Setari Cookie-uri

epilarea defenitiva

buna!am o mare problema cu epilatul...si anume iritatzia care apare dupa epilare:((...am incercat tot felul de creme insa toate au dat acelasi rezultat :-|....asa k acum as fi interesata sa aflu kt mai multe despre EPILATUL DEFINITIV!!!insa nu stiu unde as putea gasi un centru in care se practica aceasta epilare si care ar fi costurile acesteia....sper sa ma putetzi ajuta...:*:*:*

Postat pe 6 Iunie 2009 22:37
buna ! si eu ma duc in curand, la nordestetica, pe la gara de nord, ii gasesti pe net, vizavi de parcul garii, perpendicular pe coloane daca stii....stand cu spatele la coloane (unde vin o gramada de autobuze :D ) pe stanga ! costa cam 450 de euro tot corpul, au ei lista de preturi pe net, dar fac reduceri daca faci mai multe parti, si mai mult de 4-5 sedinte la 2 luni nu ai nevoie....eu zic ca merita sa iti dai si un rinichi ca sa nu suporti torturile epilatului ! bafta ! am programare miercuri pe 8 , iti zic cum a fost ;-)
sab628
Postat pe 2 Iulie 2009 07:23
draga mea ce ai mai facut cu epilarea aia definitiva cum a fost?
Astept aspuns.
healthy002764
Postat pe 19 Iulie 2009 20:13
incearca la Chic Salon .. au un aparat nou din Italia ... eu nu mai am par deloc la axila dupa 5 sedinte si nu te doare .. nu te iriti .. nu ai nici o problema..
nu stiu exact ce tehnologie are in el pt ca inainte aveau alt aparat care intradevar cam ustura . poti sa ii suni sa ii intrebi
eu sunt clienta fidela acolo
ramonicaii
Postat pe 9 Septembrie 2009 17:01
Eu folosesc de 4 luni tratamentul crema pentru epilare definitiva Epilar. am gasit despre el ce scriau cei care l-au folosit de prin alte tari, cautati pe net forumuri in engleza, multa lume multumita, asa ca tare m-am bucurat cand a aparut si la noi. am aplicat deja de 3 ori, se aplica dupa epilarea cu ceara. am incercat mai multe metode de epilare definitiva dar dupa 1-2 sedinte renuntam din diverse motive. De cand cu acest tratament macar sunt constiincioasa si il urmez. am dat banii pe el, l-am luat acasa de epilat oricum ma epilam cu ceara, nu e dureros si mai ales: imi doresc cu ardoare sa scap de parul care creste la mustata. ce va pot spune e ca m-a costat in jur de 800 lei cutia ( l-am luat de la profesionalcosmetics.ro), tubuletele cu substanta sunt foarte mici 5 ml fiecare, dar ma bucur ca am avut inspiratia sa incerc. deja dupa a 3-a aplicare vad o mare diferenta. am inteles ca sunt necesare 7-8 aplicari si se aplica f putin cat o bobita de mazare- eu am firul mediu, ca sa dispara parul de tot.nu am nici un dubiu ca o sa ma scape de mustata caci deja vad rezultatele, am zis ca apoi mai cumpar o cutie si pentru inghinal insa trebuie inainte epilare cu ceara si nu prea pot singura iar la salon nu stiu daca ma accepta cu Epilarul dupa mine. el trebuie aplicat in max 10 minute de la epilarea cu ceara pe zona respectiva. o sa vad :)
lacrimma2010
Postat pe 1 Decembrie 2009 23:45
Eu am facut 6 sedinte de tratament IPL - inghinal - si parul este tot acolo. N-a disparut deloc. Am dat banii degeaba.
artemisfredy
Postat pe 4 Martie 2010 18:34
De la: artemisfredy@yahoo.com, la data 2010-03-04 18:34:27Eu am facut 6 sedinte de tratament IPL - inghinal - si parul este tot acolo. N-a disparut deloc. Am dat banii degeaba.


Cand vad asemenea mesaje, ma intreb de fiecare data, cum de este posibil asa ceva. In cativa ani de aplicare CORECTA a tratamentului IPL, am avut doar 2 cazuri in care in numarul asteptat de sedinte (4-8), nu au fost suficiente pentru obtinerea rezultatului asteptat, si, in aceste cazuri, nu am mai solicitat pacientilor plati suplimentare pana la definitivarea acelor tratamente
Chiar daca o sa fiu acuzat ca pledez mai muLt decat trebuie pentru dimensiunea medicala a tratamentelor IPL (depilare progresiv definitiva, pete pigmentare, acnee acuta si sechelara, rejuvenare faciala si pete vasculare), va asigur ca trebuie sa aveti grija extrema cand va alegeti cosmeticianul sau medicul: pentru rezultate bune, sunt imperios necesare atat aparatura de buna calitate (nu "chinezarii", asa cum se gasesc in majoritatea cabinetelor de cosmetica), cat si profesionalismul personalului, care sa stabileasca, la fiecare sedinta, regimul optim de expunere!
dr_tudose
Postat pe 7 Martie 2010 08:58
De la: dr_tudose, la data 2010-03-07 08:58:35
De la: artemisfredy@yahoo.com, la data 2010-03-04 18:34:27Eu am facut 6 sedinte de tratament IPL - inghinal - si parul este tot acolo. N-a disparut deloc. Am dat banii degeaba.


