Setari Cookie-uri

suplimente nutritive

A-ti incercat produsele Redis? Ce parere aveti?ma gindesc la aminoacizi sau extractele de zer.A-ti auzit ceva nelinistitor in legatura cu ele?
mirto
Postat pe 29 Mai 2009 11:09
De la: mirto, la data 2009-05-29 11:09:12A-ti incercat produsele Redis? Ce parere aveti?ma gindesc la aminoacizi sau extractele de zer.A-ti auzit ceva nelinistitor in legatura cu ele?
Totul este nelinistitor,doar reclama este de aceasta firma.In primul rand nu sunt naturale produsele.In al doilea rand nu sunt dozate corespunzator.Etc.
enemgabriel
Postat pe 29 Mai 2009 16:47
Draga mea.Suplimentele nutritive nu se iau oricum.Le iei preventiv,pt a mari imunitatea,sau le iei ca suplimentare la un tratament alopat in cazul unei afectiuni.Eu practi,sa zic asa,terapii alternative,,si printre ele ma ocup si de tratamente cu nutritionale,dar,in toate cazurile ma intereseaza diagnosticul dat de medic,apoi eu comunic cu medicul nutritionist si im[preuna cu el stabilim programul de tratament.Sunt foarte multi distribuitori de nutritionale,foarte multe firme care isi lanseaza produsele,si,din pacate pt toti ii intereseaza castigul nu binele celui in suferinta,Daca doresti sa stam putin de vorba,suna-ma la 0733986843 sau scrie-mi pe adresa constantaandrei@yahoo.com.Te ajut cu placere si neconditionat.
constantaandrei
Postat pe 12 Iunie 2009 22:24
Buna ziua,
Doresc sa va impartasesc cateva detalii despre un produs NOU, unic pe piata din Romania. Este vorba despre absorbante active LOVE MOON ale corporatiei Winalite (www.edera.ro) care se deosebesc de oricare altele, prin faptul ca au incorporat in ele o banda dintr-un materal special (patentat) care, in contact cu corpul emite o mare concentratie de ioni negativi. Este un produs revolutionar, cu actiune imediata si eficace. Ionii negativi (anionii),datorita sarcinii electrice negative distrug bacteriile anaerobe(care au sarcina electrica pozitiva) avand astfel efecte benefice in starea generala de sanatate si in numeroase afectiuni : eroziune si infectii ale colului uterin cu toate tipurile de bacterii, candidoze, chist ovarian, miom uterin, fibromiom, endometrioza, infectia cailor urinare, prolaps vaginal, incontinenta urinara, arsuri si uscaciune vaginala (la menopauza), dismenoree, scurgeri excesive, herpes, cancer de col uterin etc. Actiunea generarii de anioni este complet naturala si nu are nici o contraindicatie. In plus, elimina mirosurile. Atentie ! - foarte important este ca se livreaza impreuna cu un card de autoanalize (GRATIS !) pentru aflarea imediata a starii de sanatate (in special a colului uterin) etc. In Romania aceste produse abea incep sa fie cunoscute, in lume fiind deja un miliard de beneficiari ai produsului In lume, inclusiv in America, se afla pe piata deja de 2 ani. Produsele au cetificate FDA-USA si UE. Diferenta de pret fata de absorbantele obisnuite este nesemnificativa, in raport cu multele avantaje oferite de tampoanele anionice cu protectie activa. O veste foarte bine primita de doamne si domnisoare care au optat deja pentru absorbantele LOVE MOON : de curand produsele firmei noastre s-au diversificat, iar preturile s-au micsorat, devenind mult mai atractive si accesibile tuturor femeilor care au probleme de sanatate sau doresc sa le previna. De acum inainte veti putea beneficia nu numai de absorbantele pentru ciclu normal, ciclu abundent sau pentru uz zilnic, ci si de absorbante mini, absorbantele pentru bikini, talpici cu emisii de infrarosii si de ioni negativi sau seturi cu plasturi impotriva durerilor de ciclu (ofera mai mult de 16 ore de alinare a durerilor, disconfort abdominal, eliminarea durerilor cauzate de raceala si este ideal pentru intretinerea ovarelor sau ingrijirea dupa avort).
.
Relatii : loapersonal@yahoo.com si 0745.074.755
kudika028076
Postat pe 5 August 2009 21:19
De la: enemgabriel, la data 2009-05-29 16:47:23
De la: mirto, la data 2009-05-29 11:09:12A-ti incercat produsele Redis? Ce parere aveti?ma gindesc la aminoacizi sau extractele de zer.A-ti auzit ceva nelinistitor in legatura cu ele?
Totul este nelinistitor,doar reclama este de aceasta firma.In primul rand nu sunt naturale produsele.In al doilea rand nu sunt dozate corespunzator.Etc.
cine spune ca nu sunt dozate corespunzator ??? unul care vinde poduse forever pline de aditivi sintetici ???
4Life
Postat pe 19 Octombrie 2009 12:52
De la: TF_, la data 2009-10-19 12:52:22
De la: enemgabriel, la data 2009-05-29 16:47:23
De la: mirto, la data 2009-05-29 11:09:12A-ti incercat produsele Redis? Ce parere aveti?ma gindesc la aminoacizi sau extractele de zer.A-ti auzit ceva nelinistitor in legatura cu ele?
Totul este nelinistitor,doar reclama este de aceasta firma.In primul rand nu sunt naturale produsele.In al doilea rand nu sunt dozate corespunzator.Etc.
cine spune ca nu sunt dozate corespunzator ??? unul care vinde poduse forever pline de aditivi sintetici ???
in care laborator ai depistat ca sunt chimicale de sinteza,vrem si noi un buletin de analiza?
ene_m_gabriel
Postat pe 19 Octombrie 2009 13:16
De la: 4Life, la data 2009-10-19 12:52:22
De la: enemgabriel, la data 2009-05-29 16:47:23
De la: mirto, la data 2009-05-29 11:09:12A-ti incercat produsele Redis? Ce parere aveti?ma gindesc la aminoacizi sau extractele de zer.A-ti auzit ceva nelinistitor in legatura cu ele?
Totul este nelinistitor,doar reclama este de aceasta firma.In primul rand nu sunt naturale produsele.In al doilea rand nu sunt dozate corespunzator.Etc.
cine spune ca nu sunt dozate corespunzator ??? unul care vinde poduse forever pline de aditivi sintetici ???


