Setari Cookie-uri

dermatologie

buna ziua!sunt disperata ,cine ma poate ajuta cu un sfat sau un tratament naturist.am micoza la unghiile de la picoare si nu le pot trata din cauza ca am o gastrita puternica si toate tratamentele ma deranjeaza la stomac.poate ma ajuta cineva cu un tratament pe baza de plante sau chiar cu leacuri babesti,sunt 'desperado'
va multumesc anticipat
leti_99999
Postat pe 11 Martie 2009 10:34
Ai incercat lamisil?. Exista crema (mai rentabila ca pret/durata) sau spray(mai usor de folosit).
rodica_m0
Postat pe 11 Martie 2009 10:46
multumesc,am incercat tot felul de creme dar se pare ca nu ajunge,imi trebuie un tratament intern nu doar extern
leti_99999
Postat pe 11 Martie 2009 10:50
La mine a mers lamisil pastile sau orungal.Nici nu se vede ca am avut unghia mancata,nu mi-a cazut nici nu a crescut,doar sa vindecat.Ai fost la dermatolog?
mhteodora
Postat pe 4 Aprilie 2009 10:52
Te rog sa ma contactezi pe adresa de e-mail:rodilantos@yahoo.com pentru a-ti recomanda un tratament naturist si ati da informatii vis-a -vis de aceasta micoza la unghii.Te rog sa si detaliezi cateva din aspectele cu care te confrunti. O zi placuta!!
rodilantos
Postat pe 16 Aprilie 2009 17:06
Nizoralul e cel ce te poate vindeca...iti faci niste analize la ficat sa vezi daca e ok...Mananci bine inainte de-a le lua..

sea_shell
Postat pe 11 Mai 2009 20:12
De la: laly_3l, la data 2009-05-11 20:12:58Nizoralul e cel ce te poate vindeca...iti faci niste analize la ficat sa vezi daca e ok...Mananci bine inainte de-a le lua..


Contraindicatii: Nizoralul nu trebuie administrat pacientilor cu hiper-sensibilitate la ketoconazol sau cu afectiuni hepatice acute sau cronice.
Atentionari si precautii: Pentru tratamente simultane cu alte medicamente, vezi "Interactiuni". Este important ca pacientul aflat sub tratament cronic cu Nizoral sa cunoasca simptomele unei afectari hepatice ca de exemplu: oboseala anormala cu febra, urina inchisa la culoare, scaune decolorate sau icter. Factorii care sporesc riscul pentru hepatita sunt: femei peste 50 de ani, antecedente hepatice, intoleranta cunoscuta la medicament, tratament de lunga durata si utilizarea concomitenta a altor medicamente hepato-toxice. Uneori apar cresteri tranzitorii, asimptomatice ale transaminazelor sau ale fosfatazei alcaline. Aceasta reactie asimptomatica este lipsita de risc si nu impune intreruperea tratamentului, insa pacientii respectivi trebuie monitorizati. Testele functionale hepatice trebuie sa insoteasca tratamentul cu Nizoral, (daca acestea dureaza mai mult de doua saptamani), astfel: inainte de tratament, dupa doua saptamani de tratament si apoi lunar. Cand testele confirma aparitia unei afectiuni hepatice, tratamentul se intrerupe. La voluntari cu doza zilnica de 400 mg, s-a demonstrat ca Nizoralul reduce raspunsul cortizonului la stimuli de ACTH. De aceea, functia suprarenala trebuie monitorizata la pacientii cu insuficienta suprarenala, cu functie suprarenala la limita sau la pacientii aflati sub stres timp indelungat (interventii chirurgicale majore, terapie intensiva, etc.).


Numai recomandari dupa ureche,chiar toti romanii sunt medici?
enemgabriel
Postat pe 12 Mai 2009 08:03
Draga enemgabriel...Ti-ai facut un scop in viata din a-mi urmari postarile si de a le contrazice? Daca ai fi citit mai bine ,ai fi vazut ca recomandasem niste analize...Si apoi ce stii dumneata despre mine????? Poate sunt chiar medic...Te rog sa ma ignori in viitoarele dumitale ''navigari'' pe site-uri pentru ca nu doresc sa mai dau peste ''contrari'' de-ale dumitale ....
Iti doresc succes!
sea_shell
Postat pe 12 Mai 2009 16:36
Eu pt. așs ceva,dupa o analizã la Laboratorul de Micologie al Spitalului Pantelimon din Bucuresti(dureazã o orã)am luat,la recomandarea medicului dermatolog Orungal pastile,concentratie 100mg,doua dim., doua seara timp de șapte zile(doza-28 pastile/lunã),dupa care pauzã pãnã la 30 de zile.Acest tratament se repete timp de 3 luni.Cum ai remarcat si tu,nu stiu ce sa spun atîta vreme cat ai probleme cu stomacul .Acestea se iau bine mîncat dupã masã.In plus,2 pe zi Essentiale plus-este hepato-protector,se iau in timpul mesei.Acestea ca pastile.In paralel mi-a dat si unguent TRAVOCORT-cremã,puneam sub unghie,pe unghie si un mic bandaj numai seara.Dupa o lunã la control,toate au fost bune dar mi-a schimbat unguentul cu BIAZOL-crema,aceeasi aplicatie.Folosește mãcar crema ca cel puțin dãunãtoare nu e.Evolutia(la mine)este bunã.Sãnãtate!
healthy002240
Postat pe 12 Mai 2009 17:28
Buna Letitia.

