Setari Cookie-uri

acidul hialuronic

am incercat si eu acidul hialuronic. ma refer la cel injectabil. intr-adevar, se corecteaza anumite imperfectiuni. este extrem de important insa sa nu se exagereze, fiindca expresivitatea fetei va avea de suferit. de asemeni, din cand in cand unele din zonele injectate, se inflameaza fara sa fi intervenit cu ceva (masaj sau alte creme). pur si simplu le simt mai umflate si putin dureroase, ca si cand se manifesta un fenomen de respingere. doctorita mi-a spus ca nu a mai intalnit asta la alte persoane.
eu ma declar insa multumita si chiar si faptul ca efectul este trecator, este tot un lucru bun. pe masura ce timpul trece, tesutul se lasa, oricat se intervine pe el. nu poti sa iti faci un implant permanent in buze si sa ramai cu ele umflate desi restul fetei se modifica.

as fi curioasa de felul in casa actioneaza botox-ul asupra muschilor fetei
si o intrebare pt voi: stiu ca exista mai multe forme de acid hialuronic injectabil. care credeti ca este cea mai buna?
cristinamei
Postat pe 1 Iunie 2009 14:50
Eu folosesc crema cu colagen marin si intr-adevar da rezultate.

Cosmeticiana mi-a recomandat o crema cu colagen marin care contine si allantoin (pentru problemele de pigmentatie care apar dupa o anumita varsta).

Se gaseste si online http://www.magazine-online.ro/romdesimed/


Este 100% naturala :
ingrediente active:
almond oil
prunus amygdalus dulcis oil
marine collagen
collagen
sodium yaluronicc
sodium hyaluronate
avocado oil
persea gratissima oil
aloe glycol extract
aloe barbadensis extract
hydrolized soy protein
hydrolized soy protein
olive oil
olea europaea oil
betaglucan
beta glucan
vitamin e
tocopheryl acetate
allantoin
allantoin
kudika026211
Postat pe 23 Iunie 2009 08:18
Forever Active HA – 60 TABLETE
Forever Active HA , in doza recomandata de 2 capsule pe zi, iti propune combinatia care pastreaza suple articulatiile tale si structura interioara a pielii in stare perfecta.
Este o formula unica ce furnizeaza: Acid Hialuronic cu masa moleculara mica si proprietati hidratante si lubrefiante, ulei de ghimbir si sofran; reprezinta unul dintre cele mai performante produse ce au fost concepute in lume, in scopul lubrefierii articulatiilor si al hidratarii pielii.
Acidul hialuronic (AH) este o proteina specifica pe care organismul uman o produce ptr. a lubrefia si proteja articulatiile si muschii, dar si pentru a asigura un nivel optim de hidratare cutanata. Pe masura trecerii anilor, organismul uman produce din ce in ce mai putin AH. Din acest motiv, odata cu inaintarea in varsta, articulatiile nu mai beneficiaza de lubrefiere naturala, iar pielea noastra capata un aspect aspru si uscat.
Doar cei care il consuma isi pot da seama de beneficiile acestui produs.
rodilantos
Postat pe 24 August 2009 11:40
Best Hyaluronic Acid cu BioCell Collagen ll si Chondroitin Sulfate 60 cap

Complex proteic colagenic 1900 mg
BioCell Collagen II 1000 mg
Hyaluronic Acid 100 mg
Chondroitin Sulfate200 mg
Hydrolyzed Collagen Type II 600 mg

Contine BioCell Colagen II brevetat. BioCell Colagenul II este obtinut din sternul de pui si ofera biodisponibilitate si absorbtie foarte usoara si rapida.
In 2-3 luni uiti de cosuri, puncte negre, riduri,artrita,coxartroza,dureri de articulatii, etc...

