Setari Cookie-uri

Cresterea parului

Buna!Fetelor ati folosit vreun tratament care favorizeaza cresterea parului?Vitaminele gen Viaderm sau Perfectil sunt eficiente?
andrada252
Postat pe 11 Aprilie 2009 16:50
fol ulei de ricinptr cresterea parului...ieftin si bun
alexutzadan
Postat pe 11 Mai 2009 15:07
si eu am avut mari probleme cu caderea parului.am inceput sa-mi pun masca din ulei de ricin,miere,galbenus de ou si am luat pastile perfectil.sunt f bune.diferenta este ca acestea intra direct in sange.intr-o luna parul mi-a crescut 4 cm.
healthy002406
Postat pe 31 Mai 2009 21:55
De la: andrada252, la data 2009-04-11 16:50:32Buna!Fetelor ati folosit vreun tratament care favorizeaza cresterea parului?Vitaminele gen Viaderm sau Perfectil sunt eficiente?
kudika114990
Postat pe 11 Iunie 2009 16:03
AM TRATAMENT, SET ORGANIC, BIO PT CRESTEREA PARULUI. SCRIE; PRICRODICA@YAHOO.COM
healthy002409
Postat pe 18 Iulie 2009 20:12
Buna ,ai tu de vanzare am inteles sau.....aastept raspuns.
camy83
Postat pe 29 Iulie 2009 15:47
Eu va pot spune ce am folosit eu... e Dumnezeeste de buna "Lotiune regeneranta cu petroleum" contine petrol(gazul pe care il foloseau bunicile noastre...probabil ) vitamina A vitamina E si ulei de ricin.. La sfarsitul lunii merg la coafor pt taiarea varfurilor,astfel parul creste mai repede. Nu exagerez,mi-a crescut parul in 6 luni cat intr-un an. Ar mai fi si alte lotiuni,dar cred ca asta e cea mai buna.
Sper ca v-am fost de ajutor.
NimeniDoarEu
Postat pe 7 Septembrie 2009 10:52
eu de o saptamana folosesc ulei de racin amestecat cu sampon si vreau sa spun k de inca de la prima spalare am observat k nu imi mai cade asa de mult par si e ceva mai sanatos....si....parca mi-a mai crescut un pik:P
silviutzza
Postat pe 10 Septembrie 2009 20:41
pastilele astea care zici tu perfectil nu sunt vitamine?daca sunt nu iti creaza o oarecare pofta de mancare?
love_specialy
Postat pe 26 Octombrie 2009 14:44
uleiul de ricin il gasesti la plafar cu dif combinatii.spre ex cu gaz, care este fff bun si rezultate garantate, insa nu trebuie folosit in exces pt ca dauneaza scalpului( trebuie folosit cu pauze) mai este si ricin simplu, kre il aplici la radacina,si mai era cv din gama gerovital parca.dar du-te la plafar si poti sa iti alegi
m_geani
Postat pe 1 Noiembrie 2009 12:28
Buna. Eu va recomand ce am folosit eu pentru cresterea parului. Este produsul Nanoguard B de la Nanogen. Este o solutie care stimuleaza cresterea parului si in acelasi tinp opreste caderea acestuia. Eu dupa o luna de zile am vazut aceste rezultate, sunt foarte multumita de acest produs.Parerea mea este ca merita sa il incercati. Daca vreti sa va spun mai multe detalii va las id-ul meu: oana_eu2009.
Pupici
O zi buna tuturor.
scumpica20
Postat pe 2 Noiembrie 2009 09:59
Va recomand sa lasati la o parte leacurile babesti, care in cel mai bun caz sunt un tratament pe moment, care actioneza asupra efectului, dar de multe ori agraveaza situatia. Dvs. trebuia sa gasiti si sa eliminati CAUZA! Aceasta este de obicei o problema de nutritie!! Aveti carente in organism, sistemul imunitar si antioxidant nu functioneaza, stresul oxidativ va distruge. Ca si la animale caderea parului este un semnal serios ca aveti(speram ca sinteti la inceput)o problema de carenta. De multe ori o simpla deficienta a unui oligoelement(de ex.zinc sau seleniu poate fi cauza de baza a problemei.De aceea organismul trebuie revitalizat, trebuie refacut sistemul antioxidant iar foliculii parului trebuie revitalizati din exterior. Va recomand o solutie moderna cu un aparat de galvanizare accesibil ca pret(urmariti video de pe pagina mea), care introduce nutrientii necesari in profunzimea pielii scalpului. Pentru tratamentul cu suplimente scrieti-mi un mail.(info@antioxidanti.com) Nu disperati, problema Dvs. are solutie!