Cand vad asemenea mesaje, ma intreb de fiecare data, cum de este posibil asa ceva. In cativa ani de aplicare CORECTA a tratamentului IPL, am avut doar 2 cazuri in care in numarul asteptat de sedinte (4-8), nu au fost suficiente pentru obtinerea rezultatului asteptat, si, in aceste cazuri, nu am mai solicitat pacientilor plati suplimentare pana la definitivarea acelor tratamente

Dr Tudose, sunt de acord cu dvs. Eu sunt pacienta si mi-am epilat axilele, nu cu IPL ci cu laser. Dupa 3 sedinte aproape nu mai crestea deloc, am facut-o acum o saptamana si pe cea de-a patra. Sunt foarte multumita. S-a dus si o colega, dupa ce mi-a vazut axilele si a spus ca arata ca pielea de bebelus!
kiki_riki
Postat pe 8 Martie 2010 10:05
Cele 6 sedinte le-am urmat la cabinetul SlimArt.
Asa cum am mai spus , sedintele au fost inutile.
Banuiesc ca domnisoarele de acolo aveau calificare din moment ce au primit o autorizatie (sau oricum s-ar numi ea ) de a efectua asemenea tratamente.
Nu mi se pare normal sa ma plimb din cabinet in cabinet, sa urmez 5-6 tratamente , sa platesc de 5-6 ori ca sa nimeresc unde trebuie.

Nu am urmat un tratament cu laser, poate acela are efectul dorit.

artemisfredy
Postat pe 8 Martie 2010 16:29
Sal,
eu sunt asa de incantata de metoda pe care o foloseste cosmeticiana mea incat am spus deja pe alte 3 topicuri, din forum.
Epilare cu ceara si apoi aplica doua geluri cu enzime, DEPILAR SYSTEM.
Rezultatul e extraordinar si preturile la jumatate cel putin fata de laser.
Astept sa va anunt ca nu mai creste.
va pup
kudika406631
Postat pe 5 Iunie 2011 21:22
De la: kudika406631, la data 2011-06-05 21:22:14Sal,
eu sunt asa de incantata de metoda pe care o foloseste cosmeticiana mea incat am spus deja pe alte 3 topicuri, din forum.
Epilare cu ceara si apoi aplica doua geluri cu enzime, DEPILAR SYSTEM.
Rezultatul e extraordinar si preturile la jumatate cel putin fata de laser.
Astept sa va anunt ca nu mai creste.
va pup

pai baga o poza edificatoare cu pasarica epilata ce sa mai o aburim !
pickard
Postat pe 5 Iunie 2011 21:40
Rusine celor de la pro**cosm,aia care vand epilar ca sunt asa de jalnici incat sa apleleze la escrocherii de genul.Pe Domnisoara care a facut reclama pe n site-uri la produsul asta sub diferite conturi as taia-o ca pe crenvusti(scuzati violenta dar o merita) .Fetelor nu mai CREDETI IN NIMIC!!!.O sa ma duc la doctor si intreb acolo ce si cum functioneaza.Goodluck!! Sper ca,cu postul asta sa nu mai fie si alta fata tepuita.Va pup:*

A mi se urmari posturile anterioare ca sa va lamuriti
wrummmmm
Postat pe 28 Martie 2012 11:51
Va invit sa incercati oferta Glow Beauty Salon de pe Groupon, cu cel mai bun pret pt epilare definitiva.
Salonul este in Piata Romana, este deschis de curand si are cea mai noua tehnologie in domeniu!
http://www.groupon.ro/deals/bucuresti/Glow-Beauty-Salon-SRL/23008378
kudika_37061
Postat pe 19 Iunie 2013 18:57
Eu iti recomand epilarea definitiva IPL, faci vreo 5 sedinte si scapi! Eu mi-am facut la salonul Goskin din zona Victoriei, Bucuresti, si sunt foarte multumita!
Bijuterii-Fashion
Postat pe 12 Iulie 2013 13:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ati auzit de EndyMed PRO? Am inteles ca ar remodelea colagenul prin caldura.. 1 De la: mirelaiones 9 Aprilie 2012 15:05
E ok sa porti tocuri indiferent ce inaltime ai 6 De la: Cryswu 21 Martie 2014 19:07
CONCURS COSMETICE 1 De la: kudika517856 4 Iunie 2012 23:38
BISTRITA 5 De la: Andreeea 23 Martie 2010 08:35
Colectia Swarowski pe JoySilver 1 De la: joysilverbijuterii 26 Ianuarie 2011 00:30