Nu imi vine sa cred ca sunt de acord cu ce zice Ene Gabriel. Se pot spune multe despre produsele de la Forever dar nu ca au aditivi sintetici. Haideti sa fim verticali oameni buni. Produsele de la Forever sunt bune si ca toate produsele din plante de calitate daca sunt recomandate corect dau si rezultate.

Deci, terminati cu improscatu ca afectati imaginea pentru toata breasla.
Plantvita
Postat pe 2 Februarie 2010 11:33
De la: SanatateCalivita, la data 2010-02-02 11:33:19
De la: 4Life, la data 2009-10-19 12:52:22
De la: enemgabriel, la data 2009-05-29 16:47:23
De la: mirto, la data 2009-05-29 11:09:12A-ti incercat produsele Redis? Ce parere aveti?ma gindesc la aminoacizi sau extractele de zer.A-ti auzit ceva nelinistitor in legatura cu ele?
Totul este nelinistitor,doar reclama este de aceasta firma.In primul rand nu sunt naturale produsele.In al doilea rand nu sunt dozate corespunzator.Etc.
cine spune ca nu sunt dozate corespunzator ??? unul care vinde poduse forever pline de aditivi sintetici ???


Nu imi vine sa cred ca sunt de acord cu ce zice Ene Gabriel. Se pot spune multe despre produsele de la Forever dar nu ca au aditivi sintetici. Haideti sa fim verticali oameni buni. Produsele de la Forever sunt bune si ca toate produsele din plante de calitate daca sunt recomandate corect dau si rezultate.