Antioxidanti_NSE
Postat pe 2 Noiembrie 2009 10:11
De la: healthy17, la data 2009-11-02 10:11:21Va recomand sa lasati la o parte leacurile babesti, care in cel mai bun caz sunt un tratament pe moment, care actioneza asupra efectului, dar de multe ori agraveaza situatia. Dvs. trebuia sa gasiti si sa eliminati CAUZA! Aceasta este de obicei o problema de nutritie!! Aveti carente in organism, sistemul imunitar si antioxidant nu functioneaza, stresul oxidativ va distruge. Ca si la animale caderea parului este un semnal serios ca aveti(speram ca sinteti la inceput)o problema de carenta. De multe ori o simpla deficienta a unui oligoelement(de ex.zinc sau seleniu poate fi cauza de baza a problemei.De aceea organismul trebuie revitalizat, trebuie refacut sistemul antioxidant iar foliculii parului trebuie revitalizati din exterior. Va recomand o solutie moderna cu un aparat de galvanizare accesibil ca pret(urmariti video de pe pagina mea), care introduce nutrientii necesari in profunzimea pielii scalpului. Pentru tratamentul cu suplimente scrieti-mi un mail.(info@antioxidanti.com) Nu disperati, problema Dvs. are solutie!
Buna ziua,am si eu 2 intrebari pentru dumneavoastra:
1.ce este sistemul antioxidant?
2.ce valoare CARO au antioxidantii pe care ii promovati?
ene_m_gabriel
Postat pe 2 Noiembrie 2009 11:18
Daca doriti sa aflati mai multe despre sistemul antioxidant va pot trimite un material excelent scris pe intelesul tuturor de "parintele antioxidantilor", dr. Lester Packer. Scrieti.mi pe adresa de mai sus, sau intrati pe www.antioxidanti.com si inscrieti-va pe lista de corespondenta.
Antioxidanti_NSE
Postat pe 3 Decembrie 2009 13:41
de unde as putea cumpara si eu aceste pastile perfectil?imi cade parul de 10 ani si nu-mi raspunde la nici un fel de tratament.am fost si internata din aceata cauza dar degeaba.asa ca daca ma poate ajuta cineva cu un sfat ar fi binevenit.
healthy008356
Postat pe 18 Februarie 2010 10:20
De la: oana_s, la data 2009-11-02 09:59:00Buna. Eu va recomand ce am folosit eu pentru cresterea parului. Este produsul Nanoguard B de la Nanogen. Este o solutie care stimuleaza cresterea parului si in acelasi tinp opreste caderea acestuia. Eu dupa o luna de zile am vazut aceste rezultate, sunt foarte multumita de acest produs.Parerea mea este ca merita sa il incercati. Daca vreti sa va spun mai multe detalii va las id-ul meu: oana_eu2009.
Pupici
O zi buna tuturor.


Intr-adevar aceasta solutie de la Nanogen este foarte buna, mi-a intarit si firul de par si, in plus de asta, mi s-a regenerat foarte bine. Eu am tinut si un tratment impotriva caderii parului cu produse tot de la Nanogen.
Merita sa le incercati pentru ca sigur veti scapa de toate aceste probleme cu parul.
kudika133510
Postat pe 19 Februarie 2010 11:14
am auzit multa lume care foloseste ulei de ricin si cika e foarte ieftin se gaseste la orce farmacie....am sa-mi iau si eu sa vad dc da randament
rubya_healthy
Postat pe 21 Martie 2010 08:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CORP DE INVIDIAT 47 De la: office_salinasusesi_ro 18 Martie 2010 21:25
Dermatita de contact.... 80 De la: miha47 18 Iunie 2014 08:13
Vergeturi oribile dupa nastere 17 De la: daria_raluca 13 Martie 2010 20:36
Peeling chimic sau micro-dermabraziune ?? 14 De la: kudika_1012859 18 Iulie 2016 11:56
machiajul semipermanent 7 De la: machiajsemipermanent 7 Martie 2011 19:30