93 lei/cut cu 60 caps/1 luna

Alte informatii si detalii despre produs 0751209820
semaka_boy
Postat pe 22 Septembrie 2009 03:04
Eu mi-am comandat direct de la importator, pe www.pandor.ro, acid hialuronic Amalian, care este acidul hialuronic cu cea mai indelungata persistenta de pe piata. Am 10 luni de la injectare si inca persista. Am incercat si alte produse inainte restylane, teosyal, dar niciunul nu a tinut atat. Va recomand sa va comandati direct de la importator astfel iesiti mult mai ieftin decat la cabinetele estetice.
kudika071840
Postat pe 30 Septembrie 2009 23:26
Eu imi fac o injectie cu un produs defintiv in curand. Uitati-va pe siteul www.pandor.ro la importator. Au si produse injectabile de lunga durata pentru riduri si marirea buzelor (Remake) si chiar si definitive (Aphrodite Gold).
kudika071840
Postat pe 30 Septembrie 2009 23:26
Dar cea mai buna solutie este sa previi. Imi pare rau ca nu stiam de existenta produselor de hidratare prin injectarea de acid hialuronic periodic incepand cu varsta de 30 de ani cand incep sa apara primele riduri. Dar niciodata nu este prea tarziu. Am trecut pe regimul de mezoterapie cu R-fine, daca tot am descoperit siteul imporatorului. Va recomand si voua: www.pandor.ro
kudika071840
Postat pe 30 Septembrie 2009 23:26
Am inteles ca botoxul actioneaza prin paralizia muschilor si se recomanda in special in cazul ridurilor mimice. Este un produs foarte bun, problema este ca daca doctorul a gresit cu un cm punctul de injectare, risti sa ramai cateva luni bune cu fata stramba. Eu am o prietena care isi face frecvent (de 2 ori pe an) Botox la acelasi medic, doar ca ultima oara nu stiu cum i l-a injectat si i-a cazut muschiul sprancenelor, adica are acum un ochi mai sus si unul mai jos...si saraca nu prea mai are ce sa faca, doar sa astepte cateva luni sa-i treaca efectul...e distrusa psihic saraca, nu a mai iesit de o saptamana din casa (si-a luat concediu medical sa nu se duca la servici).
Eu imi fac regulat un tratament injectabil cu acid hialuronic si aminoacizi (se numeste Jalupro, e fabricat in Italia), a aparul anul trecut la noi si sunt foarte multumita de el, nu am avut pana acum probleme cu el. Cristina draga, ceea ce se intampla cu acidul hialuronc pe care ti l-a injectat doctorul tau este normal, asta se intampla frecvent cu acidul hialuronic cu densitate mare, pracic iti ramane sub piele ca si cum ti-ai fi injectat silicon si e normal sa te doara, practic intre epiderm si derm ti-ai bagat o substanta in plus, care cand exerciti o presiune actioneaza asupra terminatiilor nervoase.....Oricum, acidul hialuronic se absoarbe cu timpul, asa ca o sa ti se rezolve problema. Partea proasta e ca nu ai fost informata de medicul tau de acest aspect, partea cu respingerea e doar praf in ochi. Medicul meu imi spune exact ce avantaje si dezavantaje are fiecare acid hialuronic, ca sa pot lua o decizie in cunostiinta de cauza....
andreea2010_healthy
Postat pe 21 Ianuarie 2010 19:00

Vand fiole cu acid hialuronic, elastina, colagen si retinol - uz extern, pentru aplicare directa pe fata sau adaugare in crema de fata. Made in Elvetia. Expira in nov. 2011. 6 lei /fiola
loapersonal@yahoo.com
kudika028076
Postat pe 10 Februarie 2010 15:50
Mai sunt cateva variante oferite de Biocyte Franta:

1. Hyaluronic Forte 120 (http://www.quantshop.ro/1035)

Hyaluronic forte este o cura de o luna de acid hialuronic, oferind doza exceptionala, echivalenta cu 200 % a nevoilor zilnice.

2. Hyaluronic fluide (http://www.quantshop.ro/1040)

Hyaloronic Fluide stimuleaza procesele de innoire si regenerare a celulelor. Componenta principala a gelului este hialuronatul de sodiu produs din boabe de grau.Hialuronatul de sodiu este un puternic hidratant al pielii. Spre deosebire de alte produse de hidratare hialuronatul de sodiu are o mare capacitate de retinere a apei. Molecula sa are capacitatea de a absorbi si de a pastra de 1000 de ori mai multa apa decat cantareste. Gelul creeaza o suprafata de protectie a pielii, care ajuta la mentinerea umiditatii in straturile mai profunde. Stratul protector apara pielea de actiunea destructiva a radicalilor liberi si a razelor ultraviolete.Datorita efectului puternic de regenerare si reparare a proprietatilor, pielea fetei devine neteda, mult mai ferma si mai elastica. Gelul ajuta la prevenirea ridurilor.