Deci, terminati cu improscatu ca afectati imaginea pentru toata breasla.
prietene, spune-mi te rog cate din ingredientele astea sunt naturale si cate de sinteza, mai discutam apoi
INGREDIENTE: Gel stabilizat de Aloe vera, sorbitol, acid ascorbic, acid citric, sorbat de potasiu, benzoat de sodiu, gumã de xantan, tocoferol

sursa:http://www.aloevera-forever.ro/produse/165-bauturi-din-aloe-vera/344-aloe-vera-gel.html
4Life
Postat pe 2 Februarie 2010 16:11
De la: 4Life, la data 2010-02-02 16:11:22
De la: SanatateCalivita, la data 2010-02-02 11:33:19
De la: 4Life, la data 2009-10-19 12:52:22
De la: enemgabriel, la data 2009-05-29 16:47:23
De la: mirto, la data 2009-05-29 11:09:12A-ti incercat produsele Redis? Ce parere aveti?ma gindesc la aminoacizi sau extractele de zer.A-ti auzit ceva nelinistitor in legatura cu ele?
Totul este nelinistitor,doar reclama este de aceasta firma.In primul rand nu sunt naturale produsele.In al doilea rand nu sunt dozate corespunzator.Etc.
cine spune ca nu sunt dozate corespunzator ??? unul care vinde poduse forever pline de aditivi sintetici ???


Nu imi vine sa cred ca sunt de acord cu ce zice Ene Gabriel. Se pot spune multe despre produsele de la Forever dar nu ca au aditivi sintetici. Haideti sa fim verticali oameni buni. Produsele de la Forever sunt bune si ca toate produsele din plante de calitate daca sunt recomandate corect dau si rezultate.

Deci, terminati cu improscatu ca afectati imaginea pentru toata breasla.
prietene, spune-mi te rog cate din ingredientele astea sunt naturale si cate de sinteza, mai discutam apoi
INGREDIENTE: Gel stabilizat de Aloe vera, sorbitol, acid ascorbic, acid citric, sorbat de potasiu, benzoat de sodiu, gumã de xantan, tocoferol

sursa:http://www.aloevera-forever.ro/produse/165-bauturi-din-aloe-vera/344-aloe-vera-gel.html
În compoziþia produsului Aloe Vera Gel mai intrã cantitãþi mici de:
Gumã de Xanthan - Este un extract din alge marine ºi este folosit ca stabilizator.
Asigurã vâscozitatea produsului. Unor alge marine le este recu¬noscutã eficacitatea ca adjuvant în curele de slãbire, ca stimulator ai proceselor de regenerare. Ele au de asemenea calitãþi vermifuge. Algele marine sunt foarte bogate în iod ºi au un efect optim în tratarea afecþiunilor glandei tiroide. Înlãturã oboseala ºi durerile reumatismale. S-a pus în evidenþã efectul antiviral inclusiv faþã de HIV.
Sorbitol: Este derivatul hidrogenat atât al glucozei cât ºi al fructozei.
Acidul citric: Acid tricarboxilic prezent în mari cantitãþi în citrice. Deþine un rol important în metabolismul intermediar (ciclul Krebs de de¬gradare a glucozei). Are acþiune favorabilã în dizolvarea unor calculi urinari.
ene_m_gabriel
Postat pe 2 Februarie 2010 16:42
De la: ene_m_gabriel, la data 2010-02-02 16:42:58
De la: 4Life, la data 2010-02-02 16:11:22
De la: SanatateCalivita, la data 2010-02-02 11:33:19
De la: 4Life, la data 2009-10-19 12:52:22
De la: enemgabriel, la data 2009-05-29 16:47:23
De la: mirto, la data 2009-05-29 11:09:12A-ti incercat produsele Redis? Ce parere aveti?ma gindesc la aminoacizi sau extractele de zer.A-ti auzit ceva nelinistitor in legatura cu ele?
Totul este nelinistitor,doar reclama este de aceasta firma.In primul rand nu sunt naturale produsele.In al doilea rand nu sunt dozate corespunzator.Etc.
cine spune ca nu sunt dozate corespunzator ??? unul care vinde poduse forever pline de aditivi sintetici ???


