie 2009 23:05
De la: Ema95, la data 2009-06-25 15:32:43Hm...eu vreau sa te ajut cu problema asta,uite horoscopul iubitului tau:
Baiatul-Leu:Superficialitatea si firea schimbatoare a acestuia iti vor da mari batai de cap.Daca ai de gand sa ai o relatie cu el nu te indragosti.

UNDE AI GASIT ABERATIA ASTA DRAGA MEA??????????????????????????
SI ALTCEVA NU MAI SPUNEA HOROSCOPUL ALA??????????????????????????
SUPERFICIALITATE SI FIRE SCHIMBATOARE??????????///LA LEU???????????????CAND?? UNDE??? CUM??? INFORMEAZA-TE MAI BINE.
intrigante
Postat pe 1 Iulie 2009 02:07
De la: emilia, la data 2009-03-04 18:52:16lamuriti-ma si pe mine care e treaba cu leii astia.... ma dispera baiatul asta, are un stil....sunt extrem de atrasa de el, si la un moment dat am simtit asta si din partea lui, ca tocmai asta mi-a dat curaj sa incerc mai mult, insa este genul de om care are tendinta de a disparea, o zi- doua....si eu urasc chestiile astea; bine, eu asa am facut atunci cand vroiam sa scap de cineva, si asta imi tot da de gandit chiar nu stiu ce sa fac..oare asa e stilul lui, oare ar trebui sa-i las mai multa libertate (scorpioanca tipica din mine uneori isi spune cuvantul)...sa dispar si eu si sa-l las sa vad cum reactioneaza???

SALUT, EU NU CRED CA VETI SANSE . DEOARECE , IN HOROSCOPUL ASTA SANT 12 ZODII , CATE 4 DIN FIECARE ELEMENT: LEUL ESTE ELEMENT DE FOC DECI SE INTELEGE BINE CU SEMNELE DE AER( GEMENI, BALANTA, VARSATOR) DAR SI CU BERBEC SI SAGETATOR CARE SANT TOT SEMNE DE FOC. IN SCHIMB NU SE INTELEGE CU LEUL. DOI SEFI NU POT CONVIETUI PASNIC.
IAR SCORPIONUL (SEMN DE APA), SE INTELEGE CU TAUR, FECIOARA SI CAPRICORN INTRUCAT ACESTEA SANT SEMNE DE PAMANT. DAR SE INTELEGE SI CU SCORPION SI PESTI POATE CHIAR SI CU RACUL. ASTA ESTE INTR-UN FEL LEGEA: APA + PAMANT; FOC + AER; SPER CA TE-AM AJUTAT SA TE LAMURESTI.

NU STIU CE VARSTA AI DAR NU TREBUIE SA ITI FACI ATATEA PROBLEME CU PRIVIRE LA RELATIA ASTA. INCEARCA SI VEZI CE SE INTAMPLA.
intrigante
Postat pe 1 Iulie 2009 02:14
De la: emy, la data 2009-05-28 14:15:16Draga mea, nu cred ca totul depinde de pozitia astrelor. Eu sunt leu si sotul meu este scorpion ... suntem impreuna de aproape 10 ani si ne intelegem perfect (muuuuuuult mai bine decat ne-am fi asteptat). Important este sa existe respect, dragoste si fara gelozii sau sentimente de posesie. Oricine poate fi controlat, dar intr-un mod discret, delicat si inteligent. Trebuie sa fii atenta la caracteristicile comportamentului sau, nu la zodie


POATE VOI VA INTELEGETI DEOARECE TU ESTI LEOAICA SI TII IN MANA FRIIELE CASNICIEI VOASTRE IAR SCORPIONUL SE SUPUNE. F. BINE PTR TINE . SI EU SANT LEOAICA SI AM UN BERBEC IN CASA SI NU ESTE CHIAR ATAT DE USOR. CA SI EL E DE FOC . MIE IMI PLACE CA NU ESTE MONOTONIE LA NOI. SANTEM AMANDOI TARI DAR TOT EL CEDEAZA IN CELE MAI MULTE CAZURI. EU CADEZ CAND VAD CA CHIAR NU AM DREPTATE. SI CUM SPUNEA CINEVA CA LEII AR FI SUPERFICIALI AS VRA SI EU SA-MI SPUNA CE ZODIE ARE SA INTELEG SI EU CINE ISI DA CU PAREREA DESPRE LEI ASA SUPERFICIAL.
PA PA
intrigante
Postat pe 1 Iulie 2009 02:20
Dragii mei referitor la acest subiect pot sa va spun ca este fffffffffffgreu dar nu imposibil.Eu sint scorpion iar sotul meu leu.Sintem impreuna de 20 de ani.Intr-e timp am divortat dar tot impreuna sintem.Nu putem nici impreuna dar nici separat.Nu exista nici o zi fara o cearta macar dar datorita calmului meu totul se rezolva.Eu cred ca in fiecare cuplu trebui sa existe unul mai rational,mai concesiv,mai cald.Si lucrul cel mai important nu va transformati intr-un vanator de greseli pt ca veti lupta pt o cauza pierduta.In rest ce sa va spun viata e prea scurta ca sa ne mancam neuronii cu toate prostiile.Educati-va singuri ca in situatii limita sa nu auziti sa nu vedeti nimic,pe nimeni si totul va fi ok.
healthy003660
Postat pe 4 Iulie 2009 21:40
De la: emilia, la data 2009-03-04 18:52:16lamuriti-ma si pe mine care e treaba cu leii astia.... ma dispera baiatul asta, are un stil....sunt extrem de atrasa de el, si la un moment dat am simtit asta si din partea lui, ca tocmai asta mi-a dat curaj sa incerc mai mult, insa este genul de om care are tendinta de a disparea, o zi- doua....si eu urasc chestiile astea; bine, eu asa am facut atunci cand vroiam sa scap de cineva, si asta imi tot da de gandit chiar nu stiu ce sa fac..oare asa e stilul lui, oare ar trebui sa-i las mai multa libertate (scorpioanca tipica din mine uneori isi spune cuvantul)...sa dispar si eu si sa-l las sa vad cum reactioneaza???


Eu sunt femeia leu si am partener scorpion de 3 ani (poate nu e exact aceiasi chestie dar cred ca e asemanator), nu e usor nici pentru lei in relatia asta, ne-am despartit de cateva ori dar de ceva timp cred ca am ajuns la un numitor comun. Asta cu disparitia o faceam si eu, si nu doar cateva zile, dar chiar o luna, imi organizam vacante singura(aveam eu programul meu pe care nu trebuia sa-mi modifice nimeni), plus ca nici acum nu reusesc sa gandesc pentru doi. Scorpionul meu are momente in care ma critica de lipsa de responsabilitate si risipa.
Sper sa mearga in continuare ca avem planuri mari dar niciodata rostite, poate decat in gluma, eu nu as spune niciodata ceva prima si cred ca nici sporpionul nu se lasa asa ca ne ajung aluziile.
vrijaya
Postat pe 11 August 2009 16:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ochelari de vedere 4 De la: healthy011998 20 Februarie 2010 08:54
TBC MDR ( o forma de TBC rezistenta la tratament ) 5 De la: Pruteanu_Capalau_Ancuta_1 9 Septembrie 2011 13:45
colpita trichonomazica 1 De la: kudika412138 8 Iulie 2011 18:32
teama de avion 11 De la: kudika226898 11 Iulie 2010 19:30
CURS FORMARE INTERVENTII COGNITIV-COMPORTAMENTALE: 16 - 18 OCT. 2009. 1 De la: CLINICAAQUAMARIN 12 Septembrie 2009 09:11