3. Absolut Colagen (http://www.quantshop.ro/1034)

Este un tratament de frumusete unic format din siliciu si colagen destinat disparitiei ridurilor faciale. Avand o patrundere tisulara exceptionala, ABSOLUT COLLAGEN permite circulatia substantei active in profunzimea ridurilor pentru a obtine o combatere rapida a acestora si de stimulare a regenerarii pielii. La pielea grasa si acneica diminueaza sebumul.Rolul colagenului este sa mentina umiditatea si sa ajute pielea sa ramana elastica si flexibila.

4. Serul de microvectina (http://www.quantshop.ro/1005)

Dotat cu o concentratie exceptionala de agenti activi anti-imbatranire, acest ser actioneaza intr-o maniera radicala impotriva imbatranirii intrinseci a pielii. Un puternic tensor imediat, activ asupra fetei si gatului, serul de microvectina actioneaza ca un lifting instantaneu asupra fetei obosite. Dimineata este o excelenta baza de machiaj. Serul regenereaza pielea conferindu-i din nou substanta si inainte de o serata este o refacere imediata a frumusetii.
dianamioara
Postat pe 27 Februarie 2010 09:36
Salutare,

Am descoperit cu interes acest forum. Totusi vad ca multi isi fac reclama la produsele pe care "chipurile" le-au folosit si au dat rezultate.

Din cate stiu tratamentele cu Restylane (probabil cel mai utilizat acid hialuronic injectabil) si Juvederm sunt cele mai intalnite in clinicile de specialitate.

Sunt o multitudine de produse care promit "marea cu sarea", de obicei cred ca cele injectabile sunt cele mai eficiente avand in vedere ca sunt pe baza "non animalica", mai exact sunt niste substante care se intalnesc deja in corpul nostru, iar dupa injectare - la o anumite perioada 3-6 luni sau mai mult sunt absorbite natural de organism.
miky198
Postat pe 5 Martie 2010 22:00
De la: miky198, la data 2010-03-05 22:00:33Salutare,

Am descoperit cu interes acest forum. Totusi vad ca multi isi fac reclama la produsele pe care "chipurile" le-au folosit si au dat rezultate.

Din cate stiu tratamentele cu Restylane (probabil cel mai utilizat acid hialuronic injectabil) si Juvederm sunt cele mai intalnite in clinicile de specialitate.

Sunt o multitudine de produse care promit "marea cu sarea", de obicei cred ca cele injectabile sunt cele mai eficiente avand in vedere ca sunt pe baza "non animalica", mai exact sunt niste substante care se intalnesc deja in corpul nostru, iar dupa injectare - la o anumite perioada 3-6 luni sau mai mult sunt absorbite natural de organism.
oau,esti sigur de ce sustii?poate ne dai mai multe informatii clare si dovedite stiintific.
ene_m_gabriel
Postat pe 5 Martie 2010 22:03
De la: miky198, la data 2010-03-05 22:00:33Salutare,

Am descoperit cu interes acest forum. Totusi vad ca multi isi fac reclama la produsele pe care "chipurile" le-au folosit si au dat rezultate.

Din cate stiu tratamentele cu Restylane (probabil cel mai utilizat acid hialuronic injectabil) si Juvederm sunt cele mai intalnite in clinicile de specialitate.

Sunt o multitudine de produse care promit "marea cu sarea", de obicei cred ca cele injectabile sunt cele mai eficiente avand in vedere ca sunt pe baza "non animalica", mai exact sunt niste substante care se intalnesc deja in corpul nostru, iar dupa injectare - la o anumite perioada 3-6 luni sau mai mult sunt absorbite natural de organism.



Reclama la produse pe care nu le-au folosit niciodata ma deranjeaaza si pe mine:(.
cami_goanga10
Postat pe 5 Martie 2010 22:15
Daca dai un search pe google ai sa vezi ce inseamna Restylane si Juvederm, poate mai sunt si altele. Ma refer la niste companii serioase cu reprezentante la nivel mondial. Toate informatiile care va intereseaza se gasesc tot pe net.

Ce vad eu aici gen pastile si alte nebunii, in mare dupa aspectul lor par a fi "fabricate pe vapor".