Nu imi vine sa cred ca sunt de acord cu ce zice Ene Gabriel. Se pot spune multe despre produsele de la Forever dar nu ca au aditivi sintetici. Haideti sa fim verticali oameni buni. Produsele de la Forever sunt bune si ca toate produsele din plante de calitate daca sunt recomandate corect dau si rezultate.

Deci, terminati cu improscatu ca afectati imaginea pentru toata breasla.
prietene, spune-mi te rog cate din ingredientele astea sunt naturale si cate de sinteza, mai discutam apoi
INGREDIENTE: Gel stabilizat de Aloe vera, sorbitol, acid ascorbic, acid citric, sorbat de potasiu, benzoat de sodiu, gumã de xantan, tocoferol

sursa:http://www.aloevera-forever.ro/produse/165-bauturi-din-aloe-vera/344-aloe-vera-gel.html
În compoziþia produsului Aloe Vera Gel mai intrã cantitãþi mici de:
Gumã de Xanthan - Este un extract din alge marine ºi este folosit ca stabilizator.
Asigurã vâscozitatea produsului. Unor alge marine le este recu¬noscutã eficacitatea ca adjuvant în curele de slãbire, ca stimulator ai proceselor de regenerare. Ele au de asemenea calitãþi vermifuge. Algele marine sunt foarte bogate în iod ºi au un efect optim în tratarea afecþiunilor glandei tiroide. Înlãturã oboseala ºi durerile reumatismale. S-a pus în evidenþã efectul antiviral inclusiv faþã de HIV.
Sorbitol: Este derivatul hidrogenat atât al glucozei cât ºi al fructozei.
Acidul citric: Acid tricarboxilic prezent în mari cantitãþi în citrice. Deþine un rol important în metabolismul intermediar (ciclul Krebs de de¬gradare a glucozei). Are acþiune favorabilã în dizolvarea unor calculi urinari.



DAR DACA NU V-ATI CERTA VOI ASA FIX AIUREA PE VREUN TOPIC DE AICI CE S-AR INTAMPLA?
Fiinta respectiva cerea o parere despre suplimentele Redis.... ce-ar fi sa ii dati o parere....a?
Pucca_healthy
Postat pe 2 Februarie 2010 18:21
De la: constantaandrei, la data 2009-06-12 22:24:27Draga mea.Suplimentele nutritive nu se iau oricum.Le iei preventiv,pt a mari imunitatea,sau le iei ca suplimentare la un tratament alopat in cazul unei afectiuni.Eu practi,sa zic asa,terapii alternative,,si printre ele ma ocup si de tratamente cu nutritionale,dar,in toate cazurile ma intereseaza diagnosticul dat de medic,apoi eu comunic cu medicul nutritionist si im[preuna cu el stabilim programul de tratament.Sunt foarte multi distribuitori de nutritionale,foarte multe firme care isi lanseaza produsele,si,din pacate pt toti ii intereseaza castigul nu binele celui in suferinta,Daca doresti sa stam putin de vorba,suna-ma la 0733986843 sau scrie-mi pe adresa constantaandrei@yahoo.com.Te ajut cu placere si neconditionat.



Aaaa....sau nu....Suplimentele se iau si de catre sportivi... si ei nu fac tratamente si nici nu previn ceva... so...
Mai bine intrebam : la ce produse, la care suplimente de la Redis te referi?
Pucca_healthy
Postat pe 2 Februarie 2010 18:24
Eu nu am experienta cu produsele de la Redis. Din auzite stiu ca sunt bunicele. Nu le+am incercat personal deci ma abtin. Am colegi care stiu ca le+au folosit. Voi intreba si va spun si voua.
Plantvita
Postat pe 3 Februarie 2010 15:06
Prietenul meu foloseste pentru acumularea de masa musculara ceva suplimente numite Probolan50. Il ia cam de 6 saptamani, dar deja se vad rezultate super faine. Sunt superincantata, mai ales ca si lui ii place.
Voua va plac barbatii cu muschi?
kudika_34168
Postat pe 26 Aprilie 2013 11:25
De la: kudika_34168, la data 2013-04-26 11:25:00Prietenul meu foloseste pentru acumularea de masa musculara ceva suplimente numite Probolan50. Il ia cam de 6 saptamani, dar deja se vad rezultate super faine. Sunt superincantata, mai ales ca si lui ii place.
Voua va plac barbatii cu muschi?