Un tratament care se poate aplica atat intern cat si extern este tratamentul cu argint coloidal. Se poate combina tratament intern si extern. Intern se bea 10-20 ml pe zi iar extern se aplica pe rana, piele etc. Poate vi se pare ciudat dar in SUA este folosit din 1979 ca si medicament. Argintul coloidal omoara virusii, ciupercile, bacteriile deci v-ar fi cred de folos. E bland cu flora intestinala deoarece contice doar apa si nanoparticule de argint. Dupa 2 luni este obligatorie o pauza de 2 saptamani.

Sanatate va doresc.
Beni_healthy
Postat pe 4 Iunie 2009 16:06
Pentru mai multe amanunte despre Argintul coloidal

www.argint-coloidal.ro

Sanatate
Beni_healthy
Postat pe 5 Iulie 2009 19:07
De la: Beni, la data 2009-07-05 19:07:08Pentru mai multe amanunte despre Argintul coloidal

www.argint-coloidal.ro

Sanatate
detalii amanuntite despre beneficiile argintului coloidal gasiti pe :
http://4life-romania.blogspot.com
4Life
Postat pe 5 Iulie 2009 19:20
ALOE VERA CEL MAI BUN DERMATOLOG DIN LUME.
enemgabriel
Postat pe 5 Iulie 2009 22:41
De la: enemgabriel, la data 2009-07-05 22:41:41ALOE VERA CEL MAI BUN DERMATOLOG DIN LUME.
dupa mintea ta de IDIOT este panaceu universal...cam la ce ar mai fi buna aloe vera asta ???ia mai scorneste tu o inventie asa "la minut"
4Life
Postat pe 5 Iulie 2009 22:47
Am suferit cu problema aceasta a onicomicozei timp de 30 de ani, de fapt era o suferinta estetica si sufeream pentru ideea ca nu sunt perfect sanatos. Am incercat toate medicamentele posibile si imposibile, care mi-au afectat ficatul, unele erau extrem de scumpe, fara nici un rezultat. Va dau o reteta sigura - nu sunt nici pe departe adeptul chimicalelor agresive care n-au nimic de-a face cu organismul nostru - dar intr-adevar Flucovim a functionat si in cazul meu si fiind perfect sanatos nu mi-a afectat de loc ficatul. Se ia o capsula de 150 mg odata pe saptamana, vindecarea dureaza cateva luni, de aceea recomand pe langa aceasta exista un antimicotic natural numit Biosept, un extract de sambure de grapefruit care se aplica atat local cat si intern si care accelereaza simtitor procesul de vindecare. Daca aveti probleme cu ficatul cunosc si pentru aceasta solutia, un produs natural regenerator si protector al ficatului, cu un tratament corespunzator se poate alimina astfel si CAUZA pentru care sistemul nostru imunitar nu a fost in stare sa ne apere de fungii. Sunt inca doua probleme esentiale. Trebuie sa stiti ca ciupercile adora dulcele si acidul, deci faceti totul ca sa eliminati ZAHARUL din alimentatie si faceti totul sa scapati de tot ce este acid, de ex. otetul.(muraturi in saramura nu in otet, alimente fara acidifianti etc.)Daca doriti scrieti-mi pe mail va stau cu mare placere la disopozitie(info@antioxidanti.com)
Antioxidanti_NSE
Postat pe 1 Noiembrie 2009 21:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
PORUMBEL FARA UN PICIOR 10 De la: kyru 15 Februarie 2010 18:38
Ochelari de vedere 2 De la: camitomescu 20 Mai 2013 15:20
diabetul 42 De la: spaleyna 15 Martie 2013 22:09
Acesta e nr unui escroc 0753654118 14 De la: kudika226898 19 Iulie 2011 07:43
ganglion? 3 De la: marco918 30 August 2010 20:57