Nu contest ca sunt si compani serioase care produc aceste pastile ce includ colagen si acid hialuronic, dar acum la moda o sa inceapa sa fie tratamentele injectabile care deja oricum sunt oferite in Romania in clinicile din Bucuresti, Cluj, Constanta, etc.
miky198
Postat pe 6 Martie 2010 16:28
imi poti spune te rog cat a costat si dupa ce il comanzi unde te poti duce sa il injecteze,am inteles ca tu ai in buze cam cat a tinut la tine si daca esti multumita de rezultat.
healthy017131
Postat pe 11 Iunie 2010 23:52
preturile sunt in functie de cantitatea injectata, de tipul operatiunii. si bineinteles in functie de clinica. nu, eu nu am in buze ci la baza nasului (faldurile naso-labiale). sincer buzele nu am avut curajul sa mile fac
dar cred ca le voi face. chiar as fi interesata sa aflu recomandarile voastre cu privire la clinici (ma refer la bucuresti ca e cel mai convenabil pt mine). stiu ca uneori se poate gresi. e greu sa mai corectezi o greseala. trebuie sa astepti mult si bine sa se resoarba implantul. la injectarea in buze am inteles ca e foarte probabil sa te si invinetesti si edemul persista cam o sapt. eu am o anumita zone extrem de sensibila si m-am invinetit foarte tare al injectare. a trecut foarte greu si toti se uitau la mine cu mila (aratam ca si cand am fost batuta...hm...de sot)cu tot machiajul...tot se vedea..cam asta e..arta cere sacrificii..
cristinamei
Postat pe 16 Iunie 2010 13:52
stii care e cel mai curios lucru? inflamarea se produce exact inainte de menstruatie. aroape in fiecare luna si tine cam o zi-doua max. si absorbtia implantului de organism cred ca e diferita ca perioada de la o persoana la alta. la mine din fericire, dureaza foarte mult. ultima oara am folosit teosyal. voi ce clinica aveti? (nu mi-o da pe aia cu medicul neatent.. )
cristinamei
Postat pe 16 Iunie 2010 13:58
Si tine ti-a injectat substanta? :D
kudika450047
Postat pe 25 Ianuarie 2014 15:28
buna vroiam sa te intreb cine ti-a facut injectiile dupa ce l-ai comandat?si cat costa?
Iulia_Maria_Gaman_1
Postat pe 6 Ianuarie 2016 21:03
Buna,
Acum 4 ani mi am facut un filer la cearcane cu un produs gelat ( nu stiu cum se numea) si binenteles botox ( sunt dependenta de el). O perioada de vre o luna pana s a mai absorbit si asezat produsul am fost cam umflata la cearcane, dupa a fost foarte bine pana acum cand am fost sa-mi fac botox si am zis sa-fac din nou filer la cearcane cu Retylane2.
Inainte de a-mi spune parerea, vreau sa va zic ca l-am convins si pe sotul meu sa si faca fata (botox,umpere nazo- labiale,mezoterapie si filler cercane)binenteles dupa luni bune de convingere(,,saracul''😀)
Toate au fost bune si frumoase pana la fillerul la cearcane cu Restylane 2, in prima zi a fost bine, a doua zi se vedea translucid ceva alb, apoi substanta s-a lasat,lasand cearcanele accentuate (goale) si s-a umflat dedesubt.
Toata lumea il intreaba ce a patit ,de ce e umflat si are cercane!!!! Eu ma machiez si ascund dar el.....
In urma a ceea ce am tras pe pielea mea si a sotului meu.....
Concluzia mea este ca acest Restylane 2 nu este atat de grozav pentru ceracane cum este pentru buze.
kudika_1000935
Postat pe 5 Februarie 2016 09:45
Buna si cat costa?
Doina_Maria_Eftimie_1
Postat pe 10 Februarie 2016 01:27
Ce preț are?si cat tine efectul?
Doina_Maria_Eftimie_1
Postat pe 10 Februarie 2016 01:28
Asta inseamna sa alegi un medic cu experienta si renume.
Atata timp cat nu se exagereaza, iar pacientu are rabdare si asteptari normale, nu suprarealiste...totul iese perfect.
medeeadea
Postat pe 7 Aprilie 2016 15:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
SANI FARA FERMITATE 29 De la: lucecita 2 Ianuarie 2014 18:53
vopseaua blonda 13 De la: danilamarina84 5 Octombrie 2013 21:54
EPILARE DEFINITIVA CU LUMINA PULSATA- SPL 2 De la: coldwind 19 Octombrie 2010 18:48
hidratare ten cu mezoterapie 5 De la: elena_gheorghe 10 Decembrie 2013 00:54
tratament la dr iancu morad? 3 De la: kudika405787 31 Mai 2011 21:01