Da, insa cei cu "muschi" la creier!
kudika_32792
Postat pe 26 Aprilie 2013 14:56
De la: kudika_32792, la data 2013-04-26 14:56:00

Da, insa cei cu "muschi" la creier!


De la: kudika_32792, la data 2013-04-16 19:17:21 Mars de aici!
life_coaching
Postat pe 26 Aprilie 2013 16:15
Eu folosesc probolan50 si am si muschi! Astept admiratoare:)
kudika_926631
Postat pe 3 Iulie 2013 11:23
Si in cat timp ai facut tu muschii aia?Eu nu cred ca doar de la probolan ai facut muschi. Pune si tu o poza, ceva ca asa si eu pot sa zic ca am masa musculara mai mare ca a lui arnold!
kudika_930373
Postat pe 9 August 2013 10:18
Un supliment eficient cu care eu am facut masa musculara este Metadrol. Am luat suplimentul asta e pe sit-ul http://www.metadrol.ro si am facut o cura de 4 luni cu el!
Momentan nu mai fac sala dar tot ce am acumulat in timpul exercitiilor de la antrenamente a ramas intact:)
kudika_946608
Postat pe 19 Decembrie 2013 13:30
Si eu folosesc suplimentul Metadrol si sunt destul de incantat de rezultatele pe care le-am obtinut pana acum. Sunt destul de puternice suplimentele astea si chiar m-au ajutat sa depun masa musculara! Sper sa ramana rezultatele.
Suplimentul are in componenta Tribulus Terestris care te ajuta sa rezisti mai mult in timpul sedintelor de antrenament!
kudika_957157
Postat pe 6 Martie 2014 10:56
De la: kudika_926631, la data 2013-07-03 11:23:25Eu folosesc probolan50 si am si muschi! Astept admiratoare:)

asteapta
piscotica
Postat pe 6 Martie 2014 10:58
Inca mai sunt la moda cei umflati cu pompa ? Am vazut suplimente dintr-astea de toate neamurile si cu denumirile cele mai ciudate peste tot :)). Barbatii par cam obsedati de ele...Macar la noi fetele e mai simplu. Iti iei o bicicleta, din cora, de pe strada, de pe okazii, de unde vrei tu, te sui pe ea si arzi calorii pe care daca le abordezi inteligent dupa ce te dai infometata jos de pe bicicleta, nu le depui :))
lolo2012
Postat pe 8 Mai 2014 14:14
Partea nasoala e ca daca o tipa are 2-3 kg in plus arata ca naiba, in timp ce la barbati e la moda sa aiba burta.
E o chestie de mandrie "am burta asta de la bere".
In fine asta nu ma pasioneaza faceam doar o remarca. Legat de suplimentele Metadrol le-am vazut si eu, dar nu sunt asa cunoscute ca Redis sau alte marci!

O zi frumoasa!


kudika_970500
Postat pe 9 Iulie 2014 10:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sani mai fermi 16 De la: Laura_Baldini 19 Ianuarie 2011 17:49
Concert Mozart Rock la Sala Palatului Exceptional! 1 De la: deliapetrescu@yahoo.com 9 Iunie 2009 18:24
ce parere aveti despre electrostimulare? 30 De la: Gelico 2 Septembrie 2011 16:49
Slabeste sanatos! Participa la programul de aerobic care ti se potriveste 1 De la: Titanika 4 Martie 2012 23:12
caut partener 1 De la: kudika369755 20 Februarie 2011 21:41